Waupaca, WI
8/17/2019











              TRIATHLON RESULTS - FEMALE TEAMS - LONG COURSE
                    WAUPACA, WISCONSIN - AUGUST 17,2019


Place No.  Team Name                 Swim            Bike                    Run                           Swim  Trn   Bike     Trn2  Run   Time       
===== ==== ========================= ===================================================================== ===== ===== ======== ===== ===== ======= 
    1  223 Team Missy                Erin Darling - Amanda Mann - Amber Dallman                            21:18  2:03   56:21   0:38 24:27 1:44:44 
    2  195 2 Grannys and a Momma     Ruth Steadman - Amanda Katsma - Rosie Curtis                          22:06  1:58 1:01:41   0:40 26:10 1:52:35 
    3  216 Gucci Gang                Jessica Gutschow - Grace Moe - Jessica Gutschow                       13:06  1:57 1:12:37   0:45 27:25 1:55:48 
    4  141 Best.Friend.RELAY-tionshi Renee Eron - Jennifer Zurawski - Erin Barden                          20:35  2:02   59:22   0:35 36:02 1:58:35 
    5  212 We Tri                    Ana Holder - Pam Cotton - Heather Konkol                              16:21  7:08 1:12:44   0:50 23:39 2:00:39 
    6   53 Shanjennerith             Sydney Meidl - Jennifer Altmann - Judith Strathmann                   16:37  2:06 1:06:29   0:53 36:50 2:02:52 
    7  145 Fire Friends              Teri Doman - Amanda Ayala - Erin Marsh                                21:56  1:41 1:13:47   0:40 29:00 2:07:02 
    8  139 The Pak                   Pam Joos - Anna Joos - Kate Joos                                      19:59  2:08 1:21:09   0:42 29:11 2:13:08 
    9  142 Team 212                  Claudia Krumsee - Julie Christensen - Tami Walkush                    21:41  2:00 1:20:19   0:47 34:21 2:19:06 
   10  144 Fair Weather Femmes       Elissa Stults - Rebecca Thieme - Rachel Hart                          23:31  2:04 1:36:05   0:46 32:14 2:34:38 


 


               TRIATHLON RESULTS - MALE TEAMS - LONG COURSE
                    WAUPACA, WISCONSIN - AUGUST 17,2019


Place No.  Team Name                 Swim            Bike                    Run                           Swim  Trn   Bike    Trn2  Run   Time       
===== ==== ========================= ===================================================================== ===== ===== ======= ===== ===== ======= 
    1  133 A Tripe Kager             Gabe Wray - Nate Gruenke - Brandon Kagerbauer                         12:54  1:23   53:25  1:07 22:07 1:30:53 
    2  324 FVM1                      James Blaskowski - Marty Johnson - Austin Schulz                      15:26  1:55 1:02:27  0:34 20:05 1:40:26 
    3  214 Team Johnny Chix          John Faldet - Ricahrd Wright - Mark Bentley                           12:27  1:52 1:04:29  0:51 26:43 1:46:21 
    4  201 T3H N3RD N3RD3RY XI       Chris Quinn - Kyle Conradt - David Darnutzer                          14:24  1:56   55:18  0:39 35:13 1:47:28 
    5  286 Float-Coast-Walk          Peter Meier - Steve Nejedlo - Christopher Fake                        14:14  2:01 1:06:45  0:59 26:08 1:50:06 
    6  270 Fox Valley Metroliogy     Timothy Bending - Lucas Stuhr - Steve Olsen                           22:24  2:11 1:08:55  0:41 26:55 2:01:04 
    7  202 Dynamic Duo               Gaylen Boutwell - Scott Olson - Gaylen Boutwell                       24:05  2:23 1:01:07  0:50 34:11 2:02:34 
    8  264 Team AGED                 Matt Reinders - James Melby - Adam Wehling                            18:15  2:38 1:16:25  0:42 26:04 2:04:02 


 


                      TRIATHLON RESULTS - COED TEAMS
                    WAUPACA, WISCONSIN - AUGUST 17,2019


Place No.  Team Name                 Swim            Bike                    Run                           Swim  Trn   Bike    Trn2  Run   Time       
===== ==== ========================= ===================================================================== ===== ===== ======= ===== ===== ======= 
    1  243 Brute and The Babes       Audrey Nusz - John Dudek - Dustin Vande Zande                         17:54  1:55   52:33  0:45 24:01 1:37:06 
    2  218 WINconsin                 Morgan Webster - Shane Olsen - Matt Sherk                             17:08  2:05   58:56  0:30 21:43 1:40:19 
    3  220 Here We Go Again          Kierstan Leaf - Willaim Thanholt - Willaim Thanholt                   15:18  1:55   56:03  2:40 24:54 1:40:47 
    4  296 Sink, Crash & Grip        Gearoid Sexton - Stephen Faris - Amanda Hrabe                         18:07  1:33   53:20  0:38 28:54 1:42:31 
    5  323 Lolma                     Hilarie Conboy - Kristin Doscher - Bruce Doscher                      17:33  2:05 1:03:02  0:37 22:34 1:45:48 
    6  271 Wobbling Woodies          David Wood - Dorrie Happ - Carson Wood                                18:02  1:47 1:00:43  0:39 25:15 1:46:23 
    7  222 TriKenzies                Therese McKenzie - Brittany McKenzie - Quinn McKenzie                 17:27  1:35 1:07:54  0:32 21:14 1:48:41 
    8  215 Rockets                   Alexa Wideman - Richard Wright - Heather Konkol                       21:30  2:01   58:46  0:40 27:03 1:49:59 
    9  317 Smelly Cats               Michelle Basler - Kevin Zalnis - Danielle Zalnis                      17:22  2:00   56:20  0:42 36:45 1:53:07 
   10  143 Sunset Sand Bar           Julia Schwab - Lisa Beck - John Meirer                                21:42  1:56 1:04:49  0:39 33:50 2:02:54 
   11  213 Team ZachMM               Derek Konkol - Zachary Shulfer - Mark Bentley                         14:35  1:41 1:07:08  1:00 39:11 2:03:32 
   12  219 Tortoise and the Hare     Wendy Konshak - Marty Mathys - Wendy Konshak                          17:46  1:59 1:14:23  0:50 32:58 2:07:54 
   13  196 The Tortoise and the Tort Daniel Stinemates - Daniel Stinemates - Rachel Stinemates             21:40  1:53 1:10:39  0:49 33:43 2:08:42 
   14  224 Pankow and Pals           Jennifer Johnson - Adam Pankow - Bruce Camilleri                      21:22  2:32 1:18:01  0:59 30:27 2:13:19 
   15  260 Splash, Flash & Dash      Rylie Nusz - Benjamin Becker - Sienna Timm                            17:02  2:00 1:35:09  0:40 27:52 2:22:42 
   16  203 Team Pugher               Owen Pucillo - Sophia Pucillo - Colleen Gingher                       21:42  2:06 1:24:30  0:52 34:29 2:23:37 

results by Mtec Results                              results posted at:  www.mtecresults.com
 


               TRIATHLON RESULTS - COED TEAMS - Youth Relay
                    WAUPACA, WISCONSIN - AUGUST 17,2019


Place No.  Team Name                 Swim            Bike                    Run                           Swim  Trn   Bike    Trn2  Run   Time       
===== ==== ========================= ===================================================================== ===== ===== ======= ===== ===== ======= 
    1  518 Eeking Elks               Jacob Hendricks - Gianna Lenczner - Aspen Lenczner                     8:22  2:01   46:56  0:43 19:38 1:17:37 
    2  635 Two Divas and a Dude      Kendra Behn - Sophia Pucillo - Thomas Grant                           10:17  2:08   52:11  1:22 22:29 1:28:24 


 


               TRIATHLON RESULTS - MALE TEAMS - Youth Relay
                    WAUPACA, WISCONSIN - AUGUST 17,2019


Place No.  Team Name                 Swim            Bike                    Run                           Swim  Trn   Bike    Trn2  Run   Time       
===== ==== ========================= ===================================================================== ===== ===== ======= ===== ===== ======= 
    1  757 Two Bro's and an "O"      David Trzebiatowski - Darek Trzebiatowski - Owen Lencki                9:08  1:35   41:20  0:36 14:28 1:07:05 
    2  723 B.A.R.F.                  Alton Ross - Henry Fries - Kadin Becker                               11:03  1:26   47:48  0:41 14:32 1:15:28 

results by Mtec Results                              results posted at:  www.mtecresults.com