Chippewa Falls, WI
9/11/2021











                                                         LOOP De LORI TRIATHLON
                                        Loopy's Saloon - Chippewa Falls, WI - September 11, 2021
                                             3.2 Mile Run - 17 Mile Bike - 3.5 Mile Paddle
   

Place Div/Tot   Bib Name                    City               St Age Sex Rank  RUN  Pace Rank   BIKE   MPH Rank   KAYAK  Pace FINISH
===== ======== ==== ======================= ================== == === === =============== ================= ================== =======
    1   1/11    121 Nathan Long             Eau Claire         WI  38 M     2 20:10  6:19    1   41:38 24.5    1   30:35  8:45 1:32:22   
    2   1/12    129 John Salden             Chippewa Falls     WI  54 M     1 19:47  6:11    2   48:42 20.9    2   34:18  9:48 1:42:47   
    3   2/12    153 Jim Rumphol             Chippewa Falls     WI  58 M     4 23:06  7:14    3   49:56 20.4    5   36:04 10:19 1:49:06   
    4   3/12    152 Jon Skoyen              Osseo              WI  56 M     5 23:51  7:27    5   53:00 19.2    3   35:37 10:11 1:52:27   
    5   4/12    146 Peter Koxilen           Strum              WI  61 M     8 24:34  7:41    4   52:37 19.4    4   35:39 10:12 1:52:49   
    6   2/11    136 Matt Wenthe             Lacrosse           WI  49 M     3 22:50  7:08    7 1:01:43 16.5    6   37:08 10:37 2:01:40   
    7   1/14    158 Jennifer Legaie                                38 F     6 23:53  7:28    6   59:04 17.3    7   39:12 11:12 2:02:08   
    8   3/11    109 Aaron Gregory           Chippewa Falls     WI  38 M    12 27:06  8:28    8 1:02:09 16.4    8   41:40 11:55 2:10:54   
    9   2/14    120 Sally Linzmeier         Chippewa Falls     WI  28 F     7 23:59  7:30   10 1:03:43 16.0   11   43:56 12:34 2:11:37   
   10   4/11    108 Joseph Darnell          Chippewa Falls     WI  42 M     9 24:35  7:41   11 1:05:59 15.5   13   45:06 12:53 2:15:39   
   11   5/12    112 Scott Honadel           Fall Creek         WI  52 M    14 27:34  8:37    9 1:03:29 16.1   14   45:47 13:05 2:16:49   
   12   5/11    125 Joel Olson              Elk Mound          WI  37 M    20 29:28  9:13   12 1:08:03 15.0   22   48:10 13:46 2:25:40   
   13   6/11    128 Shawn Regenauer         Chippewa Falls     WI  37 M    10 24:43  7:44   23 1:12:46 14.0   23   48:12 13:47 2:25:40   
   14   3/14    107 Jeni Darnell            Chippewa Falls     WI  43 F    17 27:37  8:38   19 1:11:17 14.3   19   47:16 13:31 2:26:10   
   15   1/1     115 Sonya Katscheur         Menomonie          WI  61 F    24 31:40  9:54   18 1:10:36 14.4   12   44:21 12:41 2:26:37   
   16   4/14    117 Kimberly Krisik         Spring Valley      WI  47 F    18 27:38  8:38   20 1:11:41 14.2   21   47:39 13:37 2:26:57   
   17   5/14    145 Jennifer Lindstrom      Chippewa Falls     WI  47 F    11 24:44  7:44   25 1:13:20 13.9   25   52:12 14:55 2:30:15   
   18   6/14    123 Lindsay Mickelson       Eau Claire         WI  28 F    15 27:36  8:38   31 1:20:24 12.7    9   42:44 12:13 2:30:44   
   19   7/11    103 Tucker Brenner          Eau Claire         WI  46 M    16 27:37  8:38   30 1:20:22 12.7   10   42:47 12:14 2:30:46   
   20   6/12    127 Todd Pozarski           Altoona            WI  50 M    30 33:16 10:24   13 1:08:17 14.9   26   53:25 15:16 2:34:57   
   21   7/12    151 Loopy Kleich            Chippewa Falls     WI  55 M    22 29:40  9:17   21 1:12:23 14.1   32   54:40 15:37 2:36:42   
   22   8/11    102 Andrew Blodgett         Chippewa Falls     WI  32 M    27 32:38 10:12   16 1:09:46 14.6   29   54:21 15:32 2:36:44   
   23   7/14    110 Lisa Heegeman           Greenville         WI  42 F    35 37:54 11:51   24 1:13:17 13.9   17   46:51 13:23 2:38:01   
   24   8/14    122 April Mathison          Cadott             WI  39 F    25 32:35 10:11   28 1:18:54 12.9   18   47:15 13:30 2:38:43   
   25   9/11    126 Randy Peterson          Eau Claire         WI  31 M    13 27:26  8:35   36 1:27:16 11.7   16   46:17 13:14 2:40:58   
   26  10/11    135 Tim Volbrecht           Chippewa Falls     WI  34 M    19 29:22  9:11   35 1:25:22 11.9   15   46:15 13:13 2:40:58   
   27   9/14    138 Julie Hable             Chippewa Falls     WI  41 F    28 33:03 10:20   26 1:18:05 13.1   33   54:52 15:41 2:45:59   
   28   8/12    155 Wayne Hable                                    55 M    29 33:04 10:20   27 1:18:22 13.0   31   54:34 15:36 2:45:59   
   29  10/14    147 Anna Darnell            Eau Claire         WI  49 F    21 29:31  9:14   32 1:22:31 12.4   30   54:31 15:35 2:46:32   
   30   9/12    101 Eric Anderson           Eau Claire         WI  52 M    34 37:26 11:42   22 1:12:42 14.0   34   57:16 16:22 2:47:24   
   31  11/14    131 Kimberly Stary          Eau Claire         WI  41 F    32 36:22 11:22   33 1:22:54 12.3   24   50:02 14:18 2:49:17   
   32  12/14    141 Paula Olson             Elk Mound          WI  32 F    23 31:35  9:52   34 1:24:14 12.1   27   53:52 15:24 2:49:40   
   33  13/14    156 Paula Olson                                    34 F    33 36:35 11:26   29 1:19:13 12.9   28   53:57 15:25 2:49:44   
   34  14/14    104 Libby Buchholz          Province           WI  48 F    31 34:09 10:41   38 1:31:35 11.1   20   47:35 13:36 2:53:18   
   35  11/11    114 Sean Inderbitzen        Rice Lake          WI  31 M    26 32:37 10:12   37 1:31:00 11.2   35   57:23 16:24 3:00:58   
   36  10/12    134 Tim Tozer               Chippewa Falls     WI  55 M    36 58:55 18:25   14 1:09:42 14.6   37 1:08:42 19:38 3:17:18   
   37  11/12    113 Thomas Huffcutt         Chippewa Falls     WI  58 M    38 58:56 18:25   17 1:10:00 14.6   36 1:08:23 19:33 3:17:19   
   38  12/12    111 Timothy Hetzel          Chippewa Falls     WI  63 M    37 58:55 18:25   15 1:09:42 14.6   38 1:08:43 19:38 3:17:19   


================================================================================================================================================
                               RELAY RESULTS
================================================================================================================================================

Place Bib  TEAM NAME & TEAMMATES                          Rank  RUN  Pace Rank   BIKE   MPH Rank   KAYAK  Pace FINISH
===== ==== =============================================  =============== ================= ================== =======
    1  139 Team Hubbard                                     2 22:50  7:08    2   50:14 20.3    1   31:42  9:04 1:44:46 
           Tom Hubbard , Nikki Parrottt ,                         
    2  137 Schoenberg Excaviting                            1 22:15  6:58    1   48:24 21.1    2   39:22 11:15 1:50:01 
           Scott Burtness , Eric Schoenberg , Terry Schoenberg    
    3  140 Team Zeitgeist                                   4 30:07  9:25    3   54:21 18.8    3   43:54 12:33 2:08:21 
           Mark Kalsheur , Elise Kelscheur , Nate Kalscheur       
    4  144 Team Bresina                                     3 24:46  7:45    4 1:13:21 13.9    6   52:30 15:00 2:30:36 
           Kacy Bresina , Mary Winhorst ,                         
    5  154 Team Bauer                                       5 34:28 10:47    5 1:14:56 13.6    4   47:53 13:41 2:37:16 
           Daren Bauer , Terryl Bauer ,                           
    6  142 Team Schroeder                                   6 41:29 12:58    6 1:33:16 10.9    5   50:52 14:32 3:05:36 
           Schroeder Sadie , Lottie Schroeder ,                   


================================================================================================================================================
                     NON QUALIFYING RESULTS: TRIATHLON
================================================================================================================================================
Bib  Name                    City               St Age Sex Rank SWIM  100yd Trn.1 Rank   BIKE   MPH Trn.2 Rank   RUN    Pace FINISH
==== ======================= ================== == === === ================ ===== ================= ===== ================== =======
 143 Sawyer Theil            Eau Claire         WI  26 F      2 26:41  8:21    1 1:01:47 16.5    1   42:44 12:13 2:11:11 
 150 Michelle Scobie         Chippewa Falls     WI     M      3 35:29 11:06    2 1:08:27 14.9    2   52:47 15:05 2:36:42 
 159 Rich Mayne                                     57 M      1 20:30  6:25                                              

                             TOP TEN RUN TIMES
                                                             Run
PLACE NAME                    CITY               ST AGE  S   Time   Pace
===== ======================= ================== == ===  = =============
    1 John Salden             Chippewa Falls     WI  54 M   19:47  6:11 
    2 Nathan Long             Eau Claire         WI  38 M   20:10  6:19 
    3 Rich Mayne                                     57 M   20:30  6:25 
    4 Matt Wenthe             Lacrosse           WI  49 M   22:50  7:08 
    5 Jim Rumphol             Chippewa Falls     WI  58 M   23:06  7:14 
    6 Jon Skoyen              Osseo              WI  56 M   23:51  7:27 
    7 Jennifer Legaie                                38 F   23:53  7:28 
    8 Sally Linzmeier         Chippewa Falls     WI  28 F   23:59  7:30 
    9 Peter Koxilen           Strum              WI  61 M   24:34  7:41 
   10 Joseph Darnell          Chippewa Falls     WI  42 M   24:35  7:41 

                            TOP TEN BIKE TIMES
                                                             Bike
PLACE NAME                    CITY               ST AGE  S   Time   MPH
===== ======================= ================== == ===  = ============
    1 Nathan Long             Eau Claire         WI  38 M   41:38 24.5 
    2 John Salden             Chippewa Falls     WI  54 M   48:42 20.9 
    3 Jim Rumphol             Chippewa Falls     WI  58 M   49:56 20.4 
    4 Peter Koxilen           Strum              WI  61 M   52:37 19.4 
    5 Jon Skoyen              Osseo              WI  56 M   53:00 19.2 
    6 Jennifer Legaie                                38 F   59:04 17.3 
    7 Matt Wenthe             Lacrosse           WI  49 M 1:01:43 16.5 
    8 Aaron Gregory           Chippewa Falls     WI  38 M 1:02:09 16.4 
    9 Scott Honadel           Fall Creek         WI  52 M 1:03:29 16.1 
   10 Sally Linzmeier         Chippewa Falls     WI  28 F 1:03:43 16.0 

                            TOP TEN KAYAK TIMES
                                                            Paddle
PLACE NAME                    CITY               ST AGE  S    Time  Pace
===== ======================= ================== == ===  =  ============
    1 Nathan Long             Eau Claire         WI  38 M   30:35  8:45 
    2 John Salden             Chippewa Falls     WI  54 M   34:18  9:48 
    3 Jon Skoyen              Osseo              WI  56 M   35:37 10:11 
    4 Peter Koxilen           Strum              WI  61 M   35:39 10:12 
    5 Jim Rumphol             Chippewa Falls     WI  58 M   36:04 10:19 
    6 Matt Wenthe             Lacrosse           WI  49 M   37:08 10:37 
    7 Jennifer Legaie                                38 F   39:12 11:12 
    8 Aaron Gregory           Chippewa Falls     WI  38 M   41:40 11:55 
    9 Lindsay Mickelson       Eau Claire         WI  28 F   42:44 12:13 
   10 Tucker Brenner          Eau Claire         WI  46 M   42:47 12:14 

================================================================================================================================================
OVERALL MALE AGE GROUP RESULTS
================================================================================================================================================

Place Bib  Name                    City               St Age  Rank  Run  Pace Rank    Bike Rate Rank  Paddle  Pace  Finish
===== ==== ======================= ================== == ===  =============== ================= ================== =======
    1  121 Nathan Long             Eau Claire         WI  38    2 20:10  6:19    1   41:38 24.5    1   30:35  8:45 1:32:22 
    2  129 John Salden             Chippewa Falls     WI  54    1 19:47  6:11    2   48:42 20.9    2   34:18  9:48 1:42:47 
    3  153 Jim Rumphol             Chippewa Falls     WI  58    5 23:06  7:14    3   49:56 20.4    5   36:04 10:19 1:49:06 
    4  152 Jon Skoyen              Osseo              WI  56    6 23:51  7:27    5   53:00 19.2    3   35:37 10:11 1:52:27 
    5  146 Peter Koxilen           Strum              WI  61    7 24:34  7:41    4   52:37 19.4    4   35:39 10:12 1:52:49 
    6  136 Matt Wenthe             Lacrosse           WI  49    4 22:50  7:08    6 1:01:43 16.5    6   37:08 10:37 2:01:40 
    7  109 Aaron Gregory           Chippewa Falls     WI  38   10 27:06  8:28    7 1:02:09 16.4    7   41:40 11:55 2:10:54 
    8  108 Joseph Darnell          Chippewa Falls     WI  42    8 24:35  7:41    9 1:05:59 15.5    9   45:06 12:53 2:15:39 
    9  112 Scott Honadel           Fall Creek         WI  52   12 27:34  8:37    8 1:03:29 16.1   10   45:47 13:05 2:16:49 
   10  125 Joel Olson              Elk Mound          WI  37   15 29:28  9:13   10 1:08:03 15.0   13   48:10 13:46 2:25:40 
   11  128 Shawn Regenauer         Chippewa Falls     WI  37    9 24:43  7:44   18 1:12:46 14.0   14   48:12 13:47 2:25:40 
   12  103 Tucker Brenner          Eau Claire         WI  46   13 27:37  8:38   20 1:20:22 12.7    8   42:47 12:14 2:30:46 
   13  127 Todd Pozarski           Altoona            WI  50   20 33:16 10:24   11 1:08:17 14.9   15   53:25 15:16 2:34:57 
   14  151 Loopy Kleich            Chippewa Falls     WI  55   16 29:40  9:17   16 1:12:23 14.1   18   54:40 15:37 2:36:42 
   15  102 Andrew Blodgett         Chippewa Falls     WI  32   18 32:38 10:12   14 1:09:46 14.6   16   54:21 15:32 2:36:44 
   16  126 Randy Peterson          Eau Claire         WI  31   11 27:26  8:35   22 1:27:16 11.7   12   46:17 13:14 2:40:58 
   17  135 Tim Volbrecht           Chippewa Falls     WI  34   14 29:22  9:11   21 1:25:22 11.9   11   46:15 13:13 2:40:58 
   18  155 Wayne Hable                                    55   19 33:04 10:20   19 1:18:22 13.0   17   54:34 15:36 2:45:59 
   19  101 Eric Anderson           Eau Claire         WI  52   21 37:26 11:42   17 1:12:42 14.0   19   57:16 16:22 2:47:24 
   20  114 Sean Inderbitzen        Rice Lake          WI  31   17 32:37 10:12   23 1:31:00 11.2   20   57:23 16:24 3:00:58 
   21  134 Tim Tozer               Chippewa Falls     WI  55   22 58:55 18:25   12 1:09:42 14.6   22 1:08:42 19:38 3:17:18 
   22  113 Thomas Huffcutt         Chippewa Falls     WI  58   24 58:56 18:25   15 1:10:00 14.6   21 1:08:23 19:33 3:17:19 
   23  111 Timothy Hetzel          Chippewa Falls     WI  63   23 58:55 18:25   13 1:09:42 14.6   23 1:08:43 19:38 3:17:19 
       159 Rich Mayne                                     57    3 20:30  6:25                                              

================================================================================================================================================
OVERALL FEMALE AGE GROUP RESULTS
================================================================================================================================================

Place Bib  Name                    City               St Age  Rank  Run  Pace Rank    Bike Rate Rank  Paddle  Pace  Finish
===== ==== ======================= ================== == ===  =============== ================= ================== =======
    1  158 Jennifer Legaie                                38    1 23:53  7:28    1   59:04 17.3    1   39:12 11:12 2:02:08 
    2  120 Sally Linzmeier         Chippewa Falls     WI  28    2 23:59  7:30    2 1:03:43 16.0    3   43:56 12:34 2:11:37 
    3  107 Jeni Darnell            Chippewa Falls     WI  43    5 27:37  8:38    4 1:11:17 14.3    7   47:16 13:31 2:26:10 
    4  115 Sonya Katscheur         Menomonie          WI  61    9 31:40  9:54    3 1:10:36 14.4    4   44:21 12:41 2:26:37 
    5  117 Kimberly Krisik         Spring Valley      WI  47    6 27:38  8:38    5 1:11:41 14.2    9   47:39 13:37 2:26:57 
    6  145 Jennifer Lindstrom      Chippewa Falls     WI  47    3 24:44  7:44    7 1:13:20 13.9   11   52:12 14:55 2:30:15 
    7  123 Lindsay Mickelson       Eau Claire         WI  28    4 27:36  8:38   11 1:20:24 12.7    2   42:44 12:13 2:30:44 
    8  110 Lisa Heegeman           Greenville         WI  42   15 37:54 11:51    6 1:13:17 13.9    5   46:51 13:23 2:38:01 
    9  122 April Mathison          Cadott             WI  39   10 32:35 10:11    9 1:18:54 12.9    6   47:15 13:30 2:38:43 
   10  138 Julie Hable             Chippewa Falls     WI  41   11 33:03 10:20    8 1:18:05 13.1   15   54:52 15:41 2:45:59 
   11  147 Anna Darnell            Eau Claire         WI  49    7 29:31  9:14   12 1:22:31 12.4   14   54:31 15:35 2:46:32 
   12  131 Kimberly Stary          Eau Claire         WI  41   13 36:22 11:22   13 1:22:54 12.3   10   50:02 14:18 2:49:17 
   13  141 Paula Olson             Elk Mound          WI  32    8 31:35  9:52   14 1:24:14 12.1   12   53:52 15:24 2:49:40 
   14  156 Paula Olson                                    34   14 36:35 11:26   10 1:19:13 12.9   13   53:57 15:25 2:49:44 
   15  104 Libby Buchholz          Province           WI  48   12 34:09 10:41   15 1:31:35 11.1    8   47:35 13:36 2:53:18 

================================================================================================================================================
MALE AGE GROUP  49 - UNDER
================================================================================================================================================

Place Bib  Name                    City               St Age  Rank  Run  Pace Rank    Bike Rate Rank  Paddle  Pace  Finish
===== ==== ======================= ================== == ===  =============== ================= ================== =======
    1  121 Nathan Long             Eau Claire         WI  38    1 20:10  6:19    1   41:38 24.5    1   30:35  8:45 1:32:22 
    2  136 Matt Wenthe             Lacrosse           WI  49    2 22:50  7:08    2 1:01:43 16.5    2   37:08 10:37 2:01:40 
    3  109 Aaron Gregory           Chippewa Falls     WI  38    5 27:06  8:28    3 1:02:09 16.4    3   41:40 11:55 2:10:54 
    4  108 Joseph Darnell          Chippewa Falls     WI  42    3 24:35  7:41    4 1:05:59 15.5    5   45:06 12:53 2:15:39 
    5  125 Joel Olson              Elk Mound          WI  37    9 29:28  9:13    5 1:08:03 15.0    8   48:10 13:46 2:25:40 
    6  128 Shawn Regenauer         Chippewa Falls     WI  37    4 24:43  7:44    7 1:12:46 14.0    9   48:12 13:47 2:25:40 
    7  103 Tucker Brenner          Eau Claire         WI  46    7 27:37  8:38    8 1:20:22 12.7    4   42:47 12:14 2:30:46 
    8  102 Andrew Blodgett         Chippewa Falls     WI  32   11 32:38 10:12    6 1:09:46 14.6   10   54:21 15:32 2:36:44 
    9  126 Randy Peterson          Eau Claire         WI  31    6 27:26  8:35   10 1:27:16 11.7    7   46:17 13:14 2:40:58 
   10  135 Tim Volbrecht           Chippewa Falls     WI  34    8 29:22  9:11    9 1:25:22 11.9    6   46:15 13:13 2:40:58 
   11  114 Sean Inderbitzen        Rice Lake          WI  31   10 32:37 10:12   11 1:31:00 11.2   11   57:23 16:24 3:00:58 

================================================================================================================================================
FEMALE AGE GROUP  49 - UNDER
================================================================================================================================================

Place Bib  Name                    City               St Age  Rank  Run  Pace Rank    Bike Rate Rank  Paddle  Pace  Finish
===== ==== ======================= ================== == ===  =============== ================= ================== =======
    1  158 Jennifer Legaie                                38    1 23:53  7:28    1   59:04 17.3    1   39:12 11:12 2:02:08 
    2  120 Sally Linzmeier         Chippewa Falls     WI  28    2 23:59  7:30    2 1:03:43 16.0    3   43:56 12:34 2:11:37 
    3  107 Jeni Darnell            Chippewa Falls     WI  43    5 27:37  8:38    3 1:11:17 14.3    6   47:16 13:31 2:26:10 
    4  117 Kimberly Krisik         Spring Valley      WI  47    6 27:38  8:38    4 1:11:41 14.2    8   47:39 13:37 2:26:57 
    5  145 Jennifer Lindstrom      Chippewa Falls     WI  47    3 24:44  7:44    6 1:13:20 13.9   10   52:12 14:55 2:30:15 
    6  123 Lindsay Mickelson       Eau Claire         WI  28    4 27:36  8:38   10 1:20:24 12.7    2   42:44 12:13 2:30:44 
    7  110 Lisa Heegeman           Greenville         WI  42   14 37:54 11:51    5 1:13:17 13.9    4   46:51 13:23 2:38:01 
    8  122 April Mathison          Cadott             WI  39    9 32:35 10:11    8 1:18:54 12.9    5   47:15 13:30 2:38:43 
    9  138 Julie Hable             Chippewa Falls     WI  41   10 33:03 10:20    7 1:18:05 13.1   14   54:52 15:41 2:45:59 
   10  147 Anna Darnell            Eau Claire         WI  49    7 29:31  9:14   11 1:22:31 12.4   13   54:31 15:35 2:46:32 
   11  131 Kimberly Stary          Eau Claire         WI  41   12 36:22 11:22   12 1:22:54 12.3    9   50:02 14:18 2:49:17 
   12  141 Paula Olson             Elk Mound          WI  32    8 31:35  9:52   13 1:24:14 12.1   11   53:52 15:24 2:49:40 
   13  156 Paula Olson                                    34   13 36:35 11:26    9 1:19:13 12.9   12   53:57 15:25 2:49:44 
   14  104 Libby Buchholz          Province           WI  48   11 34:09 10:41   14 1:31:35 11.1    7   47:35 13:36 2:53:18 

================================================================================================================================================
MALE AGE GROUP  50 - UP
================================================================================================================================================

Place Bib  Name                    City               St Age  Rank  Run  Pace Rank    Bike Rate Rank  Paddle  Pace  Finish
===== ==== ======================= ================== == ===  =============== ================= ================== =======
    1  129 John Salden             Chippewa Falls     WI  54    1 19:47  6:11    1   48:42 20.9    1   34:18  9:48 1:42:47 
    2  153 Jim Rumphol             Chippewa Falls     WI  58    3 23:06  7:14    2   49:56 20.4    4   36:04 10:19 1:49:06 
    3  152 Jon Skoyen              Osseo              WI  56    4 23:51  7:27    4   53:00 19.2    2   35:37 10:11 1:52:27 
    4  146 Peter Koxilen           Strum              WI  61    5 24:34  7:41    3   52:37 19.4    3   35:39 10:12 1:52:49 
    5  112 Scott Honadel           Fall Creek         WI  52    6 27:34  8:37    5 1:03:29 16.1    5   45:47 13:05 2:16:49 
    6  127 Todd Pozarski           Altoona            WI  50    9 33:16 10:24    6 1:08:17 14.9    6   53:25 15:16 2:34:57 
    7  151 Loopy Kleich            Chippewa Falls     WI  55    7 29:40  9:17   10 1:12:23 14.1    8   54:40 15:37 2:36:42 
    8  155 Wayne Hable                                    55    8 33:04 10:20   12 1:18:22 13.0    7   54:34 15:36 2:45:59 
    9  101 Eric Anderson           Eau Claire         WI  52   10 37:26 11:42   11 1:12:42 14.0    9   57:16 16:22 2:47:24 
   10  134 Tim Tozer               Chippewa Falls     WI  55   11 58:55 18:25    7 1:09:42 14.6   11 1:08:42 19:38 3:17:18 
   11  113 Thomas Huffcutt         Chippewa Falls     WI  58   13 58:56 18:25    9 1:10:00 14.6   10 1:08:23 19:33 3:17:19 
   12  111 Timothy Hetzel          Chippewa Falls     WI  63   12 58:55 18:25    8 1:09:42 14.6   12 1:08:43 19:38 3:17:19 
       159 Rich Mayne                                     57    2 20:30  6:25                                              

================================================================================================================================================
FEMALE AGE GROUP  50 - UP
================================================================================================================================================

Place Bib  Name                    City               St Age  Rank  Run  Pace Rank    Bike Rate Rank  Paddle  Pace  Finish
===== ==== ======================= ================== == ===  =============== ================= ================== =======
    1  115 Sonya Katscheur         Menomonie          WI  61    1 31:40  9:54    1 1:10:36 14.4    1   44:21 12:41 2:26:37 

Total Registered:                         58
Total Number of Team Finishers:            6
Total Number of Individual Finishers:     38
Number of Male   Finishers:               23
Number of Female Finishers:               15
Did not Finish Race or Did Not Start:     12