• 2014 Upper Midwest Endurance Challenge - Grandma's Results
Minneapolis , MN
6/22/2014

race logo
other races










					
 UPPER MIDWEST ENDURANCE CHALLENGE - RESULTS FROM GRANDMA'S MARATHON      

Place Div   Bib    Name                   Age Sex City             St  Chip Tm    
===== ===== ====== ====================== === === ================ === ======= 
    1     1    F30 Emma Lee                23   F St Paul          MN  2:43:18 
    2     1   4284 Erik Johnson            25   M Madison          WI  2:50:59 
    3     1   2721 Tom Schumacher          45   M Minneapolis      MN  2:54:08 
    4     2   4181 Daniel Bier             28   M Minneapolis      MN  3:02:49 
    5     3   3383 Nate Ley                20   M Collegeville     MN  3:03:25 
    6     4   4241 Beau Larson             27   M Minneapolis      MN  3:18:18 
    7     1    771 Jeff Denney             56   M Bloomington      MN  3:18:48 
    8     1   2412 Andy Cebulla            43   M Minneapolis      MN  3:28:38 
    9     5    619 William Severud         34   M Plymouth         MN  3:29:36 
   10     2   8173 Annie Mahoney           25   F Hutchinson       MN  3:33:30 
   11     3   8792 Emily Elmore            27   F Minneapolis      MN  3:34:22 
   12     1    632 Keith Olson             51   M Springfield      MN  3:35:36 
   13     4   8162 Lindsey Marshall        25   F Minneapolis      MN  3:40:40 
   14     6   2138 Mike Luke               33   M Bloomington      MN  3:45:00 
   15     7   2362 Joel Stjernholm         29   M Minneapolis      MN  3:45:22 
   16     8   1681 Jeremy Gilsdorf         23   M Minneapolis      MN  3:45:40 
   17     1   3979 Larry Mallery           64   M Los Angeles      CA  3:49:30 
   18     9   3982 Robert Williams         27   M Minneapolis      MN  3:50:54 
   19     5   7938 Mari Sandom             31   F Baldwin          WI  3:52:59 
   20     1   8262 Marise Widmer           54   F St Paul          MN  3:54:12 
   21     2   3576 Craig Timm              43   M Center City      MN  3:56:06 
   22     1   3221 Thomas Peterson         39   M Minneapolis      MN  3:56:14 
   23     6   8935 Lauren McLaughlin       28   F Minneapolis      MN  3:56:16 
   24     2    706 Duane Jacobson          51   M Minneapolis      MN  3:58:43 
   25     1   8958 Jill Timm               42   F Center City      MN  4:03:20 
   26     2    724 David Mesner            63   M Duluth           MN  4:09:55 
   27     7   9332 Brittany Tonks          24   F Garberville      CA  4:13:22 
   28     3    271 Dan Kimmel              62   M Burnsville       MN  4:20:00 
   29    10   2998 Kyle Johnson            22   M Minneapolis      MN  4:25:14 
   30     2   6272 Laura Cominetti         53   F Cross Plains     WI  4:27:15 
   31    11   3885 Andrew Petran           27   M St Paul          MN  4:28:48 
   32     2   1628 Andrew Rogers           36   M St Paul          MN  4:29:53 
   33     3    257 Gary Schram             53   M Hammond          WI  4:30:37 
   34     2    139 Shane Olson             46   M Duluth           MN  4:35:55 
   35     3   1198 Eric Olson              38   M Luck             WI  4:51:05 
   36     4   1627 Seth Petersen           38   M Milltown         WI  4:51:06 
   37     8   8420 Rebecca Ayala           32   F St Paul          MN  4:52:32 
   38     9   7023 Amy Ebling              30   F Cloquet          MN  5:08:59 
   39     2   8204 Corinne Wright-Macleod  41   F Minneapolis      MN  5:22:48 
   40     1   7942 Jill Novitzke           47   F Prior Lake       MN  6:18:15 

results by MTEC RESULTS