Golden Valley, MN
3/3/2021











                                                                       Page 1
 
 
                      SECTION 5 - SKATE RESULTS - GIRLS
                             Theodore Wirth Park
                          03/03/21 - 3.5 Kilometers
 
 Place Bib  Name                    Grade Team                Classic  Skate   Both      Pts State    
 ===== ==== ======================= ===== =================== ======== ======= ========= === ===== 
     1  113 Hailee Zimpel              10 Elk River Zimmerman 12:42    10:32.4   23:14.7 100 TEAM  
     2  114 Lindsey Young              11 Maple Grove         12:54    11:24.9   24:19.4  99 IND   
     3  109 Katelyn Gramstad           12 Elk River Zimmerman 13:19    11:21.6   24:40.8  98 TEAM  
     4  112 Claire Beckman             12 Andover             13:47    11:16.9   25:04.5  97 IND   
     5  161 Lilah Gilyard              11 Coon Rapids         13:11    12:07.9   25:19.2  96 IND   
     6  141 Nora Kerr                   9 Mora                14:05    11:56.1   26:01.5  95 TEAM  
     7  137 Mattea Van Hale            11 Mora                14:21    11:51.2   26:12.8  94 TEAM  
     8  129 Lily Erickson              11 Mora                14:11    12:02.1   26:13.5  93 TEAM  
     9  110 Kalli Smith                12 Maple Grove         14:20    11:53.6   26:14.2  92 IND   
    10  105 Claire Swanson              7 Elk River Zimmerman 13:54    12:22.0   26:16.0  91 TEAM  
    11  116 Olivia Krafty              10 Andover             14:24    11:56.8   26:21.0  90 1ND   
    12  106 Savannah Krull             10 Maple Grove         13:58    12:27.5   26:25.6  89 IND   
    13  143 Natalie Bennett            12 Blaine              14:07    12:20.6   26:28.3  88       
    14  159 Kaelyn Nelson               9 Anoka               14:08    12:26.2   26:34.9  87       
    15  101 Mallory Williams           12 Elk River Zimmerman 14:30    12:13.9   26:44.6  86 TEAM  
    16  107 Claire Vandentop           12 Spring Lake Park -  14:35    12:10.9   26:46.4  85       
    17  117 Audrey Neuerburg-Chapma    12 Elk River Zimmerman 14:20    12:27.6   26:48.1  84 TEAM  
    18  111 Autumn Vandentop           12 Spring Lake Park -  14:56    11:53.6   26:50.2  83       
    19  120 Chloe Voss                 10 Andover             14:47    12:23.4   27:11.2  82       
    20  133 Tayah Anderson              9 Mora                15:05    12:22.2   27:27.6  81 TEAM  
    21  103 Samantha Solboe            10 Spring Lake Park -  14:48    12:51.1   27:39.9  80       
    22  132 Mikaela Hetchler           10 Rogers              14:40    12:59.9   27:40.6  79       
    23  130 Abby Hibbs                  8 Champlin Park       14:35    13:07.8   27:43.1  78       
    24  119 Kirsten King               11 Spring Lake Park -  14:59    12:44.7   27:43.8  77       
    25  123 Kaitlyn Finnegan           11 Spring Lake Park -  14:44    13:05.6   27:49.7  76       
    26  102 Caroline Ringsmuth         11 Maple Grove         14:31    13:19.9   27:51.6  75       
    27  136 Anna Eich                  12 Rogers              15:08    12:45.7   27:54.1  74       
    28  118 Sierra Krull                8 Maple Grove         15:10    12:51.9   28:02.2  73       
    29  145 Lola Schwinghamer           9 Mora                14:52    13:11.6   28:03.7  72 TEAM  
    30  146 Cassidy Tanner             12 Champlin Park       15:08    12:59.1   28:07.4  71       
    31  115 Tatum Leibke               11 Spring Lake Park -  15:14    12:54.2   28:09.1  70       
    32  139 Kelsey Huver               11 Blaine              14:47    13:35.1   28:22.7  69       
    33  134 Ashlyn Murphy              12 Champlin Park       15:02    13:26.1   28:28.2  68       
    34  142 Maggie Grossman            12 Champlin Park       15:15    13:14.1   28:29.6  67       
    35  153 Ariella Onasch             12 Mora                15:42    12:50.0   28:32.3  66 TEAM  
    36  125 Emily Baker                 9 Elk River Zimmerman 15:18    13:14.0   28:32.6  65 TEAM  
    37  108 Julia Babineau             10 Andover             15:02    13:36.5   28:39.4  64       
    38  158 Madeleine Kjome            11 Osseo               15:35    13:06.5   28:42.4  63       
    39  121 Ilus Gallay                12 Elk River Zimmerman 15:38    13:04.8   28:43.7  62 TEAM  
    40  162 Kendel Poppe Boehm         10 Osseo               15:39    13:08.2   28:47.7  61       
    41  126 Shaelyse Fehr              12 Maple Grove         15:13    13:38.9   28:52.0  60       
    42  155 Emma Miller                11 Blaine              15:13    13:39.1   28:52.4  59       
    43  150 Elise Oldroyd              10 Champlin Park       15:13    13:56.4   29:10.0  58       
    44  138 Atley Schreiner            12 Champlin Park       15:42    13:28.3   29:10.4  57       
    45  149 Anneliese Moe               9 Mora                16:33    12:44.2   29:17.8  56 TEAM  
    46  135 Adriana Potts              11 Blaine              16:10    13:11.9   29:22.8  55       
    47  169 Zoe Hoaglund               12 Coon Rapids         15:53    13:37.3   29:30.7  54       
    48  140 Anna Cargill               11 Rogers              15:30    14:06.4   29:36.5  53       
    49  151 Molly Claussen             11 Blaine              15:23    14:18.2   29:42.1  52       
    50  122 Nora Kivi                   8 Maple Grove         16:04    13:47.5   29:52.2  51       
    51  157 Ilsa Hoaglund              12 Coon Rapids         16:22    13:36.5   29:58.6  50       
    52  127 Signe Johnson              11 Spring Lake Park -  16:41    13:30.0   30:11.7  49       
    53  124 Emelia Konen               10 Andover             17:09    13:26.9   30:36.4  48       
    54  165 Josie Ingvaldson           12 Coon Rapids         16:54    13:59.9   30:54.8  47       
    55  154 Lydia Lindell               9 Champlin Park       16:01    14:54.0   30:55.5  46       
    56  174 Maria Hoff                 10 Osseo               16:56    13:59.2   30:55.6  45       
    57  166 Gianna Vecellio             9 Osseo               16:58    14:19.8   31:18.5  44       
    58  131 Isabelle Scully            12 Blaine              16:33    15:08.9   31:42.6  43       
    59  128 Allison Overome            11 Andover             17:01    14:46.0   31:47.4  42       
    60  163 Allison Hookum             11 Anoka               17:20    14:39.9   31:59.9  41       
    61  148 Elise Ames                 12 Rogers              17:31    14:46.2   32:17.6  40       
    62  170 Teresa Shah                 9 Osseo               16:07    16:22.7   32:30.0  39       
    63  177 Ava Kehr                   11 Coon Rapids         17:45    14:59.1   32:45.0  38       
    64  160 Aly Blomberg                9 Park Center         17:56    15:13.9   33:10.3  37       
    65  164 Devon Torgerson             9 Park Center         17:03    16:34.5   33:37.8  36       
    66  167 Isabella Brand             12 Anoka               18:32    15:37.4   34:09.9  35       
    67  173 Tara Treml                 12 Coon Rapids         18:54    16:07.9   35:01.9  34       
    68  152 Maria Hanauska              9 Rogers              19:00    16:09.0   35:09.8  33       
    69  171 Olivia Goddard              9 Anoka               18:41    16:36.0   35:17.3  32       
    70  147 Francesca Kratochvill      12 Blaine              18:03    17:19.0   35:22.4  31       
    71  181 Akala Lowe                 11 Coon Rapids         18:29    15:03.3                     
    72  178 Elsie Higgins               8 Osseo               17:15    15:52.4                     
    73  182 Ruby Engel                 11 Osseo               17:48    16:00.6                     
    3/03/2021  3:34PM
 results by Mtec Results        results posted at:  www.mtecresults.com