Camp Ripley, MN
1/26/2023











                          Little Falls Flyers Ripley Nordic Ski Invitational
                                             Camp Ripley
                                           January 26, 2023
                                JUNIOR VARSITY GIRLS - 5K (UNOFFICIAL)
   


---------------------------------------------------------------------------
TEAM RESULTS: JUNIOR VARSITY GIRLS
---------------------------------------------------------------------------

   1.  Brainerd                           
            80    78    76    73  (72)  =  307      
         Holly Bergin, Myia Nelson, Anja Storbakken, Ava Capelle, Emily Bastian
   2.  Alexandria                         
            75    74    69    61  (60)  =  279      
         Johanna Kjolhaug, Mila Warzecha, Tiahna Goeke, Taylor Swedberg,
         Lacey Siira
   3.  Fergus Falls                       
            79    77    49    48  (41)  =  253      
         Cassie Wellman, Violet Mcconn, Brynn Blondeau, Jenna Thorson,
         Leila Nasri
   4.  Moorhead                           
            68    66    62    44  (43)  =  240      
         Ella Noyes, Olivia Mykleseth, Danika Schlicting, Maren Rygg,
         Avery St. Louis
   5.  Little Falls                       
            67    57    53    51  (46)  =  228      
         Emma Catlin, Claire Zupko, Violet Swisher, Alayna Neu,
         Courtney Herdering
   6.  Bemidji                            
            59    55    52    39  (35)  =  205      
         Anika Harmsen, Claire Story, Casey Story, Jane Mueller, Tristen Wickum
   7.  Sartell / Cathedral                
            58    50    31     4  =  143      
         Brooke Legatt, Briella Kiley, Natalie Rahm, Lydia Holmgren
   8.  St. Cloud                          
            37    29     0     0  =   66      
         Sarah Grossback, Esther Wilcox, Ghost Skier 1, Ghost Skier 2
   9.  Mora                               
            34    10     8     0  =   52      
         Eleanor Carda, Sophie Grahn, Sophia Ostrom, Ghost Skier 1
  10.  Willmar                            
            22     1     1     0  =   24      
         Juliette Haugen, Abby Marcus, Jacquelyn Lopez Maldonado, Ghost Skier 1
  11.  Sauk Rapids-Rice                   
            11     7     3     1  =   22      
         Sarah Amberson, Ava Grabinski, Sadie Hutton, Sophia Nielsen
  12.  TrekNorth                          
             1     1     0     0  =    2      
         Tori Mainville-Mesarina, Ceyonna Olson, Ghost Skier 1, Ghost Skier 2
  13.  Detroit Lakes                      
             1     0     0     0  =    1      
         Carlee Zurn, Ghost Skier 1, Ghost Skier 2, Ghost Skier 3



---------------------------------------------------------------------------
INDIVIDUAL RESULTS: JUNIOR VARSITY GIRLS
---------------------------------------------------------------------------

Place No.  Name                      Grade Team                      Time      Time Back
===== ==== ========================= ===== ========================= ========= =========
    1  799 Holly Bergin                        9     Brainerd                    18:41.4           
    2  768 Cassie Wellman                      8     Fergus Falls                18:47.3    0:06.0 
    3  766 Myia Nelson                         9     Brainerd                    19:14.6    0:33.3 
    4  788 Violet Mcconn                       8     Fergus Falls                19:26.5    0:45.2 
    5  843 Anja Storbakken                     11    Brainerd                    19:35.0    0:53.7 
    6  819 Johanna Kjolhaug                    7     Alexandria                  19:35.3    0:54.0 
    7  812 Mila Warzecha                       7     Alexandria                  19:39.3    0:58.0 
    8  807 Ava Capelle                         9     Brainerd                    19:51.6    1:10.3 
    9  831 Emily Bastian                       12    Brainerd                    19:52.6    1:11.3 
   10  792 Audrey Hastings                     9     Brainerd                    19:55.4    1:14.1 
   11  822 Alice Balsley                       11    Brainerd                    20:07.8    1:26.5 
   12  765 Tiahna Goeke                        11    Alexandria                  20:19.7    1:38.4 
   13  777 Ella Noyes                          10    Moorhead                    20:19.8    1:38.5 
   14  772 Emma Catlin                         10    Little Falls                20:27.9    1:46.6 
   15  782 Olivia Mykleseth                    10    Moorhead                    20:27.9    1:46.6 
   16  846 Kaya Anderson                       10    Brainerd                    20:47.1    2:05.8 
   17  834 Stella Hagen                        11    Brainerd                    20:53.0    2:11.7 
   18  865 Avery Duerr                         9     Brainerd                    20:55.0    2:13.7 
   19  809 Danika Schlicting                   11    Moorhead                    20:57.9    2:16.6 
   20  781 Taylor Swedberg                     10    Alexandria                  21:08.2    2:26.8 
   21  845 Lacey Siira                         9     Alexandria                  21:11.2    2:29.9 
   22  786 Brooke Legatt                       11    Sartell / Cathedral         21:17.6    2:36.3 
   23  780 Anika Harmsen                       9     Bemidji                     21:17.6    2:36.3 
   24  783 Claire Zupko                        12    Little Falls                21:18.0    2:36.7 
   25  868 Sophia Porter                       9     Brainerd                    21:25.8    2:44.5 
   26  808 Claire Story                        9     Bemidji                     21:25.9    2:44.6 
   27  823 Catherine Englund                   8     Alexandria                  21:28.1    2:46.8 
   28  795 Violet Swisher                      11    Little Falls                21:31.1    2:49.8 
   29  830 Casey Story                         9     Bemidji                     21:36.5    2:55.2 
   30  836 Alayna Neu                          10    Little Falls                21:39.7    2:58.3 
   31  806 Briella Kiley                       11    Sartell / Cathedral         21:47.6    3:06.3 
   32  804 Brynn Blondeau                      8     Fergus Falls                21:48.4    3:07.0 
   33  833 Jenna Thorson                       9     Fergus Falls                21:49.8    3:08.5 
   34  854 Mya Frank                           10    Brainerd                    21:50.3    3:09.0 
   35  814 Courtney Herdering                  9     Little Falls                21:50.6    3:09.3 
   36  848 Elsa Lucken                         8     Alexandria                  21:59.8    3:18.5 
   37  802 Maren Rygg                          11    Moorhead                    21:59.9    3:18.6 
   38  824 Avery St. Louis                     11    Moorhead                    22:03.1    3:21.8 
   39  869 Annemarie Cady                      9     Brainerd                    22:10.1    3:28.8 
   40  816 Leila Nasri                         12    Fergus Falls                22:13.9    3:32.6 
   41  832 Linnea Hoven                        9     Alexandria                  22:17.6    3:36.3 
   42  827 Jane Mueller                        11    Bemidji                     22:20.0    3:38.7 
   43  866 Makenna Kleven                      10    Alexandria                  22:25.5    3:44.2 
   44  790 Sarah Grossback                     12    St. Cloud                   22:28.5    3:47.2 
   45  828 Celia Rustad                        10    Little Falls                22:35.6    3:54.3 
   46  818 Tristen Wickum                      11    Bemidji                     22:37.6    3:56.3 
   47  803 Eleanor Carda                       9     Mora                        22:40.6    3:59.3 
   48  870 Thesing Mckenna                     11    Brainerd                    22:58.7    4:17.4 
   49  817 Ellie Larsen                        10    Little Falls                23:05.2    4:23.9 
   50  798 Natalie Rahm                        11    Sartell / Cathedral         23:15.8    4:34.5 
   51  835 Atti Hoven                          9     Alexandria                  23:25.1    4:43.8 
   52  770 Esther Wilcox                       9     St. Cloud                   23:31.5    4:50.2 
   53  839 Anna Schroeder                      10    Fergus Falls                23:33.1    4:51.8 
   54  855 Hannah Hayes                        12    Brainerd                    23:40.9    4:59.6 
   55  847 Carmen Burman                       10    Moorhead                    23:53.2    5:11.9 
   56  838 Elizabeth Dreesen                   9     Moorhead                    24:08.3    5:27.0 
   57  826 Lily Laubach                        10    Little Falls                24:12.8    5:31.5 
   58  849 Hayli Hemingson                     10    Little Falls                24:26.8    5:45.5 
   59  789 Juliette Haugen                     8     Willmar                     24:32.9    5:51.5 
   60  858 Autumn Ehlert                       10    Alexandria                  24:32.9    5:51.6 
   61  801 Emma Hochhalter                     12    Alexandria                  24:34.4    5:53.1 
   62  815 Ella Petersen                       11    Moorhead                    24:37.3    5:56.0 
   63  853 Tatum Ketelsen                      11    Alexandria                  24:43.4    6:02.1 
   64  825 Alyssa Wagner                       10    Fergus Falls                24:47.7    6:06.4 
   65  842 Audra Satterberg                    9     Moorhead                    24:57.0    6:15.7 
   66  837 Emma Wright                         12    Bemidji                     25:10.0    6:28.7 
   67  860 Gretchen Paysse                     12    Brainerd                    25:31.8    6:50.5 
   68  861 Mattie Scholten                     12    Alexandria                  25:32.3    6:51.0 
   69  851 Julia Lange                         10    Little Falls                25:42.3    7:01.0 
   70  778 Sarah Amberson                      9     Sauk Rapids-Rice            26:11.1    7:29.8 
   71  784 Sophie Grahn                        9     Mora                        26:19.8    7:38.5 
   72  856 Greta Bjorkund                      11    Moorhead                    26:19.8    7:38.5 
   73  811 Sophia Ostrom                       9     Mora                        26:27.1    7:45.8 
   74  791 Ava Grabinski                       12    Sauk Rapids-Rice            26:53.6    8:12.3 
   75  852 Kailey Larson                       9     Moorhead                    26:54.3    8:13.0 
   76  841 Caitlin Peters                      12    Bemidji                     27:15.8    8:34.5 
   77  820 Lydia Holmgren                      11    Sartell / Cathedral         27:20.9    8:39.6 
   78  810 Sadie Hutton                        12    Sauk Rapids-Rice            27:45.3    9:04.0 
   79  857 Brooke Litke                        9     Little Falls                27:58.4    9:17.1 
   80  862 Olivia Litke                        9     Little Falls                28:00.1    9:18.8 
   81  797 Sophia Nielsen                      10    Sauk Rapids-Rice            28:10.5    9:29.2 
   82  863 Katherine Larson                    10    Moorhead                    29:31.9   10:50.6 
   83  859 Katelyn Carvell                     10    Moorhead                    31:29.5   12:48.2 
   84  769 Carlee Zurn                         10    Detroit Lakes               31:30.4   12:49.1 
   85  793 Abby Marcus                         12    Willmar                     31:36.8   12:55.4 
   86  850 Sirii Smestad                       10    Fergus Falls                31:48.1   13:06.8 
   87  805 Jacquelyn Lopez Maldonado           10    Willmar                     32:32.2   13:50.9 
   88  864 Aylah Iverson                       9     Little Falls                33:45.6   15:04.3 
   89  813 Ceyonna Olson                       9     TrekNorth                   55:09.7   36:28.4 
   90  771 Tori Mainville-Mesarina             10    TrekNorth                   57:34.1   38:52.8