Golden Valley, MN
2/6/2019











 
                     SECTION 5 - CLASSIC RESULTS - GIRLS
                             Theodore Wirth Park
                           02/06/19 - 5 Kilometers
 
 Place Bib  Name                    Grade Team                Time       
 ===== ==== ======================= ===== =================== ======= 
     1   27 Sarah Olson                12 Blaine              17:39.9 
     2   14 Elizabeth Mattson          12 Park Center         18:17.5 
     3    2 Johanna Schwinghamer       11 Mora                18:25.2 
     4   13 Abby Ellenbecker           11 Coon Rapids         18:50.6 
     5   31 Christina Bolcer           11 Maple Grove         18:57.7 
     6    6 Cheresa Bouley             12 Elk River/zimmerman 18:59.3 
     7   21 Alexa Havon                12 Andover             18:59.6 
     8   29 Julia Nielsen              12 Andover             19:25.5 
     9   24 Lindsey Young               9 Maple Grove         19:57.7 
    10    4 Lauren Johnson             12 Andover             20:02.2 
    11   20 Sydney Crandall            12 Champlin Park       20:09.9 
    12   22 Katelyn Gramstad           10 Elk River/zimmerman 20:13.3 
    13   60 Brenna Russell             11 Andover             20:13.4 
    14   23 Cailyn Smith               12 Mora                20:14.1 
    15   41 Claire Beckman             10 Andover             20:15.2 
    16   44 Stephanie Lewis            12 Blaine              20:17.0 
    17   25 Annica Carr                12 Elk River/zimmerman 20:33.8 
    18   36 Olivia Ellenbecker         12 Coon Rapids         20:34.8 
    19   39 Lilah Gilyard               9 Coon Rapids         20:44.9 
    20   10 Autumn Vandentop           10 Slp/sav             20:46.5 
    21   45 Abby Szoka                 11 Mora                20:49.6 
    22   40 Sophie Riewe               11 Elk River/zimmerman 20:52.2 
    23   37 Lauren Tillman             11 Maple Grove         21:08.3 
    24   63 Beth Defoe                 12 Andover             21:17.9 
    25   30 Jennifer Omann             11 Champlin Park       21:18.8 
    26    3 Grace Collier              11 Maple Grove         21:20.4 
    27   50 Lily Peterson              11 Mora                21:24.4 
    28    5 Alli Becker                12 Anoka               21:25.5 
    29   26 Gen Woods                  11 Mora                21:27.1 
    30   15 Claire Vandentop           10 Slp/sav             21:28.4 
    31   48 Kirsten King                9 Slp/sav             21:30.8 
    32   46 Amelia Lund                12 Champlin Park       21:43.9 
    33   70 Kalli Smith                10 Maple Grove         21:44.5 
    34   59 Brynn Boessen               9 Slp/sav             21:48.4 
    35   55 Ellen Kivi                 11 Maple Grove         21:48.9 
    36   32 Smantha Solboe              8 Slp/sav             21:50.8 
    37    7 Atley Schreiner            10 Champlin Park       21:51.9 
    38   76 Natalie Bennett            10 Blaine              21:56.7 
    39   47 Anna Eich                  10 Rogers              21:59.0 
    40   64 Janessa Bennett            10 Blaine              22:07.6 
    41    8 Kenna Nguyen               12 Osseo               22:11.3 
    42   53 Kelsey Huver                9 Blaine              22:14.1 
    43   82 Ashlyn Murphy              10 Champlin Park       22:17.4 
    44   49 Amelia Blomberg            11 Coon Rapids         22:19.0 
    45   56 Ilus Gallay                10 Elk River/zimmerman 22:27.1 
    46   71 Signe Johnson               9 Slp/sav             22:28.4 
    47   78 Emme Green                 12 Andover             22:37.9 
    48   81 Lily Erickson               9 Mora                22:44.1 
    49   84 Audrey Neuerburg-Chapma    10 Elk River/zimmerman 22:45.7 
    50   52 Annie Miller               11 Champlin Park       22:46.4 
    51    9 Sarah Eichstadt            11 Coon Rapids         22:48.0 
    52   73 Paige Levendusky           12 Maple Grove         22:52.4 
    53   69 Madison Mitzuk             12 Elk River/zimmerman 22:56.3 
    54   19 Anna Soderstrom            12 Osseo               23:02.3 
    55   83 Kaitlyn Finnegan            9 Slp/sav             23:02.8 
    56   35 Madeline Kjome              9 Osseo               23:25.8 
    57   68 Margo Niskanen              9 Mora                23:26.3 
    58   80 Josie Ingvaldson           10 Coon Rapids         23:32.5 
    59   61 Audrey Whitman             12 Champlin Park       23:49.0 
    60   65 Maddie Keran               12 Coon Rapids         23:54.8 
    61    1 Rachel Mummah              12 Park Center         24:04.9 
    62   16 Michaela Reitschel          9 Anoka               24:05.1 
    63   72 Hannah Wetzel              11 Osseo               24:06.6 
    64   42 Liz Vang                   12 Osseo               24:20.6 
    65   18 Hailey Delcastillo         12 Blaine              24:42.1 
    66   75 Makenzie Bennyhoff         11 Osseo               24:42.2 
    67   12 Isabelle Scully            10 Blaine              25:02.4 
    68   54 Camille Corniea            11 Osseo               25:10.5 
    69   43 Katheryn Lambert           11 Anoka               25:55.2 
    70   34 Alexandra Bragg            11 Anoka               26:13.4 
    71   33 Bailey Massicotte          12 Park Center         26:53.2 
    72   57 Alyssa Thieschafer         12 Anoka               26:58.3 
    73   38 Aly Blomberg                7 Park Center         27:10.3 
    74   67 Elise Ames                 10 Rogers              27:17.4 
    75   79 Maddie Sieben              12 Anoka               27:20.7 
    76   77 Ella Stritesky             10 Rogers              27:43.4 
    77   62 Isabella Brand             10 Anoka               27:46.3 
    78   66 Tegan MacMurdo             11 Park Center         29:29.5 
    79   51 Kate Johnson               11 Park Center         32:49.6 
    2/06/2019 12:20PM
 results by Mtec Results        results posted at:  www.MSHSL.org