UWI Mona, St. Andrew, JA
11/11/2018











   CB GROUP UWI 5K & SMART EGGS KIDS K
The University of the West Indies, Mona Campus
      Sunday, November 11, 2018

********** 5K RUN AWARDS **********

********** FEMALE OVERALL   RESULTS **********

Place Bib   Name                S Age Team               Gun Time    
===== ===== =================== = === ================== ======== 
    1 17903 Kelly Ann Beckford  F  18 G.C. FOSTER COLLEG 00:19:25 
    2 18020 Arieta¬Ě Martin      F  38 RAINFOREST SEAFOOD 00:20:26 
    3 17904 Chrissani May       F  19 G.C. FOSTER COLLEG 00:20:56 

               ********** MALE OVERALL   RESULTS **********

Place Bib   Name                S Age Team               Gun Time    
===== ===== =================== = === ================== ======== 
    1 17906 Garfield Gordon     M  21 G.C. FOSTER COLLEG 00:15:01 
    2 19442 Shane Buchanan      M  20 UNIVERSITY OF TECH 00:15:46 
    3 19444 Thaleetio Green     M  22 UNIVERSITY OF TECH 00:16:05 



********** 5K WALK AWARDS **********

********** FEMALE OVERALL   RESULTS **********

Place Bib   Name                S Age Team               Gun Time    
===== ===== =================== = === ================== ======== 
    1 12560 Anna-Kay Swaby      F  29 SHIZZLEFIT         00:31:06 
    2 12549 Karlene Blagrove    F  47 PACERS RUNNING CLU 00:31:16 
    3 12428 Latoya Walker       F  35 CB GROUP/FFK       00:37:58 

               ********** MALE OVERALL   RESULTS **********

Place Bib   Name                S Age Team               Gun Time    
===== ===== =================== = === ================== ======== 
    1 12544 Duwell Allen        M  30 NCU                00:25:46 
    2 12532 Lenworth Hunter     M  49                    00:28:01 
    3 12561 O'Shea Morgan       M  32 SHIZZLEFIT         00:29:15 



********** WHEEL CHAIR AWARDS **********

********** FEMALE OVERALL   RESULTS **********

Place Bib   Name                S Age Team               Gun Time    
===== ===== =================== = === ================== ======== 
    1 18128 Sylvia Grant        F  55 JAMAICA PARALYMPIC 00:33:26 
    2 18408 Vinnette Green      F  99                    00:36:24 
    3 18130 Coleen Morrison     F  41 JAMAICA PARALYMPIC 00:40:00 

               ********** MALE OVERALL   RESULTS **********

Place Bib   Name                S Age Team               Gun Time    
===== ===== =================== = === ================== ======== 
    1 18138 Navardo Griffiths   M  30 JAMAICA PARALYMPIC 00:26:43 
    2 18141 Shane Simpson       M  17 JAMAICA PARALYMPIC 00:33:27 
    3 18133 Marcus Banton       M  24 JAMAICA PARALYMPIC 00:37:03 



-------------------------------------------------------------------
 CHAMPION TEAM
-------------------------------------------------------------------

  1. 1:21:12 G.C. FOSTER COLLEGE           (  16:15)
========================================
  1    15:01  17906 Garfield Gordon     M 21 G.C. FOSTER COLLEGE            
  2    16:10  17909 Akani Slater        M 20 G.C. FOSTER COLLEGE            
  3    16:19  17908 Jerome Kirby        M 24 G.C. FOSTER COLLEGE            
  4    16:46  17907 Royale Gordon       M 19 G.C. FOSTER COLLEGE            
  5    16:56  17905 Roshane Bailey      M 20 G.C. FOSTER COLLEG


---------------------------------------------------------------------
 CHAMPION HALL
---------------------------------------------------------------------

  1. 1:34:54 ELSA LEO-RHYNIE HALL          (  18:59)
========================================
  1    17:39  18642 Martin Kennedy      M 24 ELSA LEO-RHYNIE HALL           
  2    18:00  18636 Shane Henry         M 20 ELSA LEO-RHYNIE HALL           
  3    19:02  18668 Jason Welsh         M 28 ELSA LEO-RHYNIE HALL           
  4    20:02  18635 Kemar Henriques     M 21 ELSA LEO-RHYNIE HALL           
  5    20:11  18606 Andre Atkinson      M 18 ELSA LEO-RHYNIE HALL 


   
********** SMART EGGS KID K AWARDS **********

********** FEMALE OVERALL   RESULTS **********

Place Bib   Name                S Age Team               Gun Time    
===== ===== =================== = === ================== ======== 
    1   675 Anieta Martin Gutzm F  10 RAINFOREST SEAFOOD 00:05:10 
    2   708 Sahri Lew           F   7 SLIMMAZ            00:05:33 
    3   679 Arianna Whyte       F   6 CARIMAC            00:06:45 

               ********** MALE OVERALL   RESULTS **********

Place Bib   Name                S Age Team               Gun Time    
===== ===== =================== = === ================== ======== 
    1   700 Brandon Davis       M  11                    00:05:04 
    2   663 Clavon McGowan      M  11 TEAM MCGOWAN       00:05:05 
    3   753 Roshaun Daley       M   9 CAS INNOVATIONS    00:05:30 



LARGEST PARTICIPATING UWI HALL - ELSA LEO-RHYNIE HALL 208 persons

LARGEST PARTICIPATIN TEAM - CB GROUP 120 persons