Duluth, MN
9/16/2023











                                                                      Page 1

               Northshore Inline Marathon and Half Marathon
                            September 16, 2023
                                Duluth, MN
               INLINE MARATHON RESULTS - ELITE - UNOFFICIAL

Place No.     Name                    Div/Tot  Div   City              Co Time          
===== ======= ======================= ======== ===== ================= == ========== 
    1      64 Hamilton Patino           1/9    M2529 West Warwick      UA 1:02:08.19 
    2       4 Viktor Hald Thorup        2/9    M2529 Salt Lake City    DK 1:02:37.22 
    3      69 Hayden Groves             1/2    M1819 Berkley           US 1:02:40.46 
    4     104 Gabriela Rueda            1/2    F2024 Fonbeauzard       FR 1:04:54.79 
    5     105 Karoll Arias              2/2    F2024 Fonbeauzard       FR 1:04:55.09 
    6      66 Raul Pedraza              3/9    M2529 West Warwick      CO 1:07:11.52 
    7      26 Martin Khlop              1/3    M2024 Evergreen         US 1:07:11.55 
    8      68 Edgar Meneses             2/3    M2024 West Warwick      CO 1:07:11.70 
    9      15 Nicolas Ariza             4/9    M2529 Jackson Height    US 1:07:12.27 
   10       2 Wesley Gandy              1/3    M3034 Johnstown         US 1:07:12.32 
   11      63 Christopher Springer      2/3    M3034 Windsor           US 1:07:12.52 
   12       3 Ramirez, Francisco        1/7    M4549 West Warwick      UA 1:07:12.54 
   13       7 Briand Pascal             2/7    M4549 Fonbeauzard       FR 1:07:12.76 
   14      67 Eddie Wilcox              3/7    M4549 East Hartford     US 1:07:12.91 
   15      22 Adiel Fernandez           1/6    M3539 Brooklyn          US 1:08:49.04 
   16      43 Arye Richards             5/9    M2529 London            CA 1:10:45.03 
   17       1 Jose Nicolas Mejia        6/9    M2529 West Warwick      CO 1:10:45.03 
   18      62 Duccio Marsili            7/9    M2529 West Warwick      IT 1:10:45.09 
   19      49 Peyton Wendt              1/4    M0115 Menasha           US 1:10:46.21 
   20      61 Trevor Kreplin            2/2    M1819 Dundee            US 1:11:40.31 
   21      57 Kaleb Adams               2/4    M0115 Crystal Lake      US 1:14:18.47 
   22      52 Morgan Williams           1/6    M6064 Toronto           CA 1:14:19.32 
   23      39 Brian Oswald              4/7    M4549 Manassas          US 1:14:19.48 
   24      13 Jeison Alvarez            8/9    M2529 New York          US 1:14:19.68 
   25      25 Josiah Hendrickson        2/6    M3539 Bemidji           US 1:14:19.70 
   26      32 Jim McKee                 2/6    M6064 San Francisco     US 1:14:21.34 
   27      65 Daniel Uribe              9/9    M2529 West Warwick      US 1:14:32.55 
   28     135 Tori Carter               1/4    F3539 Windsor           US 1:15:01.03 
   29     118 Jennifer Ibarra           1/5    F3034 Bound Brook       US 1:15:21.07 
   30     101 Karin Gabriel             1/2    F4044 Uitikon           CH 1:15:22.25 
   31     106 Sofia Prosvirnova         1/4    F2529 Salt Lake City    DK 1:16:24.28 
   32     109 Sabrina Gaudesaboos       2/5    F3034 Varsenare         BE 1:16:25.78 
   33      56 Jakob Adams               3/4    M0115 Crystal Lake      US 1:17:08.60 
   34      55 Alex Fedak                1/5    M5559 Oklahoma City     US 1:17:10.36 
   35      46 Jesse Smith               1/1    M1617 Grand Junction    US 1:17:11.71 
   36      59 Daniel Reeves             5/7    M4549 Portland          US 1:17:11.74 
   37       8 Arnav Sonic Shah          3/6    M3539 Woodside          US 1:17:11.94 
   38      11 Brian Geisel              3/6    M6064 Roswell           US 1:17:12.43 
   39      60 Seth McCay                4/6    M3539 New York          US 1:17:13.14 
   40      47 Tavis Trosen              1/5    M4044 Zapopan           MX 1:17:13.28 
   41      18 Mark Christenson          2/5    M5559 Grand Forks       US 1:17:13.77 
   42     325 Jordi Summers             4/4    M0115 Alliance          US 1:17:14.07 
   43       9 Harry Guderjahn           2/5    M4044 Longmont          US 1:17:14.27 
   44      58 Danny King                3/5    M4044 Morrison          US 1:17:15.69 
   45      28 Brent Leaman              1/3    M5054 San Francisco     US 1:17:16.45 
   46      19 Daniel Collins            4/6    M6064 Cottage Grove     US 1:17:17.25 
   47      24 Benjamin Hall             6/7    M4549 Atlanta           US 1:17:20.81 
   48      38 Michael Olson             3/5    M5559 De Pere           US 1:17:21.11 
   49      40 Daniel Overby             2/3    M5054 Two Harbors       US 1:17:23.89 
   50      37 Michael Mullery           4/5    M5559 Rosemount         US 1:18:32.57 
   51      21 Torrie Enget              5/5    M5559 Grand Forks       US 1:19:16.88 
   52      54 Tracy White               7/7    M4549 Rockford          US 1:20:55.12 
   53       6 Cesar Nuñez              3/3    M3034 Miami             US 1:20:59.47 
   54     107 Hannah Vanasse            3/5    F3034 Bemidji           US 1:21:26.68 
   55     126 Molly Sievert             2/4    F3539 Stillwater        US 1:21:29.40 
   56      34 William Meyer             4/5    M4044 Bradford          US 1:24:59.42 
   57      35 Greg Miller               5/6    M6064 Chippewa Falls    US 1:25:02.97 
   58      27 Darius Konotopetz         5/6    M3539 Winnipeg          CA 1:25:04.86 
   59      16 Douglas Bantz             3/3    M5054 Northbrook        US 1:25:05.39 
   60      45 John Sherwin              1/2    M6569 Evanston          US 1:25:22.11 
   61      12 Rick Abrahamson           6/6    M6064 Andover           US 1:25:22.33 
   62    2141 Jennifer Keppler          1/3    F5054 Vermillion        US 1:26:02.17 
   63     108 Maria Albarracin          2/4    F2529 Miami             VE 1:26:51.55 
   64     134 Emerson Study             1/2    F0115 Kingwood          US 1:26:51.63 
   65     117 Mariska Howlett           1/2    F1617 Longmont          US 1:26:51.99 
   66     122 Leah Pickett-Doty         3/4    F3539 Thiensville       US 1:27:03.68 
   67     120 Sarai Pegram              4/5    F3034 Jersey City       US 1:27:08.74 
   68     277 Olga Marinkina            1/3    F4549 Evergreen         US 1:30:07.44 
   69     125 Jen Shyu                  2/3    F4549 Woodside          US 1:30:29.19 
   70      42 Preston Pelishek          3/3    M2024 Appleton          US 1:31:00.98 
   71      41 Dave Pate                 2/2    M6569 Pueblo            US 1:31:14.90 
   72     337 Solymar Vivas             3/4    F2529 Duluth            US 1:31:42.07 
   73      14 Anthony Anderson          5/5    M4044 Chicago           US 1:32:01.23 
   74     111 Veronica Luccioni         2/3    F5054 San Francisco     US 1:32:02.70 
   75     131 Anna Zuver                4/4    F2529 Greenville        US 1:32:15.31 
   76     128 Erin Topley               2/2    F4044 Minneapolis       US 1:37:03.08 
   77     115 Patricia Elias            3/3    F5054 Lakewood          US 1:40:47.99 
   78     121 Victoria Phelps           2/2    F0115 Chesapeake        US 1:43:33.06 
   79     132 Lynzie Atkins             2/2    F1617 Virginia Beach    US 1:43:33.17 
   80     129 Tamara Topley             3/3    F4549 Minneapolis       US 1:43:38.99 
   81     133 Stephanie Schramel        4/4    F3539 Cold Spring       US 1:51:44.42 
   82     127 Autumn Stivers-Biscuso    5/5    F3034 Lakeville         US 2:12:56.92 
   83      30 Mike Lufholm              6/6    M3539 Minneapolis       US 2:19:11.64 

results by Endurance Promotions                 Results posted at: wwww.mtecresults.com