City of Lakes Loppet Festival -
Minneapolis, MN
2/3/2017

race logo










                    
                            Minne Tour Results
                            

Div/Tot  No.    Name                    Age Sex City              St Saturday   Sunday     Enduro  Sprin Time Total    
======== ====== ======================= === === ================= == ========== ========== ======= ===== ========== 
  1/5      1001 Matthew Liebsch          33   M Orono             MN    1:14:05 1:08:30       0:30  0:15    2:21:50 
  1/5        95 Krystof Kopal            23   M Marquette         MI    1:17:17 1:09:14       0:30  2:00    2:24:01 
  1/2         2 Chris Pappathopoulos     36   M Sun Prairie       WI    1:16:09 1:10:07       0:30          2:25:46 
  2/5         8 Tamer Mische-Richter     20   M Bloomington       MN    1:20:53 1:09:32       0:30  0:30    2:29:25 
  1/6      1002 Alex Reich               27   M Marine On Saint C MN    1:21:09 1:08:51       0:30          2:29:30 
  2/6         7 Henry Reich              29   M Missoula          MT    1:21:20 1:09:37       0:30          2:30:27 
  3/6         3 Erik Fagerstrom          26   M Minneapolis       MN    1:24:29 1:11:28             1:00    2:34:57 
  4/6         6 Jake Morgan              26   M Minneapolis       MN    1:24:01 1:11:36                     2:35:37 
  2/5        17 Craig Cardinal           34   M Northfield        MN    1:24:22 1:14:47                     2:39:09 
  1/1        97 Evan Wetzel              19   M Waukesha          WI    1:23:35 1:16:13       0:30          2:39:18 
  3/5        54 Cory Mecl                21   M Andover           MN    1:27:58 1:16:43                     2:44:41 
  3/5        20 Erik Hendrickson         31   M St. Louis Park    MN    1:28:51 1:15:55                     2:44:46 
  1/3       100 Felicia Gesior           23   F Marquette         MI    1:28:51 1:19:32             2:00    2:46:23 
  4/5        96 Chad Gregg               32   M Winthropq         WA    1:30:48 1:16:14                     2:47:02 
  4/5        16 Tyler Gilbert            21   M Arden Hills       MN    1:29:39 1:19:09                     2:48:48 
  2/2        37 Nathaniel Scott          35   M Minneapolis       MN    1:32:38 1:19:01                     2:51:39 
  5/5        15 Andrew Joda              30   M Edina             MN    1:33:17 1:18:46             0:10    2:51:53 
  2/3        98 Isabella Howden          20   F Barrie            ON    1:35:49 1:22:15       0:30  1:00    2:56:34 
  1/1        50 Bonnie Weiskopf Albrech  48   F Stillwater        MN    1:36:48 1:23:44             0:15    3:00:17 
  3/3        14 Alice Flanders           24   F Edina             MN    1:42:09 1:20:22             0:30    3:02:01 
  1/1         1 Kathleen Dewahl          30   F Minneapolis       MN    1:37:18 1:25:29       0:30  0:05    3:02:12 
  5/6        53 Blaze Fugina             27   M Cottage Grove     MN    1:40:19 1:23:20                     3:03:39 
  6/6        76 Adam Johnson             28   M St. Louis Park    MN    1:37:12 1:31:29                     3:08:41 
  5/5        87 Jeffrey Barstow          20   M Fargo             ND    1:45:19 1:32:10                     3:17:29 
  1/1        94 Stephani Seymour         27   F Minneapolis       MN    1:45:14 1:35:29       0:30  0:05    3:20:08 

Number of records: 25