Golden Valley, MN
3/3/2021











 
 
                     SECTION 5 - CLASSIC RESULTS - GIRLS
                             Theodore Wirth Park
                          03/03/21 - 3.5 Kilometers
 
 Place Bib  Name                    Grade Team                Time       
 ===== ==== ======================= ===== =================== ======= 
     1  113 Hailee Zimpel              10 Elk River Zimmerman 12:42.3 
     2  114 Lindsey Young              11 Maple Grove         12:54.5 
     3  161 Lilah Gilyard              11 Coon Rapids         13:11.3 
     4  109 Katelyn Gramstad           12 Elk River Zimmerman 13:19.2 
     5  112 Claire Beckman             12 Andover             13:47.6 
     6  105 Claire Swanson              7 Elk River Zimmerman 13:54.0 
     7  106 Savannah Krull             10 Maple Grove         13:58.1 
     8  141 Nora Kerr                   9 Mora                14:05.4 
     9  143 Natalie Bennett            12 Blaine              14:07.7 
    10  159 Kaelyn Nelson               9 Anoka               14:08.7 
    11  129 Lily Erickson              11 Mora                14:11.4 
    12  117 Audrey Neuerburg-Chapma    12 Elk River Zimmerman 14:20.5 
    13  110 Kalli Smith                12 Maple Grove         14:20.6 
    14  137 Mattea Van Hale            11 Mora                14:21.6 
    15  116 Olivia Krafty              10 Andover             14:24.2 
    16  101 Mallory Williams           12 Elk River Zimmerman 14:30.7 
    17  102 Caroline Ringsmuth         11 Maple Grove         14:31.7 
    18  130 Abby Hibbs                  8 Champlin Park       14:35.3 
    19  107 Claire Vandentop           12 Spring Lake Park -  14:35.5 
    20  132 Mikaela Hetchler           10 Rogers              14:40.7 
    21  123 Kaitlyn Finnegan           11 Spring Lake Park -  14:44.1 
    22  139 Kelsey Huver               11 Blaine              14:47.6 
    23  120 Chloe Voss                 10 Andover             14:47.8 
    24  103 Samantha Solboe            10 Spring Lake Park -  14:48.8 
    25  145 Lola Schwinghamer           9 Mora                14:52.1 
    26  111 Autumn Vandentop           12 Spring Lake Park -  14:56.6 
    27  119 Kirsten King               11 Spring Lake Park -  14:59.1 
    28  134 Ashlyn Murphy              12 Champlin Park       15:02.1 
    29  108 Julia Babineau             10 Andover             15:02.9 
    30  133 Tayah Anderson              9 Mora                15:05.4 
    31  146 Cassidy Tanner             12 Champlin Park       15:08.3 
    32  136 Anna Eich                  12 Rogers              15:08.4 
    33  118 Sierra Krull                8 Maple Grove         15:10.3 
    34  126 Shaelyse Fehr              12 Maple Grove         15:13.1 
    35  155 Emma Miller                11 Blaine              15:13.3 
    36  150 Elise Oldroyd              10 Champlin Park       15:13.6 
    37  115 Tatum Leibke               11 Spring Lake Park -  15:14.9 
    38  142 Maggie Grossman            12 Champlin Park       15:15.5 
    39  125 Emily Baker                 9 Elk River Zimmerman 15:18.6 
    40  151 Molly Claussen             11 Blaine              15:23.9 
    41  140 Anna Cargill               11 Rogers              15:30.1 
    42  158 Madeleine Kjome            11 Osseo               15:35.9 
    43  121 Ilus Gallay                12 Elk River Zimmerman 15:38.9 
    44  162 Kendel Poppe Boehm         10 Osseo               15:39.5 
    45  138 Atley Schreiner            12 Champlin Park       15:42.1 
    46  153 Ariella Onasch             12 Mora                15:42.3 
    47  169 Zoe Hoaglund               12 Coon Rapids         15:53.4 
    48  154 Lydia Lindell               9 Champlin Park       16:01.5 
    49  122 Nora Kivi                   8 Maple Grove         16:04.7 
    50  170 Teresa Shah                 9 Osseo               16:07.3 
    51  135 Adriana Potts              11 Blaine              16:10.9 
    52  157 Ilsa Hoaglund              12 Coon Rapids         16:22.1 
    53  149 Anneliese Moe               9 Mora                16:33.6 
    54  131 Isabelle Scully            12 Blaine              16:33.7 
    55  127 Signe Johnson              11 Spring Lake Park -  16:41.7 
    56  165 Josie Ingvaldson           12 Coon Rapids         16:54.9 
    57  174 Maria Hoff                 10 Osseo               16:56.4 
    58  166 Gianna Vecellio             9 Osseo               16:58.7 
    59  128 Allison Overome            11 Andover             17:01.4 
    60  164 Devon Torgerson             9 Park Center         17:03.3 
    61  124 Emelia Konen               10 Andover             17:09.5 
    62  178 Elsie Higgins               8 Osseo               17:15.2 
    63  163 Allison Hookum             11 Anoka               17:20.0 
    64  148 Elise Ames                 12 Rogers              17:31.4 
    65  177 Ava Kehr                   11 Coon Rapids         17:45.9 
    66  182 Ruby Engel                 11 Osseo               17:48.6 
    67  160 Aly Blomberg                9 Park Center         17:56.4 
    68  147 Francesca Kratochvill      12 Blaine              18:03.4 
    69  181 Akala Lowe                 11 Coon Rapids         18:29.0 
    70  167 Isabella Brand             12 Anoka               18:32.5 
    71  171 Olivia Goddard              9 Anoka               18:41.3 
    72  173 Tara Treml                 12 Coon Rapids         18:54.0 
    73  152 Maria Hanauska              9 Rogers              19:00.8 
    74  156 Lillian Mohr                9 Rogers              20:19.1 
    75  104 Kerra Curnow               12 Andover             20:53.7 
    3/03/2021  2:26PM
 results by Mtec Results        results posted at:  www.MSHSL.org