Bloomington, MN
2/4/2020











                                                                  
 
 
                     SECTION 1 - CLASSIC RESULTS - GIRLS
                          Hyland Lake Park Reserve
                           02/04/20 - 5 Kilometers
 
 Place Bib  Name                    Grade Team                Time       
 ===== ==== ======================= ===== =================== ======= 
     1   13 Brianne Brewster           12 Lakeville           15:24.3 
     2   26 Anni Skillicorn            12 Winona/winona Cotte 15:30.5 
     3   23 Gabby Kraemer              12 Eastview High Schoo 15:30.9 
     4   30 Regan Hansen               12 Rosemount           15:34.6 
     5   17 Linnea Urban               11 Hastings            15:48.2 
     6    2 Caroline Peterson          12 Northfield          15:50.1 
     7   25 Grete Engels               10 Lakeville           15:54.4 
     8   16 Olivia Matsoff             10 Eagan/isd196        15:58.5 
     9    6 Emma Bratvold              11 Hastings            15:58.8 
    10   42 Claire Nack                12 Eastview High Schoo 16:08.7 
    11   15 Katie Schroeer             12 Northfield          16:13.5 
    12   37 Lydia Jacobson             10 Rosemount           16:17.5 
    13   31 Josie Roberts              12 Eastview High Schoo 16:23.1 
    14    4 Kyra Kusnierek             10 Eagan/isd196        16:26.4 
    15   59 Makayla Bishop             11 Rosemount           16:32.9 
    16   12 Ella Lovin                 10 Rosemount           16:40.2 
    17   11 Emily Percival              8 Eastview High Schoo 16:49.3 
    18   18 Sophia Jacobson             9 Prior Lake          16:54.1 
    19   21 Kelly Kero                 12 Prior Lake          16:56.3 
    20   43 Avery Bolton               11 Rosemount           17:03.1 
    21    3 Maddie Michaels            11 Rosemount           17:04.5 
    22   61 Kayley Riley                9 Rosemount           17:28.5 
    23   36 Marissa Lindaman           12 Winona/winona Cotte 17:33.5 
    24   38 Laura Murr                 11 Prior Lake          17:34.7 
    25   51 Maddie Reckmeyer           11 Prior Lake          17:41.2 
    26   20 Anna Gilmer                 7 Winona/winona Cotte 17:48.7 
    27    5 Kaitlyn Qualley            12 Burnsville          17:53.3 
    28   65 Darby O'Neil               12 Eastview High Schoo 17:57.9 
    29   46 Kt Nollette                11 Prior Lake          17:58.2 
    30   53 Mara Ristow                11 Eastview High Schoo 18:01.1 
    31   19 Molly Willmert             12 Burnsville          18:09.3 
    32   28 Claire Bussmann            11 Northfield          18:12.9 
    33   27 Abigail Bratvold            9 Hastings            18:15.8 
    34    9 Bryanne Pinkowski          12 Prior Lake          18:19.6 
    35    8 Annika Emerson             12 Lakeville           18:38.9 
    36   34 Ella Raiche                 8 Lakeville           18:43.6 
    37   69 Kendra Gilbertson          10 Prior Lake          18:53.0 
    38   24 Kaelyn Ambuehl              8 Burnsville          18:54.2 
    39   60 Grace Menke                10 Winona/winona Cotte 18:59.1 
    40    7 Sonja Olson                 9 Eastview High Schoo 19:02.6 
    41   39 Allison Goodell            12 Northfield          19:08.5 
    42   47 Celine Falcon-Geist        12 Northfield          19:15.0 
    43   49 Mollie Ping                 8 Winona/winona Cotte 19:15.5 
    44   10 Aubrey Williams            11 Winona/winona Cotte 19:22.5 
    45   50 Monica Dihn                11 Burnsville          19:29.6 
    46   40 Kira Theng                  8 Burnsville          19:30.0 
    47   57 Wendy Bollum               11 Northfield          19:50.0 
    48   32 Elise Atkins                8 Hastings            20:07.8 
    49   64 Claire Ebertowski          11 Winona/winona Cotte 20:24.1 
    50   56 Naomi Fink                  9 Eagan/isd196        20:28.3 
    51   63 Liv Fossum                 10 Northfield          20:37.2 
    52   44 Ellyn Engels                8 Lakeville           20:39.3 
    53   58 Grace Eddy                  9 Lakeville           20:43.5 
    54   62 Emily Najlis               11 Eagan/isd196        20:56.0 
    55   67 Katherine Moening          11 Lakeville           21:15.0 
    56   54 Genevieve Lawson            8 Hastings            21:31.3 
    57   45 Molly Caturia               9 Hastings            21:39.3 
    58   55 Elsie Hatlevig             12 New Prague          21:50.8 
    59   70 Annika Tix                  8 Hastings            21:57.8 
    60   52 Emily Larsen                8 Burnsville          22:06.2 
    2/04/2020 11:20AM
 results by Mtec Results        results posted at:  www.MSHSL.org