Grand Forks, ND
10/2/2021











                            Grand Forks Invite
                              Grand Forks, ND
                              October 2, 2021
                          JUNIOR HIGH GIRLS - 3K
   

---------------------------------------------------------------------------
TEAM RESULTS: JUNIOR HIGH GIRLS
---------------------------------------------------------------------------


  1.    30  Davies                        
========================================
  1      3  Brynn Braaflat             13:00.19 
  2      4  Lucy Schaffer              13:10.03 
  3      5  Ellie Fosberg              13:10.43 
  4      8  Kayla Brachman             13:20.97 
  5     10  Addison Bock               13:24.02 
  6   ( 12) Johanna Stephens           13:32.21 
  7   ( 15) Ainsley Dietrich           13:42.99 
  8   ( 16) Sarah Clark                13:46.63 
  9   ( 24) Isabella Tesch             14:12.10 
 10   ( 30) Logan Bloom                14:41.96 
 11   ( 32) McKinley Beaton            14:43.79 
 12   ( 42) Lily Meidinger             16:00.35 
 13   ( 43) Julianna Soliman           16:00.46 
 14   ( 47) Kenzie Frier               16:15.38 
 15   ( 51) Reagan Gurney              16:24.68 
 16   ( 66) Ari Maldonado              23:03.35 

  2.    76  Red River                     
========================================
  1      6  Rowan Olmstead             13:11.62 
  2      7  Branwen Loeffler           13:20.82 
  3     17  Ellie Johnson              13:53.49 
  4     19  Addison Kotrba             14:06.43 
  5     27  Sabine Quackenbush         14:21.14 
  6   ( 58) Charlotte Kapinos          17:33.97 

  3.    81  West Fargo Sheyenne           
========================================
  1      2  Tanna Swenson              13:00.14 
  2      9  Emma Jaszkowiak            13:23.69 
  3     14  Atalia Harrison            13:42.19 
  4     25  Brooklyn Nickerson         14:13.82 
  5     31  Gabby Hanson               14:42.27 
  6   ( 34) Thalia Boucher             14:51.93 

  4.   146  Shanley                       
========================================
  1     11  Mary Wolf                  13:26.47 
  2     20  Lucy Reisenauer            14:06.52 
  3     22  Sophie Hansen              14:11.32 
  4     26  Olivia Shorma              14:19.54 
  5     67  Ghost 1                             

  5.   148  Grand Forks Central           
========================================
  1     13  Jaci Reardon               13:38.94 
  2     28  Breann Griffore            14:28.18 
  3     29  Rosie Beireis              14:33.78 
  4     37  Piper Severson             15:11.41 
  5     41  Finley Wesley              15:55.96 
  6   ( 55) Coral Heyd                 17:14.69 

  6.   155  West Fargo                    
========================================
  1     18  Ella Amundson              14:00.90 
  2     21  Erica Guo                  14:10.87 
  3     35  Chloe Warren               14:56.73 
  4     36  Angelina Ramirez           15:03.80 
  5     45  Marianne Oduor             16:12.55 
  6   ( 46) Nwanyioma Obi              16:15.11 
  7   ( 48) Samantha Christians        16:17.92 
  8   ( 53) Ladan Jama                 17:07.31 
  9   ( 63) Harnoor Johal              19:01.81 

  7.   195  Kindred                       
========================================
  1      1  Stella Walberg             12:38.58 
  2     39  Marcella Nettestad         15:24.45 
  3     49  Zoe Richard                16:23.71 
  4     50  Grace Cook                 16:24.64 
  5     56  Jocelyn Beyer              17:16.32 
  6   ( 60) Naomi Miller               18:19.25 

  8.   250  Valley City                   
========================================
  1     38  Jayda Kunze                15:24.40 
  2     44  Nora Wolhart               16:06.32 
  3     52  Josephina Spengler         17:05.49 
  4     57  Marisa Hoffarth            17:16.36 
  5     59  Tyana Judd                 18:15.18 
  6   ( 62) Emmy Jones                 18:53.32 

  9.   286  Fargo South                   
========================================
  1     40  Eve Hashbarger             15:25.64 
  2     54  Alora Eback                17:11.77 
  3     61  Katelyn Erickson           18:40.40 
  4     64  Patience Toh               20:07.83 
  5     67  Ghost 1                             

 10.   292  Northern Cass                 
========================================
  1     23  Annabel Steinberger        14:11.36 
  2     65  Brooke Krouth              22:54.56 
  3     67  Ghost 1                             
  4     68  Ghost 2                             
  5     69  Ghost 3                             

 11.   307  Devils Lake                   
========================================
  1     33  Elizabeth Orness           14:51.20 
  2     67  Ghost 1                             
  3     68  Ghost 2                             
  4     69  Ghost 3                             
  5     70  Ghost 4                             



---------------------------------------------------------------------------
INDIVIDUAL RESULTS: JUNIOR HIGH GIRLS
---------------------------------------------------------------------------

Place Tea/Tot  No.  Name                  Grade Team                           Time    Pace     
===== ======== ==== ===================== ===== ============================== ======= ===== 
    1   1/6     987 Stella Walberg            9 Kindred                        12:38.6  6:47 
    2   1/6    1855 Tanna Swenson             7 West Fargo Sheyenne            13:00.2  6:59 
    3   1/16    819 Brynn Braaflat            7 Davies                         13:00.2  6:59 
    4   2/16    832 Lucy Schaffer             8 Davies                         13:10.1  7:04 
    5   3/16    824 Ellie Fosberg             8 Davies                         13:10.5  7:05 
    6   1/6    1032 Rowan Olmstead            8 Red River                      13:11.7  7:05 
    7   2/6    1031 Branwen Loeffler          8 Red River                      13:20.9  7:10 
    8   4/16    820 Kayla Brachman            8 Davies                         13:21.0  7:10 
    9   2/6    1853 Emma Jaszkowiak           7 West Fargo Sheyenne            13:23.7  7:12 
   10   5/16    817 Addison Bock              8 Davies                         13:24.1  7:12 
   11   1/4    1381 Mary Wolf                 7 Shanley                        13:26.5  7:13 
   12   6/16    836 Johanna Stephens          7 Davies                         13:32.3  7:16 
   13   1/6     939 Jaci Reardon              8 Grand Forks Central            13:39.0  7:20 
   14   3/6    1852 Atalia Harrison           8 West Fargo Sheyenne            13:42.2  7:22 
   15   7/16    822 Ainsley Dietrich          7 Davies                         13:43.0  7:22 
   16   8/16    821 Sarah Clark               7 Davies                         13:46.7  7:24 
   17   3/6    1028 Ellie Johnson             8 Red River                      13:53.5  7:28 
   18   1/9    1797 Ella Amundson             7 West Fargo                     14:00.9  7:32 
   19   4/6    1030 Addison Kotrba            8 Red River                      14:06.5  7:35 
   20   2/4    1379 Lucy Reisenauer           8 Shanley                        14:06.6  7:35 
   21   2/9    1799 Erica Guo                 8 West Fargo                     14:10.9  7:37 
   22   3/4    1378 Sophie Hansen             8 Shanley                        14:11.4  7:37 
   23   1/2    1020 Annabel Steinberger       7 Northern Cass                  14:11.4  7:37 
   24   9/16    837 Isabella Tesch            7 Davies                         14:12.1  7:38 
   25   4/6    1854 Brooklyn Nickerson        7 West Fargo Sheyenne            14:13.9  7:39 
   26   4/4    1380 Olivia Shorma             7 Shanley                        14:19.6  7:42 
   27   5/6    1033 Sabine Quackenbush        7 Red River                      14:21.2  7:42 
   28   2/6     937 Breann Griffore           8 Grand Forks Central            14:28.2  7:46 
   29   3/6     936 Rosie Beireis             7 Grand Forks Central            14:33.8  7:49 
   30  10/16    816 Logan Bloom               8 Davies                         14:42.0  7:54 
   31   5/6    1851 Gabby Hanson              8 West Fargo Sheyenne            14:42.3  7:54 
   32  11/16    815 McKinley Beaton           7 Davies                         14:43.8  7:55 
   33   1/1     870 Elizabeth Orness          8 Devils Lake                    14:51.2  7:59 
   34   6/6    1850 Thalia Boucher            7 West Fargo Sheyenne            14:52.0  7:59 
   35   3/9    1805 Chloe Warren              7 West Fargo                     14:56.8  8:02 
   36   4/9    1804 Angelina Ramirez          8 West Fargo                     15:03.8  8:05 
   37   4/6     940 Piper Severson            8 Grand Forks Central            15:11.5  8:09 
   38   1/6    1772 Jayda Kunze               8 Valley City                    15:24.4  8:16 
   39   2/6     985 Marcella Nettestad        9 Kindred                        15:24.5  8:16 
   40   1/4     903 Eve Hashbarger            8 Fargo South                    15:25.7  8:17 
   41   5/6     941 Finley Wesley             7 Grand Forks Central            15:56.0  8:33 
   42  12/16    830 Lily Meidinger            7 Davies                         16:00.4  8:36 
   43  13/16    835 Julianna Soliman          7 Davies                         16:00.5  8:36 
   44   2/6    1774 Nora Wolhart              7 Valley City                    16:06.4  8:39 
   45   5/9    1803 Marianne Oduor            8 West Fargo                     16:12.6  8:42 
   46   6/9    1802 Nwanyioma Obi             8 West Fargo                     16:15.2  8:44 
   47  14/16    825 Kenzie Frier              7 Davies                         16:15.4  8:44 
   48   7/9    1798 Samantha Christians       7 West Fargo                     16:18.0  8:45 
   49   3/6     986 Zoe Richard               7 Kindred                        16:23.8  8:48 
   50   4/6     982 Grace Cook                7 Kindred                        16:24.7  8:49 
   51  15/16    826 Reagan Gurney             8 Davies                         16:24.7  8:49 
   52   3/6    1773 Josephina Spengler       11 Valley City                    17:05.5  9:11 
   53   8/9    1800 Ladan Jama                8 West Fargo                     17:07.4  9:12 
   54   2/4     901 Alora Eback               9 Fargo South                    17:11.8  9:14 
   55   6/6     938 Coral Heyd               10 Grand Forks Central            17:14.7  9:16 
   56   5/6     981 Jocelyn Beyer             7 Kindred                        17:16.4  9:16 
   57   4/6    1769 Marisa Hoffarth           7 Valley City                    17:16.4  9:16 
   58   6/6    1029 Charlotte Kapinos         8 Red River                      17:34.0  9:26 
   59   5/6    1771 Tyana Judd               11 Valley City                    18:15.2  9:48 
   60   6/6     984 Naomi Miller              7 Kindred                        18:19.3  9:50 
   61   3/4     902 Katelyn Erickson         10 Fargo South                    18:40.4 10:02 
   62   6/6    1770 Emmy Jones               11 Valley City                    18:53.4 10:08 
   63   9/9    1801 Harnoor Johal             8 West Fargo                     19:01.9 10:13 
   64   4/4     904 Patience Toh             12 Fargo South                    20:07.9 10:48 
   65   2/2    1010 Brooke Krouth             9 Northern Cass                  22:54.6 12:18 
   66  16/16    829 Ari Maldonado             7 Davies                         23:03.4 12:23