Brian Kraft Memorial 5K -
Minneapolis, MN
5/29/2017

race logo










   


---------------------------------------------------------------------------
                    Brian Kraft Memorial 5K
                      Overall Female Teams
---------------------------------------------------------------------------


  1. 1:30:58.42 Twin Cities Track Club - (30-0439)                (  18:11.68)
============================================================
  1    17:22.55  Lisa Baumert                              30 Minneapolis        MN 
  2    18:16.99  Melissa Gacek                             41 White Bear Lake    MN 
  3    18:17.47  Melissa Agnew                             26 Apple Valley       MN 
  4    18:24.58  Carrie Hinners                            31 St Louis Park      MN 
  5    18:36.83  Jordan Paschke                            23 Chanhassen         MN 

  2. 1:31:21.40 Run N Fun - (30-0380)                             (  18:16.28)
============================================================
  1    17:57.10  Kari Campeau                              28 Minneapolis        MN 
  2    18:03.30  Angela Williams                           37 Minneapolis        MN 
  3    18:03.44  Marit Sonnesyn                            23 Plymouth           MN 
  4    18:20.16  Carrie Donohue                            25 Minneapolis        MN 
  5    18:57.40  Kiley Green                               23 Minneapolis        MN 
  6 (  19:03.72) Abbey Singleton1                          23 Minneapolis        MN 
  7 (  19:11.48) Angie Voight                              40 St Paul            MN 
  8 (  19:21.32) Shannon Nemetz                            25 Minneapolis        MN 
  9 (  19:28.31) Alyssa Sybilrud                           27 Savage             MN 
 10 (  19:52.55) Suzie Fox                                 33 Chaska             MN 
 11 (  19:59.43) Bonnie Sons                               51 Shorewood          MN 
 12 (  20:13.44) Rachel Hall                               21 Mendota Heights    MN 
 13 (  20:57.50) Katie Zuehlke                             41 Annandale          MN 
 14 (  21:47.17) Darla O'Connor                            49 Woodbury           MN 
 15 (  22:37.43) Pam Weier                                 57 Mahtomedi          MN 
 16 (  22:55.33) Judy Meyer                                57 New Brighton       MN 
 17 (  23:10.32) Judy Moreira                              40 Bloomington        MN 
 18 (  24:45.86) Kristin Miller                            54 West Lakeland      MN 
 19 (  27:01.49) Ann Haugejorde                            63 Minneapolis        MN 
 20 (  40:24.87) Mary Hiatt                                70 Minneapolis        MN 

  3. 1:32:00.06 Mill City Running (30-0457)                       (  18:24.01)
============================================================
  1    17:19.32  Jillian Tholen                            29 St. Paul           MN 
  2    17:49.99  Andrea Haus                               24 Minneapolis        MN 
  3    18:49.27  Holly Reiland                             25 Saint Louis Park   MN 
  4    18:56.84  Rebekah Metzdorff                         32 Saint Paul         MN 
  5    19:04.64  Jayne Cole                                25 St Paul            MN 
  6 (  19:12.28) Kimberly Bonner                           30 Falcon Heights     MN 
  7 (  19:29.41) Emma Miller                               29 St. Louis Park     MN 
  8 (  20:05.54) Kristina Poss                             25 Shoreview          MN 
  9 (  20:29.30) Kate Clarkin Tavakley                     42 Apple Valley       MN 
 10 (  20:43.99) Joni Chacich                              37 North St Paul      MN 
 11 (  20:47.34) Erica Mitchell                            32 Minneapolis        MN 
 12 (  20:55.20) Katie Leaf                                32 Minneapolis        MN 
 13 (  21:28.52) Brittani Lamb                             25 Minneapolis        MN 
 14 (  21:42.75) Brittany Pentek                           27 Columbia Heights   MN 
 15 (  21:58.11) Carrie Miller                             33 Minneapolis        MN 
 16 (  23:07.65) Sarah Baude                               47 Maplewood          MN 
 17 (  23:17.63) Nissa Larson                              39 Golden Valley      MN 
 18 (  23:20.08) Barb Leininger                            64 Minneapolis        MN 
 19 (  23:57.02) Leslie McLauchlan                         32 Minneapolis        MN 
 20 (  24:03.22) Nicole Rubis                              41 Rosemount          MN 
 21 (  25:25.26) Kirsten Walstead                          44 Minneapolis        MN 
 22 (  25:39.17) Amanda Brooks                             44 Minneapolis        MN 
 23 (  26:08.56) Jane Bolla                                59 Minneapolis        MN 
 24 (  26:26.80) Tara Rourke                               38 Saint Paul         MN 
 25 (  27:08.00) Gillian Koch                              24 Eden Prairie       MN 
 26 (  27:12.26) Casidy Anderson                           48 St Louis Park      MN 
 27 (  28:18.59) Emily Debevec                             31 Saint Paul         MN 
 28 (  29:09.42) Amy Sissala                               31 Hopkins            MN 
 29 (  29:09.53) Jennifer Jensen                           39 Brooklyn Center    MN 
 30 (  30:27.45) Sarah Box                                 39 Minneapolis        MN 
 31 (  31:17.61) Helen Phillips                            39 Minneapolis        MN 
 32 (  31:38.82) Mary Wadlow                               45 Apple Valley       MN 
 33 (  32:02.93) Candace Hofstad                           45 Saint Paul         MN 
 34 (  32:58.64) Jen Wise                                  34 Minneapolis        MN 
 35 (  34:34.07) Angela Rice-Beckman                       41 Oakdale            MN 
 36 (  41:02.46) Alicia Wold                               52 Saint Paul         MN 

  4. 1:36:45.19 TC Running Company - (30-0402)                    (  19:21.03)
============================================================
  1    17:54.05  Nicole Cueno                              37 Minneapolis        MN 
  2    19:12.14  Sonya Decker                              50 Minneapolis        MN 
  3    19:36.97  Angela Kidd                               40 Excelsior          MN 
  4    19:42.18  Casey Schwarz                             36 Minneapolis        MN 
  5    20:19.85  Kathleen Miller                           57 Plymouth           MN 
  6 (  20:27.18) Danielle Gordanier                        46 St Paul            MN 
  7 (  21:05.49) Krisana Hoff                              40 Excelsior          MN 
  8 (  21:29.74) Nordica Stocker                           31 St. Paul           MN 
  9 (  21:40.03) Laurie Hanscom                            53 Eden Prairie       MN 
 10 (  21:46.87) Jenny Breen                               51 Mpls               MN 
 11 (  22:14.77) Tracy Sciacca                             37 St. Paul           MN 
 12 (  23:01.98) Joelle Nelson                             49 Minneapolis        MN 
 13 (  23:35.45) Ann Snuggerud                             49 Chaska             MN 
 14 (  25:16.36) Kate Klug                                 28 Saint Paul         MN 

  5. 1:39:05.52 Run MN - (30-0466)                                (  19:49.10)
============================================================
  1    18:57.10  Kara Parker                               47 Saint Paul         MN 
  2    19:06.32  Moriah Novacinski                         25 Minneapolis        MN 
  3    19:23.28  Maggie Pierson                            25 Plymouth           MN 
  4    20:27.22  Sara Conrad                               37 Minneapolis        MN 
  5    21:11.60  Jennifer Martone                          45 Minneapolis        MN 
  6 (  21:13.15) Tracy Serreyn                             53 Lakeville          MN 
  7 (  21:32.65) Julia Lyng                                50 Burnsville         MN 
  8 (  22:08.25) Eileen Bonnert                            55 Apple Valley       MN 

  6. 1:53:19.52 YWCA of Minneapolis Endurance Sports - (          (  22:39.90)
============================================================
  1    21:03.89  Sarah Lipinski                            24 Minneapolis        MN 
  2    22:54.20  Lara Roy                                  45 Minneapolis        MN 
  3    22:58.83  Joan Bennett                              33 Minneapolis        MN 
  4    23:06.19  Molly Vasich                              32 Minneapolis        MN 
  5    23:16.41  Rachael Weiker                            32 Minneapolis        MN 
  6 (  26:01.77) Sarah Johnson                             46 Minneapolis        MN 
  7 (  26:26.33) Megan Tong                                32 Minneapolis        MN 

  7. 1:53:45.64 Mile To Marathon (30-0456)                        (  22:45.12)
============================================================
  1    21:37.68  Sarah Koelln                              30 Minneapolis        MN 
  2    21:58.11  Natalie Rykhus                            28 Le Center          MN 
  3    22:29.42  Angela Thomas                             45 Saint Paul         MN 
  4    23:30.14  Elizabeth Swartout                        34 Wyoming            MN 
  5    24:10.29  Sarah Payton                              37 South Saint Paul   MN 
  6 (  30:11.46) Patricia Ruth                             58 Eagan              MN 
  7 (  32:34.27) Rosalie Phillips                          54 Eagan              MN 

  8. 1:56:33.27 Prairie Striders - (30-0302)                      (  23:18.65)
============================================================
  1    21:14.69  Julie Virkus                              64 Saint Louis Park   MN 
  2    21:20.31  Sharon Stubler                            52 Minnetonka         MN 
  3    22:17.97  Andriette Wickstrom                       62 Storm Lake         IA 
  4    25:22.30  Diane Stoneking                           69 Robbinsdale        MN 
  5    26:18.00  Gloria Jansen                             69 White Bear Lake    MN 

  9. 2:02:27.32 St. Cloud River Runners/EnduRUNce Shop -          (  24:29.46)
============================================================
  1    20:04.56  Wanda Gau                                 55 Little Falls       MN 
  2    21:51.84  Jacki Devine                              55 Little Falls       MN 
  3    24:35.21  Anita Baugh                               59 Sartell            MN 
  4    24:42.15  Michaela Gau                              23 Little Falls       MN 
  5    31:13.56  Denise Fenwick                            58 St. Cloud          MN 

 10. 2:06:52.03 MDRA (30-0301)                                    (  25:22.40)
============================================================
  1    22:02.04  Annie Melek                               45 Shakopee           MN 
  2    24:08.77  Ann Wasson                                56 Falcon Heights     MN 
  3    25:04.22  Kristen Kinnear-Ohlmann                   41 Bloomington        MN 
  4    27:22.31  Kathleen Shea                             69 Northfield         MN 
  5    28:14.69  Delma Bartelme                            68 St. Cloud          MN 
  6 (  29:40.02) Sandra Dalquist                           76 Rochester          MN 
  7 (  30:44.43) Rosemary Harnly                           70 Red Wing           MN 
  8 (  32:35.20) Linda Williams                            60 Cottage Grove      MN 
  9 (  40:09.57) Dorothy Marden                            80 Minneapolis        MN 

 11. 2:20:55.59 Northstar Running (30-0469)                       (  28:11.11)
============================================================
  1    24:29.45  Kate Kelly                                41 Minneapolis        MN 
  2    28:36.81  Melissa Jacobson                          34 Montrose           MN 
  3    28:40.67  Angela Rothstein                          40 Saint Paul         MN 
  4    28:41.76  Jeannie Economy                           49 Victoria           MN 
  5    30:26.90  Ann Davenport                             41 Minneapolis        MN 
  6 (  33:19.19) Mary Sarafolean                           59 St. Paul           MN 




---------------------------------------------------------------------------
                    Brian Kraft Memorial 5K
                       Overall Male Teams
---------------------------------------------------------------------------


  1. 1:14:52.24 Run N Fun - (30-0380)                             (  14:58.44)
============================================================
  1    14:17.97  Benjamin Sathre                           27 Chaska             MN 
  2    14:58.06  Mason Frank                               28 Denver             CO 
  3    15:02.78  Brendan Sage                              21 Saint Michael      MN 
  4    15:10.70  Justin Grunewald                          31 Minneapolis        MN 
  5    15:22.73  Adrian Swanson                            27 Minneapolis        MN 
  6 (  15:31.33) Jacob Gallagher                           22 St. Louis Park     MN 
  7 (  15:37.09) Richard Maleniak                          38 Saint Paul         MN 
  8 (  15:38.67) Nick Ross                                 28 Minneapolis        MN 
  9 (  15:51.50) Jacob Smith                               25 Minneapolis        MN 
 10 (  15:59.96) Matt Longen                               23 Mankato            MN 
 11 (  16:36.94) Brad Moening                              48 Saint Paul         MN 
 12 (  16:45.14) Andy Taylor                               44 Saint Paul         MN 
 13 (  17:41.39) Alex Trevino                              27 Minneapolis        MN 
 14 (  17:47.10) Ed Nordstrom                              46 Eagan              MN 
 15 (  18:08.49) Bobby Paxton                              60 Minneapolis        MN 
 16 (  18:09.49) Daniel Johnson                            59 Crystal            MN 
 17 (  18:24.15) Michael Moulsoff                          54 Saint Paul         MN 
 18 (  18:27.27) Tony Yang                                 53 Maplewood          MN 
 19 (  19:12.14) Christopher Kartschoke                    48 Prior Lake         MN 
 20 (  19:32.65) Perry Bach                                60 Lakeville          MN 
 21 (  19:42.01) Kirt Goetzke                              56 Plymouth           MN 
 22 (  21:09.53) Steve Chichester                          54 Minneapolis        MN 
 23 (  21:28.36) Michael Bjornberg                         63 Minneapolis        MN 
 24 (  27:08.41) Carl Holmquist                            54 Minnetonka         MN 
 25 (  28:11.12) Patrick Skinner                           55 St. Louis Park     MN 

  2. 1:17:40.25 Collegeville Track Club (30-0314)                 (  15:32.05)
============================================================
  1    15:23.15  Matthew Scherber                          26 Minnetonka         MN 
  2    15:26.72  Thomas Feichtinger                        23 Minneapolis        MN 
  3    15:30.98  Maxwell Kuzara                            21 Deephaven          MN 
  4    15:36.41  Paul Nordquist                            23 Minneapolis        MN 
  5    15:42.99  Joe Renier                                25 Cambridge          MN 
  6 (  15:48.65) Walter Bugler                             22 Collegeville       MN 
  7 (  15:57.32) William Fladland                          26 Minnetonka         MN 
  8 (  15:57.44) Adam Braun                                24 Minneapolis        MN 
  9 (  16:35.02) Alex Cole                                 25 Saint Louis Park   MN 
 10 (  16:36.06) Bill Feyereisen                           30 St Louis Park      MN 
 11 (  16:37.54) Zach Dietz                                22 Elko               MN 
 12 (  16:41.49) William Versen                            25 Minneapolis        MN 
 13 (  16:46.52) Michael Kuhlman                           26 Minnetonka         MN 
 14 (  17:07.77) Joseph Keenan                             37 Saint Paul         MN 
 15 (  17:10.96) James McLean                              25 Minneapolis        MN 
 16 (  17:49.81) Steve Christopher                         38 Minneapolis        MN 
 17 (  17:58.14) Tom Gatyas                                37 Minneapolis        MN 
 18 (  18:01.30) Andrew Keenan                             37 Minneapolis        MN 
 19 (  18:01.97) Allen Broderius                           42 Saint Paul         MN 
 20 (  18:15.12) Samuel Fransen                            25 Minneapolis        MN 
 21 (  18:20.80) Michael Mack                              37 Minneapolis        MN 

  3. 1:17:44.53 Twin Cities Track Club - (30-0439)                (  15:32.90)
============================================================
  1    14:55.57  Jake Marotz                               29 Saint Paul         MN 
  2    14:59.74  Dan Greeno                                29 Richfield          MN 
  3    15:28.63  Max Renner                                29 Minneapolis        MN 
  4    15:58.97  Jack Delehanty                            30 Minneapolis        MN 
  5    16:21.62  Jon Olsen                                 22 Minneapolis        MN 
  6 (  16:32.26) Kyle Severson                             25 Bloomington        MN 
  7 (  16:32.93) Shad Gausmann                             29 West Saint Paul    MN 
  8 (  17:08.59) Eric Thies                                28 Apple Valley       MN 
  9 (  17:17.96) Daniel Peters                             26 Minneapolis        MN 
 10 (  17:36.96) Ethan Genteman                            27 Edina              MN 
 11 (  17:55.98) Paul Giannobile                           57 Minnetonka         MN 

  4. 1:17:53.29 Mill City Running (30-0457)                       (  15:34.65)
============================================================
  1    15:01.93  Ryan Peterson                             23 Oakdale            MN 
  2    15:27.24  Drew Paradis                              26 Alexandria         MN 
  3    15:29.95  Harrison Clark                            23 Minneapolis        MN 
  4    15:54.40  Jeremy Reichenberger                      26 Minneapolis        MN 
  5    15:59.77  Michael Roth                              26 Saint Paul         MN 
  6 (  16:14.42) Ronnie Stimson                            23 Eden Prairie       MN 
  7 (  16:23.84) Paul Swim                                 26 Minneapolis        MN 
  8 (  16:29.55) Adam Lippold                              32 Farmington         MN 
  9 (  16:38.14) Chris Gill                                24 North Saint Paul   MN 
 10 (  16:41.05) Dan Bier                                  31 Columbia Heights   MN 
 11 (  17:54.49) Ben Goessling                             34 Minneapolis        MN 
 12 (  18:02.10) Kevin Drake                               37 Minneapolis        MN 
 13 (  18:26.65) Thomas Manley                             49 Spring Valley      WI 
 14 (  19:01.64) Greg Pokorski                             31 Minneapolis        MN 
 15 (  19:44.89) Tyler Brennan                             30 Minneapolis        MN 
 16 (  20:02.48) Josh Handeland                            27 Crystal            MN 
 17 (  20:06.87) Michael Koski                             36 Minneapolis        MN 
 18 (  21:16.01) George Hamm                               57 Minneapolis        MN 
 19 (  21:21.13) Rod Loran                                 60 Woodbury           MN 
 20 (  21:58.95) Todd Collette                             45 Northfield         MN 
 21 (  22:44.86) Tim Peterson                              44 Minneapolis        MN 
 22 (  23:29.99) Erik Larson                               42 Golden Valley      MN 
 23 (  23:39.63) Craig Simonson                            26 Savage             MN 
 24 (  23:40.24) Gregory Yetzer                            58 Lakeville          MN 
 25 (  25:55.31) Jeff Boudreaux                            26 Minneapolis        MN 
 26 (  26:40.97) Brent Nelson                              43 Minneapolis        MN 
 27 (  27:02.58) Scott Myers                               41 Fridley            MN 
 28 (  29:03.97) Patrick Dowd                              34 Shoreview          MN 
 29 (  31:39.59) David Olson                               71 Bloomington        MN 
 30 (  32:02.87) Christopher Gram                          53 Plymouth           MN 

  5. 1:18:44.34 Run MN - (30-0466)                                (  15:44.86)
============================================================
  1    15:02.26  Eric Loeffler                             40 Minneapolis        MN 
  2    15:24.09  Kenny Miller                              40 Wadena             MN 
  3    15:37.89  Cole Toepfer                              26 Minneapolis        MN 
  4    16:17.94  Daniel Sevcik                             27 Minneapolis        MN 
  5    16:22.16  Gregg Robertson                           47 Duluth             MN 
  6 (  16:30.71) Derek Schlager                            26 Richfield          MN 
  7 (  16:41.43) Patrick Billig                            54 Roseville          MN 
  8 (  16:42.99) Sean Gaskell                              28 Duluth             MN 
  9 (  16:47.00) Kyle Serreyn                              26 Lakeville          MN 
 10 (  16:47.00) Michael Little                            40 Minneapolis        MN 
 11 (  16:49.72) Brent Roeger                              45 Minneapolis        MN 
 12 (  17:10.49) Nick Vetter                               33 Minneapolis        MN 
 13 (  17:24.77) Michael Brubaker                          28 Saint Paul         MN 
 14 (  17:33.80) Robert Daiss                              50 Cloquet            MN 
 15 (  17:36.61) Kelly Mortenson                           46 Saint Paul         MN 
 16 (  18:17.71) Matthew Waite                             49 St. Paul           MN 
 17 (  19:02.91) Kevin Grabau                              51 Hudson             WI 
 18 (  19:35.40) Barry Brokaw                              44 Superior           WI 
 19 (  19:58.29) William Langhout                          59 Woodbury           MN 
 20 (  28:32.62) Jim Larranaga                             51 Chanhassen         MN 

  6. 1:26:09.81 TC Running Company - (30-0402)                    (  17:13.96)
============================================================
  1    17:01.07  John Van Danacker                         54 Rockford           MN 
  2    17:06.58  Dimitri Drekonja                          43 Minneapolis        MN 
  3    17:17.04  Mark Herzog                               38 Chanhassen         MN 
  4    17:21.12  Douglas Keller                            58 Plymouth           MN 
  5    17:24.00  Jim Holovnia                              53 Edina              MN 
  6 (  17:27.28) Allan Severude                            51 Woodbury           MN 
  7 (  17:27.63) Allan Bohlke                              53 Woodbury           MN 
  8 (  18:10.89) Hyun Yoon                                 52 Vadnais Heights    MN 
  9 (  18:39.07) Paul Brown                                59 Waconia            MN 
 10 (  26:12.94) Robert Britain                            59 Wayzata            MN 

  7. 1:27:09.58 Northstar Running (30-0469)                       (  17:25.91)
============================================================
  1    16:47.81  Robert Economy                            53 Victoria           MN 
  2    17:02.48  Brian Davenport                           42 Minneapolis        MN 
  3    17:16.34  Anthony Fryer                             42 Minneapolis        MN 
  4    17:51.27  Douglas Schroeder                         31 Minneapolis        MN 
  5    18:11.68  Matthew Schmidt                           44 St. Paul           MN 
  6 (  25:01.14) Damon Rothstein                           45 Saint Paul         MN 

  8. 1:28:38.79 MDRA (30-0301)                                    (  17:43.75)
============================================================
  1    17:18.26  Kevin Ueland                              40 Minneapolis        MN 
  2    17:28.07  James Rinek                               29 Edina              MN 
  3    17:44.74  Nathan Campeau                            38 Minneapolis        MN 
  4    18:00.44  Omar Awad                                 48 Shoreview          MN 
  5    18:07.28  Jason Chrudimsky                          40 Minneapolis        MN 
  6 (  18:26.17) Scott Reuterfeldt                         45 Hopkins            MN 
  7 (  18:37.96) Manny Todorov                             48 Eagan              MN 
  8 (  18:58.64) Eric Porte                                52 Minneapolis        MN 
  9 (  20:21.34) Rick Peterson                             58 Maple Grove        MN 
 10 (  22:07.45) Chris Thorson                             41 Princeton          MN 
 11 (  23:52.87) Jim Graupner                              72 Lake Elmo          MN 
 12 (  25:53.93) Tim Pratt                                 52 Shoreview          MN 
 13 (  27:24.17) Rick Kleyman                              77 Plymouth           MN 
 14 (  31:53.02) Don Wright                                76 Stillwater         MN 

  9. 1:29:07.86 Calhoun Beach Running Club (30-0455)              (  17:49.57)
============================================================
  1    16:02.49  Nicholas Wimmer                           26 Minneapolis        MN 
  2    17:15.40  Kiefer Hotek                              26 Minneapolis        MN 
  3    17:50.72  Joel Wegener                              43 Minneapolis        MN 
  4    18:43.02  Louis Prahl                               29 Minneapolis        MN 
  5    19:16.23  Eric Stevenson                            36 Minneapolis        MN 

 10. 1:33:20.08 Molar Milers (30-0325)                            (  18:40.01)
============================================================
  1    16:19.74  Daniel Strike                             46 North Oaks         MN 
  2    18:01.97  William Sikorski                          47 Birchwood Village  MN 
  3    18:36.45  Marc Nosal                                51 Eden Prairie       MN 
  4    19:48.02  Raymond Mitchell                          52 Saint Paul         MN 
  5    20:33.90  Mark Myers                                57 Lake Elmo          MN 
  6 (  20:46.66) Denny Jordan                              65 Roseville          MN 
  7 (  20:50.22) Michael Kennedy                           59 Coon Rapids        MN 
  8 (  22:02.59) Tom Ruen                                  49 Columbia Heights   MN 
  9 (  22:33.54) John Naslund                              66 Bloomington        MN 
 10 (  23:44.92) Rick Strand                               63 Maple Grove        MN 
 11 (  24:41.77) Larry Thompson                            66 Woodbury           MN 

 11. 1:37:16.97 YWCA of Minneapolis Endurance Sports - (          (  19:27.39)
============================================================
  1    17:38.17  Steve Stenzel                             36 St. Paul           MN 
  2    17:56.25  James Brand                               37 Minneapolis        MN 
  3    19:42.77  Geoffrey Tong                             41 Minneapolis        MN 
  4    20:23.86  Timothy Stanley                           50 Saint Paul         MN 
  5    21:35.92  D Scott Dibble                            51 Minneapolis        MN 
  6 (  21:47.70) Leaf McGregor                             42 Minneapolis        MN 

 12. 1:40:51.67 Life Time Run (30-0405)                           (  20:10.33)
============================================================
  1    15:27.49  Levi Severson                             36 Edina              MN 
  2    17:09.27  Ken Cooper                                45 Eden Prairie       MN 
  3    19:02.91  Gerald Butler                             45 Lakeville          MN 
  4    23:21.14  Wayne Linderman                           45 Brooklyn Park      MN 
  5    25:50.86  Terry Brackney                            44 Coon Rapids        MN 

 13. 1:43:01.21 Mile To Marathon (30-0456)                        (  20:36.24)
============================================================
  1    19:19.16  Mike McMonagle                            52 Eagan              MN 
  2    20:32.96  Ryan Paulson                              41 Shakopee           MN 
  3    20:41.87  Kevin Halweg                              43 Wyoming            MN 
  4    21:05.13  Jason Erdahl                              46 Plynouth           MN 
  5    21:22.09  Ron Byland                                59 Long Lake          MN 
  6 (  22:59.02) Lenny Crouse                              52 Wyoming            MN 
  7 (  24:18.76) Richard Phillips                          55 Eagan              MN