Minneapolis/St Paul, MN
5/9/2019











   


                            MEDTRONIC TC 1 MILE
                                MAY 9, 2019
                              MINNEAPOLIS, MN
                USATF Teams - MN Men Championship Wave Only
   

                            MEDTRONIC TC 1 MILE
                                MAY 9, 2019
                              MINNEAPOLIS, MN
                      OPEN TEAMS - MEN (TOP 5 SCORE)


  1.   22:08.83 Collegeville TC                              (   4:25.76)
=======================================================
  1     4:17.64   1182 Joseph Coffey                           M 23 
  2     4:21.81    941 Jacob Eggers                            M 24 
  3     4:25.01   1125 Matthew Scherber                        M 28 
  4     4:31.81   1156 Adam Braun                              M 26 
  5     4:32.56   1160 Matthew Burgstahler                     M 23 
  6 (   4:36.27)  1165 Paul Nordquist                          M 24 
  7 (   4:44.64)  1230 Sam Friesen                             M 24 
  8 (   4:46.12)  1138 Thomas Kennedy                          M 24 
  9 (   4:52.65)  1162 Bill Feyereisen                         M 32 

  2.   22:33.79 Mill City Running                            (   4:30.75)
=======================================================
  1     4:28.03   2091 Harrison Clark                          M 25 
  2     4:29.97    420 Drew Paradis                            M 28 
  3     4:30.63   2378 Peter Tollefson                         M 38 
  4     4:31.68   1127 James Logan                             M 23 
  5     4:33.48   1258 Julian Manley                           M 24 
  6 (   4:34.02)  1394 Jeremy Reichenberger                    M 28 
  7 (   4:37.71)   935 Teddy Westside                          M 29 
  8 (   4:43.62)  2186 Doron Clark                             M 41 
  9 (   4:44.44)  1317 Nathan Rock                             M 24 
 10 (   4:47.19)  2504 Kyle Larson                             M 29 
 11 (   4:53.78)  1266 Matt Casale                             M 33 
 12 (   4:55.22)  2548 Alan Twomey                             M 33 
 13 (   4:55.62)   279 Brandon Eckroth                         M 24 
 14 (   5:00.76)  2468 Alexander Fan                           M 33 
 15 (   5:03.38)   265 Fabio Vannucci                          M 37 
 16 (   5:03.43)   490 Josh Kielsmeier-Cook                    M 35 
 17 (   5:10.13)   277 Albert Danielson                        M 24 
 18 (   5:21.79)   251 Mateo Fischer                           M 24 
 19 (   5:22.10)  1212 Richy Yin                               M 28 
 20 (   5:23.53)   400 Quentin West                            M 29 
 21 (   5:25.61)  1256 Thomas Manley                           M 51 
 22 (   5:27.73)   374 Tim Popp                                M 40 
 23 (   5:29.44)  1226 Jon Bostrom                             M 34 
 24 (   5:30.10)   690 Tim Sullivan                            M 36 
 25 (   5:33.81)   509 Eric Ostermeier                         M 48 
 26 (   5:37.94)   995 Adam Baus                               M 39 
 27 (   5:38.48)   450 Nick Loyal                              M 33 
 28 (   5:50.38)  1254 Michael Koski                           M 38 
 29 (   5:52.25)   303 Melvin Donaldson                        M 30 
 30 (   6:01.27)  1096 Jason Duncan                            M 41 
 31 (   6:03.92)  1139 Ian Adams                               M 31 
 32 (   6:09.28)    89 Mark Riebe                              M 49 
 33 (   6:15.08)  1122 Nicholas Petersen                       M 38 
 34 (   6:15.91)   241 Rod Loran                               M 62 
 35 (   7:07.23)   678 Erik Larson                             M 44 
 36 (   7:35.95)   729 Jim Schwartz                            M 64 
 37 (   7:48.88)  1196 Victor Chan                             M 38 
 38 (   8:05.28)   337 Scott Myers                             M 43 

  3.   22:54.51 Run N Fun                                    (   4:34.90)
=======================================================
  1     4:23.16   1318 John Vodacek                            M 25 
  2     4:32.12   1259 Calvin Lehn                             M 25 
  3     4:35.52   1203 Trevor Capra                            M 24 
  4     4:40.15   2136 Patrick Parish                          M 34 
  5     4:43.56   2646 Anders Bowman                           M 28 
  6 (   4:46.39)  1395 Jason Phillippi                         M 32 
  7 (   4:49.96)   881 Peter Johnson                           M 28 
  8 (   4:57.72)  1019 Christopher Grossinger                  M 44 
  9 (   5:01.05)  2373 Brad Moening                            M 50 
 10 (   5:19.66)  2047 Eric Sumner                             M 46 
 11 (   5:25.22)   220 Daniel Johnson                          M 61 
 12 (   5:30.89)  2516 Doug Baldwin                            M 54 
 13 (   5:31.40)  1262 Michael Moulsoff                        M 56 
 14 (   5:49.27)    88 Bobby Paxton                            M 62 
 15 (   6:00.52)  2006 Dan Morse                               M 66 
 16 (   6:33.32)  1193 Ken Valley                              M 62 

  4.   23:16.43 Twin Cities Track Club                       (   4:39.28)
=======================================================
  1     4:34.93    759 Shad Gausmann                           M 31 
  2     4:36.17    954 Drew Lannoye                            M 25 
  3     4:38.53    321 Chris Caron                             M 27 
  4     4:43.21   1238 Daniel Peters                           M 28 
  5     4:43.59   1136 Jon Olsen                               M 24 
  6 (   4:43.99)  1255 Kyle Genteman                           M 26 

  5.   25:08.66 TC Running Company                           (   5:01.73)
=======================================================
  1     4:46.41   1023 Patrick Russell                         M 43 
  2     4:48.23    530 W. Scott Lindell                        M 51 
  3     5:03.90   2151 John Vandanacker                        M 56 
  4     5:14.25    529 Jim Holovnia                            M 55 
  5     5:15.87   1104 Allan Severude                          M 53 
  6 (   5:20.44)   731 David Helm                              M 47 
  7 (   5:23.34)  1300 Paul Brown                              M 61 
  8 (   5:29.43)   637 Doug Cowles                             M 45 
  9 (   5:38.10)  1219 Greg Sorensen                           M 43 

  6.   25:20.44 Run MN                                       (   5:04.08)
=======================================================
  1     4:45.86   1116 Tim Hardy                               M 44 
  2     5:01.82   1080 Matthew Waite                           M 51 
  3     5:04.34    853 Kelly Mortenson                         M 47 
  4     5:06.88    788 Rob Class                               M 58 
  5     5:21.54   1223 Patrick Billig                          M 56 
  6 (   6:00.00)   950 Michael Brown                           M 56 
  7 (   6:13.25)  1126 Carston Wagner                          M 59 

  7.   26:26.10 Calhoun Beach Club                           (   5:17.22)
=======================================================
  1     4:35.15    952 Nicholas Wimmer                         M 28 
  2     4:49.04   1248 Dave Meyer                              M 27 
  3     5:31.83    401 Kevin Theissen                          M 44 
  4     5:39.68    395 Mark Zimmer                             M 44 
  5     5:50.40    819 Dustin Benson                           M 42 



                            MEDTRONIC TC 1 MILE
                                MAY 9, 2019
                              MINNEAPOLIS, MN
                      OPEN TEAMS - MEN (TOP 5 SCORE)


  8.   27:30.56 Minnesota Distance Running Association       (   5:30.11)
=======================================================
  1     4:57.25    508 Matthew Preuss                          M 35 
  2     5:10.41    306 Peter Meinz                             M 35 
  3     5:21.49   2124 Jason Chrudimsky                        M 42 
  4     5:53.10   1335 Dash Miller                             M 40 
  5     6:08.31    722 Craig Hagensick                         M 55 
  6 (   6:09.50)    18 Tony Loyd                               M 60 
  7 (   6:15.73)   839 Chris Thorson                           M 43 
  8 (   7:21.71)   190 Arland Braaten-Lee                      M 70 

  9.   28:52.81 Northstar Running                            (   5:46.56)
=======================================================
  1     4:59.45    785 Brian Davenport                         M 44 
  2     5:26.20    823 Douglas Schroeder                       M 33 
  3     5:37.51   1161 Robert Day                              M 53 
  4     5:40.66    332 Jeffrey Fuller                          M 46 
  5     7:08.99   1180 Kevin Brochman                          M 59 

 10.   29:04.46 YWCA Minneapolis Running Team                (   5:48.89)
=======================================================
  1     5:02.47   1251 Steve Stenzel                           M 38 
  2     5:06.84   2078 James Brand                             M 39 
  3     5:30.32    325 Dan Vogel                               M 35 
  4     6:16.37   1368 Timothy Stanley                         M 52 
  5     7:08.46   1072 Michael Mann                            M 69 

 11.   31:22.08 Molar Milers                                 (   6:16.41)
=======================================================
  1     5:09.80    585 Robert Finke                            M 56 
  2     6:04.90    273 Tom Ruen                                M 51 
  3     6:21.24    603 Michael Kennedy                         M 61 
  4     6:41.46    202 John Naslund                            M 68 
  5     7:04.68    775 Michael Seaman                          M 68 

 12.   41:36.55 St Cloud River Runners/EnduRUNce Shop        (   8:19.31)
=======================================================
  1     5:00.68   1190 Morcelli Kombo                          M 25 
  2     5:49.01    626 Greg Jamison                            M 35 
  3     7:15.83    794 Michael Murray                          M 60 
  4    10:02.84    845 Alan Phillips                           M 84 
  5    13:28.19    773 Andrew Fenwick                          M 60 



                            MEDTRONIC TC 1 MILE
                                MAY 9, 2019
                              MINNEAPOLIS, MN
                       40+ TEAMS - MEN (TOP 3 SCORE)


  1.   14:38.54 TC Running Company                           (   4:52.84)
=======================================================
  1     4:46.41   1023 Patrick Russell                         M 43 
  2     4:48.23    530 W. Scott Lindell                        M 51 
  3     5:03.90   2151 John Vandanacker                        M 56 
  4 (   5:14.25)   529 Jim Holovnia                            M 55 
  5 (   5:15.87)  1104 Allan Severude                          M 53 
  6 (   5:20.44)   731 David Helm                              M 47 
  7 (   5:23.34)  1300 Paul Brown                              M 61 
  8 (   5:29.43)   637 Doug Cowles                             M 45 
  9 (   5:38.10)  1219 Greg Sorensen                           M 43 

  2.   14:52.02 Run MN                                       (   4:57.34)
=======================================================
  1     4:45.86   1116 Tim Hardy                               M 44 
  2     5:01.82   1080 Matthew Waite                           M 51 
  3     5:04.34    853 Kelly Mortenson                         M 47 
  4 (   5:06.88)   788 Rob Class                               M 58 
  5 (   5:21.54)  1223 Patrick Billig                          M 56 
  6 (   6:00.00)   950 Michael Brown                           M 56 
  7 (   6:13.25)  1126 Carston Wagner                          M 59 

  3.   15:18.43 Run N Fun                                    (   5:06.14)
=======================================================
  1     4:57.72   1019 Christopher Grossinger                  M 44 
  2     5:01.05   2373 Brad Moening                            M 50 
  3     5:19.66   2047 Eric Sumner                             M 46 
  4 (   5:25.22)   220 Daniel Johnson                          M 61 
  5 (   5:30.89)  2516 Doug Baldwin                            M 54 
  6 (   5:31.40)  1262 Michael Moulsoff                        M 56 
  7 (   5:49.27)    88 Bobby Paxton                            M 62 
  8 (   6:00.52)  2006 Dan Morse                               M 66 
  9 (   6:33.32)  1193 Ken Valley                              M 62 

  4.   15:36.96 Mill City Running                            (   5:12.32)
=======================================================
  1     4:43.62   2186 Doron Clark                             M 41 
  2     5:25.61   1256 Thomas Manley                           M 51 
  3     5:27.73    374 Tim Popp                                M 40 
  4 (   5:33.81)   509 Eric Ostermeier                         M 48 
  5 (   6:01.27)  1096 Jason Duncan                            M 41 
  6 (   6:09.28)    89 Mark Riebe                              M 49 
  7 (   6:15.91)   241 Rod Loran                               M 62 
  8 (   7:07.23)   678 Erik Larson                             M 44 
  9 (   7:35.95)   729 Jim Schwartz                            M 64 
 10 (   8:05.28)   337 Scott Myers                             M 43 

  5.   16:17.62 Northstar Running                            (   5:25.87)
=======================================================
  1     4:59.45    785 Brian Davenport                         M 44 
  2     5:37.51   1161 Robert Day                              M 53 
  3     5:40.66    332 Jeffrey Fuller                          M 46 
  4 (   7:08.99)  1180 Kevin Brochman                          M 59 

  6.   17:01.91 Calhoun Beach Club                           (   5:40.63)
=======================================================
  1     5:31.83    401 Kevin Theissen                          M 44 
  2     5:39.68    395 Mark Zimmer                             M 44 
  3     5:50.40    819 Dustin Benson                           M 42 

  7.   17:22.90 Minnesota Distance Running Association       (   5:47.63)
=======================================================
  1     5:21.49   2124 Jason Chrudimsky                        M 42 
  2     5:53.10   1335 Dash Miller                             M 40 
  3     6:08.31    722 Craig Hagensick                         M 55 
  4 (   6:09.50)    18 Tony Loyd                               M 60 
  5 (   6:15.73)   839 Chris Thorson                           M 43 
  6 (   7:21.71)   190 Arland Braaten-Lee                      M 70 



                            MEDTRONIC TC 1 MILE
                                MAY 9, 2019
                              MINNEAPOLIS, MN
                       40+ TEAMS - MEN (TOP 3 SCORE)


  8.   17:35.94 Molar Milers                                 (   5:51.98)
=======================================================
  1     5:09.80    585 Robert Finke                            M 56 
  2     6:04.90    273 Tom Ruen                                M 51 
  3     6:21.24    603 Michael Kennedy                         M 61 
  4 (   6:41.46)   202 John Naslund                            M 68 
  5 (   7:04.68)   775 Michael Seaman                          M 68 

  9.   18:27.15 Life Time Run                                (   6:09.05)
=======================================================
  1     5:40.14    198 Gerald Butler                           M 47 
  2     6:19.59   1191 Guy Collins                             M 51 
  3     6:27.42   1199 Wayne Linderman                         M 47 

 10.   30:46.86 St Cloud River Runners/EnduRUNce Shop        (  10:15.62)
=======================================================
  1     7:15.83    794 Michael Murray                          M 60 
  2    10:02.84    845 Alan Phillips                           M 84 
  3    13:28.19    773 Andrew Fenwick                          M 60 



                            MEDTRONIC TC 1 MILE
                                MAY 9, 2019
                              MINNEAPOLIS, MN
                       50+ TEAMS - MEN (TOP 3 SCORE)


  1.   15:06.38 TC Running Company                           (   5:02.12)
=======================================================
  1     4:48.23    530 W. Scott Lindell                        M 51 
  2     5:03.90   2151 John Vandanacker                        M 56 
  3     5:14.25    529 Jim Holovnia                            M 55 
  4 (   5:15.87)  1104 Allan Severude                          M 53 
  5 (   5:23.34)  1300 Paul Brown                              M 61 

  2.   15:30.24 Run MN                                       (   5:10.08)
=======================================================
  1     5:01.82   1080 Matthew Waite                           M 51 
  2     5:06.88    788 Rob Class                               M 58 
  3     5:21.54   1223 Patrick Billig                          M 56 
  4 (   6:00.00)   950 Michael Brown                           M 56 
  5 (   6:13.25)  1126 Carston Wagner                          M 59 

  3.   15:57.16 Run N Fun                                    (   5:19.05)
=======================================================
  1     5:01.05   2373 Brad Moening                            M 50 
  2     5:25.22    220 Daniel Johnson                          M 61 
  3     5:30.89   2516 Doug Baldwin                            M 54 
  4 (   5:31.40)  1262 Michael Moulsoff                        M 56 
  5 (   5:49.27)    88 Bobby Paxton                            M 62 
  6 (   6:00.52)  2006 Dan Morse                               M 66 
  7 (   6:33.32)  1193 Ken Valley                              M 62 

  4.   17:35.94 Molar Milers                                 (   5:51.98)
=======================================================
  1     5:09.80    585 Robert Finke                            M 56 
  2     6:04.90    273 Tom Ruen                                M 51 
  3     6:21.24    603 Michael Kennedy                         M 61 
  4 (   6:41.46)   202 John Naslund                            M 68 
  5 (   7:04.68)   775 Michael Seaman                          M 68 

  5.   19:17.47 Mill City Running                            (   6:25.82)
=======================================================
  1     5:25.61   1256 Thomas Manley                           M 51 
  2     6:15.91    241 Rod Loran                               M 62 
  3     7:35.95    729 Jim Schwartz                            M 64 

  6.   19:39.52 Minnesota Distance Running Association       (   6:33.17)
=======================================================
  1     6:08.31    722 Craig Hagensick                         M 55 
  2     6:09.50     18 Tony Loyd                               M 60 
  3     7:21.71    190 Arland Braaten-Lee                      M 70 

  7.   30:46.86 St Cloud River Runners/EnduRUNce Shop        (  10:15.62)
=======================================================
  1     7:15.83    794 Michael Murray                          M 60 
  2    10:02.84    845 Alan Phillips                           M 84 
  3    13:28.19    773 Andrew Fenwick                          M 60 



                            MEDTRONIC TC 1 MILE
                                MAY 9, 2019
                              MINNEAPOLIS, MN
                       60+ TEAMS - MEN (TOP 3 SCORE)


  1.   17:15.01 Run N Fun                                    (   5:45.00)
=======================================================
  1     5:25.22    220 Daniel Johnson                          M 61 
  2     5:49.27     88 Bobby Paxton                            M 62 
  3     6:00.52   2006 Dan Morse                               M 66 
  4 (   6:33.32)  1193 Ken Valley                              M 62 

  2.   20:07.38 Molar Milers                                 (   6:42.46)
=======================================================
  1     6:21.24    603 Michael Kennedy                         M 61 
  2     6:41.46    202 John Naslund                            M 68 
  3     7:04.68    775 Michael Seaman                          M 68 

  3.   30:46.86 St Cloud River Runners/EnduRUNce Shop        (  10:15.62)
=======================================================
  1     7:15.83    794 Michael Murray                          M 60 
  2    10:02.84    845 Alan Phillips                           M 84 
  3    13:28.19    773 Andrew Fenwick                          M 60 




                            MEDTRONIC TC 1 MILE
                                MAY 9, 2019
                              MINNEAPOLIS, MN
               USATF Teams - MN Women Championship Wave Only
   

                            MEDTRONIC TC 1 MILE
                                MAY 9, 2019
                              MINNEAPOLIS, MN
                     OPEN TEAMS - WOMEN (TOP 5 SCORE)


  1.   27:06.80 Run N Fun                                    (   5:25.36)
=======================================================
  1     5:21.75    679 Angie Williams                          F 39 
  2     5:21.82   2092 Colette Celichowski                     F 25 
  3     5:24.00    776 Alexandra Fossum                        F 23 
  4     5:26.45   1166 Molly Woodford                          F 29 
  5     5:32.78    524 Kiley Green                             F 25 
  6 (   5:34.45)   287 Angie Voight                            F 42 
  7 (   5:35.08)   920 Elena Hengel                            F 22 
  8 (   5:36.31)  1164 Kari Campeau                            F 29 
  9 (   5:42.72)   840 Hannah Helstad                          F 23 
 10 (   5:44.28)   561 Lindsay Conrad                          F 37 
 11 (   5:44.83)  1163 Suzie Fox                               F 35 
 12 (   5:49.67)   469 Melissa Gacek                           F 43 
 13 (   6:05.06)   422 Clare Kazmierczak                       F 42 
 14 (   6:09.15)   290 Bonnie Sons                             F 53 
 15 (   6:32.44)   682 Tracy Serreyn                           F 55 
 16 (   7:08.26)  1189 Shelly Larson                           F 49 
 17 (   7:15.07)  1353 Kristin Miller                          F 56 

  2.   27:14.33 Mill City Running                            (   5:26.86)
=======================================================
  1     5:18.82    964 Jamie Hoornaert                         F 24 
  2     5:23.49   1207 Ellen Smith                             F 25 
  3     5:28.62    534 Emma Koenig                             F 25 
  4     5:31.29   1414 Andrea Haus                             F 26 
  5     5:32.11    283 Halee Peterson                          F 25 
  6 (   5:34.54)   151 Abigail Fouts                           F 23 
  7 (   5:46.14)   439 Sara Conrad                             F 39 
  8 (   5:46.68)  1316 Annie Tyner                             F 25 
  9 (   5:48.85)   533 Heather Taylor                          F 24 
 10 (   5:55.09)  1062 Anna Moynihan                           F 25 
 11 (   6:12.63)   482 Melanie Mahoney                         F 24 
 12 (   6:19.57)   311 Helen Davis                             F 28 
 13 (   7:44.74)  1209 Nissa Larson                            F 41 
 14 (   9:02.30)  1252 Sarah Box                               F 40 
 15 (  11:28.78)   272 Alicia Wold                             F 54 

  3.   30:23.76 TC Running Company                           (   6:04.75)
=======================================================
  1     5:24.69   1128 Julie Running                           F 35 
  2     5:56.80    960 Nicole Cueno                            F 39 
  3     6:11.42   1184 Sonya Decker                            F 52 
  4     6:19.83    499 Nordica Stocker                         F 33 
  5     6:31.02    617 Kimberly Anderson                       F 54 
  6 (   6:34.83)  1362 Danielle Gordanier                      F 48 
  7 (   6:43.75)  1246 Tracy Sciacca                           F 39 
  8 (   7:25.96)  1403 Amy Clark                               F 55 

  4.   31:56.37 Run MN                                       (   6:23.27)
=======================================================
  1     5:37.93    817 Kara Parker                             F 49 
  2     6:00.47    646 Danielle Vitali                         F 27 
  3     6:25.01   1097 Jennifer Martone                        F 47 
  4     6:35.71   1011 Katy Class                              F 54 
  5     7:17.25   1211 Lori Anne Johnson-Nagy                  F 46 

  5.   34:57.60 Calhoun Beach Club                           (   6:59.52)
=======================================================
  1     6:09.34    627 Klara Manning                           F 25 
  2     6:09.66    430 Sarah Anderson                          F 23 
  3     6:44.93    312 Jessie Benson                           F 37 
  4     7:25.33   1243 Christie Steffen                        F 36 
  5     8:28.34    429 Cresta Jones                            F 44 

  6.   37:46.88 YWCA Minneapolis Running Team                (   7:33.37)
=======================================================
  1     6:35.75   1415 Samantha Perry                          F 27 
  2     7:21.52    516 Kari Cornell                            F 49 
  3     7:50.29   1114 Dina Khaled                             F 48 
  4     7:57.58    125 Jenne Hongosh                           F 39 
  5     8:01.74   1303 Maureen Peterson                        F 50 
  6 (   8:06.86)   363 Laurie Goudreault                       F 57 
  7 (  10:53.15)  1110 Paula Kocken                            F 62 



                            MEDTRONIC TC 1 MILE
                                MAY 9, 2019
                              MINNEAPOLIS, MN
                      40+ TEAMS - WOMEN (TOP 3 SCORE)


  1.   17:29.18 Run N Fun                                    (   5:49.72)
=======================================================
  1     5:34.45    287 Angie Voight                            F 42 
  2     5:49.67    469 Melissa Gacek                           F 43 
  3     6:05.06    422 Clare Kazmierczak                       F 42 
  4 (   6:09.15)   290 Bonnie Sons                             F 53 
  5 (   6:32.44)   682 Tracy Serreyn                           F 55 
  6 (   7:08.26)  1189 Shelly Larson                           F 49 
  7 (   7:15.07)  1353 Kristin Miller                          F 56 

  2.   18:38.65 Run MN                                       (   6:12.88)
=======================================================
  1     5:37.93    817 Kara Parker                             F 49 
  2     6:25.01   1097 Jennifer Martone                        F 47 
  3     6:35.71   1011 Katy Class                              F 54 
  4 (   7:17.25)  1211 Lori Anne Johnson-Nagy                  F 46 

  3.   19:17.27 TC Running Company                           (   6:25.75)
=======================================================
  1     6:11.42   1184 Sonya Decker                            F 52 
  2     6:31.02    617 Kimberly Anderson                       F 54 
  3     6:34.83   1362 Danielle Gordanier                      F 48 
  4 (   7:25.96)  1403 Amy Clark                               F 55 

  4.   21:20.42 St Cloud River Runners/EnduRUNce Shop        (   7:06.80)
=======================================================
  1     6:47.29    818 Jacki Devine                            F 57 
  2     6:57.69    733 Lisa Hines                              F 56 
  3     7:35.44    831 Anita Baugh                             F 61 
  4 (   9:41.89)   772 Denise Fenwick                          F 59 

  5.   23:13.55 YWCA Minneapolis Running Team                (   7:44.51)
=======================================================
  1     7:21.52    516 Kari Cornell                            F 49 
  2     7:50.29   1114 Dina Khaled                             F 48 
  3     8:01.74   1303 Maureen Peterson                        F 50 
  4 (   8:06.86)   363 Laurie Goudreault                       F 57 
  5 (  10:53.15)  1110 Paula Kocken                            F 62 

  6.   28:15.82 Mill City Running                            (   9:25.27)
=======================================================
  1     7:44.74   1209 Nissa Larson                            F 41 
  2     9:02.30   1252 Sarah Box                               F 40 
  3    11:28.78    272 Alicia Wold                             F 54 



                            MEDTRONIC TC 1 MILE
                                MAY 9, 2019
                              MINNEAPOLIS, MN
                      50+ TEAMS - WOMEN (TOP 3 SCORE)


  1.   19:56.66 Run N Fun                                    (   6:38.88)
=======================================================
  1     6:09.15    290 Bonnie Sons                             F 53 
  2     6:32.44    682 Tracy Serreyn                           F 55 
  3     7:15.07   1353 Kristin Miller                          F 56 

  2.   20:08.40 TC Running Company                           (   6:42.80)
=======================================================
  1     6:11.42   1184 Sonya Decker                            F 52 
  2     6:31.02    617 Kimberly Anderson                       F 54 
  3     7:25.96   1403 Amy Clark                               F 55 

  3.   21:20.42 St Cloud River Runners/EnduRUNce Shop        (   7:06.80)
=======================================================
  1     6:47.29    818 Jacki Devine                            F 57 
  2     6:57.69    733 Lisa Hines                              F 56 
  3     7:35.44    831 Anita Baugh                             F 61 
  4 (   9:41.89)   772 Denise Fenwick                          F 59 

  4.   27:01.75 YWCA Minneapolis Running Team                (   9:00.58)
=======================================================
  1     8:01.74   1303 Maureen Peterson                        F 50 
  2     8:06.86    363 Laurie Goudreault                       F 57 
  3    10:53.15   1110 Paula Kocken                            F 62 



                            MEDTRONIC TC 1 MILE
                                MAY 9, 2019
                              MINNEAPOLIS, MN
                      60+ TEAMS - WOMEN (TOP 3 SCORE)