Eau Claire, WI
6/27/2020











UNOFFICIAL RESULTS (Results Updated Each Wednesday That Virtual Race is Open)

                            RCU CHARITY CLASSIC
                              Eau Claire, WI
                    Updated Results as of: July 8, 2020
                                    10K

=======================================================================================
OVERALL RESULTS
=======================================================================================

Place Div/Tot  No.  Name                    Age Sex City               St Time    Pace     
===== ======== ==== ======================= === === ================== == ======= ===== 
    1   1/4     156 Grant Beardsley          34 M   Eau Claire         WI   45:31  7:20 
    2   1/9     173 Jen Priem                48 F   Eau Claire         WI   49:13  7:56 
    3   2/4      65 Adam Ludwig              34 M   Eau Claire         WI   50:45  8:11 
    4   2/9     172 Lisa Wenzel              49 F   Chetek             WI   51:03  8:13 
    5   1/10      6 Emily Wermund            30 F   Eau Claire         WI   52:07  8:24 
    6   1/3     158 6084756082 Daniel Hintz  26 M   Eau Claire         WI   54:03  8:42 
    7   3/9     306 Jen Rees                 48 F   Chippewa Falls     WI   54:05  8:43 
    8   1/3     305 John Rees                53 M   Chippewa Falls     WI   54:38  8:48 
    9   1/4     249 Jim McMenomy             49 M   Eau Claire         WI   56:12  9:03 
   10   1/6     303 Meredith Hainstock       21 F   Elk Mound          WI   56:24  9:05 
   11   2/6     241 Sarah Clark              25 F   Eau Claire         WI   56:40  9:08 
   12   2/3     243 Tim Immelman             25 M   Eau Claire         WI   56:40  9:08 
   13   2/10    236 Sarah Normand            32 F   Eau Claire         WI   58:49  9:28 
   14   3/4     288 Zac Merritt              33 M   Eau Claire         WI   58:53  9:29 
   15   2/3      58 Dan Drenckhahn           50 M   Menomonie          WI   59:10  9:32 
   16   2/4     117 Joshua Miller            41 M   Eau Claire         WI   59:29  9:35 
   17   3/10     81 Jennifer Soppeland       30 F   Eau Claire         WI   59:48  9:38 
   18   3/3      80 Matthew Soppeland        29 M   Eau Claire         WI   59:50  9:38 
   19   1/8     250 Wendy Stelter            60 F   Stanley            WI 1:00:01  9:40 
   20   3/6      84 Mallorie Jenson          27 F   Sun Prairie        WI 1:02:18 10:02 
   21   1/5     103 Gary Frueh               60 M   Eau Claire         WI 1:02:49 10:07 
   22   4/6     310 Jenn Johnson             29 F   Forest Lake        MN 1:02:50 10:07 
   23   4/10    185 Allison Oliphant         32 F   Eau Claire         WI 1:04:40 10:25 
   24   5/10    157 Emily Beardsley          33 F   Eau Claire         WI 1:05:08 10:29 
   25   2/5     194 John Konkel              68 M   Eau Claire         WI 1:05:33 10:33 
   26   5/6     183 Rebecca Nowicki-Anderso  26 F   Altoona            WI 1:05:34 10:34 
   27   1/1     167 John Schierenbeck        77 M   Eau Claire         WI 1:06:53 10:46 
   28   6/10    154 Christine Johnson        33 F   Eau Claire         WI 1:07:13 10:50 
   29   4/4     155 Owen Johnson             33 M   Eau Claire         WI 1:07:13 10:50 
   30   7/10    171 Rachel Berg              38 F   Barron             WI 1:07:42 10:54 
   31   4/9      10 Erica Schultz            41 F   Eleva              WI 1:07:54 10:56 
   32   2/8     221 Glori Schmidt            67 F   Menomonie          WI 1:08:05 10:58 
   33   5/9      98 Jannell Sworski          43 F   Eau Claire         WI 1:08:58 11:06 
   34   1/7     176 Vicky Klink              59 F   Galesville         WI 1:09:03 11:07 
   35   3/3     332 Ben Lawton               54 M   Eau Claire         WI 1:09:03 11:07 
   36   3/4     138 Brian Benson             46 M   Rosemount          MN 1:09:53 11:15 
   37   3/8     131 Rose Gulcynski           60 F   Gilman             WI 1:10:13 11:19 
   38   4/8     144 Carol Lendle             63 F   Eau Claire         WI 1:12:00 11:36 
   39   8/10    164 Kristy Polden            35 F   Eau Claire         WI 1:14:12 11:57 
   40   6/6      39 Miranda Bielecki         20 F   Chippewa Falls     WI 1:15:38 12:11 
   41   6/9     133 Rebecca Pick             45 F   Chippewa Falls     WI 1:15:52 12:13 
   42   7/9     132 Karen Boutiette          46 F   Chippewa Falls     WI 1:16:13 12:16 
   43   5/8     145 Carol Meagher            60 F   Chippewa Falls     WI 1:20:00 12:53 
   44   2/7      15 Jacki Fetter             55 F   N/a                N/ 1:22:00 13:12 
   45   6/8     199 Pam Ogden                63 F   Eau Claire         WI 1:23:15 13:24 
   46   8/9     102 Jennifer Frueh           48 F   Eau Claire         WI 1:23:23 13:26 
   47   3/7      13 Melanie Peters           50 F   Chippewa Falls     WI 1:25:00 13:41 
   48   4/7      68 Laura Hayden             56 F   Stetsonville       WI 1:25:00 13:41 
   49   7/8     193 Deborah Konkel           67 F   Eau Claire         WI 1:28:53 14:19 
   50   9/10      3 Nikki Yankton            39 F   Chippewa Falls     WI 1:30:03 14:30 
   51   9/9      55 Kristy Bielecki          45 F   Chippewa Falls     WI 1:32:32 14:54 
   52   5/7     295 Lisa Wolski              53 F   Fall Creek         WI 1:37:37 15:43 
   53   6/7     254 Sharon Stoll             56 F   Balsam Lake        WI 1:42:36 16:31 
   54   8/8      16 Sandy Hulke              60 F   Eau Claire         WI 1:45:00 16:54 
   55   3/5      17 Kevin Hulke              61 M   Eau Claire         WI 1:45:00 16:54 
   56   4/5     208 Thomas Klemmer           61 M   Eau Claire         WI 1:45:00 16:54 
   57   5/5     304 Jon Hehli                67 M   Altoona            WI 1:45:13 16:56 
   58  10/10    112 Amie Dienger             33 F   Chippewa Falls     WI 1:45:32 17:00 
   59   7/7     165 Patty Grove              50 F   Rothschild         WI 1:56:18 18:43 
   60   4/4     100 Michael Hendricks        44 M   New Richmond       WI 3:12:10 30:56 



   


                                  2 MILE

=======================================================================================
OVERALL RESULTS
=======================================================================================

Place Div/Tot  No.  Name                    Age Sex City               St Time    Pace     
===== ======== ==== ======================= === === ================== == ======= ===== 
    1   1/2      27 Julia Moats              14 F   Mondovi            WI   17:25  8:43 
    2   1/7      97 Jolene Pichler           53 F   Eau Claire         WI   18:27  9:14 
    3   1/6      33 Kristine Arndt           47 F   Ames               IA   19:49  9:55 
    4   2/7     177 Laura Gaber              59 F   Mondovi            WI   19:49  9:55 
    5   2/2      35 Grace Arndt              19 F   Ames               IA   20:28 10:14 
    6   1/5      83 Louise Ewald             38 F   Eau Claire         WI   20:29 10:15 
    7   1/2      34 Anna Arndt               21 F   Ames               IA   20:30 10:15 
    8   2/5     161 Angela Bowe              39 F   Chippewa Falls     WI   21:28 10:44 
    9   2/6     198 Heather Market-Sullivan  42 F   Eau Claire         WI   22:04 11:02 
   10   1/1     339 Seth Subiaga             22 M   Eau Claire         WI   23:55 11:58 
   11   1/4     200 Pam Ogden                63 F   Eau Claire         WI   25:56 12:58 
   12   3/7     216 Rorey Pritchard          56 F   Eau Claire         WI   26:13 13:07 
   13   1/2     100 Michael Hendricks        44 M   New Richmond       WI   26:40 13:20 
   14   4/7     168 Betty Laskowski          58 F   Eau Claire         WI   30:00 15:00 
   15   2/2     184 Elizabeth Rachu          28 F   Abbotsford         WI   30:08 15:04 
   16   5/7     255 Julie Lau                57 F   Eau Claire         WI   30:24 15:12 
   17   1/1     256 Jonathan Lau             62 M   Eau Claire         WI   30:24 15:12 
   18   6/7      89 Tricia Klosky            52 F   Winona             MN   32:34 16:17 
   19   1/3     261 Ginny Campbell           73 F   De Pere            WI   34:44 17:22 
   20   3/5     124 Kristen Butler           37 F   Minneapolis        MN   35:00 17:30 
   21   1/3     260 Michael Campbell         73 M   De Pere            WI   35:00 17:30 
   22   2/3     276 John Allen               75 M   Chippewa Falls     WI   36:29 18:15 
   23   2/3     277 Dottie Allen             73 F   Chippewa Falls     WI   36:29 18:15 
   24   2/4       8 Kathy Pope-Hookstead     65 F   Fort Atkinson      WI   36:49 18:25 
   25   7/7     104 Kim Zimmer               56 F   Elk Mound          WI   37:00 18:30 
   26   3/6      56 Jenny Kramer             42 F   Eau Claire         WI   37:24 18:42 
   27   2/2      57 Bill Kramer              46 M   Eau Claire         WI   37:24 18:42 
   28   4/6     237 Pamela Nimmo             43 F   Altoona            WI   37:31 18:46 
   29   1/1      28 John Schmitz             50 M   Eau Claire         WI   42:00 21:00 
   30   3/3     147 Jean Binczak             72 F   Eau Claire         WI   43:00 21:30 
   31   3/3     148 Dan Binczak              71 M   Eau Claire         WI   43:00 21:30 
   32   4/5      95 Candice Odeen            35 F   Eau Claire         WI   44:13 22:07 
   33   1/1      96 Adelaide Odeen            4 F   Eau Claire         WI   44:13 22:07 
   34   3/4     257 Kay Karker               69 F   Eau Claire         WI   44:50 22:25 
   35   4/4     153 Theresa Wells            60 F   Eau Claire         WI   45:00 22:30 
   36   5/6     107 Carrie Raycher           48 F   Marshfield         WI   45:32 22:46 
   37   5/5     309 Erin Heiden              34 F   Onalaska           WI   47:31 23:46 
   38   6/6     269 Becce Woestman           47 F   Eau Claire         WI   52:12 26:06