Golden Valley, MN
2/9/2022











 
 
                      SECTION 5 - SKATE RESULTS - GIRLS
                             Theodore Wirth Park
                           02/09/22 - 5 Kilometers
 
 Place Bib  Name                    Grade Team                Classic  Race4   Both      Pts State    
 ===== ==== ======================= ===== =================== ======== ======= ========= === ===== 
     1  523 Hailee Zimpel              11 Elk River/zimmerman 15:49    14:27.3   30:17.1  80       
     2  522 Siri Stolen                10 Irondale            17:14    14:54.8   32:08.8  79       
     3  527 Lilah Gilyard              12 Coon Rapids         16:53    15:32.1   32:25.4  78       
     4  515 Lindsey Young              12 Maple Grove         17:52    14:57.4   32:49.8  77       
     5  516 Olivia Krafty              11 Andover             17:39    15:18.5   32:58.3  76       
     6  535 Elizabeth Vanloon          12 Irondale            18:13    15:11.1   33:24.2  75       
     7  505 Claire Swanson              8 Elk River/zimmerman 17:57    15:44.3   33:41.4  74       
     8  545 Mia Nordberg               10 Irondale            18:28    15:56.9   34:25.0  73       
     9  521 Abby Hibbs                  9 Champlin Park       18:48    15:50.0   34:38.8  72       
    10  532 Savannah Krull             11 Maple Grove         18:37    16:03.5   34:40.8  71       
    11  542 Julia Babineau             11 Andover             18:50    15:55.1   34:45.4  70       
    12  512 Mikaela Hetchler           11 Rogers              18:49    16:05.9   34:55.5  69       
    13  549 Selah Binsfeld              8 Elk River/zimmerman 19:43    15:50.7   35:33.8  68       
    14  529 Emily Baker                10 Elk River/zimmerman 19:35    16:06.6   35:41.8  67       
    15  508 Kelsey Huver               12 Blaine              20:15    16:32.6   36:48.1  66       
    16  511 Kaci Roeber                 9 Maple Grove         19:49    16:59.9   36:49.3  65       
    17  513 Anna Miller                12 Apollo, Rocori, Tec 19:55    16:55.9   36:51.5  64       
    18  514 Camille Friden              7 Osseo               20:01    17:05.3   37:06.8  63       
    19  534 Stella Rusch               10 Apollo, Rocori, Tec 21:00    16:47.9   37:48.5  62       
    20  551 Ellie Grossman             10 Champlin Park       20:20    17:32.0   37:52.3  61       
    21  531 Elise Oldroyd              11 Champlin Park       20:25    17:36.1   38:01.1  60       
    22  566 Addison Granlund            8 Irondale            20:45    17:20.6   38:05.9  59       
    23  537 Stella Bone                 8 Coon Rapids         21:38    16:30.8   38:09.2  58       
    24  524 Maria Hoff                 11 Osseo               21:03    17:27.9   38:31.4  57       
    25  504 Addison Buchanan           11 Sauk Rapids-Rice    20:50    17:56.7   38:47.2  56       
    26  550 Carolyn Leach               8 Maple Grove         20:46    18:24.0   39:10.9  55       
    27  559 Carissa Edman              11 Elk River/zimmerman 21:10    18:08.8   39:18.9  54       
    28  547 Ruby Demmer                 7 Coon Rapids         22:23    17:17.9   39:40.9  53       
    29  568 Joanna Lund                 8 Champlin Park       21:45    18:07.8   39:52.8  52       
    30  540 Teresa Shah                10 Osseo               21:14    19:04.4   40:18.7  51       
    31  528 Adriana Potts              12 Blaine              22:33    17:49.4   40:22.4  50       
    32  533 Kaela Traugott             11 Rogers              22:18    18:07.7   40:26.6  49       
    33  520 Grace Gilmore              12 Apollo, Rocori, Tec 22:22    18:20.2   40:42.2  48       
    34  544 Sophia Hebert               9 Apollo, Rocori, Tec 22:02    18:39.6   40:42.2  47       
    35  546 Grace Hellegers            10 Andover             21:50    19:16.7   41:07.6  46       
    36  562 Gianna Vecellio            10 Osseo               22:30    18:46.7   41:17.2  45       
    37  506 Elizabeth Hoggarth          9 Coon Rapids         22:01    19:30.0   41:31.0  44       
    38  502 Claire Hentges             10 Champlin Park       22:27    19:06.8   41:34.3  43       
    39  561 Anna Winter                10 Coon Rapids         22:52    18:46.5   41:39.2  42       
    40  510 Olivia Goddard             10 Anoka               22:35    19:08.0   41:43.7  41       
    41  563 Livi Isaacs                12 Maple Grove         22:16    19:27.2   41:44.0  40       
    42  554 Olivia Anda                 9 Anoka               22:49    19:05.6   41:55.4  39       
    43  567 Hailey Peltz               12 Apollo, Rocori, Tec 23:47    18:10.5   41:57.5  38       
    44  538 Allison Hookom             12 Anoka               22:34    19:44.0   42:18.3  37       
    45  501 Bella Nordstrom            12 Irondale            23:22    20:08.5   43:30.6  36       
    46  557 Abigail Ostrander           9 Anoka               24:32    20:29.8   45:02.1  35       
    47  539 Kendra Pender              11 Blaine              24:03    21:10.9   45:14.0  34       
    48  543 Francesca Kratochvill      11 Blaine              22:46    22:41.4   45:27.5  33       
    49  555 Madeline Campbell           8 Rogers              24:41    21:32.6   46:14.3  32       
    50  558 Georgia Kratochvill         8 Blaine              24:57    22:05.8   47:03.2  31       
    51  517 Valeria Flores Bonilla     12 Sauk Rapids-Rice    36:10    26:36.1   57:46.2  30       
    2/09/2022  4:31PM
 results by Mtec Results        results posted at:  www.mtecresults.com