Waupaca, WI
8/18/2023











            WAUPACA AREA YOUTH TRIATHLON RESULTS - 4 AND UNDER
                   WAUPACA, WISCONSIN - August 18, 2023
               50 FOOT SWIM - 0.6 MILE BIKE - 0.15 MILE RUN
Place No.  Name                         Age Sex Div   Div Pl City     St Finish     
===== ==== ============================ === === ===== ====== ======== == ======= 
    1   19 Tavian Ford                    4 M   M0104      1 Winnecon WI    8:29 
    2   15 Taylor Rose                    4 F   F0104      1 Mound    MN    9:03 
    3   24 Nina Doscher                   4 F   F0104      2 Waupaca  WI    9:08 
    4   45 Knox Loken                     4 M   M0104      2 Delafiel WI   11:17 
    5   47 Liam Goggins                   4 M   M0104      3 Pine Riv WI   12:05 
    6   51 Mia Lewitzke                   4 F   F0104      3 Wausau   WI   12:11 
    7   32 Addison Bicanic                4 F   F0104      4 Appleton WI   13:26 
    8   44 Connor Ritchay                 4 M   M0104      4 Stevens  WI   13:46 
    9   50 Remy Wolberg                   4 M   M0104      5 Waupaca  WI   14:22 
   10   37 Vivian Bicanic                 4 F   F0104      5 Waupaca  WI   15:18 
   11   26 Peyton Hrabe                   4 M   M0104      6 Fond Du  WI   15:57 
   12   53 Chloe Utecht                   4 F   F0104      6 Amherst  WI   17:16 
   13    9 Camden Romine                  4 M   M0104      7 Greenvil WI   17:31 
   14   33 Ryker Bricco                   4 M   M0104      8 Waupaca  WI   19:07 

              WAUPACA AREA YOUTH TRIATHLON RESULTS - 5 AND 6
                   WAUPACA, WISCONSIN - August 18, 2023
               50 FOOT SWIM - 0.6 MILE BIKE - 0.15 MILE RUN
Place No.  Name                         Age Sex Div   Div Pl City     St Finish     
===== ==== ============================ === === ===== ====== ======== == ======= 
    1   28 Riley Cloninger                6 M   M0506      1 Waupaca  WI    6:51 
    2   52 Henry Lewitzke                 5 M   M0506      2 Wausauq  WI    6:53 
    3   14 Connor Rose                    5 M   M0506      3 Mound    MN    7:13 
    4    2 Reid Schaefer                  6 M   M0506      4 Green Ba WI    7:17 
    5   25 Luke Fawcett                   5 M   M0506      5 Rothschi WI    7:18 
    6   20 Nora Ness                      6 F   F0506      1 Green Ba WI    7:26 
    7   12 Kashton Konkol                 5 M   M0506      6 Amherst  WI    7:27 
    8   17 Aubrey Groshek                 6 F   F0506      2 Stevens  WI    8:18 
    9   41 Emma Storck                    6 F   F0506      3 Waupaca  WI    8:21 
   10   31 Easton Colbert                 6 M   M0506      7 Waupaca  WI    8:25 
   11   42 Penelope Jezwinski             6 F   F0506      4 Larson   WI    8:28 
   12   58 Lowella Grosskopf              6 F   F0506      5 Oshkosh  WI    8:28 
   13   22 Carter Hanson                  5 M   M0506      8 Danbury  WI    8:29 
   14   49 Vada Wolberg                   6 F   F0506      6 Waupaca  WI    8:35 
   15    4 Wade Welnick                   6 M   M0506      9 Depere   WI    8:42 
   16   21 Anderson Trzebiatowski         6 F   F0506      7 Waupaca  WI    8:45 
   17   34 Alexi Thompson                 6 F   F0506      8 Germanto WI    8:46 
   18    7 Vivian Johnson                 5 F   F0506      9 Prescott WI    8:49 
   19   56 Grace Jozwiak                  6 F   F0506     10 Waupaca  WI    8:51 
   20   57 Raelynn Jozwiak                6 F   F0506     11 Waupaca  WI    8:58 
   21    6 Viola Johnson                  6 F   F0506     12 Prescott WI    8:59 
   22   59 Elias Grosskopf                5 M   M0506     10 Oshkosh  WI    9:07 
   23   48 Callum Chmielewski             6 M   M0506     11 Cross Pl WI    9:07 
   24  137 Leo Drury                      6 M   M0506     12 Waupaca  WI    9:08 
   25   54 Eva Utecht                     6 F   F0506     13 Amherst  WI    9:30 
   26   16 Xavier Groshek                 5 M   M0506     13 Stevens  WI    9:30 
   27   13 Maddison Gustafson             5 F   F0506     14 Excelsio MN    9:35 
   28   23 Jacob Dykstra                  5 M   M0506     14 Waupaca  WI    9:42 
   29   46 Norah Rollins                  5 F   F0506     15 Hortonvi WI    9:44 
   30   38 Frankie Barker                 5 M   M0506     15 Streamwo IL    9:45 
   31   35 Leo Lehner                     5 M   M0506     16 Neshkoro WI    9:50 
   32   18 Jordan Milbach                 5 M   M0506     17 Reedsbur WI    9:54 
   33   27 Cooper Hrabe                   6 M   M0506     18 Fond Du  WI   10:09 
   34   40 Emma Mork                      5 F   F0506     16 Waupaca  WI   10:10 
   35    1 Ensley Breunig                 6 F   F0506     17 Berlin   WI   10:10 
   36   39 James Knoll                    5 M   M0506     19 Stratfor WI   10:14 
   37   10 William Schleicher             5 M   M0506     20 Plover   WI   10:29 
   38   30 Brielle Keil                   6 F   F0506     18 Waupaca  WI   10:45 
   39   36 Teddy Bicanic                  6 M   M0506     21 Waupaca  WI   10:47 
   40   29 Athena Williams                5 F   F0506     19 Appleton WI   11:29 
   41    3 Rowdy Buchanan                 5 M   M0506     22 Mosinee  WI   11:45 
   42   55 Elliott Bahr                   6 M   M0506     23 Waupaca  WI   11:55 
   43    8 Lachlan Heidenreich            5 M   M0506     24 Wausau   WI   12:32 
   44   43 Qiulian "q" Henning            6 F   F0506     20 Neenah   WI   19:20 
   45    5 Samuel Welnick                 5 M   M0506     25 Depere   WI   21:21 

              WAUPACA AREA YOUTH TRIATHLON RESULTS - 7 AND 8
                   WAUPACA, WISCONSIN - August 18, 2023
               200 FOOT SWIM - 1.0 MILE BIKE - 0.3 MILE RUN
Place No.  Name                         Ag Sex Div   Div Pl City     St Finish     
===== ==== ============================ == === ===== ====== ======== == ======= 
    1  115 Henry Gould                   7 M   M0708      1 Iola     WI    8:31 
    2  111 Kashton Ford                  8 M   M0708      2 Winnecon WI    8:32 
    3  103 Micah Brecklin                8 M   M0708      3 Oneida   WI    8:42 
    4  105 William Harding               8 M   M0708      4 Appleton WI    8:48 
    5  104 Vincent Hartwig               7 M   M0708      5 Waupaca  WI    9:06 
    6  114 Zachary Doscher               7 M   M0708      6 Waupaca  WI    9:08 
    7  101 Logan Schaefer                7 M   M0708      7 Green Ba WI    9:21 
    8  106 Grayson Konkol                7 M   M0708      8 Amherst  WI    9:26 
    9  128 Caleb Morter                  7 M   M0708      9 Wisconsi WI    9:30 
   10  134 Wyatt Derksen                 8 M   M0708     10 Greenvil WI    9:30 
   11  129 Emanuel Hugo Wirsing          7 M   M0708     11 Streamwo IL    9:30 
   12  119 Zach Wolf                     7 M   M0708     12 Greenvil WI    9:53 
   13  130 Sawyer Wenzel                 8 M   M0708     13 Williams WI    9:56 
   14  127 Aaron Knoll                   7 M   M0708     14 Stratfor WI   10:15 
   15  123 Jane Medendorp                7 F   F0708      1 Greensbo NC   10:27 
   16  110 Kennedy Ness                  8 F   F0708      2 Green Ba WI   10:45 
   17  117 Clara Cloninger               8 F   F0708      3 Waupaca  WI   10:55 
   18  118 Autumn Bailey                 7 F   F0708      4 Fremont  WI   11:03 
   19  121 Evan Ritchay                  7 M   M0708     15 Stevens  WI   11:04 
   20  112 Rachel Hanson                 7 F   F0708      5 Danbury  WI   11:16 
   21  124 Michael Bicanic               7 M   M0708     16 Waupaca  WI   11:21 
   22  132 Beckett Rollins               8 M   M0708     17 Hortonvi WI   11:27 
   23  136 Leah Koch                     7 F   F0708      6 Weyauweg WI   11:37 
   24  113 Wesley Dykstra                8 M   M0708     18 Waupaca  WI   11:42 
   25  122 Lilah Thompson                7 F   F0708      7 Germanto WI   11:45 
   26  125 Peyton Weston                 7 F   F0708      8 Omro     WI   11:48 
   27  138 Lydia Olsen                   7 F   F0708      9 Shorevie WI   11:58 
   28  133 Carter Robinson               7 M   M0708     19 Appleton WI   12:06 
   29  116 Jessa Suehs                   7 F   F0708     10 Waupaca  WI   12:09 
   30  131 Kate Wildenberg               7 F   F0708     11 Wrightst WI   12:18 
   31  126 Amani Pittman                 8 F   F0708     12 Depere   WI   12:38 
   32  135 Nikolai Wolberg               8 M   M0708     20 Waupaca  WI   12:44 
   33  107 Jackson Jones                 8 M   M0708     21 Waupaca  WI   13:36 
   34  108 Sydney Milbach                7 F   F0708     13 Reedsbur WI   14:28 

              WAUPACA AREA YOUTH TRIATHLON RESULTS - 9 AND 10
                   WAUPACA, WISCONSIN - August 18, 2023
               200 FOOT SWIM - 1.0 MILE BIKE - 0.3 MILE RUN
Place No.  Name                         Age Sex Div   Div Pl City     St Finish     
===== ==== ============================ === === ===== ====== ======== == ======= 
    1  225 Emmett Pulvermacher           10 M   M0910      1 Plover   WI    7:53 
    2  203 Owen Hartwig                   9 M   M0910      2 Waupaca  WI    8:11 
    3  227 River Jezwinski                9 M   M0910      3 Larsen   WI    8:24 
    4  234 Brayden Koch                  10 M   M0910      4 Weyauweg WI    8:30 
    5  210 Theodore Doscher               9 M   M0910      5 Waupaca  WI    8:31 
    6  233 Rowan Chmielewski              9 M   M0910      6 Cross Pl WI    8:32 
    7  214 Vincent Chouinard              9 M   M0910      7 Waupaca  WI    8:39 
    8  237 James Berrens                  9 M   M0910      8 Whitefis WI    8:44 
    9  206 Teelin Ford                   10 F   F0910      1 Winnecon WI    9:10 
   10  221 Piper Ayala                    9 F   F0910      2 New Lond WI    9:11 
   11  228 Scarlett Wenzel               10 F   F0910      3 Williams WI    9:16 
   12  216 Jonathan Rodenz               10 M   M0910      9 Waupaca  WI    9:27 
   13  238 Holly Jozwiak                  9 F   F0910      4 Waupaca  WI    9:30 
   14  219 Layne Doman                    9 F   F0910      5 Hayfield MN    9:35 
   15  232 Claire Robinson               10 F   F0910      6 Appleton WI    9:45 
   16  226 Elsie Schwartzmiller          10 F   F0910      7 Saint Pa MN   10:05 
   17  231 Raven Kemp Hudson              9 F   F0910      8 Williams WI   10:10 
   18  224 Laney Pittman                  9 F   F0910      9 Depere   WI   10:13 
   19  235 Lily Utecht                    9 F   F0910     10 Amherst  WI   10:18 
   20  222 Chloe Sharelis                10 F   F0910     11 Appleton WI   10:52 
   21  202 Eve Heidenreich                9 F   F0910     12 Wausau   WI   10:53 
   22  213 Elliot Wolf                    9 M   M0910     10 Greenvil WI   10:55 
   23  209 Calla Kreuser                  9 F   F0910     13 Waupaca  WI   10:57 
   24  240 Rosemary Olsen                 9 F   F0910     14 Shorevie MN   10:59 
   25  220 Annika Melk                    9 F   F0910     15 Waupaca  WI   11:05 
   26  204 Ella Harding                  10 F   F0910     16 Appleton WI   11:34 
   27  201 Peter Welnick                  9 M   M0910     11 Depere   WI   12:13 
   28  230 Charlotte Dennee               9 F   F0910     17 Appleton WI   12:26 
   29  229 Zoey Dennee                    9 F   F0910     19 Appleton WI   12:59 
   30  236 Faith Utecht                  10 F   F0910     22 Amherst  WI   33:03 

          WAUPACA AREA YOUTH TRIATHLON RESULTS - 9 AND 10 - SWIM
                   WAUPACA, WISCONSIN - August 18, 2023
               200 FOOT SWIM - 1.0 MILE BIKE - 0.3 MILE RUN
Place No.  Name                         Age Sex Div   Div Pl City     St Finish     
===== ==== ============================ === === ===== ====== ======== == ======= 
    1  218 John Medendorp                10 M   M0910     12 Greensbo WI   12:33 
    2  211 Madelyn Gould                  9 F   F0910     18 Iola     WI   12:37 
    3  212 Elliott Strebelinski          10 M   M0910     13 Oshkosh  WI   12:51 
    4  217 Terran Lundstrom              10 M   M0910     14 Depere   WI   13:05 
    5  205 Hadlee Ness                   10 F   F0910     20 Green Ba WI   13:30 
    6  207 Anthony Adams                  9 M   M0910     15 Kenosha  WI   14:48 
    7  223 Sammi Barker                  10 F   F0910     21 Streamwo IL   18:38