2014 Trinona Kids Triathlon
Winona , MN
6/7/2014

race logo










					

                                                    TRINONA KIDS TRIATHLON
                                       St. Mary's University - Winona, MN, June 7, 2014

                                                   AGE GROUP RESULTS 2 - 7
                                          25 Yard Swim - 1 Mile Bike - 1/4 Mile Run

Place Bib  Name                    Age Sex City               St Rank  Swim  Rank   Bike  Rank Run  Finish  
===== ==== ======================= === === ================== == ==========  ============ ========= ======= 
    1  257 Faith Quinn               7 F   Winona             MN    5  2:08    6    2:47    1  2:30    7:24 
    2  278 Lauren Weigel             7 F   Rochester          MN    3  2:02    2    2:38    9  2:53    7:32 
    3  250 Eric Pampuch              7 M   Winona             MN    2  2:01    1    2:34   17  3:05    7:38 
    4  248 Julia Ogren               6 F   Rochester          MN    1  2:00    4    2:39   18  3:07    7:44 
    5  249 Ella Okeefe               6 F   Osseo              MN    8  2:16    7    2:48    3  2:43    7:46 
    6  225 Anna Gilmer               7 F   Winona             MN    6  2:14    5    2:41   11  2:54    7:48 
    7  254 Mollie Ping               7 F   Winona             MN    7  2:16   10    2:52    6  2:45    7:51 
    8  279 Ragan Weigel              7 F   Rochester          MN    9  2:18    3    2:39   20  3:11    8:06 
    9  281 Macy Wozney               7 F   Altura             MN    4  2:06   18    3:04   16  3:03    8:12 
   10  253 Jamison Ping              6 M   Winona             MN   11  2:34   21    3:06    5  2:44    8:22 
   11  263 Olivia Schmidt            7 F   Neenah             WI   10  2:32    9    2:50   26  3:14    8:35 
   12  207 Izzie Biesanz             7 F   Winona             MN   17  3:04   19    3:05   12  2:58    9:06 
   13  265 Ryan Sheehan              7 M   Minneapolis        MN   22  3:12    8    2:49   19  3:09    9:09 
   14  246 Grace Nelson              7 F   Winona             MN   15  3:01   26    3:16   10  2:54    9:10 
   15  266 Niko Sicotte              7 M   Rochester          MN   19  3:06   12    2:55   22  3:12    9:12 
   16  240 Jillian Macon             7 F   Winona             MN   18  3:04   24    3:14   15  3:00    9:16 
   17  201 Mackenzie Abbott          7 F   Minneapolis        MN   12  2:45   22    3:10   45  3:26    9:20 
   18  235 Sydney Jacobson           7 F   Rochester          MN   24  3:17   35    3:24   13  2:58    9:38 
   19  216 Macy Donnenwerth          6 F   Winona             MN   16  3:03   20    3:05   62  3:37    9:44 
   20  268 Sophie Sroga              7 F   Minneapolis        MN   23  3:14   31    3:19   23  3:13    9:45 
   21  203 Matthew Baumgartner       5 M   Winona             MN   13  2:51   39    3:27   52  3:30    9:47 
   22  262 Gavin Schmidt             6 M   Neenah             WI   33  3:41   11    2:54   30  3:15    9:48 
   23  272 Phineas Van Fossen        5 M   Winona             MN   27  3:28   34    3:24   14  2:59    9:50 
   24  229 Aliya Gricius             6 F   Winona             MN   29  3:36   14    2:56   39  3:21    9:52 
   25  215 Henry Couchman            6 M   Minneapolis        MN   21  3:09   47    3:35   21  3:11    9:54 
   26  280 Ben Wisniewski            7 M   Winona             MN   32  3:38   16    3:03   40  3:21   10:00 
   27  259 Drew Ryan                 7 M   Saint Paul         MN   28  3:29   32    3:19   35  3:19   10:06 
   28  206 Drew Biesanz              7 M   Winona             MN   36  3:56   33    3:24    7  2:51   10:09 
   29  276 Brady Wardwell            6 M   Winona             MN   37  3:56   15    2:57   43  3:25   10:17 
   30  258 Carson Roeder             7 M   Winona             MN   20  3:07   70    4:35    4  2:44   10:25 
   31  204 Tyler Bergler             7 M   Winona             MN   26  3:27   25    3:15   67  3:45   10:26 
   32  247 Ashlyn O'Malley           6 F   Osseo              MN   31  3:37   42    3:30   50  3:29   10:35 
   33  232 Cameron Hancock           7 M   Rollingstone       MN   41  4:07   29    3:18   32  3:16   10:39 
   34  205 Quintin Betthauser        7 M   Rushford           MN   38  3:58   44    3:31   28  3:15   10:42 
   35  214 Ayden Collins             6 M   Spring Grove       MN   43  4:16   23    3:10   34  3:18   10:43 
   36  273 Chase Van Fossen          7 M   Winona             MN   30  3:37   43    3:31   64  3:41   10:47 
   37  210 Henry Breza               6 M   Burnsville         MN   25  3:23   76    5:01    2  2:37   11:00 
   38  220 Brendan Frost             7 M   Burnsville         MN   44  4:19   45    3:32   38  3:21   11:10 
   39  287 Karl Hochradel            7 M   Saint Paul         MN   51  4:48   17    3:03   51  3:30   11:19 
   40  261 Jessica Schmidt           6 F   Neenah             WI   34  3:51   65    4:10   48  3:28   11:28 
   41  245 Margo Morrow              7 F   Minnetonka         MN   40  4:04   53    3:42   66  3:44   11:28 
   42  209 Luke Bratulich            6 M   Zimmerman          MN   46  4:25   48    3:35   61  3:37   11:36 
   43  267 Jack Slaggie              5 M   Winona             MN   35  3:54   66    4:13   56  3:31   11:37 
   44  239 Nora Leger                6 F   Winona             MN   39  3:58   56    3:53   70  3:49   11:39 
   45  260 Gillian Ryan              5 F   Saint Paul         MN   49  4:30   38    3:27   65  3:43   11:39 
   46  284 Jacob Yender              5 M   Minnesota City     MN   53  4:51   46    3:33   37  3:20   11:43 
   47  285 Christian Zibrowski       6 M   Rushford           MN   52  4:49   41    3:29   60  3:35   11:52 
   48  264 Allie Sheehan             6 F   Minneapolis        MN   47  4:28   60    4:02   42  3:24   11:52 
   49  243 Reid Mitchell             5 M   Rochester          MN   50  4:35   58    4:00   36  3:20   11:53 
   50  234 Eleanor Hughes            7 F   Minneapolis        MN   14  2:57   81    5:31   58  3:35   12:01 
   51  275 Samantha Vos              6 F   Dundee             IL   60  5:21   40    3:28   27  3:14   12:03 
   52  213 Alexander Cao             7 M   Rochester          MN   68  5:40   27    3:17   29  3:15   12:10 
   53  226 Madeline Gorden           7 F   Rochester          MN   64  5:27   49    3:36   24  3:13   12:14 
   54  271 Morgan Tye                6 F   Minnesota City     MN   61  5:23   36    3:25   49  3:28   12:16 
   55  236 Serafeim Kaznessis        7 M   Saint Paul         MN   57  5:14   52    3:40   57  3:33   12:25 
   56  241 Sam Matousek              6 M   Winona             MN   58  5:16   50    3:37   63  3:38   12:29 
   57  282 Yang Meng Wu              6 M   Rochester          MN   45  4:21   54    3:47   80  4:23   12:30 
   58  217 Gedion Errthum            6 M   Winona             MN   77  6:22   28    3:18    8  2:52   12:31 
   59  224 Laura Gillespie           7 F   Savage             MN   62  5:24   61    4:02   31  3:15   12:40 
   60  251 Anna Parker               5 F   Sartell            MN   54  4:57   57    3:59   69  3:46   12:40 
   61  252 Malini Patel              7 F   Plymouth           MN   65  5:29   64    4:06   25  3:13   12:47 
   62  219 Logan Fritts              6 M   Winona             MN   78  6:43   13    2:56   53  3:31   13:08 
   63  237 Ruby Knapp                5 F   Saint Paul         MN   56  5:12   68    4:24   59  3:35   13:10 
   64  238 Carson Korder             7 M   Winona             MN   74  6:01   30    3:19   73  3:57   13:15 
   65  212 Ezra Burros               6 M   Winona             MN   42  4:11   75    4:59   75  4:07   13:16 
   66  218 Emelia Fischer            5 F   Rochester          MN   48  4:29   73    4:47   76  4:08   13:22 
   67  244 Finn Momsen               5 M   Winona             MN   66  5:31   55    3:50   78  4:14   13:34 
   68  222 John Gibson               6 M   Winona             MN   75  6:05   63    4:04   47  3:28   13:35 
   69  269 Ada Stangl                5 F   Winona             MN   63  5:26   37    3:26   84  4:54   13:44 
   70  202 Seun Elisha Adekola Jr    6 M   Minnesota City     MN   55  5:07   78    5:09   54  3:31   13:46 
   71  256 Jacob Quarberg            5 M   Winona             MN   73  6:00   67    4:17   68  3:45   14:01 
   72  233 Peter Holey               5 M   Winona             MN   72  5:58   62    4:03   74  4:04   14:03 
   73  274 Amy Vos                   5 F   Dundee             IL   67  5:38   80    5:14   44  3:25   14:17 
   74  283 Ryan Yender               5 M   Minnesota City     MN   59  5:19   71    4:36   81  4:26   14:19 
   75  230 Cj Gross                  6 F   Osseo              MN   76  6:20   72    4:46   71  3:52   14:56 
   76  288 Josephine Hochradel       5 F   Saint Paul         MN   80  6:54   69    4:34   55  3:31   14:58 
   77  255 Alyssa Pringle            6 F   Lewiston           MN   81  7:03   77    5:09   46  3:27   15:37 
   78  211 Brielle Burros            6 F   Lodi               WI   83  8:25   59    4:01   33  3:16   15:40 
   79  286 Kaler Schutz              4 M   Minneapolis        MN   70  5:51   74    4:55   85  4:57   15:42 
   80  228 Sophia Gricius            5 F   Winona             MN   71  5:56   79    5:14   83  4:48   15:57 
   81  208 Austin Bork               5 M   Trempealeau        WI   82  8:16   51    3:40   82  4:27   16:22 
   82  223 Anna Gillespie            5 F   Savage             MN   79  6:44   82    6:08   72  3:56   16:47 
   83  231 Olivia Hamann             6 F   Burnsville         MN   69  5:49   84    8:29   77  4:13   18:30 
   84  242 Diane Meunier             5 F   Rochester          MN   84  8:34   83    7:32   79  4:14   20:18 
   85  221 Lucy Gabrio               5 F   Savage             MN   85 10:55   85   14:43   41  3:24   29:00 

results by Pickle Events                         results posted on:  www.pickleevents.com



                                                    TRINONA KIDS TRIATHLON
                                       St. Mary's University - Winona, MN, June 7, 2014

                                                   AGE GROUP RESULTS 8 - 10
                                          75 Yard Swim - 1 Mile Bike - 1/2 Mile Run

Place Bib  Name                    Age Sex City               St Rank  Swim  Rank   Bike  Rank Run  Finish  
===== ==== ======================= === === ================== == ==========  ============ ========= ======= 
    1  366 Grace Ping               10 F   Winona             MN    2  2:25   10    2:19    1  3:51    8:33 
    2  368 Owen Ping                10 M   Winona             MN    3  2:36    6    2:15    3  4:14    9:03 
    3  363 Anna Ogren               10 F   Rochester          MN    1  2:18    2    2:10   15  4:51    9:18 
    4  389 Jake Vandal              10 M   Rochester          MN    6  2:45    3    2:13    6  4:27    9:22 
    5  362 Andrew Ogren              9 M   Rochester          MN    5  2:43    7    2:17    8  4:35    9:34 
    6  367 Lauren Ping               9 F   Winona             MN   10  2:53   25    2:34    4  4:17    9:42 
    7  323 Will Couchman            10 M   Minneapolis        MN   20  3:13   26    2:34    2  4:10    9:55 
    8  321 Nolan Church              8 M   Owatonna           MN   19  3:09   18    2:30    5  4:21    9:57 
    9  339 Brennan Hughes           10 M   Minneapolis        MN    4  2:37    4    2:13   32  5:11    9:59 
   10  373 Chase Schilling           9 M   La Crosse          WI    9  2:50   15    2:28   11  4:44   10:01 
   11  394 Colin White               9 M   Minnesota City     MN    8  2:49   19    2:30   13  4:48   10:06 
   12  400 Richard Xiong             9 M   Rochester          MN   17  3:05   16    2:29   10  4:37   10:09 
   13  401 Andrew Yan               10 M   Rochester          MN   13  3:00   24    2:33   20  4:55   10:27 
   14  340 Abigail Jacobson         10 F   Rochester          MN   26  3:31    1    2:09   16  4:51   10:29 
   15  341 Samuel Jacobson           9 M   Rochester          MN   18  3:06    9    2:19   29  5:06   10:29 
   16  327 Jason Dong               10 M   Rochester          MN   22  3:23   29    2:35    7  4:35   10:31 
   17  325 Brayden Coudron          10 M   Winona             MN   11  2:57   13    2:26   31  5:10   10:32 
   18  371 Grace Quinn              10 F   Winona             MN   15  3:02   49    2:49   17  4:52   10:41 
   19  372 Jaylen Rosga             10 F   Saint Paul         MN   24  3:25   17    2:30   23  5:01   10:54 
   20  375 Anders Shurson            8 M   Lewiston           MN   29  3:35   12    2:23   26  5:05   11:02 
   21  364 Gabbi Pardoe              9 F   Black River Falls  WI   12  2:58   22    2:32   50  5:37   11:05 
   22  387 Max Uribe                 8 M   Winona             MN    7  2:48   11    2:20   70  6:00   11:05 
   23  347 Jaylin Li                 8 M   Rochester          MN   36  3:52   23    2:32   12  4:45   11:07 
   24  388 Jase Vafaei               8 M   Winona             MN   16  3:03   35    2:40   47  5:28   11:09 
   25  361 Sophia Nisbit             9 F   Winona             MN   14  3:01   39    2:46   43  5:25   11:10 
   26  352 Kristina Merten          10 F   Grayslake          IL   28  3:35   51    2:49   18  4:53   11:16 
   27  314 Matthew Bjorge           10 M   Fountain City      WI   43  4:15   21    2:31    9  4:36   11:21 
   28  324 Kyle Coudron              8 M   Winona             MN   21  3:22   20    2:31   48  5:31   11:23 
   29  346 Ella Leaf                 9 F   Winona             MN   23  3:24   50    2:49   40  5:19   11:30 
   30  356 Connor Morrey             9 M   Rochester          MN   31  3:43   47    2:48   25  5:04   11:33 
   31  342 Amaiya Kauphusman        10 F   Winona             MN   41  4:04   37    2:44   14  4:51   11:37 
   32  399 Nick Wozney               9 M   Altura             MN   37  3:53   46    2:48   35  5:13   11:52 
   33  360 Gavin Nelson             10 M   Winona             MN   38  3:54   48    2:49   34  5:12   11:53 
   34  391 Jackson Vos              10 M   Sartell            MN   27  3:34   34    2:39   56  5:45   11:57 
   35  355 Payton Mitchell           9 M   Rochester          MN   34  3:50   78    3:18   21  4:59   12:05 
   36  383 Ethan Tober               8 M   Winona             MN   40  4:03   31    2:37   45  5:26   12:06 
   37  377 Hudson Spears             9 M   Eden Prairie       MN   57  4:42   14    2:27   28  5:06   12:14 
   38  382 Isaac Thompson           10 M   Rochester          MN   50  4:32   33    2:39   27  5:05   12:15 
   39  378 Chloe Sroga              10 F   Minneapolis        MN   35  3:52   41    2:46   51  5:38   12:15 
   40  398 Andrew Wooden            10 M   Winona             MN   48  4:29   27    2:34   38  5:15   12:16 
   41  350 Ava Mateega               9 F   Plymouth           MN   46  4:23   44    2:47   33  5:12   12:20 
   42  329 Mandy Duellman           10 F   Winona             MN   25  3:29   60    2:55   68  5:58   12:20 
   43  403 Jordan Zibrowski          8 M   Rushford           MN   51  4:32   45    2:47   24  5:03   12:21 
   44  365 Ava Pike                  9 F   Winona             MN   54  4:37   28    2:34   41  5:19   12:28 
   45  343 Ava Killian               8 F   Winona             MN   60  4:54   32    2:37   22  5:01   12:30 
   46  357 Tess Mullen              10 F   Winona             MN   45  4:19   53    2:50   42  5:23   12:31 
   47  328 Colin Duchateau           8 M   Rochester          MN   42  4:14   40    2:46   52  5:39   12:37 
   48  317 Olivia Brockman           9 F   Saint Paul         MN   32  3:43   68    3:07   61  5:49   12:38 
   49  397 Lucas Wooden              8 M   Winona             MN   61  5:00    8    2:17   44  5:26   12:42 
   50  320 Andrew Cao               10 M   Rochester          MN   30  3:42   58    2:54   74  6:09   12:44 
   51  316 Will Breza                9 M   Burnsville         MN   33  3:44   75    3:16   58  5:46   12:45 
   52  395 Michael Winston           9 M   Bloomington        MN   59  4:45    5    2:13   72  6:06   13:03 
   53  326 Aaron Dong                8 M   Rochester          MN   62  5:01   52    2:50   39  5:16   13:05 
   54  390 Matthew Vos               8 M   Sartell            MN   52  4:34   42    2:46   62  5:50   13:09 
   55  369 Dawson Pringle            9 M   Lewiston           MN   49  4:30   61    2:55   53  5:44   13:09 
   56  335 Maya Goede               10 F   La Crosse          WI   44  4:16   66    3:06   71  6:00   13:21 
   57  392 Roman Vos                 8 M   Dundee             IL   73  5:44   38    2:45   19  4:54   13:21 
   58  396 Harper Wolner             8 F   Winona             MN   39  3:56   72    3:10   78  6:25   13:29 
   59  349 Carolyn Macon             9 F   Winona             MN   53  4:35   67    3:07   66  5:56   13:37 
   60  344 David Knapp               8 M   Grayslake          IL   55  4:38   76    3:17   57  5:46   13:38 
   61  354 Charlie Miller            8 M   Winona             MN   47  4:26   85    3:36   60  5:48   13:48 
   62  315 Niko Bratulich            8 M   Zimmerman          MN   65  5:16   30    2:35   69  5:59   13:49 
   63  334 Gracie Gilmore           10 F   Clear Lake         MN   74  5:47   54    2:50   37  5:14   13:50 
   64  332 John Fritts               8 M   Winona             MN   71  5:29   62    3:00   46  5:27   13:54 
   65  345 Riley Landon              9 M   Rochester          MN   69  5:25   77    3:17   36  5:13   13:54 
   66  312 Ethan Behrendt            9 M   Bay City           WI   67  5:22   43    2:46   63  5:55   14:02 
   67  336 Olivia Gorden             9 F   Rochester          MN   70  5:26   56    2:53   59  5:47   14:04 
   68  376 Alex Slaggie              8 M   Winona             MN   56  4:40   82    3:24   73  6:07   14:10 
   69  404 Asher Wardwell            8 M   Winona             MN   78  6:12   57    2:53   30  5:08   14:12 
   70  353 Daniel Meunier            8 M   Rochester          MN   68  5:23   71    3:10   64  5:56   14:27 
   71  384 Sienna Torgerud           9 F   La Crosse          WI   63  5:07   63    3:01   77  6:22   14:29 
   72  338 Kyle Hancock              9 M   Rollingstone       MN   72  5:29   69    3:08   65  5:56   14:31 
   73  370 Kaitlyn Quinn            10 F   Saint Paul         MN   77  5:59   59    2:54   67  5:56   14:48 
   74  337 Josie Govrik              8 F   Rochester          MN   75  5:48   80    3:22   55  5:45   14:53 
   75  319 Izaak Burros              9 M   Winona             MN   66  5:21   81    3:22   76  6:19   15:01 
   76  359 Natalie Nelson           10 F   Minnetonka         MN   58  4:43   65    3:05   88  7:22   15:08 
   77  380 Eva Stango                8 F   Minnesota City     MN   64  5:11   70    3:08   86  7:10   15:28 
   78  379 Hazen Stangl              8 M   Winona             MN   82  6:42   55    2:52   79  6:29   16:02 
   79  313 Tyler Betthauser          8 M   Rushford           MN   85  7:15   83    3:28   54  5:44   16:26 
   80  330 Izabella Foss             8 F   Minnesota City     MN   81  6:39   87    3:43   75  6:10   16:30 
   81  311 Courtney Archibald       10 F   Maple Grove        MN   83  6:44   74    3:14   80  6:36   16:33 
   82  385 Nicole Tye                9 F   Minnesota City     MN   80  6:34   73    3:14   85  7:04   16:51 
   83  402 Hailey Yender             8 F   Minnesota City     MN   76  5:58   88    3:57   84  6:58   16:51 
   84  322 Ryan Cichosz              8 M   Winona             MN   84  7:13   79    3:20   81  6:44   17:15 
   85  331 Kendra Fritts             9 F   Winona             MN   86  7:18   86    3:37   83  6:58   17:50 
   86  351 Leighton Maus             8 M   Winona             MN   87  8:08   64    3:03   87  7:19   18:28 
   87  381 Ben Swords                9 M   Eagan              MN   79  6:32   89    4:04   89  8:49   19:24 
   88  318 Lauren Burros             8 F   Lodi               WI   88 10:54   84    3:32   82  6:46   21:10 
   89  393 Layne Wayman              9 M   Anoka              MN              36    2:40   49  5:33         

results by Pickle Events                         results posted on:  www.pickleevents.com



                                                    TRINONA KIDS TRIATHLON
                                       St. Mary's University - Winona, MN, June 7, 2014

                                                  AGE GROUP RESULTS 11 - 13
                                          175 Yard Swim - 2 Mile Bike - 3/4 Mile Run

Place Bib  Name                    Age Sex City               St Rank  Swim  Rank   Bike  Rank Run  Finish  
===== ==== ======================= === === ================== == ==========  ============ ========= ======= 
    1  422 Luke Birkett             11 M   Lincoln            NE    3  3:20    4    6:46    2  5:20   15:26 
    2  425 Tony Coudron             13 M   Winona             MN    6  3:26    2    6:37    4  5:48   15:50 
    3  428 Preston Halleck          13 M   Winona             MN   14  3:57    3    6:39    3  5:29   16:04 
    4  449 Carson Roehl             11 M   Saint Bonifacius   MN    1  3:19    6    7:10    5  5:50   16:16 
    5  442 Jennifer Mettler         11 F   Chanhassen         MN    5  3:25    1    6:35   19  7:01   16:59 
    6  457 Drew Vandal              13 M   Rochester          MN   10  3:41    5    7:04   11  6:32   17:16 
    7  455 Zach Spears              11 M   Eden Prairie       MN   25  4:55    8    7:23    1  5:01   17:18 
    8  438 Spencer Mateega          11 M   Plymouth           MN    8  3:29   10    8:06    6  6:01   17:34 
    9  429 Noah Jacobson            12 M   Rochester          MN   12  3:51    9    7:39    8  6:21   17:50 
   10  445 Mitchell Ploetz          12 M   Winona             MN   24  4:45    7    7:18    7  6:05   18:06 
   11  454 Abbey Smits              13 F   Andover            MN    7  3:26   11    8:09   13  6:35   18:08 
   12  461 Grant Wolner             12 M   Winona             MN   11  3:51   12    8:12    9  6:21   18:23 
   13  444 Grace Miller             12 F   Winona             MN    9  3:35   14    8:44   20  7:03   19:21 
   14  430 Lauren Johnson           12 F   Winona             MN   16  3:58   16    8:53   12  6:33   19:22 
   15  441 Alex Merten              12 M   Grayslake          IL   19  4:07   15    8:52   14  6:39   19:37 
   16  437 Megan Lynch              13 F   Winona             MN   17  4:01   13    8:22   24  7:23   19:45 
   17  435 Ben Larson               12 M   Rochester          MN    2  3:19   21    9:30   18  6:59   19:47 
   18  439 Tessa Matousek           11 F   Black River Falls  WI   15  3:57   17    8:54   22  7:09   19:58 
   19  432 Alex Jorgenson           12 M   Winona             MN    4  3:22   22    9:35   23  7:15   20:11 
   20  426 Delaney Drefs            11 F   Edina              MN   21  4:28   28   11:03   10  6:29   21:58 
   21  462 Mitch Wozney             11 M   Altura             MN   27  4:59   24   10:09   17  6:58   22:04 
   22  459 Gavin Wang               11 M   Rochester          MN   18  4:05   31   11:32   15  6:44   22:19 
   23  463 Stephen Wu               11 M   Rochester          MN   29  5:05   25   10:31   16  6:50   22:24 
   24  431 Emily Johnson            13 F   Winona             MN   32  5:26   18    9:07   25  7:57   22:29 
   25  450 Francesca Schewe         11 F   Winona             MN   13  3:51   27   10:47   27  8:00   22:37 
   26  433 Evie Kaznessis           11 F   Saint Paul         MN   23  4:43   23    9:37   29  8:48   23:06 
   27  451 Cassie Schoh             11 F   Winona             MN   20  4:26   26   10:33   30  8:53   23:51 
   28  447 Bryce Quinton            11 M   Pepin              WI   34  6:06   30   11:29   21  7:07   24:41 
   29  458 Briar Volkman            11 M   Winona             MN   30  5:15   32   11:38   34  9:29   26:21 
   30  460 Lilly Wisniewski         13 F   Winona             MN   28  5:05   33   12:00   33  9:22   26:25 
   31  464 Brandon Zeuli            11 M   Rochester          MN   38  6:39   29   11:22   32  9:09   27:09 
   32  424 Jackson Cichosz          11 M   Winona             MN   40  9:48   20    9:29   26  7:58   27:14 
   33  456 Sophia Stango            11 F   Minnesota City     MN   22  4:41   34   12:18   36 10:22   27:19 
   34  446 Maddie Pukite            11 F   Minnetonka         MN   35  6:08   35   12:20   31  9:06   27:33 
   35  448 Lacy Quinton             13 F   Pepin              WI   31  5:22   37   13:28   35  9:35   28:23 
   36  434 David Langowski          11 M   Winona             MN   39  7:22   36   12:30   28  8:39   28:31 
   37  453 Liam Schulz              11 M   Chanhassen         MN   33  6:03   19    9:22   39 13:14   28:37 
   38  452 Reilly Schulz            12 F   Chanhassen         MN   36  6:25   38   13:46   38 12:27   32:36 
   39  440 Jlia McLeod              11 F   Winona             MN   37  6:31   39   14:30   37 12:14   33:13 
   40  427 Tiera Felder             11 F   Rochester          MN   26  4:58   40   15:50   40 14:51   35:39 

results by Pickle Events                         results posted on:  www.pickleevents.com


                                                    NON QUALIFYING RESULTS

Bib  Name                    Age Sex City               St Rank Swim  Rank    Bike  Rank  Run  Finish  
==== ======================= === === ================== == ========== ============  ========= ======= 
 227 Logan Granseth            6 M   Winona             MN    4  4:45    4    3:31    1  1:06    9:21 
 348 Breanna Losinski          8 F   Winona             MN    3  3:31    3    2:41    3  3:28    9:39 
 423 Veronica Church          11 F   Owatonna           MN    2  3:08    2    2:26    4  6:35   12:08 
 421 Kenzie Below             11 F   Rochester          MN    1  3:04    1    2:21    5  6:45   12:08 
 270 Alex Swords               6 F   Eagan              MN    5  5:29    5    7:13    2  1:20   14:01 

Total Registered:                            227
Total Number of Individual Finishers:        217
Number of Male Finishers:                    120
Number of Female Finishers:                   97
Did not Finish Race or Did Not Start:          7