Biwabik, MN
2/7/2024











                                                                                                                                   Page 1
Section 7 Championships
5k Classic Results Boys
Giants Ridge  2/7/2024
Results by Duluth Timing & Events - duluthtiming.com

Place  Bib  Name                 Grd S Team           Time    Pace     Back

===== ==== ===================   === = =============  ======= ======== ====

    1  170 James Kyes             12 M DULUTH EAST    13:52.1  2:47         
    2  178 Paavo Rova             12 M DULUTH EAST    14:05.6  2:50  0:13.5 
    3  188 Carl Morse             12 M DULUTH EAST    14:23.0  2:53  0:30.9 
    4  192 August Capps           10 M DULUTH EAST    14:41.8  2:57  0:49.7 
    5  163 Ted Anderson           12 M MORA           14:42.0  2:57  0:49.9 
    6  167 Dylan Durkin           11 M ELY            14:50.8  2:59  0:58.7 
    7  169 Elijah Wozniak         12 M PROCTOR/HERMAN 14:51.0  2:59  0:58.9 
    8  189 Oliver Hohenstein       9 M ELY            14:53.8  2:59  1:01.7 
    9  162 William Foldesi        12 M DENFELD        14:57.8  3:00  1:05.7 
   10  179 Alex Williams          12 M MORA           15:07.1  3:02  1:15.0 
   11  199 Milo McClelland         9 M ELY            15:10.1  3:03  1:18.0 
   12  205 Russell Hill           10 M DULUTH EAST    15:21.8  3:05  1:29.7 
   13  180 Gunny Skadberg          8 M TWO HARBORS    15:22.9  3:05  1:30.8 
   14  166 Everett Hurth          10 M COOK COUNTY    15:41.3  3:09  1:49.2 
   15  204 Caleb Larson            9 M ELY            15:47.3  3:10  1:55.2 
   16  186 Braden McKinnon        11 M MORA           15:48.3  3:10  1:56.2 
   17  182 Eli Olson              11 M ELY            15:53.8  3:11  2:01.7 
   18  194 Tanner Berry           12 M MORA           16:13.2  3:15  2:21.1 
   19  171 Adrian Rausch          10 M MESABIEAST     16:14.2  3:15  2:22.1 
   20  165 Larson Curnow          11 M GRAND RAPIDS   16:25.5  3:18  2:33.4 
   21  197 Bodyn Gunderson        10 M CEC            16:29.6  3:18  2:37.5 
   22  161 Ben Wermter            12 M TWO HARBORS    16:29.7  3:18  2:37.6 
   23  184 Isaiah Langer           9 M CEC            16:36.0  3:20  2:43.9 
   24  164 William Bauer          11 M CEC            16:37.5  3:20  2:45.4 
   25  200 Aksel Olson            10 M MORA           16:46.3  3:22  2:54.2 
   26  168 Ezra Rude              10 M MARSHALL       16:49.8  3:22  2:57.7 
   27  175 Ian Berube             11 M CEC            16:51.3  3:23  2:59.2 
   28  185 Santiago Lenz          12 M PROCTOR/HERMAN 16:59.6  3:24  3:07.5 
   29  174 Isaiah Wozniak          9 M PROCTOR/HERMAN 17:06.8  3:26  3:14.7 
   30  177 Bridger Oestreich      10 M DENFELD        17:25.5  3:30  3:33.4 
   31  195 Aden Thorn             11 M PROCTOR/HERMAN 17:42.3  3:33  3:50.2 
   32  202 Ayden Chopskie         10 M CEC            18:12.4  3:39  4:20.3 
   33  198 Mason Linn              9 M TWO HARBORS    18:13.2  3:39  4:21.1 
   34  183 Erik Gischia            9 M TWO HARBORS    18:13.7  3:39  4:21.6 
   35  187 Bennett Williams        8 M GRAND RAPIDS   18:22.1  3:41  4:30.0 
   36  172 Ethan Fish              9 M COOK COUNTY    18:25.2  3:42  4:33.1 
   37  176 Kaden Aguilar           9 M MESABIEAST     19:02.1  3:49  5:10.0 
   38  173 Kale Fairchild         10 M GRAND RAPIDS   19:04.8  3:49  5:12.7 
   39  193 Gabrial Buck           12 M DENFELD        19:08.2  3:50  5:16.1 
   40  181 Eliot Rains            12 M MARSHALL       19:17.3  3:52  5:25.2 
   41  203 Steinar Anderson        9 M TWO HARBORS    19:59.0  4:00  6:06.9 
   42  191 Caleb Johnson          10 M DENFELD        20:38.4  4:08  6:46.3 
   43  196 Arthur Goodman          9 M MARSHALL       21:28.8  4:18  7:36.7 
   44  190 Nick Moore             11 M MARSHALL       22:44.1  4:33  8:52.0