2013 Trinona Kids Triathlon - Results
Winona, MN - 6/8/2013










					

                                                    TRINONA KIDS TRIATHLON
                                       St. Mary's University - Winona, MN, June 8, 2013

                                                   AGE GROUP RESULTS 2 - 7
                                          25 Yard Swim - 1 Mile Bike - 1/4 Mile Run

Place Bib  Name                    Age Sex City               St Rank  Swim  Rank   Bike  Rank Run  Finish  
===== ==== ======================= === === ================== == ==========  ============ ========= ======= 
    1  321 Nolan Church              7 M   Owatonna           MN    8  1:00    1    3:40    2  1:59    6:37 
    2  323 Kyle Coudron              7 M   Winona             MN    2  0:52    2    3:54   18  2:20    7:04 
    3  325 Aiden Dunlap              7 M   Onalaska           WI    3  0:54    7    4:22    4  2:08    7:21 
    4  312 Jase Vafaei               7 M   Winona             MN    1  0:51   10    4:29    7  2:13    7:31 
    5  305 Anders Shurson            7 M   Lewiston           MN    7  0:57    9    4:28    5  2:10    7:34 
    6  375 Olivia Schmidt            6 F   Winona             MN   14  1:04    5    4:10   21  2:23    7:36 
    7  315 Jordan Zibrowski          7 M   Rushford           MN   24  1:17    4    4:04   13  2:17    7:36 
    8  329 Eric Pampuch              6 M   Winona             MN   28  1:20    3    3:58   49  2:40    7:56 
    9  386 Ella O'Keefe              5 F   Osseo              MN   11  1:03   14    4:46    8  2:13    7:59 
   10  366 Anna Gilmer               6 F   Winona             MN   29  1:20   12    4:32   22  2:24    8:15 
   11  362 Ragan Weigel              6 F   Rochester          MN   15  1:06    6    4:11   69  3:02    8:17 
   12  309 Ethan Tober               7 M   Winona             MN   12  1:03   15    4:48   35  2:31    8:20 
   13  304 Charlie Miller            7 M   Winona             MN   21  1:15   13    4:40   28  2:28    8:21 
   14  328 Patrick Morgan            6 M   Winona             MN   19  1:14   17    4:52   19  2:21    8:25 
   15  354 Kaelyn Nelson             7 F   Ramsey             MN   16  1:06   19    5:04   16  2:19    8:27 
   16  372 Grace Nelson              6 F   Winona             MN    5  0:56   21    5:10   27  2:26    8:31 
   17  378 Julia Ogren               5 F   Rochester          MN   17  1:09   16    4:48   57  2:46    8:41 
   18  306 Carson Skime              7 M   Rochester          MN   38  1:29   18    4:57   12  2:17    8:42 
   19  363 Lauren Weigel             6 F   Rochester          MN   18  1:13    8    4:26   72  3:04    8:42 
   20  359 Harper Wolner             7 F   Winona             MN    9  1:02   22    5:16   38  2:33    8:49 
   21  356 Eva Stango                7 F   Minnesota City     MN   13  1:04   20    5:06   60  2:50    8:58 
   22  353 Isabell Livingston        7 F   Winona             MN   10  1:02   38    5:49    9  2:13    9:03 
   23  373 Mollie Ping               6 F   Winona             MN   20  1:14   31    5:35   15  2:18    9:05 
   24  352 Izabella Foss             7 F   Minnesota City     MN   27  1:19   26    5:25   24  2:24    9:08 
   25  324 Colin Duchateau           7 M   Rochester          MN   30  1:20   25    5:25   25  2:25    9:08 
   26  342 Jamison Ping              5 M   Winona             MN   34  1:23   45    6:05    1  1:45    9:12 
   27  320 Zach Brown                7 M   Winona             MN   33  1:23   37    5:48    3  2:08    9:16 
   28  318 Niko Bratulich            7 M   Zimmerman          MN   26  1:19   35    5:44   14  2:17    9:18 
   29  307 Alex Slaggie              7 M   Winona             MN   43  1:33   23    5:22   36  2:32    9:26 
   30  330 Niko Sicotte              6 M   Rochester          MN   36  1:25   24    5:24   47  2:39    9:26 
   31  308 Gabe Stewart              7 M   Winona             MN   45  1:34   29    5:32   23  2:24    9:29 
   32  319 Joe Brosz                 7 M   Victoria           MN   35  1:24   34    5:39   33  2:30    9:31 
   33  301 Max Loomis                7 M   Milwaukee          WI   23  1:16   32    5:37   48  2:40    9:32 
   34  303 Daniel Meunier            7 M   Rochester          MN   51  1:42   28    5:31   34  2:31    9:42 
   35  368 Eleanor Hughes            6 F   Minneapolis        MN    4  0:55   47    6:06   53  2:44    9:43 
   36  311 Davis Utech               7 M   Grinnell           IA   25  1:17   44    6:04   26  2:25    9:46 
   37  388 Luke Cahill               6 M   Janesville         MN   32  1:21   41    5:58   29  2:29    9:46 
   38  322 Noah Cochran              7 M   Lakeville          MN   48  1:41   27    5:27   63  2:52    9:59 
   39  344 Dane Skime                5 M   Rochester          MN   66  1:56   33    5:38   31  2:30   10:02 
   40  339 Gedion Errthum            5 M   Winona             MN   55  1:45   39    5:50   32  2:30   10:04 
   41  333 Tyler Bergler             6 M   Winona             MN   47  1:36   40    5:54   50  2:42   10:11 
   42  383 Aliya Gricius             5 F   Winona             MN   53  1:44   42    6:01   30  2:30   10:13 
   43  358 Claire Verdeck            7 F   Glencoe            MN   42  1:30   51    6:14   45  2:38   10:21 
   44  314 Matthew Vos               7 M   Sartell            MN   74  2:18   30    5:35   42  2:35   10:27 
   45  335 Drew Biesanz              6 M   Winona             MN   39  1:29   55    6:28   43  2:35   10:30 
   46  360 Hailey Yender             7 F   Minnesota City     MN   31  1:21   54    6:23   64  2:54   10:36 
   47  336 Matthew Bricco            6 M   Minnesota City     MN   37  1:28   59    6:47   44  2:37   10:51 
   48  300 Roland Goeldner           7 M   Alma               WI   72  2:12   36    5:44   66  2:57   10:51 
   49  302 Leighton Maus             7 M   Winona             MN   71  2:04   49    6:08   56  2:46   10:57 
   50  376 Aubrey Schossow           6 F   Hastings           MN   40  1:30   63    7:12   17  2:19   10:59 
   51  350 Phineas Van Fossen        4 M   Winona             MN   75  2:25   46    6:06   37  2:33   11:02 
   52  313 Roman Vos                 7 M   Dundee             IL   85  4:24   11    4:30   11  2:16   11:09 
   53  331 Chase Van Fossen          6 M   Winona             MN   63  1:55   61    6:50   39  2:34   11:17 
   54  332 Laken Anderson            6 M   Hastings           MN   69  1:58   57    6:38   51  2:42   11:17 
   55  327 Serafeim Kaznessis        6 M   Saint Paul         MN   64  1:55   50    6:10   77  3:15   11:18 
   56  338 Brendan Frost             6 M   Burnsville         MN   62  1:55   58    6:41   59  2:48   11:22 
   57  370 Jillian Macon             6 F   Winona             MN   46  1:34   65    7:18   41  2:34   11:25 
   58  348 Rowan Burow               5 M   Eureka             MT   77  2:29   43    6:03   68  3:02   11:32 
   59  380 Samantha Vos              5 F   Dundee             IL   70  1:59   56    6:30   74  3:08   11:35 
   60  382 Ella Brown                5 F   Winona             MN   52  1:43   53    6:20   81  3:38   11:39 
   61  345 Christian Zibrowski       5 M   Rushford           MN   78  2:34   48    6:08   71  3:04   11:44 
   62  334 Quintin Betthauser        6 M   Rushford           MN   41  1:30   64    7:15   70  3:02   11:45 
   63  317 Tyler Betthauser          7 M   Rushford           MN   49  1:41   67    7:57   10  2:13   11:50 
   64  369 Sydney Jacobson           6 F   Rochester          MN   22  1:15   74    8:25   20  2:22   12:00 
   65  367 Claire Goeldner           6 F   Alma               WI   61  1:54   60    6:49   78  3:25   12:07 
   66  337 Jack Field                6 M   Rochester          MN   80  3:05   52    6:14   62  2:52   12:09 
   67  340 Logan Fritts              5 M   Winona             MN   76  2:29   62    6:52   61  2:51   12:10 
   68  364 Sydney Williamson         6 F   Winona             MN   56  1:52   66    7:51   73  3:07   12:49 
   69  385 Nora Leger                5 F   Winona             MN   50  1:41   71    8:13   75  3:09   13:02 
   70  343 Gavin Schmidt             5 M   Winona             MN   68  1:58   75    8:28   46  2:39   13:03 
   71  347 Luke Bratulich            5 M   Zimmerman          MN   73  2:17   69    8:05   67  2:57   13:18 
   72  381 Caelyn Bailey             5 F   Rochester          MN   60  1:54   76    8:58   54  2:45   13:35 
   73  346 Seun Elisha Adekola       5 M   Minnesota City     MN   57  1:52   78    9:00   55  2:45   13:36 
   74  371 Margo Morrow              6 F   Minnetonka         MN   44  1:34   70    8:11   82  3:54   13:37 
   75  377 Benna Wells               6 F   Winona             MN   54  1:45   79    9:08   58  2:47   13:38 
   76  355 Sydney Prondzinski        7 F   Eden Prairie       MN   81  3:09   68    8:03   52  2:43   13:52 
   77  387 Olivia Schossow           4 F   Hastings           MN   65  1:56   80    9:16   65  2:55   14:05 
   78  384 Cj Gross                  5 F   Osseo              MN   82  3:22   72    8:16   80  3:35   15:12 
   79  365 Laura Gillespie           6 F   Savage             MN   59  1:54   82   11:02   40  2:34   15:28 
   80  341 John Gibson               5 M   Winona             MN   83  3:37   77    8:59   76  3:12   15:47 
   81  349 Peter Holey               4 M   Winona             MN   84  4:13   73    8:21   85  4:46   17:19 
   82  351 Halli Davis               7 F   Minnesota City     MN   79  2:55   81    9:48   84  4:38   17:20 
   83  379 Alex Swords               5 F   Eagan              MN   67  1:57   83   12:11   79  3:30   17:36 
   84  310 Max Uribe                 7 M   Winona             MN    6  0:56   84   14:57    6  2:11   18:03 
   85  316 David Anderson            7 M   Arden Hills        MN   58  1:53   85   19:06   83  4:16   25:14 

results by Pickle Events                         results posted on:  www.pickleevents.com



                                                    TRINONA KIDS TRIATHLON
                                       St. Mary's University - Winona, MN, June 8, 2013

                                                   AGE GROUP RESULTS 8 - 10
                                          75 Yard Swim - 1 Mile Bike - 1/2 Mile Run

Place Bib  Name                    Age Sex City               St Rank  Swim  Rank   Bike  Rank Run  Finish  
===== ==== ======================= === === ================== == ==========  ============ ========= ======= 
    1  292 Grace Ping                9 F   Winona             MN    2  1:29    5    3:24    1  3:24    8:15 
    2  226 Owen Ping                 9 M   Winona             MN   19  1:46    1    3:14    2  3:36    8:35 
    3  254 Jennifer Mettler         10 F   Chanhassen         MN   17  1:44    2    3:17    5  3:52    8:52 
    4  272 Anna Ogren                9 F   Rochester          MN    1  1:29    6    3:27   10  4:05    8:59 
    5  210 Carson Roehl             10 M   Saint Bonifacius   MN    8  1:39    9    3:34    4  3:50    9:01 
    6  201 Jacob Cahill             10 M   Janesville         MN   36  1:58    4    3:24    7  3:54    9:14 
    7  287 Lauren Ping               8 F   Winona             MN   25  1:52   13    3:41    3  3:47    9:19 
    8  227 Danielcole Schlaefer      9 M   Lakeville          MN    6  1:33    8    3:32   18  4:17    9:21 
    9  206 Owen Manchester          10 M   Duluth             MN    7  1:34   14    3:43   15  4:11    9:26 
   10  219 Will Couchman             9 M   Minneapolis        MN   29  1:55   15    3:44    6  3:52    9:30 
   11  218 Kaeden Cory               9 M   Rochester          MN   14  1:42   10    3:36   17  4:15    9:31 
   12  253 Mary Loomis              10 F   Milwaukee          WI    5  1:32   23    4:11   12  4:06    9:48 
   13  248 Veronica Church          10 F   Owatonna           MN    3  1:32    3    3:24   49  4:57    9:51 
   14  270 Abigail Jacobson          9 F   Rochester          MN   30  1:55   12    3:39   23  4:21    9:53 
   15  243 Chase Schilling           8 M   La Crosse          WI   34  1:56   11    3:38   22  4:21    9:54 
   16  220 Brayden Coudron           9 M   Winona             MN   10  1:40    7    3:31   42  4:48    9:58 
   17  235 Jack Cahill               8 M   Janesville         MN   32  1:56   17    3:55   14  4:11   10:00 
   18  223 Brennan Hughes            9 M   Minneapolis        MN    4  1:32   38    4:37   13  4:07   10:15 
   19  241 Andrew Ogren              8 M   Rochester          MN   41  2:08   19    4:04   11  4:06   10:16 
   20  240 Dylan Manchester          8 M   Duluth             MN    9  1:39   26    4:13   32  4:35   10:26 
   21  229 Jake Vandal               9 M   Rochester          MN   26  1:53   37    4:37    8  3:58   10:27 
   22  202 Derrick Dischinger       10 M   Minneapolis        MN   33  1:56   35    4:33    9  4:05   10:31 
   23  246 Colin White               8 M   Minnesota City     MN   22  1:49   25    4:12   31  4:34   10:34 
   24  232 Colton Bailey             8 M   Rochester          MN   50  2:19   16    3:49   29  4:32   10:39 
   25  285 Sophia Nisbit             8 F   Winona             MN   20  1:47   32    4:29   30  4:33   10:48 
   26  252 Evie Kaznessis           10 F   Saint Paul         MN   24  1:52   28    4:22   35  4:39   10:52 
   27  279 Laura Cochran             8 F   Lakeville          MN   21  1:48   21    4:09   50  4:57   10:53 
   28  231 Dylan Weaver              9 M   Lakeville          MN   54  2:28   20    4:09   20  4:18   10:54 
   29  211 Carter Schoh             10 M   Winona             MN   18  1:46   27    4:17   46  4:53   10:54 
   30  221 Joey Dunn                 9 M   Andover            MN   23  1:50   39    4:41   27  4:29   10:59 
   31  239 Samuel Jacobson           8 M   Rochester          MN   52  2:21   18    4:02   36  4:40   11:01 
   32  262 Grace Quinn               9 F   Winona             MN   44  2:11   36    4:34   21  4:19   11:03 
   33  261 Maren Stewart            10 F   Winona             MN   40  2:04   22    4:10   45  4:53   11:06 
   34  203 Andrew John East         10 M   Minneapolis        MN   27  1:54   45    4:53   24  4:23   11:08 
   35  290 Isabella Uribe            8 F   Winona             MN   28  1:54   30    4:26   44  4:51   11:09 
   36  255 Ella Miller              10 F   Lewiston           MN   15  1:42   43    4:51   37  4:40   11:12 
   37  286 Gabrielle Pardoe          8 F   Black River Falls  WI   12  1:41   34    4:32   56  5:14   11:26 
   38  212 Ethan Tischer            10 M   Lake Elmo          MN   51  2:19   31    4:27   40  4:44   11:28 
   39  216 Matthew Bjorge            9 M   Fountain City      WI   55  2:30   33    4:30   28  4:32   11:30 
   40  222 Spencer Frost             9 M   Burnsville         MN   38  2:01   42    4:49   51  4:57   11:46 
   41  249 Grace Gora               10 F   Rochester          MN   45  2:13   24    4:11   69  5:39   12:02 
   42  250 Emma Heinert             10 F   Winona             MN   42  2:09   47    5:02   47  4:55   12:05 
   43  230 Jackson Vos               9 M   Sartell            MN   53  2:22   55    5:21   26  4:27   12:08 
   44  282 Ella Leaf                 8 F   Winona             MN   48  2:16   59    5:25   33  4:36   12:16 
   45  228 Austin Schlaefer          9 M   Burnsville         MN   57  2:39   40    4:42   53  5:00   12:19 
   46  281 Molly Heinert             8 F   Winona             MN   46  2:14   68    5:54   19  4:17   12:23 
   47  267 Olivia Field              9 F   Rochester          MN   31  1:55   71    6:05   25  4:25   12:23 
   48  269 Ellie Glodowski           9 F   Minnesota City     MN   71  3:04   53    5:13   16  4:14   12:28 
   49  204 Nolan Gora               10 M   Rochester          MN   35  1:57   61    5:32   55  5:03   12:31 
   50  209 Bryce Quinton            10 M   Pepin              WI   61  2:45   52    5:12   34  4:38   12:33 
   51  260 Sophia Stango            10 F   Minnesota City     MN   13  1:41   65    5:43   57  5:15   12:39 
   52  257 Francesca Schewe         10 F   Winona             MN   16  1:44   63    5:34   66  5:29   12:47 
   53  259 Cassie Schoh             10 F   Winona             MN   11  1:41   46    4:55   76  6:14   12:48 
   54  236 Weston Cory               8 M   Rochester          MN   56  2:37   44    4:52   62  5:26   12:54 
   55  289 Sienna Torgerud           8 F   La Crosse          WI   67  2:55   56    5:21   39  4:43   12:58 
   56  278 Olivia Brockman           8 F   Saint Paul         MN   43  2:10   64    5:35   59  5:18   13:02 
   57  233 Aaron Balken              8 M   Sun Prairie        WI   65  2:52   62    5:33   38  4:42   13:07 
   58  273 Janelle Patterson         9 F   Anchorage          AK   37  2:00   73    6:19   48  4:55   13:12 
   59  247 Michael Winston           8 M   Bloomington        MN   79  3:40   41    4:45   43  4:49   13:12 
   60  213 Briar Volkman            10 M   Winona             MN   66  2:55   49    5:04   65  5:29   13:26 
   61  245 Layne Wayman              8 M   Anoka              MN   72  3:05   58    5:24   54  5:00   13:29 
   62  237 Ewan Easton               8 M   Saint Paul         MN   68  2:59   29    4:25   74  6:13   13:36 
   63  214 Benjamin Williamson      10 M   Winona             MN   58  2:40   50    5:06   72  5:55   13:40 
   64  275 Isabel Precious           9 F   Hastings           MN   62  2:50   60    5:29   64  5:28   13:45 
   65  284 Elena McKenzie            8 F   Rochester          MN   75  3:24   48    5:03   61  5:24   13:49 
   66  208 Jakob Miller             10 M   Winona             MN   59  2:42   75    6:26   41  4:48   13:54 
   67  283 Carolyn Macon             8 F   Winona             MN   60  2:44   67    5:53   60  5:21   13:57 
   68  268 Gracie Gilmore            9 F   Clear Lake         MN   70  3:03   72    6:16   52  4:57   14:14 
   69  207 Jackson Migala           10 M   Sauk Rapids        MN   64  2:52   51    5:07   78  6:36   14:34 
   70  234 T.J. Brown                8 M   Winona             MN   78  3:30   54    5:18   71  5:50   14:37 
   71  264 Delaney Brummer           9 F   Rollingstone       MN   63  2:51   77    6:35   58  5:18   14:42 
   72  217 William Breza             9 M   Burnsville         MN   73  3:06   69    6:01   68  5:38   14:43 
   73  271 Natalie Nelson            9 F   Minnetonka         MN   49  2:16   57    5:23   80  7:11   14:48 
   74  205 David Langowski          10 M   Winona             MN   76  3:24   70    6:02   67  5:37   15:01 
   75  277 Mikah Anderson            8 F   Hastings           MN   77  3:29   66    5:48   73  5:55   15:11 
   76  276 Kaitlyn Albrecht          8 F   Winona             MN   39  2:03   78    6:57   77  6:21   15:19 
   77  265 Elsie Dickover            9 F   Milwaukee          WI   69  3:02   79    7:03   63  5:26   15:29 
   78  256 Maddie Pukite            10 F   Minnetonka         MN   47  2:15   80    7:06   79  6:41   16:01 
   79  288 Sophia Prondzinski        8 F   Eden Prairie       MN   81  4:30   74    6:23   70  5:42   16:33 
   80  280 Kendra Fritts             8 F   Winona             MN   74  3:22   81    8:17   75  6:13   17:51 
   81  244 Ben Swords                8 M   Eagan              MN   80  4:10   76    6:28   81  7:25   18:02 

results by Pickle Events                         results posted on:  www.pickleevents.com



                                                    TRINONA KIDS TRIATHLON
                                       St. Mary's University - Winona, MN, June 8, 2013

                                                  AGE GROUP RESULTS 11 - 13
                                          175 Yard Swim - 2 Mile Bike - 3/4 Mile Run

Place Bib  Name                    Age Sex City               St Rank  Swim  Rank   Bike  Rank Run  Finish  
===== ==== ======================= === === ================== == ==========  ============ ========= ======= 
    1  104 Tony Coudron             12 M   Winona             MN    5  2:08    3    8:03    5  6:02   16:11 
    2  101 John Pampuch             13 M   Winona             MN   26  3:01    1    7:08    7  6:08   16:16 
    3  103 Griffin Wolner           13 M   Winona             MN    1  1:46   10    8:58    2  5:36   16:19 
    4  129 Gabrielle Sims           13 F   Eau Claire         WI    3  1:57    2    7:25   20  7:02   16:22 
    5  100 Bradley Miller           13 M   Lewiston           MN   11  2:31    5    8:10    3  5:44   16:24 
    6  102 Noah Schultz             13 M   Winona             MN   23  2:46    7    8:33    1  5:19   16:36 
    7  120 Logan Cory               11 M   Rochester          MN   10  2:18    8    8:34   12  6:22   17:13 
    8  122 Noah Jacobson            11 M   Rochester          MN   24  2:48    4    8:06   11  6:21   17:13 
    9  114 Drew Vandal              12 M   Rochester          MN   13  2:33    6    8:11   17  6:41   17:23 
   10  128 Elizabeth Pardoe         13 F   Black River Falls  WI    2  1:54   12    9:20   16  6:36   17:48 
   11  135 Claire Schleusner        12 F   Rochester          MN   20  2:42   15    9:35   15  6:31   18:46 
   12  138 Marin Stowe              12 F   Black River Falls  WI    4  2:05   16    9:47   23  7:05   18:55 
   13  149 Grace Miller             11 F   Winona             MN    7  2:10   24   10:40    6  6:08   18:57 
   14  125 Gabriel Wilhorn          11 M   Oronoco            MN    9  2:17   23   10:36   10  6:17   19:09 
   15  119 Ben Cochran              11 M   Lakeville          MN   15  2:37    9    8:52   26  7:42   19:10 
   16  108 Riley Gora               12 M   Rochester          MN   21  2:45   13    9:23   22  7:05   19:11 
   17  136 Isabelle Shoemaker       12 F   Lakeville          MN   12  2:32   17   10:00   18  6:47   19:18 
   18  146 Lauren Johnson           11 F   Winona             MN   19  2:41   22   10:25    9  6:16   19:20 
   19  117 David Backus             11 M   Victoria           MN   17  2:39   20   10:23   14  6:27   19:27 
   20  115 Danner Brummer           12 M   Rollingstone       MN   33  3:15   21   10:24    4  6:00   19:38 
   21  126 Grant Wolner             11 M   Winona             MN    6  2:09   27   11:04   13  6:26   19:38 
   22  123 Alex Jorgenson           11 M   Winona             MN    8  2:13   26   10:48   21  7:03   20:02 
   23  131 Megan Lynch              12 F   Winona             MN   14  2:35   19   10:11   24  7:24   20:08 
   24  112 Brady Schlaefer          12 M   Burnsville         MN   40  4:04   14    9:28   19  6:58   20:29 
   25  110 Preston Halleck          12 M   Winona             MN   25  2:55   11    9:15   31  8:40   20:48 
   26  143 Emma Bucknam             11 F   Rollingstone       MN   31  3:13   28   11:42    8  6:09   21:02 
   27  113 Dylan Tischer            12 M   Lake Elmo          MN   36  3:37   18   10:05   25  7:28   21:08 
   28  107 Christopher East         12 M   Minneapolis        MN   34  3:20   29   11:48   29  8:14   23:21 
   29  147 Elianna Knutson          11 F   Plymouth           MN   30  3:12   35   12:48   27  7:46   23:45 
   30  145 Lauren Fornshell         11 F   Plymouth           MN   35  3:21   36   12:50   32  8:48   24:58 
   31  106 Jacob Dunn               12 M   Andover            MN   38  3:49   33   12:44   30  8:30   25:01 
   32  116 Caius Condo              12 M   Lake Elmo          MN   27  3:05   39   13:02   34  9:00   25:05 
   33  118 Brett Betthauser         11 M   Rushford           MN   42  4:44   30   12:00   33  8:48   25:30 
   34  139 Emmalena Williamson      12 F   Winona             MN   39  3:54   37   12:52   35  9:04   25:49 
   35  142 Sarah Guenther           12 F   Black River Falls  WI   18  2:40   25   10:41   43 12:30   25:50 
   36  132 Madeline Mahoney         12 F   Minneapolis        MN   16  2:38   34   12:44   42 10:38   25:58 
   37  130 Emily Johnson            12 F   Winona             MN   28  3:06   32   12:25   41 10:33   26:02 
   38  140 Lilly Wisniewski         12 F   Winona             MN   29  3:09   31   12:23   40 10:33   26:03 
   39  151 Morgan Verdeck           11 F   Glencoe            MN   32  3:13   38   12:55   38  9:58   26:05 
   40  144 Isabel Field             11 F   Rochester          MN   22  2:45   43   16:00   28  8:04   26:48 
   41  133 Lacy Quinton             12 F   Pepin              WI   37  3:40   42   14:42   36  9:34   27:55 
   42  150 Jeanette Speltz          11 F   Altura             MN   43  4:47   40   14:30   37  9:39   28:55 
   43  105 Simon Dickover           12 M   Milwaukee          WI   41  4:05   41   14:38   39 10:15   28:56 

results by Pickle Events                         results posted on:  www.pickleevents.com


                                                    NON QUALIFYING RESULTS

Bib  Name                    Age Sex City               St Rank Swim  Rank    Bike  Rank  Run  Finish  
==== ======================= === === ================== == ========== ============  ========= ======= 
 242 Dawson Pringle            8 M   Lewiston           MN    2 26:46    1    5:31    1  2:21   34:37 
 357 Jaelyn Stowe              7 F   Black River Falls  WI    1  1:01                                 

Total Registered:                            232
Total Number of Individual Finishers:        210
Number of Male Finishers:                    117
Number of Female Finishers:                   93
Did not Finish Race or Did Not Start:         22