Minneapolis, MN
1/5/2019











 
                          Loppet High School Invite
                               January 5, 2019
                             Theodore Wirth Park
                            GIRLS SKATE - OVERALL
                                       
 
 Place Sch/Tot  Poi No.     Name                    School          H  Time          
 ===== ======== === ======= ======================= =============== == ========== 
     1   1/3     60       4 Mae Barnes              Armstrong        1   14:30.53 
     2   1/3     59      14 Stephanie Lewis         Blaine           1   14:32.29 
     3   1/3     58      49 Gabby Kraemer           Eastview         1   15:03.89 
     4   2/3     57      50 Josie Roberts           Eastview         2   15:17.33 
     5   1/3     56      68 Morgan Richter          Edina            2   15:22.36 
     6   1/2     55     109 Kasia Bednarski         Mpls Southwest   1   15:30.65 
     7   2/3     54      67 Sadie Schreiner         Edina            1   15:43.11 
     8   1/3     53      57 Ella Bakken             Eden Prairie     1   15:49.66 
     9   1/3     52      41 Kaia Hilgendorf-Roost   Central          2   15:52.78 
    10   1/3     51      24 Sierra Larson           Bloomington      1   15:57.34 
    11   2/3     50      40 Claire Weissman         Central          1   16:17.33 
    12   2/3     49       5 Briana Umana            Armstrong        2   16:18.14 
    13   1/2     48     104 Maddie Erickson         ISD 196          1   16:24.96 
    14   1/3     47     126 Ingrid O'Connor         Prior Lake       1   16:25.78 
    15   1/3     46     146 Regan Hansen            Rosemount        1   16:32.54 
    16   3/3     45      69 Addie Hinkie            Edina            3   16:50.55 
    17   1/3     44      96 Zella Fruzyna           Irondale         1   16:52.95 
    18   2/2     43     110 Kate Dwyer              Mpls Southwest   2   16:56.09 
    19   2/3     42     127 Laura Murr              Prior Lake       2   17:11.15 
    20   2/3     41      58 Allie Gross             Eden Prairie     2   17:14.83 
    21   3/3     40      59 Lara Welter             Eden Prairie     3   17:24.99 
    22   2/3     39      15 Kelsie Huver            Blaine           2   17:32.79 
    23   2/2     38     105 Kyra Kusnierek          ISD 196          2   17:37.16 
    24   3/3     37       6 Olivia Foli             Armstrong        3   17:39.92 
    25   2/3     36     148 Lydia Jacobson          Rosemount        3   17:58.51 
    26   1/3     35      77 Tessa Laska             Henry Sibley     1   18:02.60 
    27   1/3     34     136 Mary Kenney             PWER             1   18:04.65 
    28   2/3     33      25 Erin Drewitz            Bloomington      2   18:07.88 
    29   2/3     32      97 Sarah Heuss             Irondale         2   18:20.46 
    30   3/3     31     128 Maia Johnson            Prior Lake       3   18:36.46 
    31   3/3     30      26 Anna Gaul               Bloomington      3   18:37.35 
    32   1/3     29     116 Claire Bussmann         Northfield       1   18:44.08 
    33   1/3     28      34 Molly Willmert          Burnsville       1   18:49.77 
    34   2/3     27      35 Emma Brown              Burnsville       2   19:04.93 
    35   3/3     26      51 Emily Percival          Eastview         3   19:09.11 
    36   3/3     25      98 Laura Hardwick          Irondale         3   19:14.39 
    37   3/3     24     147 Nicole Jacobson         Rosemount        2   19:21.03 
    38   1/3     23      88 Audrey Urbanowicz       Hopkins          2   19:28.01 
    39   2/3     22      78 Kieran White            Henry Sibley     2   20:00.56 
    40   2/3     21     118 Celine Falcon-Geist     Northfield       3   20:03.74 
    41   3/3     20      16 Adriana Potts           Blaine           3   20:05.63 
    42   3/3     19      42 Hanna Savaraid          Central          3   20:16.86 
    43   3/3     18      36 Amanda Handt            Burnsville       3   20:18.58 
    44   2/3     17      87 Ati Hernke              Hopkins          1   20:34.79 
    45   3/3     16     303 Ani Palm                Hopkins          3   20:48.19 
    46   3/3     15     117 Wendy Bollum            Northfield       2   20:49.38 
    47   2/3     14     138 Anika Klund             PWER             3   21:05.67 
    48   3/3     13      79 Madeline Smith          Henry Sibley     3   21:15.64 
    49   3/3     12     137 Elin Harrison           PWER             2   22:17.01 
    1/05/2019 11:04AM


                          Loppet High School Invite
                               January 5, 2019
                             Theodore Wirth Park
                            BOYS SKATE - OVERALL
                                       
 
 Place Sch/Tot  Poi No.     Name                    School          H  Time          
 ===== ======== === ======= ======================= =============== == ========== 
     1   1/3     60     186 Matthew Berg            Burnsville       1   12:40.99 
     2   1/3     59     176 Matthew Clarke          Bloomington      1   12:56.16 
     3   1/3     58     276 Patrick Welch           Northfield       1   12:56.66 
     4   1/3     57     211 Zach Spears             Eden Prairie     1   13:01.87 
     5   1/3     56     286 Tom Beyer               Prior Lake       1   13:06.98 
     6   1/3     55     153 Sam Theisen             Armstrong        1   13:15.48 
     7   1/3     54     221 Matt Egger              Edina            1   13:25.86 
     8   1/3     53     231 Ben Church              Henry Sibley     1   13:26.32 
     9   1/3     52     201 Brian Dilla             Eagan            1   13:26.35 
    10   1/3     51     192 Aidan Finnegan          Central          1   13:28.44 
    11   1/2     50     267 Charlie Grabow          Mpls Southwest   2   13:30.82 
    12   2/3     49     222 Eli Frenkel             Edina            2   13:30.92 
    13   2/3     48     154 Tommy Brandes           Armstrong        2   13:38.06 
    14   2/3     47     202 Josh Werhman            Eagan            2   13:53.09 
    15   2/3     46     212 Liam Penn               Eden Prairie     2   14:01.70 
    16   2/3     45     193 Zachary Danielson       Central          2   14:04.94 
    17   1/3     44     166 Phillip Marquardt       Blaine           1   14:15.44 
    18   2/3     43     167 Nathan Smith            Blaine           2   14:16.96 
    19   2/3     42     177 Tim Lueth               Bloomington      2   14:20.28 
    20   1/3     41     260 Andrew Tarara           ISD 196          1   14:32.36 
    21   2/3     40     232 Nathan Whitcomb         Henry Sibley     2   14:45.16 
    22   2/3     39     287 Evan O'Connor           Prior Lake       2   14:48.18 
    23   3/3     38     203 Charlie Dilla           Eagan            3   14:52.65 
    24   2/3     37     278 Martin Brice            Northfield       3   14:56.19 
    25   1/3     36     241 Oliver Krawczyk         Hopkins          1   15:00.36 
    26   3/3     35     155 Luke Sicora             Armstrong        3   15:03.14 
    27   2/3     34     261 Brenan Clendening       ISD 196          2   15:09.22 
    28   1/3     33     251 Simon Alexander         Irondale         1   15:17.46 
    29   3/3     32     194 Liam Kennedy            Central          3   15:27.47 
    30   3/3     31     223 Noah Rudi               Edina            3   15:27.90 
    31   3/3     30     213 Nick Miller             Eden Prairie     3   15:30.45 
    32   3/3     29     233 Erik Haider             Henry Sibley     3   15:51.50 
    33   3/3     28     277 Simone Gaetani          Northfield       2   16:11.92 
    34   2/3     27     252 Joey Lyngdal            Irondale         2   16:21.81 
    35   3/3     26     262 Nick Schwartz           ISD 196          3   16:32.54 
    36   2/2     25     268 Aiden West              Mpls Southwest   3   16:33.44 
    37   2/3     24     242 John Struyk             Hopkins          2   16:56.83 
    38   3/3     23     178 Lucas Kramarczuk        Bloomington      3   17:05.68 
    39   3/3     22     168 Sam Lewis               Blaine           3   17:16.28 
    40   1/3     21     297 Joey Shoemaker          PWER             2   17:27.30 
    41   3/3     20     288 Conor Young             Prior Lake       3   17:28.44 
    42   2/3     19     188 Zach Friedmann          Burnsville       3   17:31.44 
    43   3/3     18     243 Simon Struyk            Hopkins          3   17:40.55 
    44   3/3     17     187 Nicholas Larson         Burnsville       2   17:47.07 
    45   3/3     16     253 Sam Parlin              Irondale         3   18:28.00 
    46   2/3     15     295 Peter Anderson          PWER             3   18:32.04 
    47   3/3     14     296 Zach Skinner            PWER             1   19:03.09 
    1/05/2019 11:04AM