Grand Forks, ND
9/24/2022











                     BORDER BATTLE CROSS COUNTRY MEET
                      Lincoln Park - Grand Forks, ND
                            September 24, 2022
                   OFFICIAL: VARSITY GIRLS: CLASS A - 5K
   

---------------------------------------------------------------------------
TEAM RESULTS: VARSITY GIRLS: CLASS A
---------------------------------------------------------------------------


  1.    50  Rugby                               (  20:26.1  1:42:10.5   1:00.7)
==================================================
  1      5  Brooklyn Bartsch 11     20:07.1
  2      6  Hannah Senechal  9      20:07.8
  3      7  Amelia Shepard 11       20:08.9
  4     10  Evyn Jacobson  8        20:38.9
  5     22  Keyara Lundstrom  8     21:07.8
  6   ( 37) Jaelyn Lunde  9         22:02.5
  7   ( 39) Ashlyn Dibble 10        22:05.5

  2.   103  Milbank                             (  20:59.9  1:44:59.4   2:31.2)
==================================================
  1      1  Ashlynn Batchelor  9    19:22.3
  2     18  Leah Meyer  9           21:02.0
  3     23  Maurina Street 12       21:08.2
  4     27  Bianca Berry  7         21:33.4
  5     34  Kynlee Speidel 11       21:53.5
  6   ( 40) Ellie Neugebauer 12     22:12.2
  7   ( 43) Tyra Berry 10           22:16.3

  3.   122  Bowman County                       (  21:20.6  1:46:42.6   0:49.7)
==================================================
  1     14  Kenley Bowman 11        20:52.0
  2     24  Jaci Fischer 11         21:09.9
  3     25  Anna Sarsland  7        21:21.8
  4     28  Julie Sarsland 10       21:37.2
  5     31  Landyn Gerbig 10        21:41.7
  6   ( 48) Teagan Homelvig  9      22:32.5
  7   ( 56) Adyson Gerbig 10        23:17.7

  4.   128  Wadena-Deer Creek                   (  21:25.6  1:47:07.8   1:16.3)
==================================================
  1     11  Britta Sweeney          20:39.7
  2     20  Amber Collins 10        21:05.7
  3     30  Karly Haverkamp  8      21:41.1
  4     32  Lydia Oldakowski        21:45.3
  5     35  Brielle Kern  8         21:56.0
  6   ( 38) Ally Pavek 12           22:03.8
  7   ( 72) Noelle Spicer           24:08.4

  5.   148  Kindred                             (  21:42.4  1:48:31.9   3:13.9)
==================================================
  1      9  Peyton Gette 11         20:31.2
  2     15  Allyson Goodmanson 11   20:56.1
  3     19  Taryn Roesler  8        21:04.4
  4     41  Stella Walberg 10       22:15.1
  5     64  Jadie Osier 12          23:45.1
  6   ( 68) Elyanna Schmitz 10      23:51.7
  7   ( 75) Elizabeth Solhjem 12    24:42.4

  6.   189  Lac qui Parle Valley/Dawson-Boyd    (  21:58.2  1:49:51.0   1:15.7)
==================================================
  1     21  Chloe Gloege  8         21:06.0
  2     33  Taylor Shelstad 12      21:45.6
  3     44  Anika Fernholz 12       22:17.4
  4     45  Mya Conroy 12           22:20.3
  5     46  Taylor Wood 10          22:21.7
  6   ( 47) Brooklyn Sterud  7      22:25.5
  7   ( 52) Harper Gronholz  8      23:00.7

  7.   212  Killdeer                            (  22:30.8  1:52:33.7   4:38.8)
==================================================
  1      3  Addie Miller  9         19:54.7
  2     12  Abby Hardersen 10       20:41.1
  3     60  Autumn Arndt 11         23:40.1
  4     63  Hailey Klym  8          23:44.3
  5     74  Taylee Andersen  9      24:33.5
  6   ( 77) Leah Duttenhefner  9    24:53.4
  7   ( 85) Taylor Schollmeyer  9   26:09.9

  8.   217  Greenway/Nashwauk/Keewatin          (  22:42.4  1:53:31.9   5:20.3)
==================================================
  1      8  Lola Champlin           20:15.1
  2     13  Emma Williams 12        20:50.3
  3     57  Kaitlin Olson 11        23:23.3
  4     58  Karly Mann 11           23:27.8
  5     81  Avalynn Westphal 12     25:35.4

  9.   228  Hatton-Northwood                    (  22:54.0  1:54:29.8   5:48.4)
==================================================
  1      2  Jenna Soine 12          19:54.2
  2     29  Paris Hoverson 12       21:38.6
  3     36  McKinley Moen  9        22:01.9
  4     78  Josie Ostrem  9         25:12.5
  5     83  Kalei Lee 12            25:42.6
  6   ( 89) Rachel Schadler  9      27:53.9
  7   ( 93) Jasmine Lee  9          28:48.0

 10.   229  Pembina County North                (  22:33.9  1:52:49.1   3:07.5)
==================================================
  1     17  Eva Robinson 11         20:59.6
  2     26  Emerson Helgoe  8       21:22.9
  3     49  Delaney Denault  9      22:33.5
  4     66  Graesen Helgoe 11       23:46.0
  5     71  Maddy Robinson  9       24:07.1

 11.   261  Long Prairie-Grey Eagle             (  23:14.7  1:56:13.5   5:47.0)
==================================================
  1      4  Caroline Kuehne 11      20:01.3
  2     42  Maria Buntjer 11        22:15.8
  3     51  McCoy Savannah 11       22:50.7
  4     80  Caylee Kuehne  9        25:17.4
  5     84  Halle Abraham 10        25:48.3
  6   ( 87) Alexis Woeste 11        26:17.0
  7   ( 92) Morgan Bosl  9          28:29.2

 12.   263  Holdingford                         (  23:08.6  1:55:42.7   2:46.8)
==================================================
  1     16  Loretta Mrosla  9       20:58.8
  2     59  Alyssa Young 11         23:34.2
  3     61  Gracelyn Gerads 11      23:40.7
  4     62  Olivia Klasin  8        23:43.4
  5     65  Claire Arvig 11         23:45.6
  6   ( 67) Evie Aleckson 10        23:47.4

 13.   332  West Central Area                   (  24:02.2  2:00:10.9   2:35.5)
==================================================
  1     53  Brooklyn Strobel 10     23:03.9
  2     55  Blaire Rueter 10        23:10.5
  3     69  Alexa Blume 11          23:57.7
  4     73  Terina Blascyk 11       24:19.4
  5     82  Whitney Blume           25:39.4
  6   ( 99) Stephanie Reeve 10      38:30.2

 14.   372  Northern Cass                       (  25:08.9  2:05:44.1   5:12.4)
==================================================
  1     50  Kayce Fix 11            22:43.4
  2     70  Stella Halverson  8     24:06.4
  3     76  Emma Hovdenes  9        24:44.3
  4     86  Skylar Johnson 11       26:14.2
  5     90  Chloe Hall  9           27:55.8
  6   ( 95) Danielle Sand  9        31:04.4
  7   ( 96) Hayley Haug 11          31:04.5

 15.   406  Benson/KMS                          (  26:40.3  2:13:21.2   7:00.0)
==================================================
  1     54  Amber Rosemeier 11      23:09.2
  2     79  Alissa Thompson 10      25:17.1
  3     88  Katlyn Peters 12        26:23.7
  4     91  Valerie Hienkens 12     28:22.0
  5     94  Lexie Thompson 10       30:09.2
  6   ( 97) Sophia Miller 12        31:10.0
  7   ( 98) Elsie Tolifson 10       38:19.1



---------------------------------------------------------------------------
INDIVIDUAL RESULTS: VARSITY GIRLS: CLASS A
---------------------------------------------------------------------------

Place Tea/Tot  No.  Name                  Gr St Team                                 Mile 1  Mile 2     Time   Pace     
===== ======== ==== ===================== == == =================================== ======= =======   ======== ===== 
    1   1/2      49 Brynn Hanson           9 ND Des-Lacs Burlington/Lewis and Clark    6:02   12:22   19:05.18  6:09 
    2   1/7     324 Ashlynn Batchelor      9 SD Milbank                                6:02   12:22   19:22.21  6:15 
    3   1/7     182 Jenna Soine           12 ND Hatton-Northwood                       6:01   12:32   19:54.14  6:25 
    4   1/7     228 Addie Miller           9 ND Killdeer                               6:09   12:44   19:54.68  6:25 
    5   1/7     276 Caroline Kuehne       11 MN Long Prairie-Grey Eagle                6:08   12:46   20:01.22  6:27 
    6   1/7     473 Brooklyn Bartsch      11 ND Rugby                                  6:13   12:50   20:07.06  6:29 
    7   2/7     488 Hannah Senechal        9 ND Rugby                                  6:13   12:54   20:07.79  6:29 
    8   3/7     489 Amelia Shepard        11 ND Rugby                                  6:12   12:47   20:08.82  6:30 
    9   1/5     165 Lola Champlin            MN Greenway/Nashwauk/Keewatin             6:30   13:08   20:15.09  6:32 
   10   1/7     230 Peyton Gette          11 ND Kindred                                6:16   13:17   20:31.18  6:37 
   11   1/3     269 Mara Kempel            9 ND Lisbon                                 6:16   13:04   20:32.46  6:37 
   12   4/7     479 Evyn Jacobson          8 ND Rugby                                  6:18   13:06   20:38.82  6:39 
   13   1/7     560 Britta Sweeney           MN Wadena-Deer Creek                      6:24   13:14   20:39.63  6:39 
   14   1/1     109 Norah Entzi           12 ND Edgeley/Kulm                           6:22   13:15   20:39.92  6:40 
   15   2/7     226 Abby Hardersen        10 ND Killdeer                               6:19   13:08   20:41.06  6:40 
   16   2/5     173 Emma Williams         12 MN Greenway/Nashwauk/Keewatin             6:32   13:22   20:50.27  6:43 
   17   1/7      27 Kenley Bowman         11 ND Bowman County                          6:30   13:35   20:51.91  6:43 
   18   2/7     231 Allyson Goodmanson    11 ND Kindred                                6:40   13:35   20:56.09  6:45 
   19   1/6     200 Loretta Mrosla         9 MN Holdingford                            6:38   13:30   20:58.77  6:46 
   20   1/5     423 Eva Robinson          11 ND Pembina County North                   6:32   13:26   20:59.58  6:46 
   21   2/7     329 Leah Meyer             9 SD Milbank                                6:26   13:21   21:01.98  6:47 
   22   3/7     233 Taryn Roesler          8 ND Kindred                                6:12   13:10   21:04.37  6:47 
   23   2/7     547 Amber Collins         10 MN Wadena-Deer Creek                      6:24   13:19   21:05.63  6:48 
   24   1/7     245 Chloe Gloege           8 MN Lac qui Parle Valley/Dawson-Boyd       6:53   13:53   21:05.98  6:48 
   25   5/7     485 Keyara Lundstrom       8 ND Rugby                                  6:34   13:42   21:07.71  6:49 
   26   3/7     342 Maurina Street        12 SD Milbank                                6:31   13:31   21:08.11  6:49 
   27   2/7      30 Jaci Fischer          11 ND Bowman County                          6:26   13:30   21:09.84  6:49 
   28   3/7      40 Anna Sarsland          7 ND Bowman County                          6:41   13:43   21:21.76  6:53 
   29   2/5     419 Emerson Helgoe         8 ND Pembina County North                   6:21   13:24   21:22.89  6:53 
   30   4/7     325 Bianca Berry           7 SD Milbank                                6:45   13:46   21:33.33  6:57 
   31   4/7      41 Julie Sarsland        10 ND Bowman County                          6:36   13:43   21:37.19  6:58 
   32   2/7     175 Paris Hoverson        12 ND Hatton-Northwood                       6:40   13:55   21:38.59  6:58 
   33   3/7     552 Karly Haverkamp        8 MN Wadena-Deer Creek                      6:39   13:51   21:41.08  6:59 
   34   5/7      32 Landyn Gerbig         10 ND Bowman County                          6:31   13:44   21:41.68  6:59 
   35   4/7     554 Lydia Oldakowski         MN Wadena-Deer Creek                      6:40   13:53   21:45.26  7:01 
   36   2/7     254 Taylor Shelstad       12 MN Lac qui Parle Valley/Dawson-Boyd       6:54   13:56   21:45.55  7:01 
   37   5/7     341 Kynlee Speidel        11 SD Milbank                                6:46   13:59   21:53.41  7:03 
   38   5/7     553 Brielle Kern           8 MN Wadena-Deer Creek                      7:00   14:13   21:55.93  7:04 
   39   3/7     179 McKinley Moen          9 ND Hatton-Northwood                       7:00   14:18   22:01.82  7:06 
   40   6/7     484 Jaelyn Lunde           9 ND Rugby                                  6:46   14:02   22:02.46  7:06 
   41   6/7     556 Ally Pavek            12 MN Wadena-Deer Creek                      6:43   14:00   22:03.74  7:07 
   42   7/7     474 Ashlyn Dibble         10 ND Rugby                                  6:41   13:58   22:05.46  7:07 
   43   1/4     302 Carissa Mueller       10 ND May-Port CG                            6:50   14:08   22:11.09  7:09 
   44   1/3       8 Paige Schmidt         11 SD Aberdeen Roncalli                      6:43   14:05   22:11.61  7:09 
   45   6/7     331 Ellie Neugebauer      12 SD Milbank                                6:46   14:08   22:12.18  7:09 
   46   2/4     297 Kiaza Carlson          9 ND May-Port CG                            6:56   14:18   22:12.32  7:09 
   47   4/7     236 Stella Walberg        10 ND Kindred                                6:41   14:08   22:15.07  7:10 
   48   2/7     274 Maria Buntjer         11 MN Long Prairie-Grey Eagle                6:53   14:18   22:15.78  7:10 
   49   7/7     326 Tyra Berry            10 SD Milbank                                6:46   14:07   22:16.30  7:11 
   50   2/2      51 Kyleigh Wiltse        11 ND Des-Lacs Burlington/Lewis and Clark    6:48   14:08   22:16.54  7:11 
   51   3/7     244 Anika Fernholz        12 MN Lac qui Parle Valley/Dawson-Boyd       6:59   14:19   22:17.40  7:11 
   52   4/7     242 Mya Conroy            12 MN Lac qui Parle Valley/Dawson-Boyd       7:00   14:24   22:20.21  7:12 
   53   2/3       9 Sarah Schmidt         11 SD Aberdeen Roncalli                      6:45   14:08   22:20.61  7:12 
   54   5/7     260 Taylor Wood           10 MN Lac qui Parle Valley/Dawson-Boyd       7:00   14:24   22:21.67  7:12 
   55   6/7     255 Brooklyn Sterud        7 MN Lac qui Parle Valley/Dawson-Boyd       7:01   14:24   22:25.49  7:14 
   56   6/7      33 Teagan Homelvig        9 ND Bowman County                          6:42   14:13   22:32.41  7:16 
   57   3/5     417 Delaney Denault        9 ND Pembina County North                   6:43   14:15   22:33.45  7:16 
   58   1/7     401 Kayce Fix             11 ND Northern Cass                          6:47   14:19   22:43.39  7:19 
   59   1/4     415 Erika Heibel          12 MN Ottertail Central                      6:48   14:32   22:47.04  7:20 
   60   3/7     281 McCoy Savannah        11 MN Long Prairie-Grey Eagle                6:53   14:22   22:50.61  7:22 
   61   7/7     246 Harper Gronholz        8 MN Lac qui Parle Valley/Dawson-Boyd       7:01   14:25   23:00.62  7:25 
   62   1/6     584 Brooklyn Strobel      10 MN West Central Area                      7:09   14:50   23:03.83  7:26 
   63   1/4     262 Alexa Espinoza        11 MN Lakeview                               7:12   14:49   23:04.21  7:26 
   64   2/4     413 Laney Frost           11 MN Ottertail Central                      6:48   14:32   23:09.00  7:28 
   65   3/4     300 Kayla Knudsvig        10 ND May-Port CG                            6:56   14:40   23:09.13  7:28 
   66   1/7      20 Amber Rosemeier       11 MN Benson/KMS                             7:16   15:01   23:09.18  7:28 
   67   2/6     583 Blaire Rueter         10 MN West Central Area                      7:10   14:56   23:10.43  7:28 
   68   7/7      31 Adyson Gerbig         10 ND Bowman County                          6:58   14:46   23:17.67  7:30 
   69   1/3     304 Shawna Nix            10 ND Medina-Pingree-Buchanan                6:49   14:27   23:18.84  7:31 
   70   2/4     265 Morgan Velde           7 MN Lakeview                               7:23   15:02   23:21.84  7:32 
   71   3/5     170 Kaitlin Olson         11 MN Greenway/Nashwauk/Keewatin             7:15   15:04   23:23.26  7:32 
   72   4/4     299 Sophia Johnson        10 ND May-Port CG                            6:58   14:48   23:25.00  7:33 
   73   4/5     169 Karly Mann            11 MN Greenway/Nashwauk/Keewatin             7:00   14:51   23:27.77  7:34 
   74   1/3      24 Katherine Castaneda    9 ND Bishop Ryan                            7:11   15:01   23:28.92  7:34 
   75   2/6     201 Alyssa Young          11 MN Holdingford                            7:16   15:02   23:34.13  7:36 
   76   2/3     270 Kodi Lautt            12 ND Lisbon                                 7:31   15:21   23:38.36  7:37 
   77   1/4     143 Bailey Larsen         12 MN Frazee                                 7:21   15:14   23:39.24  7:37 
   78   3/7     224 Autumn Arndt          11 ND Killdeer                               7:33   15:17   23:40.01  7:38 
   79   3/6     198 Gracelyn Gerads       11 MN Holdingford                            7:16   15:10   23:40.67  7:38 
   80   4/6     199 Olivia Klasin          8 MN Holdingford                            7:11   15:02   23:43.37  7:39 
   81   4/7     227 Hailey Klym            8 ND Killdeer                               7:33   15:17   23:44.23  7:39 
   82   5/7     232 Jadie Osier           12 ND Kindred                                7:05   15:09   23:45.10  7:39 
   83   5/6     197 Claire Arvig          11 MN Holdingford                            7:12   15:14   23:45.60  7:39 
   84   4/5     420 Graesen Helgoe        11 ND Pembina County North                   7:13   15:13   23:45.93  7:39 
   85   6/6     196 Evie Aleckson         10 MN Holdingford                            7:16   15:15   23:47.40  7:40 
   86   6/7     234 Elyanna Schmitz       10 ND Kindred                                7:07   15:09   23:51.64  7:41 
   87   3/6     574 Alexa Blume           11 MN West Central Area                      7:20   15:20   23:57.62  7:43 
   88   3/4     263 Savanna Louwagie      10 MN Lakeview                               7:23   15:16   24:00.88  7:44 
   89   3/4     411 Emily Christensen     10 MN Ottertail Central                      7:07   15:10   24:02.12  7:45 
   90   2/7     403 Stella Halverson       8 ND Northern Cass                          7:23   15:21   24:06.39  7:46 
   91   5/5     424 Maddy Robinson         9 ND Pembina County North                   7:36   15:35   24:07.03  7:46 
   92   7/7     558 Noelle Spicer            MN Wadena-Deer Creek                      7:22   15:21   24:08.37  7:47 
   93   3/3     267 Annika Froemke         9 ND Lisbon                                 7:33   15:31   24:08.56  7:47 
   94   4/6     573 Terina Blascyk        11 MN West Central Area                      7:15   15:22   24:19.33  7:50 
   95   5/7     223 Taylee Andersen        9 ND Killdeer                               7:19   15:21   24:33.45  7:55 
   96   7/7     235 Elizabeth Solhjem     12 ND Kindred                                7:32   15:46   24:42.31  7:58 
   97   3/7     405 Emma Hovdenes          9 ND Northern Cass                          7:24   15:37   24:44.28  7:58 
   98   2/4     142 Lola Hoehne            9 MN Frazee                                 7:32   15:45   24:46.14  7:59 
   99   1/1      11 Amanda Patterson       9 MN Bagley/Fosston                         7:29   15:48   24:50.31  8:00 
  100   6/7     225 Leah Duttenhefner      9 ND Killdeer                               7:47   15:51   24:53.36  8:01 
  101   4/7     180 Josie Ostrem           9 ND Hatton-Northwood                       7:42   15:59   25:12.49  8:07 
  102   3/4     140 Amanda Danielson      12 MN Frazee                                 7:44   15:58   25:14.76  8:08 
  103   2/7      21 Alissa Thompson       10 MN Benson/KMS                             7:45   16:08   25:17.07  8:09 
  104   4/7     277 Caylee Kuehne          9 MN Long Prairie-Grey Eagle                7:40   15:58   25:17.34  8:09 
  105   2/3     305 Ierlyn Sackman         9 ND Medina-Pingree-Buchanan                7:26   16:12   25:23.21  8:11 
  106   5/5     172 Avalynn Westphal      12 MN Greenway/Nashwauk/Keewatin             7:32   15:59   25:35.40  8:15 
  107   5/6     575 Whitney Blume            MN West Central Area                      7:52   16:26   25:39.39  8:16 
  108   5/7     177 Kalei Lee             12 ND Hatton-Northwood                       7:39   16:19   25:42.53  8:17 
  109   4/4     414 Mae Hagemeister        9 MN Ottertail Central                      7:57   16:27   25:46.90  8:18 
  110   5/7     272 Halle Abraham         10 MN Long Prairie-Grey Eagle                7:35   16:17   25:48.24  8:19 
  111   4/4     145 Caleigh Pausch         9 MN Frazee                                 8:10   16:51   26:03.14  8:24 
  112   7/7     229 Taylor Schollmeyer     9 ND Killdeer                               8:10   16:50   26:09.85  8:26 
  113   4/7     406 Skylar Johnson        11 ND Northern Cass                          7:51   16:34   26:14.15  8:27 
  114   6/7     283 Alexis Woeste         11 MN Long Prairie-Grey Eagle                7:50   16:57   26:16.98  8:28 
  115   2/3      26 Emily Plessas         10 ND Bishop Ryan                            7:35   16:30   26:17.86  8:28 
  116   3/7      19 Katlyn Peters         12 MN Benson/KMS                             8:24   17:03   26:23.63  8:30 
  117   4/4     264 Lucie Schwankl        10 MN Lakeview                               7:40   16:16   26:25.33  8:31 
  118   1/1     427 Daphne Harmoning      10 MN Red Lake County                        8:06   17:09   26:57.03  8:41 
  119   6/7     181 Rachel Schadler        9 ND Hatton-Northwood                       8:29   17:45   27:53.85  8:59 
  120   5/7     402 Chloe Hall             9 ND Northern Cass                          8:19   17:33   27:55.75  9:00 
  121   4/7      17 Valerie Hienkens      12 MN Benson/KMS                             9:09   18:24   28:21.92  9:08 
  122   3/3     306 Ky Schlecht           10 ND Medina-Pingree-Buchanan                8:34   18:23   28:23.25  9:09 
  123   7/7     273 Morgan Bosl            9 MN Long Prairie-Grey Eagle                8:31   18:08   28:29.19  9:11 
  124   7/7     176 Jasmine Lee            9 ND Hatton-Northwood                       8:55   18:48   28:47.91  9:17 
  125   1/2     399 Ashley Larson         12 MN New Testament Christian                8:45   18:30   29:04.00  9:22 
  126   2/2     400 Ayla Larson           10 MN New Testament Christian                8:46   18:33   29:23.12  9:28 
  127   3/3      25 Kaitlyn Klein         12 ND Bishop Ryan                            8:39   19:13   30:06.65  9:42 
  128   5/7      22 Lexie Thompson        10 MN Benson/KMS                             9:10   19:13   30:09.12  9:43 
  129   6/7     408 Danielle Sand          9 ND Northern Cass                          9:36   19:58   31:04.40 10:01 
  130   7/7     404 Hayley Haug           11 ND Northern Cass                          9:36   19:58   31:04.43 10:01 
  131   6/7      18 Sophia Miller         12 MN Benson/KMS                             9:10   19:39   31:09.96 10:02 
  132   3/3       2 Nyannah Jones          9 SD Aberdeen Roncalli                      9:50   21:54   34:34.87 11:08 
  133   7/7      23 Elsie Tolifson        10 MN Benson/KMS                            11:12   24:17   38:19.03 12:20 
  134   6/6     581 Stephanie Reeve       10 MN West Central Area                     11:29   24:17   38:30.14 12:24 


---------------------------------------------------------------------------
BORDER BATTLE TEAM STANDINGS: VARSITY GIRLS: CLASS A
---------------------------------------------------------------------------

  1.    21  ND (  19:49.8  1:39:09.0   1:02.6)
=================
  1      1  Brynn Hanson , Des-Lacs Burlington/Lewis and Clark   19:05.2
  2      3  Jenna Soine , Hatton-Northwood         19:54.2
  3      4  Addie Miller , Killdeer                19:54.7
  4      6  Brooklyn Bartsch , Rugby               20:07.1
  5      7  Hannah Senechal , Rugby                20:07.8
  6   (  8) Amelia Shepard , Rugby                 20:08.9
  7   ( 10) Peyton Gette , Kindred                 20:31.2

  2.    50  MN (  20:33.1  1:42:45.2   0:57.5)
=================
  1      5  Caroline Kuehne , Long Prairie-Grey Eagle   20:01.3
  2      9  Lola Champlin , Greenway/Nashwauk/Keewatin   20:15.1
  3     11  Britta Sweeney , Wadena-Deer Creek     20:39.7
  4     12  Emma Williams , Greenway/Nashwauk/Keewatin   20:50.3
  5     13  Loretta Mrosla , Holdingford           20:58.8
  6   ( 15) Amber Collins , Wadena-Deer Creek      21:05.7
  7   ( 16) Chloe Gloege , Lac qui Parle Valley/Dawson-Boyd   21:06.0

  3.    70  SD (  20:59.9  1:44:59.4   2:31.2)
=================
  1      2  Ashlynn Batchelor , Milbank            19:22.3
  2     14  Leah Meyer , Milbank                   21:02.0
  3     17  Maurina Street , Milbank               21:08.2
  4     18  Bianca Berry , Milbank                 21:33.4
  5     19  Kynlee Speidel , Milbank               21:53.5
  6   ( 20) Paige Schmidt , Aberdeen Roncalli      22:11.7
  7   ( 21) Ellie Neugebauer , Milbank             22:12.2