Waupaca, WI
8/20/2021











            WAUPACA AREA YOUTH TRIATHLON RESULTS - 4 AND UNDER
                   WAUPACA, WISCONSIN - August 18, 2017
               50 FOOT SWIM - 0.6 MILE BIKE - 0.15 MILE RUN
Place No.  Name                         Age Sex Div   Div Pl City     St Finish     
===== ==== ============================ === === ===== ====== ======== == ======= 
    1   24 Phineas Keller                 4 M   M0104      1 Menasha  WI    7:13 
    2   35 Eva Utecht                     4 F   F0104      1 Amherst  WI    9:34 
    3   29 Lowella Grosskopf              4 F   F0104      2 Oshkosh  WI    9:45 
    4   32 Vada Wolberg                   4 F   F0104      3 Waupaca  WI   10:02 
    5    4 Viola Johnson                  4 F   F0104      4 Prescott WI   11:06 
    6   34 Henry Lewitzke                 4 M   M0104      2 Wausau   WI   11:29 
    7   31 Emma Storck                    4 F   F0104      5 Waupaca  WI   11:39 
    8   11 Elliott Bahr                   4 M   M0104      3 Waupaca  WI   12:28 
    9    7 Sophie Ropson                  4 F   F0104      6 Green Ba WI   13:08 
   10   23 Peyton Squillace               4 F   F0104      7 Indianap IN   13:37 
   11   16 Solomon Bowden                 4 M   M0104      4 Waupaca  WI   13:50 
   12    6 Maddison Gustafson             4 F   F0104      8 Excelsio MN   14:50 
      1001 Test                                                                  

              WAUPACA AREA YOUTH TRIATHLON RESULTS - 5 AND 6
                   WAUPACA, WISCONSIN - August 18, 2017
               50 FOOT SWIM - 0.6 MILE BIKE - 0.15 MILE RUN
Place No.  Name                         Age Sex Div   Div Pl City     St Finish     
===== ==== ============================ === === ===== ====== ======== == ======= 
    1    1 Vincent Hartwig                5 M   M0506      1 Waupaca  WI    6:47 
    2   10 Levi Wynn                      6 M   M0506      2 Pardeevi WI    7:01 
    3   22 Micah Docter                   6 M   M0506      3 Wheaton  IL    7:08 
    4   14 Jackson Honish                 6 M   M0506      4 Deforest WI    7:27 
    5   19 Wesley Stinemates              6 M   M0506      5 Dubuque  IA    7:45 
    6   30 Caleb Morter                   5 M   M0506      6 Wisconsi WI    7:53 
    7   26 Caden Lewitzke                 6 M   M0506      7 Weston   WI    8:03 
    8   20 Kyria Wylkynsone               6 F   F0506      1 Waupaca  WI    8:14 
    9   17 Lydia Olsen                    5 F   F0506      2 Saint Pa WI    8:50 
   10   27 Andon Kizewski                 6 M   M0506      8 Tigerton WI    9:12 
   11   25 Emilia Lundgren                5 F   F0506      3 Neenah   WI    9:14 
   12   33 Nikolai Wolberg                6 M   M0506      9 Waupaca  WI    9:19 
   13    5 Jordyn McKenzie                6 F   F0506      4 Whitewat WI    9:20 
   14    3 Zachery Doscher                5 M   M0506     10 Waupaca  WI    9:27 
   15    8 Rachel Hanson                  5 F   F0506      5 Danbury  WI    9:37 
   16   28 Beckett Rollins                6 M   M0506     11 Hortonvi WI    9:43 
   17   13 Aria Biesek                    6 F   F0506      6 Wautoma  WI   10:24 
   18   21 Alli Egelseer                  6 F   F0506      7 Madison  WI   11:04 
   19    2 Sydney Milbach                 5 F   F0506      8 Reedsbur WI   12:12 
   20   18 Calvin Oleson                  5 M   M0506     12 Shiocton WI   12:22 
   21   12 Hadlee Bahr                    6 F   F0506      9 Waupaca  WI   13:03 
   22   36 Penelope Jezwinski             5 F   F0506     10 Larsen   WI   15:28 
   23   15 Sophia Bowden                  6 F   F0506     11 Waupaca  WI   16:24 
   24   37 Anna Hardy                     6 F   F0506     12 Neenah   WI   18:22 

              WAUPACA AREA YOUTH TRIATHLON RESULTS - 7 AND 8
                   WAUPACA, WISCONSIN - August 18, 2017
               200 FOOT SWIM - 1.0 MILE BIKE - 0.3 MILE RUN
Place No.  Name                         Ag Sex Div   Div Pl City     St Finish     
===== ==== ============================ == === ===== ====== ======== == ======= 
    1  228 Claire Lundgren               8 F   F0708      2 Neenah   WI    6:57 
    2  143 Harper Wood                   8 F   F0708      3 Waupaca  WI    7:44 
    3  108 Macy Pawlowski                8 F   F0708      4 Franklin WI    7:47 
    4  109 Quinn Karnitz                 7 F   F0708      5 Neenah   WI    7:48 
    5  101 Owen Hartwig                  7 M   M0708      1 Waupaca  WI    8:57 
    6  104 Theodore Doscher              7 M   M0708      2 Waupaca  WI    9:04 
    7  113 Hank Trent                    8 M   M0708      3 Neenah   WI    9:33 
    8  114 Fletcher Trent                8 M   M0708      4 Neenah   WI    9:34 
    9  131 Elliott Strebelinski          8 M   M0708      5 Oshkosh  WI    9:38 
   10  133 Jonathan Rodenz               8 M   M0708      6 Waupaca  WI    9:45 
   11  144 Wyatt Welch                   7 M   M0708      7 Fremont  WI    9:52 
   12  120 Leah Honish                   8 F   F0708      6 Deforest WI    9:57 
   13  137 Landon Mader                  8 M   M0708      8 Appleton WI    9:59 
   14  126 Jax Stokke                    7 M   M0708      9 Hermanto MN   10:00 
   15  103 Liam Lahti                    8 M   M0708     10 Baraboo  WI   10:00 
   16  115 Layne Doman                   7 F   F0708      7 Hayfield MN   10:22 
   17  102 Eve Heidenreich               7 F   F0708      8 Lake Ann MI   10:24 
   18  106 Sydney McKenzie               7 F   F0708      9 Whitewat WI   10:25 
   19  105 Dalys Rehwinkel               8 F   F0708     10 Holmen   WI   10:26 
   20  111 James Berrens                 7 M   M0708     11 Milwauke WI   10:27 
   21  117 Chloe Wynn                    8 F   F0708     11 Pardeevi WI   10:27 
   22  134 Simon Schiek                  7 M   M0708     12 Oshkosh  WI   10:28 
   23  136 River Jezwinski               7 M   M0708     13 Larsen   WI   10:28 
   24  112 Drew Grade                    7 M   M0708     14 Menasha  WI   10:31 
   25  118 Annika Melk                   7 F   F0708     12 Waupaca  WI   10:37 
   26  123 Eytan Wylkynsone              8 M   M0708     15 Waupaca  WI   10:46 
   27  129 Sloane Rintala                7 F   F0708     13 Plover   WI   10:59 
   28  135 Murphy Grosskopf              7 F   F0708     14 Oshkosh  WI   11:01 
   29  119 Sydney Ostroth                8 F   F0708     15 Oshkosh  WI   11:02 
   30  122 Conner Barden                 7 M   M0708     16 Waupaca  WI   11:06 
   31  121 Rosemary Olsen                7 F   F0708     16 Saint Pa MN   11:34 
   32  124 Mack Mittelstaedt             7 M   M0708     17 Weyauweg WI   11:37 
   33  107 Adalynn Lewitzke              8 F   F0708     17 Weston   WI   11:51 
   34  130 Ryker Tingley                 8 M   M0708     18 Green Ba WI   12:08 
   35  142 Faith Uteht                   8 F   F0708     18 Amherst  WI   12:24 
   36  141 Lily Utecht                   7 F   F0708     19 Amherst  WI   12:44 
   37  125 Harper Jansma                 8 F   F0708     20 Randolph WI   12:56 
   38  128 Jonah Ropson                  7 M   M0708     19 Green Ba WI   12:58 
   39  132 Ella Wegner                   7 F   F0708     21 Baraboo  WI   12:59 
   40  145 Cash Adams                    7 M   M0708     20 Kenosha  WI   13:06 
   41  127 Owen Rossow                   7 M   M0708     21 Pine Isl MN   13:30 
   42  138 Remy Dallas                   7 F   F0708     22 Oneida   WI   13:43 
   43  140 Griffin Pate                  8 M   M0708     22 Waupaca  WI   14:04 
   44  146 Zoey Denne                    7 F   F0708     23 Appleton WI   14:41 
   45  147 Charlott Dennee               7 F   F0708     24 Appleton WI   14:41 

              WAUPACA AREA YOUTH TRIATHLON RESULTS - 9 AND 10
                   WAUPACA, WISCONSIN - August 18, 2017
               200 FOOT SWIM - 1.0 MILE BIKE - 0.3 MILE RUN
Place No.  Name                         Age Sex Div   Div Pl City     St Finish     
===== ==== ============================ === === ===== ====== ======== == ======= 
    1  220 Aubrey Wynn                   10 F   F0910      1 Pardeevi WI    8:25 
    2  232 Jace Stokke                   10 M   M0910      1 Hermanto MN    8:26 
    3  243 Will Schiek                   10 M   M0910      2 Oshkosh  WI    8:45 
    4  216 Ailan Karns                    9 M   M0910      3 Oshkosh  WI    8:49 
    5  238 Matthew Rodenz                10 M   M0910      4 Waupaca  WI    8:59 
    6  206 Hannah Sukup                   9 F   F0910      2 Weston   WI    9:02 
    7  202 Meredith Hartwig               9 F   F0910      3 Waupaca  WI    9:03 
    8  214 Lexi Pawlowski                10 F   F0910      4 Franklin WI    9:36 
    9  222 Brendan Ostroth               10 M   M0910      5 Oshkosh  WI    9:38 
   10  217 Hadley Doman                   9 F   F0910      5 Hayfield MN   10:01 
   11  226 Annaleigh Barden              10 F   F0910      6 Waupaca  WI   10:17 
   12  221 Leanna Biesek                 10 F   F0910      7 Wautoma  WI   10:31 
   13  205 Alyssa Keil                    9 F   F0910      8 Waupaca  WI   10:51 
   14  227 Lila Docter                    9 F   F0910      9 Wheaton  IL   10:51 
   15  224 Miles Oleson                   9 M   M0910      7 Shiocton WI   10:59 
   16  241 Adaya Jezwinski                9 F   F0910     10 Larsen   WI   11:04 
   17  240 Sara Tews                     10 F   F0910     11 Baraboo  WI   11:15 
   18  239 Ainsley Rehwinkel             10 F   F0910     12 Holmen   WI   11:16 
   19  204 Leena Lahti                   10 F   F0910     13 Baraboo  WI   11:19 
   20  213 Claire Ably                   10 F   F0910     14 Rhinelan WI   11:31 
   21  225 Madalynn Barden                9 F   F0910     15 Waupaca  WI   11:44 
   22  231 Norah Rossow                  10 F   F0910     16 Pine Isl MN   11:52 
   23  237 Katelyn Wegner                 9 F   F0910     18 Baraboo  WI   12:29 
   24  244 William Storck                 9 M   M0910     11 Waupaca  WI   12:48 
   25  233 Kennedy Jansma                10 F   F0910     23 Randolph WI   15:52 

          WAUPACA AREA YOUTH TRIATHLON RESULTS - 9 AND 10 - SWIM
                   WAUPACA, WISCONSIN - August 18, 2017
               200 FOOT SWIM - 1.0 MILE BIKE - 0.3 MILE RUN
Place No.  Name                         Age Sex Div   Div Pl City     St Finish     
===== ==== ============================ === === ===== ====== ======== == ======= 
    1  207 Nicholas Sukup                10 M   M0910      6 Weston   WI   10:33 
    2  208 Cole Burgos                   10 M   M0910      8 Grafton  WI   11:52 
    3  223 Corah Holzheu                  9 F   F0910     17 Neenah   WI   12:01 
    4  230 Lucas Wucherer                10 M   M0910      9 Waupaca  WI   12:10 
    5  203 William Zinth                 10 M   M0910     10 Appleton WI   12:20 
    6  211 Jordyn Johnson                 9 F   F0910     19 Madison  WI   12:40 
    7  242 Ryden Jezwinski               10 M   M0910     12 Larsen   WI   13:09 
    8  215 Maura Marggraf                10 F   F0910     20 Sturgeon WI   13:36 
    9  210 Adelaide Unertl               10 F   F0910     21 Waupaca  WI   13:45 
   10  219 Aviel Rintamaki               10 M   M0910     13 Oshkosh  WI   13:58 
   11  218 Walt Trent                     9 M   M0910     14 Neenah   WI   14:03 
   12  229 Per Andersen                  10 M   M0910     15 Rocheste MN   14:43 
   13  234 Ryan Gathje                   10 M   M0910     16 Stevens  WI   14:52 
   14  209 Meredith Gabler                9 F   F0910     22 Edina    MN   14:53 
   15  235 Eleanor Rintala               10 F   F0910     24 Plover   WI   16:25 
   16  236 Leighton Tingley              10 F   F0910     25 Green Ba WI   16:31