Big Lake, MN
8/6/2022












              GRANITEMAN TRIATHLON SERIES - OVERALL STANDINGS
                              SPRINT DISTANCE

Eve Name                    City               St Age Sex Buffalo Clearwa Big Lak Average     
=== ======================= ================== == === === ======= ======= ======= ======== 
  1 Josh Sell               Waconia            MN  43 M   1:07:08 1:15:31          1:11:20 
  2 Nathan Lasselle         Maple Grove        MN  19 M   1:08:18 1:14:38          1:11:28 
  3 Craig Schroeder         Dayton             MN  39 M   1:08:44 1:18:51          1:13:48 
  4 Jon Lenz                Saint Paul         MN  34 M   1:13:31 1:24:19          1:18:55 
  5 Scott Dezurik           Avon               MN  54 M   1:18:07 1:23:26          1:20:47 
  6 Anthony Von Ruden       Osseo              MN  36 M   1:16:55 1:26:00          1:21:28 
  7 Dan Greer               Osseo              MN  36 M   1:21:27 1:27:09          1:24:18 
  8 Dan Reitsma             Carver             MN  44 M   1:22:29 1:28:24          1:25:27 
  9 Mary Crookston          Lakeville          MN  58 F   1:24:17 1:33:30          1:28:54 
 10 Mike Borneke            Eagle Lake         MN  68 M   1:25:51 1:34:19          1:30:05 
 11 John Henrichsen         Elk River          MN  51 M   1:26:59 1:38:15          1:32:37 
 12 Mike Lawrence           Rice               MN  46 M   1:28:37 1:39:02          1:33:50 
 13 Shane Quinn             Stillwater         MN  52 M   1:30:25 1:38:15          1:34:20 
 14 Melissa Krebsbach       Maple Grove        MN  30 F   1:37:36 1:40:26          1:39:01 
 15 Alexandra Stuart        Wayzata            MN  30 F   1:40:32 1:51:37          1:46:05 
 16 Travis Soland           Onalaska           WI  42 M   1:53:36 2:00:28          1:57:02 
results by Pickle Events                                       www.pickleevents.com


================================================================================
MALE SPRINT SERIES RESULTS (TOP 10)
================================================================================
Eve Name                    City               St Age Buff    Clw     Bl      Total Ti    
=== ======================= ================== == === ======= ======= ======= ======== 
  1 Josh Sell               Waconia            MN  43 1:07:08 1:15:31          1:11:20 
  2 Nathan Lasselle         Maple Grove        MN  19 1:08:18 1:14:38          1:11:28 
  3 Craig Schroeder         Dayton             MN  39 1:08:44 1:18:51          1:13:48 
  4 Jon Lenz                Saint Paul         MN  34 1:13:31 1:24:19          1:18:55 
  5 Scott Dezurik           Avon               MN  54 1:18:07 1:23:26          1:20:47 
  6 Anthony Von Ruden       Osseo              MN  36 1:16:55 1:26:00          1:21:28 
  7 Dan Greer               Osseo              MN  36 1:21:27 1:27:09          1:24:18 
  8 Dan Reitsma             Carver             MN  44 1:22:29 1:28:24          1:25:27 
  9 Mike Borneke            Eagle Lake         MN  68 1:25:51 1:34:19          1:30:05 
 10 John Henrichsen         Elk River          MN  51 1:26:59 1:38:15          1:32:37 

================================================================================
FEMALE SPRINT SERIES RESULTS (TOP 10)
================================================================================
Eve Name                    City               St Age Buff    Clw     Bl      Total Ti    
=== ======================= ================== == === ======= ======= ======= ======== 
  1 Mary Crookston          Lakeville          MN  58 1:24:17 1:33:30          1:28:54 
  2 Melissa Krebsbach       Maple Grove        MN  30 1:37:36 1:40:26          1:39:01 
  3 Alexandra Stuart        Wayzata            MN  30 1:40:32 1:51:37          1:46:05 


              GRANITEMAN TRIATHLON SERIES - OVERALL STANDINGS
                             OLYMPIC DISTANCE

Eve Name                    City               St Age Sex Buffalo Clearwa Big Lak Average     
=== ======================= ================== == === === ======= ======= ======= ======== 
  1 Jason Liebsch           Dayton             MN  37 M   2:13:28 2:21:26          2:17:27 
  2 Steven Voss             Osseo              MN  37 M   2:19:25 2:24:22          2:21:54 
  3 Nate Miller             Minnetonka         MN  30 M   2:23:33 2:30:03          2:26:48 
  4 Troy Edmond             North Branch       MN  35 M   2:35:11 2:40:09          2:37:40 
  5 Adam Kuenzel            Minneapolis        MN  62 M   2:36:21 2:43:00          2:39:41 
  6 Andrw Wiecher           Minneapolis        MN  40 M   2:42:07 2:40:37          2:41:22 
  7 Brad Koch               Forest Lake        MN  41 M   2:50:34 2:55:14          2:52:54 
  8 Jessica Bratsch         La Crosse          WI  40 F   2:54:52 3:02:34          2:58:43 
  9 Matthew Gryniewski      Moundsview         MN  41 M   3:04:26 3:09:34          3:07:00 
 10 Julie Van Den Heuvel    Holmen             WI  53 F   3:13:35 3:36:25          3:25:00 
results by Pickle Events                                       www.pickleevents.com

================================================================================
MALE OLYMPIC  SERIES RESULTS (TOP 10)
================================================================================
Eve Name                    City               St Age Buff    Clw     Bl      Total Ti    
=== ======================= ================== == === ======= ======= ======= ======== 
  1 Jason Liebsch           Dayton             MN  37 2:13:28 2:21:26          2:17:27 
  2 Steven Voss             Osseo              MN  37 2:19:25 2:24:22          2:21:54 
  3 Nate Miller             Minnetonka         MN  30 2:23:33 2:30:03          2:26:48 
  4 Troy Edmond             North Branch       MN  35 2:35:11 2:40:09          2:37:40 
  5 Adam Kuenzel            Minneapolis        MN  62 2:36:21 2:43:00          2:39:41 
  6 Andrw Wiecher           Minneapolis        MN  40 2:42:07 2:40:37          2:41:22 
  7 Brad Koch               Forest Lake        MN  41 2:50:34 2:55:14          2:52:54 
  8 Matthew Gryniewski      Moundsview         MN  41 3:04:26 3:09:34          3:07:00 

================================================================================
FEMALE OLYMPIC SERIES RESULTS (TOP 10)
================================================================================
Eve Name                    City               St Age Buff    Clw     Bl      Total Ti    
=== ======================= ================== == === ======= ======= ======= ======== 
  1 Jessica Bratsch         La Crosse          WI  40 2:54:52 3:02:34          2:58:43 
  2 Julie Van Den Heuvel    Holmen             WI  53 3:13:35 3:36:25          3:25:00