City of Lakes Loppet Festival -
Minneapolis, MN
2/4/2017

race logo










                           City of Lakes Loppet
                        Saturday, February 4, 2017
                           Short Blade Loppet 

Pos. No.    Name                                 Sex Age Class           Team/club                           Dist  Ag Time       
==== ====== ==================================== === === =============== =================================== ===== == ======= 
   1    704 Anders Olson                           M  31           MOPEN                                           31 02:06.9 
   2    701 Darian Clark                           M  16           M U18                                           16 02:07.5 
   3    703 Eric Swandlund                         M  31           MOPEN                                           31 02:09.0 
   4    702 Jeff Kosel                             M  47           MOPEN                                           47 03:23.3 


                           City of Lakes Loppet
                        Saturday, February 4, 2017
                            Long Blade Loppet

Pos. No.    Name                                 Sex Age Class           Team/club                           Dist  Ag Time       
==== ====== ==================================== === === =============== =================================== ===== == ======= 
   1    418 Jia Griffith                           F  13        F U14-LB Midway Speedskating Club                  13 02:02.3 
   1    415 Milan Jostes                           M  13        M U14-LB Midway                                    13 02:16.9 
   1    413 Emily Bos                              F  11        F U12-LB Midway Speedskating Club                  11 02:17.1 
   1    404 Carl Shobe                             M  10        M U10-LB Twin Cities Speed Skating Club            10 02:18.0 
   2    406 Lidya Kennedy                          F  12        F U12-LB Midway                                    12 02:34.3 
   3    407 Teagan Wetteland                       F  11        F U12-LB Midway Speedskating                       11 02:35.0 
   2    414 Mitchell Hearn                         M  13        M U14-LB Midway Speedskating                       13 02:38.0 
   2    409 Ezra Campbell                          M  10        M U10-LB Midway                                    10 02:39.1 
   4    412 Ella Cagle                             F  11        F U12-LB TCSS                                      11 02:42.9 
   5    411 Kate Engel                             F  12        F U12-LB Midway Speedskating                       12 02:48.4 
   1    402 Aydan Dark                             M   8         M U8-LB Midway Speedskating Novice                 8 02:48.9 
   3    403 Jacob Colton                           M   9        M U10-LB Midway Speedskating                        9 02:49.3 
   6    408 Freja Vevang                           F  11        F U12-LB                                           11 02:51.4 
   4    410 Patrick Kosel                          M  10        M U10-LB Midway                                    10 02:51.4 
   5    401 Owen Marquardt                         M   9        M U10-LB Midway                                     9 02:52.1 
   6    405 Birhanu Kennedy                        M  10        M U10-LB Midway                                    10 02:56.7 

Number of records: 16