Minneapolis, MN
1/15/2022











 
                          Loppet High School Invite
                              January 15, 2021
                             Theodore Wirth Park
                            GIRLS SKATE - OVERALL
 
 Place Sch/Tot  Poi No.     Name                    School                    H  Time          
 ===== ======== === ======= ======================= ========================= == ========== 
     1   1/3     60     205 Sydney Drevlow          Hopkins                    1   14:19.23 
     2   1/3     59     155 Jackie Larsen           Bloomington Jefferson      1   15:21.94 
     3   1/3     58     194 Hanna Koch              Highland Park              1   15:22.85 
     4   2/3     57     195 Silja Earl-Torniainen   Highland Park              2   15:28.15 
     5   1/2     56     259 Lydia Jacobson          Rosemount                  1   15:48.19 
     6   1/3     55     165 Emily Percival          Eagan-Eastview             2   16:04.51 
     7   1/2     54     175 Mila Finch              Eden Prairie               2   16:11.89 
     8   1/3     53     185 Norah Hushagen          Forest Lake                2   16:44.78 
     9   1/3     52     276 Kaisa Lindfors          St. Paul Central           1   16:50.68 
    10   3/3     51     196 Nina Georgeson          Highland Park              3   17:23.66 
    11   2/2     50     176 Ella Williams           Eden Prairie               3   17:24.67 
    12   2/3     49     184 Annabelle Stang         Forest Lake                1   17:28.33 
    13   1/3     48     286 Nicole Gonsalez         Two Rivers                 1   17:30.56 
    14   1/3     47     270 Addison Chenvert        St. Louis Park High Schoo  1   17:37.11 
    15   2/3     46     277 Greer Jones             St. Paul Central           2   17:41.55 
    16   1/3     45     212 Libby Bures             Minneapolis South/Rooseve  2   18:01.15 
    17   3/3     44     278 Elisabet Saveraid       St. Paul Central           3   18:20.23 
    18   2/3     43     272 Rachel Katzovitz        St. Louis Park High Schoo  3   18:20.42 
    19   1/3     42     251 Brooke Marquardt        Prior Lake                 1   18:23.91 
    20   1/2     41     231 Margaret Weider         Minnetonka                 1   18:26.10 
    21   3/3     40     186 Clara Zak               Forest Lake                3   18:32.08 
    22   3/3     39     271 Modesty Manion          St. Louis Park High Schoo  2   18:50.65 
    23   2/3     38     252 Morgan Richardson       Prior Lake                 2   19:02.01 
    24   2/3     37     156 Maddie Gray             Bloomington Jefferson      2   19:02.95 
    25   2/3     36     213 Frankie Creel           Minneapolis South/Rooseve  3   19:09.53 
    26   3/3     35     211 Eva Hoch-Robinson       Minneapolis South/Rooseve  1   19:15.14 
    27   2/2     34     232 Julia Vladimirov        Minnetonka                 2   19:15.97 
    28   2/3     33     164 Claudia Beckwith        Eagan-Eastview             1   19:22.31 
    29   1/3     32     293 Azaya Basford-Hammond   Minneapolis Southwest      1   19:23.72 
    30   2/3     31     206 Charlotte Li            Hopkins                    2   19:45.66 
    31   1/2     30     222 Clara Peterson          Minnehaha Academy          1   19:48.07 
    32   2/3     29     294 Anatalya Graham         Minneapolis Southwest      2   20:24.13 
    33   2/2     28     221 Greta Lemmons           Minnehaha Academy          2   20:35.06 
    34   2/2     27     260 Noelle Wanken           Rosemount                  2   20:35.73 
    35   1/3     26     241 Clara Lippert           Northfield                 1   21:04.03 
    36   3/3     25     253 Kaitlyn Leclair         Prior Lake                 3   21:12.49 
    37   2/3     24     288 Julia Munson            Two Rivers                 3   22:26.72 
    38   3/3     23     287 Eleanor Smith           Two Rivers                 2   22:35.64 
    39   3/3     22     295 Keira Dahlquist         Minneapolis Southwest      3   22:41.11 
    40   3/3     21     166 Chloe Bechard           Eagan-Eastview             3   23:16.91 
    41   3/3     20     157 Megan Schrooten         Bloomington Jefferson      3   23:31.98 
    42   3/3     19     207 Megan Mitchell          Hopkins                    3   23:42.83 
    43   2/3     18     243 Alexa Fodor             Northfield                 3   23:46.87 
    44   3/3     17     242 Ani Gottfried           Northfield                 2   27:31.28 
 
                          Loppet High School Invite
                              January 15, 2021
                             Theodore Wirth Park
                            BOYS SKATE - OVERALL
 
 Place Sch/Tot  Poi No.     Name                    School                    H  Time          
 ===== ======== === ======= ======================= ========================= == ========== 
     1   1/3     60      41 Davis Isom              Highland Park              1   12:09.56 
     2   1/3     59     143 Owen Lindseth           Minneapolis Southwest      1   13:06.73 
     3   1/3     58     106 Evan O'Connor           Prior Lake                 1   13:16.81 
     4   1/3     57      20 Anthony Hilligoss       Eden Prairie               1   13:25.39 
     5   1/1     56      77 Finn Christiansen       Minnehaha Academy          1   13:30.14 
     6   1/3     55     126 Elijah Harris           St. Paul Central           1   13:44.67 
     7   1/3     54      54 Logan Drevlow           Hopkins                    1   13:46.15 
     8   2/3     53      55 Liam Urbanowitz         Hopkins                    2   13:53.15 
     9   1/3     52       4 Ian Klien               Bloomington Jefferson      1   14:11.41 
    10   1/3     51      32 Ryan Houseman           Forest Lake                2   14:14.96 
    11   2/3     50      31 Sam Moberg              Forest Lake                1   14:16.59 
    12   1/2     49      86 Scott Sorensen          Minnetonka                 2   14:19.11 
    13   1/3     48      59 Apollo Oase             ISD 196                    2   14:30.67 
    14   2/3     47      60 Patrick Grunklee        ISD 196                    1   14:33.85 
    15   2/2     46      85 Jack Callinan           Minnetonka                 1   14:43.40 
    16   1/3     45      69 Will Cornell            Minneapolis South/Rooseve  1   14:46.34 
    17   2/3     44       5 Ethan Ishaug            Bloomington Jefferson      2   14:56.65 
    18   2/3     43      21 Griff Goetz             Eden Prairie               2   14:56.88 
    19   1/2     42     120 Henry Nelson            St. Louis Park High Schoo  1   14:58.65 
    20   1/3     41     136 James Aukema            Two Rivers                 1   15:00.13 
    21   2/3     40     303 Cai Hallstrom           Minneapolis South/Rooseve  2   15:14.58 
    22   1/3     39      95 Nathan Amundson         Northfield                 1   15:28.84 
    23   3/3     38      22 Colin Beyer             EDEN PRAIRIE               3   15:31.26 
    24   1/2     37      12 Liam Caputo Sullivan    Eagan                      1   15:31.51 
    25   3/3     36       6 Mason Young             Bloomington Jefferson      3   15:38.20 
    26   2/3     35     145 Parker Stevens          Minneapolis Southwest      3   15:45.62 
    27   2/3     34     128 Henry Brandt            St. Paul Central           3   15:54.65 
    28   3/3     33     144 Ben Mimick              Minneapolis Southwest      2   15:59.80 
    29   2/2     32      13 Ethan Hall              Eagan                      2   16:23.26 
    30   3/3     31     127 William Poppleton       St. Paul Central           2   16:32.45 
    31   2/2     30     122 Thomas Walsh            St. Louis Park High Schoo  3   16:37.07 
    32   2/3     29      43 Charlie Service         Highland Park              3   16:37.13 
    33   3/3     28      42 Justin Taylor           Highland Park              2   16:39.66 
    34   2/3     27     107 Tegan Moore             Prior Lake                 2   16:43.32 
    35   3/3     26      71 Dylan West              Minneapolis South/Rooseve  3   16:54.58 
    36   3/3     25      56 Sebastian Reusch-Devers Hopkins                    3   17:13.80 
    37   3/3     24      33 William McCarthy        Forest Lake                3   17:14.12 
    38   2/3     23      98 Grant Argabright        Northfield                 3   18:26.48 
    39   3/3     22      96 Liam Ailabouni          Northfield                 2   18:29.28 
    40   3/3     21      61 Henry Brueken           ISD 196                    3   19:00.83 
    41   2/3     20     137 Eddie Koch              Two Rivers                 2   19:07.43 
    42   3/3     19     138 Daniel Truitt           Two Rivers                 3   19:48.69 
    43   3/3     18     108 Bode Hage               Prior Lake                 3   19:56.38