Hyland Park Reserve, MN
2/7/2024











                            SKATE RESULTS - GIRLS
 
 Place Bib  Name                                Grade Team                Classic  Skate   Both      Pts State    
 ===== ==== =================================== ===== =================== ======== ======= ========= === ===== 
     1  425 Emily  Baker                           12 Elk River/zimmerman 17:20    16:32.7   33:52.7  80   TEA 
     2  407 Claire Swanson                         10 Elk River/zimmerman 16:58    17:13.1   34:11.1  79   TEA 
     3  406 Abby Hibbs                             11 Champlin Park       16:58    17:28.0   34:26.0  78   IND 
     4  420 Cara Back                              9T Rogers              17:47    17:07.2   34:54.2  77   IND 
     5  402 Audrey Schwen                          8T Blaine              18:03    17:01.0   35:04.0  76   TEA 
     6  401 Selah Binsfeld                         10 Park Center/totino  17:58    17:16.8   35:14.8  75   IND 
     7  412 Stella Bone                            10 Coon Rapids         18:45    17:00.9   35:45.9  74   IND 
     8  437 Mary Peterson                          9T Elk River/zimmerman 18:44    17:31.2   36:15.2  73   TEA 
     9  405 Maria Hanauska                         12 Rogers              19:07    17:36.2   36:43.2  72       
    10  415 Ellie Hartley                          9T Blaine              18:24    18:48.0   37:12.0  71   TEA 
    11  408 Sierra Krull                           11 Maple Grove         20:11    17:39.3   37:50.3  70       
    12  429 Bethany Law                            8T Coon Rapids         19:55    18:03.8   37:58.8  69       
    13  461 Madison Boone                          10 Elk River/zimmerman 19:32    18:35.7   38:07.7  68   TEA 
    14  442 Sophie Hartley                         7T Blaine              18:55    19:47.4   38:42.4  67   TEA 
    15  414 Kaelyn Nelson                          12 Anoka               19:56    19:00.6   38:56.6  66       
    16  427 Ruby Demmer                            9T Coon Rapids         21:01    18:01.4   39:02.4  65       
    17  416 Carolyn Leach                          10 Maple Grove         19:58    19:15.3   39:13.3  64       
    18  434 Olivia  Aarseth                        9T Maple Grove         20:45    18:52.5   39:37.5  63       
    19  426 Camille Friden                         9T Park Center/totino  20:36    19:04.6   39:40.6  62       
    20  418 Hannah Boese                           10 Parnassus           19:55    19:50.1   39:45.1  61       
    21  448 Lily Hoard                             11 Elk River/zimmerman 20:45    19:20.2   40:05.2  60   TEA 
    22  428 Ellie Grossman                         12 Champlin Park       20:45    19:46.1   40:31.1  59       
    23  413 Stella Rusch                           12 St. Cloud Apollo    21:24    19:51.8   41:15.8  58       
    24  470 Sydney Alsaker                         12 Maple Grove         21:30    19:50.9   41:20.9  57       
    25  592 Gabbi Ashpole                          12 Maple Grove         22:02    19:45.1   41:47.1  56       
    26  421 T Shah                                 12 Osseo               20:36    21:26.5   42:02.5  55       
    27  440 Vada Foy                               12 Champlin Park       21:24    21:01.2   42:25.2  54       
    28  417 Aleatha Muniz                          10 St. Cloud Apollo    22:04    20:29.9   42:33.9  53       
    29  409 Kip  Bruemmer                          10 Osseo               21:56    21:03.7   42:59.7  52       
    30  436 Sophia Hebert                          11 St. Cloud Apollo    23:35    20:09.1   43:44.1  51       
    31  410 Addie Dahl                             12 Parnassus           22:23    21:32.9   43:55.9  50       
    32  449 Megan Fuller                           11 Coon Rapids         23:01    21:00.0   44:01.0  49       
    33  424 Olivia Anda                            11 Anoka               22:39    22:05.8   44:44.8  48       
    34  451 Rylee Mohr                             8T Rogers              23:20    21:43.4   45:03.4  47       
    35  446 Maddie Grubba                          9T Osseo               22:45    22:28.0   45:13.0  46       
    36  468 Elizabeth Hoggarth                     11 Coon Rapids         23:32    21:55.2   45:27.2  45       
    37  445 Emily  Schmidt                         10 Andover             23:29    22:35.4   46:04.4  44       
    38  422 Emily Sahlberg                         10 Andover             24:02    22:22.0   46:24.0  43       
    39  430 Taylor Mjolhus                         9T Anoka               24:08    22:27.2   46:35.2  42       
    40  444 Sophie  Grossman                       10 Champlin Park       23:52    23:02.2   46:54.2  41       
    41  438 Gabby Januschka                        11 Park Center/totino  24:43    22:39.9   47:22.9  40       
    42  455 Gianna Gambino                         11 Blaine              23:47    24:06.5   47:53.5  39   TEA 
    43  465 Georgia Kratochvill                    10 Blaine              23:47    24:07.3   47:54.3  38   TEA 
    44  453 Addison Olson                          12 St. Cloud Apollo    26:36    22:02.9   48:38.9  37       
    45  433 Kiera Britz                            10 Andover             24:20    24:46.7   49:06.7  36       
    46  467 Nora Oppel                             8T Rogers              26:32    23:13.9   49:45.9  35       
    47  462 McKenna Robillard                      8T Osseo               25:12    24:59.9   50:11.9  34       
    48  431 Lauren Lakeman                         10 Osseo               26:27    24:47.1   51:14.1  33       
    49  443 Lauryn Brockmann                       10 Park Center/totino  25:28    26:26.7   51:54.7  32       
    50  450 Natalie Rietschel                      8T Anoka               26:20    25:53.0   52:13.0  31       
    51  469 Sofia Tudor                            9T Anoka               25:48    26:55.3   52:43.3  30       
    52  404 Amelia Reker                           10 Sauk Rapids-Rice    27:29    25:47.1   53:16.1  29       
    53  463 Lydia Arneson                          12 Champlin Park       28:33    25:22.6   53:55.6  28       
    54  447 Faith Bogle                            9T Sauk Rapids-Rice    37:21    28:16.6   65:37.6  27       
    55  452 Laia Mendez                            10 Parnassus           28:29    29:13.6   57:42.6  26       
    56  466 Cassandra Khuen                        11 Parnassus           30:40    29:38.7   60:18.7  25       
    57  432 Winnie Omberg                          9T Parnassus           28:31    32:18.5   60:49.5  24       
    58  439 Sarah Amberson                         10 Sauk Rapids-Rice    40:43    33:40.7   74:23.7  23       
    59  423 Sophia Nielsen                         11 Sauk Rapids-Rice    37:28    34:06.2   71:34.2  22       
    2/07/2024  2:18PM
 results by Mtec Results        results posted at:  www.mtecresults.com