Golden Valley, MN
2/7/2022











 
 
                      SECTION 6 - SKATE RESULTS - BOYS
                             Theodore Wirth Park
                           02/07/22 - 5 Kilometers
 
 Place Bib  Name                    Grade Team                Classic  Race3   Ska Both      Poi State    
 ===== ==== ======================= ===== =================== ======== ======= === ========= === ===== 
     1  421 Cooper Camp                12 Southwest            13:19.3 11:40.1   1   24:59.4  80       
     2  409 Andrew Defor               11 Edina                13:20.0 11:49.9   2   25:09.9  79       
     3  405 Jon Clarke                 12 Jefferson/kennedy    13:16.4 12:09.2   3   25:25.6  78       
     4  442 Benon Brattebo             11 Eden Prairie         13:16.8 12:19.3   5   25:36.1  77       
     5  426 Miguel Fresco-Hanlon       12 Southwest            14:07.0 12:13.3   4   26:20.3  76       
     6  401 Owen Lindseth              12 Southwest            14:03.0 12:27.1   7   26:30.1  74       
     7  407 Aj Hemink                  12 Minnetonka           14:05.3 12:24.9   6   26:30.2  75       
     8  411 Nico Alexander             12 Washburn             14:11.4 12:30.8   8   26:42.2  73       
     9  418 Anders Westanmo             9 Jefferson/kennedy    14:04.5 12:51.0   9   26:55.5  72       
    10  422 Derek Waddick              12 Washburn             14:21.3 13:12.4  12   27:33.7  71       
    11  417 Jace Haerter                9 Edina                14:40.5 13:17.7  15   27:58.2  70       
    12  424 Anthony Hilligoss          12 Eden Prairie         15:28.9 13:03.0  10   28:31.9  69       
    13  441 Zach Marquardt             12 Washburn             15:33.9 13:03.6  11   28:37.5  68       
    14  431 Alexandre Cholat           12 Washburn             15:28.0 13:13.0  13   28:41.0  67       
    15  419 Bennett Adams              10 Chaska Chanhassen    15:26.0 13:15.8  14   28:41.8  66       
    16  413 Nolan Bakken               11 Eden Prairie         15:36.7 13:28.7  17   29:05.4  65       
    17  433 Isaac Wilkey               11 Minnetonka           15:45.8 13:34.3  18   29:20.1  64       
    18  444 Max Westerlund             11 Minnetonka           15:53.7 13:26.7  16   29:20.4  63       
    19  438 Bergen Thorson             12 Southwest            15:49.5 13:38.4  19   29:27.9  62       
    20  412 Tristan Green              12 Minnetonka           15:50.5 14:01.6  24   29:52.1  61       
    21  430 Ian Klein                  10 Jefferson/kennedy    16:20.8 13:43.0  20   30:03.8  60       
    22  451 Scott Sorensen             12 Minnetonka           16:25.1 13:43.6  21   30:08.7  59       
    23  455 Ethan Collis               11 Washburn             16:23.0 13:47.1  22   30:10.1  58       
    24  450 Wes Sumner                 11 Southwest            16:21.9 13:54.5  23   30:16.4  57       
    25  404 Henry Schaefer             12 Richfield            16:08.6 14:34.9  29   30:43.5  56       
    26  445 Noah Guinee                11 Jefferson/kennedy    16:43.0 14:31.0  28   31:14.0  54       
    27  432 Peter Mans                 12 Edina                16:55.7 14:18.6  26   31:14.3  55       
    28  453 Will Ross                  11 Eden Prairie         17:19.7 14:10.3  25   31:30.0  53       
    29  402 Hudson Spears              12 Eden Prairie         16:47.5 14:53.5  31   31:41.0  52       
    30  443 Mason Young                12 Jefferson/kennedy    17:12.4 14:56.5  33   32:08.9  51       
    31  434 Collen Scheller            11 Chaska Chanhassen    17:55.4 14:25.8  27   32:21.2  50       
    32  425 Nick Weedman               11 Scottwest            17:43.6 14:56.4  32   32:40.0  49       
    33  439 Alex Clarity               12 Richfield            18:13.4 15:18.9  35   33:32.3  48       
    34  427 Finnian Adams               8 Chaska Chanhassen    18:19.9 15:15.8  34   33:35.7  47       
    35  423 Finnian Sheeley             9 Richfield            18:49.8 14:51.2  30   33:41.0  46       
    36  449 Andrew Gump                10 Edina                19:02.2 15:28.4  36   34:30.6  45       
    37  416 Kaleb Sharp                11 Scottwest            18:41.4 15:55.9  39   34:37.3  44       
    38  435 Adam Stiemke               12 Scottwest            19:10.9 15:29.5  37   34:40.4  43       
    39  410 Nolan Sutter               10 Chaska Chanhassen    18:09.5 17:02.4  44   35:11.9  42       
    40  437 Campbell Willmuth          11 Edina                19:29.6 15:50.7  38   35:20.3  41       
    41  452 Finn Olsen                 11 Holy Family          19:45.5 15:57.0  40   35:42.5  40       
    42  448 Caden Riga                  9 Scottwest            19:05.2 16:59.0  43   36:04.2  39       
    43  420 Michael O Donnell          12 Richfield            20:12.6 16:04.1  41   36:16.7  38       
    44  408 Andrew Norberg             11 Scottwest            20:18.6 16:46.9  42   37:05.5  37       
    45  428 Phillip Olson               9 Holy Family          21:24.9 17:21.9  45   38:46.8  36       
    46  440 Kellen Sieve               11 Holy Family          21:11.1 18:01.8  46   39:12.9  35       
    47  454 Caden Gilbert              12 Richfield            21:11.0 19:35.8  49   40:46.8  34       
    48  403 Mathew Santini             12 Holy Family          22:59.2 19:43.0  50   42:42.2  33       
    49  447 Mason Igl                   8 Chaska Chanhassen    23:47.4 19:28.4  48   43:15.8  32       
    50  415 Henry Lisko                 9 Holy Family          25:06.9 19:07.2  47   44:14.1  31       
    2/07/2022  5:04PM
 results by Mtec Results        results posted at:  www.mtecresults.com