Framed Bikes Pre-Loppet -
Minneapolis, MN
1/8/2017

race logo










                          Framed Bikes Pre-Loppet
                              January 8, 2017
                                    U8
                                      

Place Div/Tot  No.    Name                    Div   Sex City              St Time       
===== ======== ====== ======================= ===== === ================= == ======= 
    1   1/1       655 Karl Nelson             MU8     M Medicine Lake     MN    4:09 
                                                                      

                              U12/U10 Girls

Place Div/Tot  No.    Name                    Div   Sex City              St Time       
===== ======== ====== ======================= ===== === ================= == ======= 
    1   1/12      679 Rachel Poppleton        FU12    F Saint Paul        MN    3:48 
    2   2/12      672 Fran Peterson           FU12    F Barron            WI    3:48 
    3   3/12      587 Eva Hoch Robinson       FU12    F Minneapolis       MN    3:54 
    4   4/12      563 Liv Fabel               FU12    F Saint Paul        MN    3:58 
    5   1/3       573 Anna Gilmer             FU10    F Winona            MN    4:01 
    6   5/12      708 Olympia Sparks          FU12    F Minneapolis       MN    4:11 
    7   2/3       636 Stella Meza             FU10    F Lac Du Flambeau   WI    4:19 
    8   6/12      527 Ursula Beitz            FU12    F Minneapolis       MN    4:29 
    9   3/3       526 Mila Beitz              FU10    F Minneapolis       MN    4:30 
   10   7/12      616 Maria Lee               FU12    F Minneapolis       MN    4:33 
   11   8/12      676 Mollie Ping             FU12    F Winona            MN    5:14 
   12   9/12      640 Adeline Mitchell        FU12    F Hudson            WI    5:17 
   13  10/12      630 Madeline Mathison       FU12    F Minneapolis       MN    9:04 
   14  11/12      596 Lola Hurckman           FU12    F Minneapolis       MN    9:23 
   15  12/12      692 Bela Santan             FU12    F Minneapolis       MN   29:58 


                               U10/U12 BOYS

Place Div/Tot  No.    Name                    Div   Sex City              St Time       
===== ======== ====== ======================= ===== === ================= == ======= 
    1   1/16      509 Bryce Albrecht          MU12    M Stillwater        MN    3:18 
    2   2/16      599 Teague Jackson          MU12    M Hayward           WI    3:18 
    3   3/16      594 Kristian Hudacek        MU12    M Fall Creek        WI    3:29 
    4   4/16      501 Bennett Adams           MU12    M Chaska            MN    3:34 
    5   5/16      706 Eddie Snider            MU12    M St. Paul          MN    3:35 
    6   6/16      568 Josh Frett              MU12    M Golden Valley     MN    3:41 
    7   7/16      639 Miles Miner             MU12    M Orono             MN    3:44 
    8   1/6       740 Eyob Yore               MU10    M Minneapolis       MN    3:44 
    9   2/6       510 Ethan Albrecht          MU10    M Stillwater        MN    3:44 
   10   8/16      680 William Poppleton       MU12    M Saint Paul        MN    3:54 
   11   3/6       771 George Nelson           MU10    M                         4:18 
   12   4/6       502 Finnian Adams           MU10    M Chaska            MN    4:29 
   13   9/16      536 Quinn Brenner           MU12    M St. Paul          MN    4:32 
   14   5/6       772 Soren Winikoff          MU10    M                         4:35 
   15  10/16      649 Benjamin Mulford        MU12    M Mora              MN    4:39 
   16  11/16      519 Thomas Anderson         MU12    M Minneapolis       MN    4:42 
   17  12/16      761 Ben Masica              MU12    M                         5:12 
   18  13/16      549 Emiliano Cayetano       MU12    M Minneapolis       MN    5:47 
   19   6/6       754 Odin Bowen              MU10    M                         6:11 
   20  14/16      776 Ray Michael             MU12    M                         6:17 
   21  15/16      544 Erick Brunsvold         MU12    M Saint Anthony     MN    6:43 
   22  16/16      532 Finley Bleakmore        MU12    M Minneapolis       MN    6:56 


                                 U14 GIRLS

Place Div/Tot  No.    Name                    Div   Sex City              St Time       
===== ======== ====== ======================= ===== === ================= == ======= 
    1   1/18      579 Sudie Hall              FU14    F Minneapolis       MN    8:41 
    2   2/18      653 Liv Myers               FU14    F Stillwater        MN    8:48 
    3   3/18      783 Lauren Munger           FU14    F                         9:08 
    4   4/18      586 Ella Hoch Robinson      FU14    F Minneapolis       MN    9:44 
    5   5/18      559 Grete Engels            FU14    F Lakeville         MN   10:53 
    6   6/18      562 Addie Fabel             FU14    F Saint Paul        MN   11:15 
    7   7/18      641 Rubyann Mitchell        FU14    F Hudson            WI   11:47 
    8   8/18      600 Sophia Jacobson         FU14    F Shakopee          MN   12:47 
    9   9/18      637 Sylvia Meza             FU14    F Lac Du Flambeau   WI   12:58 
   10  10/18      654 Karen Nakamura          FU14    F Woodbury          MN   14:17 
   11  11/18      566 Ava Fischer-Ross        FU14    F St Paul           MN   15:00 
   12  12/18      669 Aria Peng               FU14    F Cottage Grove     MN   15:15 
   13  13/18      762 Noa Winikoff            FU14    F                        16:26 
   14  14/18      774 Willa Cantlon           FU14    F                        17:01 
   15  15/18      517 Evelyn Anderson         FU14    F Minneapolis       MN   17:03 
   16  16/18      736 Emily Wilson            FU14    F Minneapolis       MN   19:45 
   17  17/18      657 Michele Nguyen          FU14    F Savage            MN   19:47 
   18  18/18      723 Sanna Walker            FU14    F Golden Valley     MN   22:37 


                                 U14 BOYS

Place Div/Tot  No.    Name                    Div   Sex City              St Time       
===== ======== ====== ======================= ===== === ================= == ======= 
    1   1/25      709 Victor Sparks           MU14    M Minneapolis       MN    8:13 
    2   2/25      525 Stas Bednarski          MU14    M Minneapolis       MN    8:28 
    3   3/25      619 Cole Long               MU14    M Eau Claire        WI    8:49 
    4   4/25      673 Marcus Peterson         MU14    M Barron            WI    9:22 
    5   5/25      581 Per Hanson              MU14    M Rice Lake         WI    9:27 
    6   6/25      512 Nico Alexander          MU14    M Minneapolis       MN    9:36 
    7   7/25      575 Forest Grenier          MU14    M Birchwood         WI    9:41 
    8   8/25      685 Shalom Raehl            MU14    M Eau Claire        WI    9:45 
    9   9/25      677 Owen Ping               MU14    M Winona            MN    9:47 
   10  10/25      620 Ryan Long               MU14    M Eau Claire        WI    9:54 
   11  11/25      663 Charlie Ostergren       MU14    M St. Paul          MN   10:34 
   12  12/25      650 Thomas Mulford          MU14    M Mora              MN   11:07 
   13  13/25      711 Wes Sumner              MU14    M Minneapolis       MN   11:20 
   14  14/25      551 Hariharan Chidambaram   MU14    M Minnetonka        MN   11:30 
   15  15/25      503 Graham Adleman          MU14    M Minneapolis       MN   11:50 
   16  16/25      535 Nico Borrello           MU14    M Minneapolis       MN   12:30 
   17  17/25      707 Kellen Sonquist         MU14    M Minneapolis       MN   14:03 
   18  18/25      504 Dominik Adriany         MU14    M Minneapolis       MN   14:04 
   19  19/25      713 Aksel Taylor            MU14    M Minneapolis       MN   14:52 
   20  20/25      556 Hans Peter De Ruiter    MU14    M Minneapolis       MN   15:32 
   21  21/25      533 Noah Bleakmore          MU14    M Minneapolis       MN   15:46 
   22  22/25      715 Boonkoon Thao           MU14    M Minneapolis       MN   17:07 
   23  23/25      734 Joshua White            MU14    M                        17:17 
   24  24/25      627 Miguel Martinez         MU14    M Minneapolis       MN   24:52 
   25  25/25      621 Perry Lutter            MU14    M Saint Paul        MN   29:56 

                           3.5K U16-UP FREESTYLE

Place Div/Tot  No.    Name                    Div   Sex City              St Time       
===== ======== ====== ======================= ===== === ================= == ======= 
    1   1/1       747 Douglas Shield          MU20    M                         9:05 
    2   1/5       744 Siri Bohacek            FU18    F                        10:05 
    3   1/5       750 Leland Johnson          MU18    M                        10:16 
    4   2/5       542 Simon Brooks            MU18    M St Paul           MN   10:16 
    5   1/11      513 Per Alexander           MU16    M Minneapolis       MN   10:25 
    6   3/5       662 Jack Osborne            MU18    M Oakdale           MN   10:27 
    7   2/11      795 Nick Kjome              MU16    M                        10:39 
    8   1/3       769 Dian Glebova            FU20    F                        10:55 
    9   1/9       758 Jenny Omann             FU16    F                        11:17 
   10   2/9       695 Katarina Schroeer       FU16    F Northfield        MN   11:38 
   11   2/5       697 Madie Scott             FU18    F St Paul           MN   12:26 
   12   4/5       779 Tommy Jagielski         MU18    M                        12:26 
   13   3/5       768 Sarina Lindell          FU18    F                        13:01 
   14   4/5       765 Ellie Haland            FU18    F                        13:27 
   15   3/11      606 Liam Kennedy            MU16    M St. Paul          MN   13:29 
   16   2/3       729 Hannah Weissman         FU20    F Saint Paul        MN   14:00 
   17   3/9       593 Elli Hudacek            FU16    F Fall Creek        WI   14:21 
   18   4/9       728 Claire Weissman Weissma FU16    F St Paul           MN   14:40 
   19   4/11      647 Victor Morales Onofre   MU16    M Minneapolis       MN   14:53 
   20   1/3       738 Tierney Wolfgram        FU14    F Woodbury          MN   15:09 
   21   5/5       778 Jordan Kaplan           MU18    M                        15:18 
   22   5/11      710 Datelle Straub          MU16    M Minnepolis        MN   15:53 
   23   6/11      790 Henry Neufeld           MU16    M                        15:55 
   24   7/11      543 Jaxson Brown            MU16    M Minneapolis       MN   16:04 
   25   5/9       569 Dana Fried              FU16    F Saint Paul        MN   16:22 
   26   8/11      633 August McKinney         MU16    M Minneapolis       MN   17:59 
   27   9/11      702 August (gus) Shriver    MU16    M Minneapolis       MN   18:37 
   28   6/9       766 Shannon Koperski        FU16    F                        19:22 
   29   3/3       538 Hannah Brogdon          FU20    F Minneapolis       MN   19:24 
   30   5/5       719 Annie Twiss             FU18    F Minneapolis       MN   19:36 
   31  10/11      603 Ben Karel               MU16    M Stillwater        MN   20:11 
   32   7/9       612 Emily Kral              FU16    F Minneapolis       MN   21:05 
   33   2/3       518 Maren Anderson          FU14    F Cottage Grove     MN   21:09 
   34   3/3       610 Danielle Koperski       FU14    F Cottage Grove     MN   21:16 
   35   8/9       598 Victoria Inamagua       FU16    F Minneapolis       MN   28:47 
   36   9/9       628 Zecilia Martinez        FU16    F Minneapolis       MN   28:51 
   37  11/11      735 Noah Willhite           MU16    M Minneapolis       MN   34:44