Search Participants
Search Events
North Dakota State High School Cross Country Championships
Class B Boys - Individual Results
Class B Girls - Team Scores and Overall Results
Class B Boys - Team Scores and Overall Results
Class A Girls - Team Scores and Overall Results
Class A Boys - Team Scores and Overall Results
Class B Girls - Individual Results
Class A Girls - Individual Results
Class A Boys - Individual Results
2019
2022
2021
2020
2018
2017
2016
2015
2014
Minot, ND
10/26/2019
Results by
Leaderboard and Results
Statistics
Historical
Search
Advertisement
Selected Race
Class B Girls - Team Scores and Overall Results
Class B Boys - Team Scores and Overall Results
Class A Girls - Team Scores and Overall Results
Class A Boys - Team Scores and Overall Results
Class B Girls - Individual Results
Class B Boys - Individual Results
Class A Girls - Individual Results
Class A Boys - Individual Results
BB
Bib
Name
Sex
Age
City
State
Overall
SexPl
DivPl
Time
757
Robert White
M
12
New Town
1 / 319
1 / 319
1 / 319
15:53
588
Chase Fossum
M
12
Hillsboro / Central Valley
2 / 319
2 / 319
2 / 319
16:04
885
Noah Rolfe
M
11
Stanley
3 / 319
3 / 319
3 / 319
16:15
912
Jacob Hendrickson
M
12
Thompson
4 / 319
4 / 319
4 / 319
16:31
379
Ian Busche
M
10
Beulah-Hazen
5 / 319
5 / 319
5 / 319
16:35
834
Patrick Wrigley
M
11
Shiloh Christian School
6 / 319
6 / 319
6 / 319
16:45
416
Brian Miller
M
11
Bowman County
7 / 319
7 / 319
7 / 319
16:49
754
Addison Redfox
M
12
New Town
8 / 319
8 / 319
8 / 319
16:52
779
Hunter Denault
M
12
Pembina County North
9 / 319
9 / 319
9 / 319
17:00
685
Tristan Dobson
M
9
Max-Garrison-South Prairie
10 / 319
10 / 319
10 / 319
17:08
607
Owen Duttenhefner
M
10
Killdeer
11 / 319
11 / 319
11 / 319
17:11
910
Pierce Cooper
M
12
Thompson
12 / 319
12 / 319
12 / 319
17:19
418
Caleb Sarsland
M
9
Bowman County
13 / 319
13 / 319
13 / 319
17:23
755
Colt Spottedbear
M
9
New Town
14 / 319
14 / 319
14 / 319
17:26
586
Jackson Anderson
M
11
Hillsboro / Central Valley
15 / 319
15 / 319
15 / 319
17:28
419
Austin Wanner
M
9
Bowman County
16 / 319
16 / 319
16 / 319
17:29
653
Blaine Perry
M
12
Langdon Area-Edmore-Munich
17 / 319
17 / 319
17 / 319
17:30
542
Gavin Nelson
M
9
Griggs Co Central
18 / 319
18 / 319
18 / 319
17:32
630
Ethan Schaffer
M
10
Kindred
19 / 319
19 / 319
19 / 319
17:33
537
Brody Berg
M
11
Griggs Co Central
20 / 319
20 / 319
20 / 319
17:33
756
Phoenix White
M
10
New Town
21 / 319
21 / 319
21 / 319
17:34
751
Ben Dubois
M
8
New Town
22 / 319
22 / 319
22 / 319
17:34
421
Camden Wokal
M
12
Bowman County
23 / 319
23 / 319
23 / 319
17:38
420
Taylor Wanner
M
7
Bowman County
24 / 319
24 / 319
24 / 319
17:41
490
Theo Thurber
M
9
Ellendale
25 / 319
25 / 319
25 / 319
17:41
707
Tanner Lundwall
M
10
Mayville-Portland-Clifford-Galesburg
26 / 319
26 / 319
26 / 319
17:50
626
Jeremiah Dockter
M
9
Kindred
27 / 319
27 / 319
27 / 319
17:54
497
Lane McCleary
M
11
Enderlin
28 / 319
28 / 319
28 / 319
17:57
541
Aaron Moser
M
10
Griggs Co Central
29 / 319
29 / 319
29 / 319
17:57
898
Clay Kummer
M
12
Surrey
30 / 319
30 / 319
30 / 319
17:58
587
Christian Brist
M
8
Hillsboro / Central Valley
31 / 319
31 / 319
31 / 319
17:58
647
Arik Christianson
M
12
Langdon Area-Edmore-Munich
32 / 319
32 / 319
32 / 319
17:59
809
Dawson Schepp
M
12
Rugby
33 / 319
33 / 319
33 / 319
17:59
603
Jace Andersen
M
10
Killdeer
34 / 319
34 / 319
34 / 319
17:59
591
Luke Leshuk
M
12
Hillsboro / Central Valley
35 / 319
35 / 319
35 / 319
18:00
522
Tommy Kern
M
11
Grafton
36 / 319
36 / 319
36 / 319
18:01
629
Caaden Rath
M
11
Kindred
37 / 319
37 / 319
37 / 319
18:01
831
Kaden Fuller
M
9
Shiloh Christian School
38 / 319
38 / 319
38 / 319
18:03
802
Austin Dibble
M
9
Rugby
39 / 319
39 / 319
39 / 319
18:03
546
Tavon Stadler
M
11
Griggs Co Central
40 / 319
40 / 319
40 / 319
18:04
913
Luke Mager
M
11
Thompson
41 / 319
41 / 319
41 / 319
18:04
897
Cole Horner
M
11
Surrey
42 / 319
42 / 319
42 / 319
18:04
822
Ryan Hermes
M
12
Sargent Central / Lidgerwood / Oakes
43 / 319
43 / 319
43 / 319
18:07
527
Ethan Suda
M
10
Grafton
44 / 319
44 / 319
44 / 319
18:08
593
Nathan Rage
M
11
Hillsboro / Central Valley
45 / 319
45 / 319
45 / 319
18:09
427
Garrett Cook
M
11
Burke Central / Kenmare
46 / 319
46 / 319
46 / 319
18:10
648
Mason Christianson
M
9
Langdon Area-Edmore-Munich
47 / 319
47 / 319
47 / 319
18:11
417
Jaxson Hansey
M
10
Bowman County
48 / 319
48 / 319
48 / 319
18:12
543
Mark Sammons
M
10
Griggs Co Central
49 / 319
49 / 319
49 / 319
18:14
383
Dayton Fiddler
M
12
Beulah-Hazen
50 / 319
50 / 319
50 / 319
18:16
1-50
51-100→
Per Page: [50]
[100]
[500]
Race Summary
Date
10/26/2019
Distance
5.0
kilometers
Average Time
20:51
Total
319
finishers
Men
319
finishers
Complete Results
Finishers
Overall Results
Overall Men
Age-Graded Results
Divisions
Men
BB
Results Question?
Submit a Question