UWI Mona, St. Andrew, JA
11/10/2019











                    CB GROUP UWI 5K & SMART EGGS KIDS K
              The University of the West Indies, Mona Campus
                         Sunday, November 10, 2019

                    ********** 5K RUN AWARDS **********

              ********** FEMALE OVERALL RESULTS **********

Place Bib   Name                S Age Team               Gun Time    
===== ===== =================== = === ================== ======== 
    1 21215 Shanise Gordon      F  24 G. C. FOSTER COLLE 00:19:36 
    2 21368 Samantha James      F  25 WOLMER'S TRUST HIG 00:19:38 
    3 20436 Arieta Martin       F  39 RAINFOREST SEAFOOD 00:20:04 

               ********** MALE OVERALL RESULTS **********

Place Bib   Name                S Age Team               Gun Time    
===== ===== =================== = === ================== ======== 
    1 20712 Henry Thomas        M  25 UCT STEPPAS        00:15:42 
    2 21219 Javon Francis       M  19 G. C. FOSTER COLLE 00:16:09 
    3 20476 Kemar Leslie        M  32 RAINFOREST SEAFOOD 00:16:15 


-------------------------------------------------------------------
                      TEAM CHAMPIONSHIP - 5K RUN
-------------------------------------------------------------------

  1. 1:30:36 ST. JAGO HIGH SCHOOL          (  18:08)
========================================
  1    17:31  21343 Kimani Reid         M 16 ST. JAGO HIGH SCHOOL           
  2    17:36  21340 Corlando Chambers   M 15 ST. JAGO HIGH SCHOOL           
  3    17:36  21339 Jalen Brown         M 16 ST. JAGO HIGH SCHOOL           
  4    18:32  21341 Tafari Hinds        M 16 ST. JAGO HIGH SCHOOL           
  5    19:21  21344 Keneil Samms        M 18 ST. JAGO HIGH SCHOOL 


--------------------------------------------------------------------
                    HALL CHAMPIONSHIP - 5K RUN
--------------------------------------------------------------------         

  1. 1:36:27  ELR TOWERS HALL              (  19:18)
========================================
  1    17:07  20167 Kenneil Dewar       M    SALADA FOODS / ELR TOWERS HALL 
  2    17:51  20186 Shane Henry         M 21 SALADA FOODS / ELR TOWERS HALL 
  3    19:44  21327 Akil Weekes         M 21 SALADA FOODS / ELR TOWERS HALL 
  4    20:29  20147 Andre Atkinson      M 19 SALADA FOODS / ELR TOWERS HALL 
  5    21:16  21328 Jason Welsh         M 29 SALADA FOODS / ELR TOWERS HALL 


                  ********** KIDS K AWARDS **********

              ********** FEMALE OVERALL RESULTS **********

Place Bib   Name                S Age Team               Gun Time    
===== ===== =================== = === ================== ======== 
    1 21436 Rihanna Taylor      F  11                    00:05:43 
    2 21431 Rihanna Chambers    F  11 ST. CATHERINE HIGH 00:05:44 
    3   826 Anieta Gutzmore     F  11 RAINFOREST SEAFOOD 00:05:59 

               ********** MALE OVERALL RESULTS **********

Place Bib   Name                S Age Team               Gun Time    
===== ===== =================== = === ================== ======== 
    1   801 Brandon Davis       M  11                    00:04:59 
    2   848 Sandigo Williams    M  11 HOPE VALLEY        00:05:06 
    3   845 Towayne Gordon      M  12 HOPE VALLEY        00:05:08 


                 ********** 5K WALK AWARDS **********

              ********** FEMALE OVERALL RESULTS **********

Place Bib   Name                S Age Team               Gun Time    
===== ===== =================== = === ================== ======== 
    1 13642 Blagrove Karlene    F  48 PACERS RUNNING CLU 00:31:42 
    2 13370 Natasha McKenzie    F  45                    00:32:46 
    3 13652 Paula Sinclair      F  45 UCT STEPPAS        00:33:56 


               ********** MALE OVERALL RESULTS **********

Place Bib   Name                S Age Team               Gun Time    
===== ===== =================== = === ================== ======== 
    1 13856 Duwell Allen        M  31 CREATION FOODS LTD 00:25:21 
    2 13845 Lenworth Hunter     M  50                    00:28:17 
    3 13354 Oshea Morgan        M  33 SHIZZLEFIT         00:29:48 


-------------------------------------------------------------------
                    TEAM CHAMPIONSHIP - 5K WALK
-------------------------------------------------------------------

  1. 1:09:21 CB GROUP                      (  13:53)
========================================
  1    12:29  12300 Shana Francis       F 33 CB GROUP                       
  2    12:45  12254 Shada Chandoo       F 26 CB GROUP                       
  3    12:46  13308 Ramone Brodie       M 27 CB GROUP                       
  4    15:40  13299 Georgia Watson      F 26 CB GROUP                       
  5    15:41  13267 Christine Palmer    F 30 CB GROUP 


-------------------------------------------------------------------
                   HALL CHAMPIONSHIP - 5K_WALK
-------------------------------------------------------------------
           

  1. 3:44:39 ABC HALL                      (  44:56)
========================================
  1    43:09  13745 Alexia Parris       F 20 ABC HALL                       
  2    44:27  14105 Raquel Davis        F 19 ABC HALL                       
  3    44:28  13740 Deneisha Martin     F 19 ABC HALL                       
  4    46:13  13746 Adriana Reynolds    F 20 ABC HALL                       
  5    46:22  14107 Ashley Gray         F 19 ABC HALL 



 		********** 5K WHEELCHAIR AWARDS **********

              ********** FEMALE OVERALL RESULTS **********

Place Bib   Name                S Age Team               Gun Time    
===== ===== =================== = === ================== ======== 
    1 21045 Syliva Grant        F  56 JAMAICA PARALYMPIC 00:30:35 
    2 21047 Sashagae Thompson   F  22 JAMAICA PARALYMPIC 00:30:41 
    3 21055 Vinnette Green      F  52                    00:36:03 


               ********** MALE OVERALL RESULTS **********

Place Bib   Name                S Age Team               Gun Time    
===== ===== =================== = === ================== ======== 
    1 21052 Navardo Griffiths   M  31 JAMAICA PARALYMPIC 00:25:50 
    2 21053 Shane Simpson       M  18 JAMAICA PARALYMPIC 00:33:13 
    3 21050 Alphanso Cunningham M  39 JAMAICA PARALYMPIC 00:33:27 


Largest Participating Hall - Az Preston

Largest Participating Team - CB Group