Spicer, MN
8/14/2021











                                                        GREEN LAKE KIDS TRIATHON
                                                      Spicer, MN - August 14, 2021
   



================================================================================================================================================
                                                       MALE AGE GROUP  4 - UNDER
                                                 20 Yard Swim - 1 Lap Bike - 1 Lap Run
================================================================================================================================================

Place  Bib  Name                    City              St Age   Time
===== ==== ======================= ================== == === =======
    1   56 Lochlan Lilleberg       Spicer             MN   4    3:03 
    2   80 McLain Resler           Owatonna           MN   4    3:34 
    3   39 Magnus Hartman          Marshall           MN   4    3:38 
    4   97 Karl Lorenz             Benson             MN   4    3:49 
    5   18 Lucas Contreras         Spicer             MN   3    5:40 
    6   29 Bennett Ellingson       Duluth             MN   4    5:40 
    7   21 Tristan Contreras       New London         MN   3    6:47 
    8   50 Connor Kriese           Spicer             MN   3    7:39 


================================================================================================================================================
                                                      FEMALE AGE GROUP  4 - UNDER
                                                 20 Yard Swim - 1 Lap Bike - 1 Lap Run
================================================================================================================================================

Place  Bib  Name                    City              St Age   Time
===== ==== ======================= ================== == === =======
    1   48 Cora Juntunen           Rogers             MN   4    3:35 
    2   45 Ingrid Johnson          Grapevine          TX   4    4:01 
    3   92 Dillon Wallentine       Raymond            MN   4    4:05 
    4   32 Eleanor Erickson        Willmar            MN   3    6:06 
    5   36 Kahley Hargrave         Stillwater         MN   3    6:14 


================================================================================================================================================
                                                         MALE AGE GROUP  5 - 6
                                                 50 Yard Swim - 3 Lap Bike - 1 Lap Run
================================================================================================================================================

Place  Bib  Name                    City              St Age   Time
===== ==== ======================= ================== == === =======
    1   87 Oliver Van Beek         Raymond            MN   5    4:11 
    2  143 Eli Bazinouer           Portland           OR   6    4:22 
    3   17 Alfredo Contreras       New London         MN   5    4:23 
    4   12 Fin Buchholz            Sartell            MN   5    4:25 
    5   37 Ryder Hargrave          Stillwater         MN   6    4:36 
    6    5 Ethan Bishop            Minneapolis        MN   5    5:03 
    7   77 Ryker Rebstock          Rockford           MN   5    5:03 
    8   33 Ezra Erickson           Willmar            MN   5    5:28 


================================================================================================================================================
                                                        FEMALE AGE GROUP  5 - 6
                                                 50 Yard Swim - 3 Lap Bike - 1 Lap Run
================================================================================================================================================

Place  Bib  Name                    City              St Age   Time
===== ==== ======================= ================== == === =======
    1   55 Amelia Lilleberg        Spicer             MN   6    4:18 
    2   91 Charleston Wallentine   Raymond            MN   6    4:20 
    3   30 Sonya Ellingson         Duluth             MN   6    4:29 
    4    2 Liesl Ahrenholz         Minneapolis        MN   6    4:38 
    5   20 Scarlett Contreras      Spicer             MN   5    5:08 
    6  100 Sloane West             Appleton           WI   6    5:25 
    7  141 Noelle West             Appleton           WI   5    5:31 
    8    3 Grace Berg              Elk River          MN   5    6:18 
    9   27 Berit Elk               Clarendon Hills    IL   5    6:27 
   10   84 Emma Sorenson           Hopkins            MN   5    6:31 
   11   71 Olivia Pattison         Willmar            MN   5    6:33 
   12   51 Elin Kriese             Spicer             MN   5    7:31 


================================================================================================================================================
                                                         MALE AGE GROUP  7 - 8
                                               75 Yard Swim - 1 Mile Bike - 1/2 Mile Run
================================================================================================================================================

Place Bib  Name                    City               St Age  Rank Swim  Rank   Bike  Rank    Run  Finish
===== ==== ======================= ================== == ===  ========= ============ ============ =======
    1   42 Manny Heinen            Spicer             MN   8    1  0:17    1    4:35    1    5:17   10:09 
    2    1 Fritz Ahrenholz         Minneapolis        MN   8    6  0:24    3    5:34    3    5:42   11:39 
    3   75 Brecken Rebstock        Rockford           MN   8    3  0:19    5    5:39    4    5:46   11:42 
    4   13 Leo Buchholz            Sartell            MN   8    8  0:33    6    5:52    2    5:37   12:02 
    5   79 Lincoln Resler          Owatonna           MN   7    7  0:27    8    6:06    5    5:46   12:17 
    6   25 George Eckerman         Spicer             MN   8    2  0:18    2    4:57   12    7:24   12:38 
    7   19 Manny Contreras         Spicer             MN   8    4  0:22    7    6:05    9    6:41   13:06 
    8   90 Burkely Wallentine      Raymond            MN   8    5  0:23    4    5:36   14    7:33   13:31 
    9   60 Alec Lorenz             Benson             MN   7    9  0:35   12    7:16    6    5:49   13:39 
   10    6 Mason Bishop            Minneapolis        MN   8   13  0:49    9    6:32    8    6:23   13:43 
   11   74 Jordan Rannetsberger    Willmar            MN   7   12  0:48   10    6:57    7    5:59   13:44 
   12   16 Everett Clausen         Saint Paul         MN   8   10  0:40   11    7:07   10    6:58   14:44 
   13   70 Noah Pattison           Willmar            MN   7   11  0:46   13    7:45   11    7:12   15:42 
   14  149 Colton Kriese           Spicer             MN   7   14  0:58   14    9:28   13    7:27   17:52 


================================================================================================================================================
                                                        FEMALE AGE GROUP  7 - 8
                                               75 Yard Swim - 1 Mile Bike - 1/2 Mile Run
================================================================================================================================================

Place Bib  Name                    City               St Age  Rank Swim  Rank   Bike  Rank    Run  Finish
===== ==== ======================= ================== == ===  ========= ============ ============ =======
    1   59 Alaina Lorenz           Benson             MN   8    3  0:32    4    6:32    1    5:37   12:40 
    2  142 Josei Bazinouer         Portland           OR   7    1  0:22    1    5:57    7    6:53   13:11 
    3   93 Adrian Wieneke          Saint Paul         MN   8    4  0:32    2    5:59    6    6:48   13:18 
    4   82 Ellery Rothmeier        Albert Lea         MN   8    6  0:35    3    6:30    4    6:30   13:34 
    5   23 Finley Davis            New London         MN   7    5  0:33    5    6:42    5    6:35   13:50 
    6   98 Kinzie Vick             New London         MN   8    2  0:26    6    7:03    2    6:26   13:53 
    7   54 June Leis               Cold Spring        MN   7   10  0:49    9    7:33    3    6:27   14:48 
    8   67 Brooke Mueller          Richmond           MN   8    7  0:36    7    7:08    9    7:07   14:50 
    9   34 Alexis Flynn            Sartell            MN   8   12  0:55   10    7:37    8    7:01   15:33 
   10   99 Emma Rangel             Rice               MN   8   11  0:51    8    7:32   10    7:12   15:34 
   11   86 Alexis Van Beek         Raymond            MN   7    9  0:44   12    8:24   11    7:36   16:44 
   12    8 Laney Bonnema           Prinsburg          MN   7    8  0:36   11    8:08   12    8:12   16:56 


================================================================================================================================================
                                                         MALE AGE GROUP  9 - 10
                                               100 Yard Swim - 2 Mile Bike - 1/2 Mile Run
================================================================================================================================================

Place Bib  Name                    City               St Age  Rank Swim  Rank   Bike  Rank    Run  Finish
===== ==== ======================= ================== == ===  ========= ============ ============ =======
    1   85 Mason Thomas            Rosemount          MN  10                                        19:58 
    2    7 Michael Boehmer         Sauk Rapids        MN  10    6  0:38    1    8:39    2   10:55   20:12 
    3   14 Max Buchholz            Sartell            MN  10    4  0:37    8   10:19    1    9:52   20:47 
    4   24 Jensen Davis            New London         MN  10    2  0:35    3    9:33    3   11:29   21:35 
    5    4 Grant Berg              Elk River          MN   9   13  0:55   13   11:49    4   11:38   24:22 
    6   11 Tucker Bonnema          Prinsburg          MN   9    5  0:37    4    9:43    8   14:36   24:55 
    7   52 Abe Leis                Cold Spring        MN   9    8  0:44    6    9:57    7   14:23   25:02 
    8   88 Titus Van Beek          Raymond            MN  10   11  0:48   10   10:30    5   13:58   25:16 
    9   53 Jack Leis               Cold Spring        MN   9   10  0:47   11   10:35    6   13:59   25:20 
   10   96 Sebastian Bach          Minnetrista        MN  10    3  0:35    2    9:14   10   16:03   25:51 
   11   58 Chase Lonnquist         Rosemount          MN  10                                        26:01 
   12   28 Torsten Elk             Clarendon Hills    IL  10    7  0:39    9   10:24    9   15:59   27:02 
   13   78 Clayton Resler          Owatonna           MN   9    1  0:33    5    9:55   12   17:38   28:05 
   14   73 Jackson Rannetsberger   Willmar            MN  10    9  0:46   12   11:10   11   16:39   28:34 
   15   43 Sawyer Janis            Minneapolis        MN   9   12  0:49    7   10:13   13   19:17   30:19 


================================================================================================================================================
                                                        FEMALE AGE GROUP  9 - 10
                                               100 Yard Swim - 2 Mile Bike - 1/2 Mile Run
================================================================================================================================================

Place Bib  Name                    City               St Age  Rank Swim  Rank   Bike  Rank    Run  Finish
===== ==== ======================= ================== == ===  ========= ============ ============ =======
    1   65 Bella Mueller           Richmond           MN  10    1  0:36    6   12:03    1   10:32   23:10 
    2   94 Kaia Wieneke            Saint Paul         MN  10    6  0:48    3   10:28    2   13:55   25:11 
    3   89 Kyla Vick               New London         MN  10    2  0:39    1   10:18    4   14:44   25:40 
    4   47 Brynna Juntunen         Rogers             MN  10    3  0:40    4   11:31    3   14:00   26:10 
    5   68 Evelyn Naughton         Long Lake          MN   9    5  0:48    2   10:27    5   15:15   26:29 
    6   69 Unna Nelson             Fargo              ND   9    4  0:48    5   11:47    6   15:57   28:31 
    7   41 Signe Hartman           Marshall           MN   9    7  0:58    7   12:13    7   16:13   29:24 


================================================================================================================================================
                                                        MALE AGE GROUP  11 - 12
                                                150 Yard Swim - 3 Mile Bike - 1 Mile Run
================================================================================================================================================

Place Bib  Name                    City               St Age  Rank Swim  Rank   Bike  Rank    Run  Finish
===== ==== ======================= ================== == ===  ========= ============ ============ =======
    1   72 Tommy Quinn             Willmar            MN  12    1  0:36    1   12:42    1    7:14   20:31 
    2   26 Henry Eckerman          Spicer             MN  11    2  0:39    2   13:26    3    9:30   23:35 
    3   57 Eddie Loberg            Long Lake          MN  11    6  0:54    4   14:48    2    8:26   24:08 
    4   38 Hawkin Hartman          Marshall           MN  11    5  0:49    3   14:15    5    9:59   25:02 
    5   10 Teddy Bonnema           Prinsburg          MN  12    4  0:48    6   15:34    4    9:53   26:14 
    6   15 Anthony Buzzeo          Willmar            MN  12    3  0:45    5   14:54    6   11:04   26:43 


================================================================================================================================================
                                                       FEMALE AGE GROUP  11 - 12
                                                150 Yard Swim - 3 Mile Bike - 1 Mile Run
================================================================================================================================================

Place Bib  Name                    City               St Age  Rank Swim  Rank   Bike  Rank    Run  Finish
===== ==== ======================= ================== == ===  ========= ============ ============ =======
    1   46 Alexa Juntunen          Rogers             MN  12    1  0:31    2   13:47    1    8:27   22:45 
    2   76 Ireland Rebstock        Rockford           MN  11    2  0:32    1   13:35    3    9:00   23:06 
    3   95 Adeline Wolfgang        Minneapolis        MN  12    7  0:50    3   13:56    4    9:01   23:46 
    4   83 Nora Rubischko          Stillwater         MN  12    3  0:37    4   14:21    5    9:26   24:24 
    5   81 Maiya Roelofs           Rockford           MN  11    4  0:39    7   16:27    2    8:28   25:33 
    6   31 Ella Erdmann            Grey Eagle         MN  12    8  0:59    9   16:40    6    9:35   27:12 
    7   61 Adriana Mascarenas      Eden Prairie       MN  11    6  0:48    5   15:23    7   11:35   27:46 
    8   66 Bria Mueller            Richmond           MN  11    5  0:40    6   16:00    8   11:42   28:20 
    9   35 Monika Frericks         Melrose            MN  12    9  1:22    8   16:38    9   15:01   33:00 


================================================================================================================================================
                          NON QUALIFYING RESULTS:
================================================================================================================================================
Bib  Name                    City               St Age Sex Rank SWIM  100yd Trn.1 Rank   BIKE   MPH Trn.2 Rank   RUN    Pace FINISH
==== ======================= ================== == === === ================ ===== ================= ===== ================== =======
   9 Mac Bonnema             Prinsburg          MN   4 F      1  0:36                                   
  40 Malayna Hartman         Marshall           MN   6 F      2  0:36                                   

Total Registered:                        104
Number of Male   Finishers:               51
Number of Female Finishers:               45
Did not Finish Race or Did Not Start:      8