Lola's Half Marathon -
Waconia, MN
6/3/2017

race logo










   

                                Lola's Run
                                Waconia, MN
                               June 3, 2017
                               Half Marathon
                          Corporate Team Results
   

The top 5 runners per team finishing place are added together for the total score.
The lowest score wins. Each team must have a male and female represented.

Total team time and average time per team runner are shown.

  1. 9:06:03 Wells Fargo Bank                             (1:49:13)
=======================================================
  1  1:39:09    691 Mark Roth           55 M Burnsville               MN 
  2  1:47:59   2518 Jason K Lewis       30 M Minneapolis              MN 
  3  1:50:23    953 Kevin Royea         50 M Chanhassen               MN 
  4  1:53:03    645 Meredith Sykora     41 F Minneapolis              MN 
  5  1:55:29    486 Marc Thompson       44 M Forest Lake              MN 

  2. 10:07:43 Twin Cities Orthopedics                      (2:01:33)
=======================================================
  1  1:40:41   2519 Sara Conrad         37 F Minneapolis              MN 
  2  1:51:41   2216 Matthew Bennett     28 M Waconia                  MN 
  3  2:00:31   1310 Lisa Nelson         51 F Saint Paul               MN 
  4  2:17:12    487 Erin Clark          24 F Minneapolis              MN 
  5  2:17:38   1040 Jessica Flakne      22 F Maple Plain              MN 

  3. 10:38:51 UnitedHealth Group Inc.                      (2:07:47)
=======================================================
  1  1:32:09    319 Michael Stone       49 M Minnetonka               MN 
  2  2:04:04    428 Sarah Stanek        25 F Minneapolis              MN 
  3  2:11:07   1939 Matthew Pioske      49 M Waconia                  MN 
  4  2:16:30   1227 Aura Carlstrom      54 F Plymouth                 MN 
  5  2:35:01   1106 Amanda Winship      37 F Lakeville                MN 

  4. 11:43:19 Allina                                       (2:20:40)
=======================================================
  1  2:03:09    632 Monique Strong      35 F Apple Valley             MN 
  2  2:16:02   1490 Erica Bania         30 F Brooklyn Park            MN 
  3  2:18:10   1384 Nicki Edmonson      33 F Minneapolis              MN 
  4  2:26:52   1076 Bridget Holbrook    25 F Minneapolis              MN 
  5  2:39:06    845 Caroline O'Connor   48 F Minneapolis              MN 

  5. 13:28:25 Optum                                        (2:41:41)
=======================================================
  1  1:56:33   1786 Denise Louden       42 F Excelsior                MN 
  2  2:29:24   1185 Carrie Lindon       39 F Eden Prairie             MN 
  3  2:34:11    238 Alison Boehlke      38 F Osseo                    MN 
  4  3:01:02   1170 Prakash Selvaraj    34 M Plymouth                 MN 
  5  3:27:15   2124 Jackie Schrank      25 F Chaska                   MN 



Results by MTEC Results -- http://www.mtecresults.com