Golden Valley, MN
3/1/2021











                                                                       
 
 
                      SECTION 2 - SKATE RESULTS - GIRLS
                             Theodore Wirth Park
                          03/01/21 - 3.5 Kilometers
 
 Place Bib  Name                    Grade Team                Classic  Skate   Both      Pts State    
 ===== ==== ======================= ===== =================== ======== ======= ========= === ===== 
     1   14 Sydney Drevlow              8 Hopkins             10:15     9:21.1   19:36.1 100 TEAM  
     2    5 Lauren McCollor            12 Wayzata             11:03     9:24.8   20:27.8  99 TEAM  
     3   10 Elsa Bergman               11 Hopkins             11:13    10:03.7   21:16.7  98 TEAM  
     4    9 Kathryn House              12 Wayzata             11:23    10:09.9   21:32.9  97 TEAM  
     5    1 Ingrid Halverson           12 Wayzata             11:29    10:07.3   21:36.3  96 TEAM  
     6   41 Victoria Schmelzle         11 St Louis Park       11:48    10:19.4   22:07.4  95 IND   
     7    7 Sophia Pung                11 Armstrong           11:44    10:26.2   22:10.2  94 IND   
     8   37 Hanna Wilsey                9 St Louis Park       11:54    10:25.6   22:19.6  93 IND   
     9   33 Mimi Kniser                12 St Louis Park       12:05    10:21.2   22:26.2  92 IND   
    10   17 Marie Meyer                11 Wayzata             12:18    10:45.2   23:03.2  91 TEAM  
    11   13 Diane Meyer                11 Wayzata             12:10    10:57.0   23:07.0  90 TEAM  
    12   18 Laci Provenzano            12 Hopkins             12:22    10:56.0   23:18.0  89 TEAM  
    13    6 Lauren Munger              11 Hopkins             12:28    10:53.7   23:21.7  88 TEAM  
    14   21 Audrey Parham               9 Wayzata             12:28    10:57.1   23:25.1  87 TEAM  
    15    8 Sindri Bonner               9 Orono               12:28    10:58.7   23:26.7  86 IND   
    16    2 Audrey Urbanowicz          12 Hopkins             12:37    11:05.0   23:42.0  85 TEAM  
    17   45 Olivia Etz                 12 St Louis Park       12:31    11:16.6   23:47.6  84 IND   
    18   25 Emma Freed                 10 Wayzata             13:01    11:04.0   24:05.0  83 TEAM  
    19   19 Brianna Dorweiler          12 Armstrong           12:49    11:45.4   24:34.4  82       
    20   36 Ella Fullerton             11 Breck               13:12    11:27.3   24:39.3  81       
    21   49 Rachel Katzovitz           10 St Louis Park       13:15    11:27.0   24:42.0  80       
    22   11 Lou Himes                  12 Armstrong           13:12    11:30.1   24:42.1  79       
    23   12 Greta Goldade              12 Orono               13:26    11:19.3   24:45.3  78       
    24   32 Britt Helgaas              12 Breck               13:29    11:21.5   24:50.5  77       
    25   15 Noelle Brandes             11 Armstrong           13:15    11:41.9   24:56.9  76       
    26   40 Izzy Pink                  11 Breck               13:43    11:54.2   25:37.2  75       
    27   46 Anna Elliott               11 Moundwestonka       13:57    11:49.6   25:46.6  74       
    28   42 Averie Zealley              9 Moundwestonka       13:34    12:13.1   25:47.1  73       
    29    4 Caroline Johnson           10 Orono               14:03    12:04.1   26:07.1  72       
    30   44 Esme Gulbransen             8 Breck               14:11    11:59.6   26:10.6  71       
    31   29 Ayelel Meyen                9 St Louis Park       13:27    12:43.8   26:10.8  70       
    32   52 Lilia Yorkhall              9 Breck               14:00    12:18.6   26:18.6  69       
    33   38 Anna Wood                   9 Moundwestonka       14:15    12:05.0   26:20.0  68       
    34   48 Elin Wellmann               9 Breck               14:40    11:56.9   26:36.9  67       
    35    3 Celia Woyke                12 Armstrong           14:39    11:58.6   26:37.6  66       
    36   53 Addison Chenvert            9 St Louis Park       14:24    12:24.9   26:48.9  65       
    37   26 Emma Coen-Pesch            11 Hopkins             13:51    13:12.2   27:03.2  64 TEAM  
    38   57 Simone Lundquist           12 Heritage            14:29    12:35.2   27:04.2  63       
    39   23 Mio Aoki-Sherwood          12 Armstrong           14:29    12:35.7   27:04.7  62       
    40   27 Allyson Heiden             12 Armstrong           14:48    12:27.3   27:15.3  61       
    41   61 Macy Bell                  10 Heritage            14:47    12:44.6   27:31.6  60       
    42   73 Leah Ingelin                8 Heritage            14:37    12:57.3   27:34.3  59       
    43   22 Ani Palm                   12 Hopkins             14:58    12:47.2   27:45.2  58 TEAM  
    44   34 Anika Budzius              11 Moundwestonka       15:20    12:27.6   27:47.6  57       
    45   31 Jing Jing Munson           12 Blake               14:53    12:55.6   27:48.6  56       
    46   65 Morgan Bell                12 Heritage            15:01    12:50.3   27:51.3  55       
    47   69 Bridget Hodgkin            12 Heritage            15:03    13:21.1   28:24.1  54       
    48   62 Lily Peterson              10 Benilde St Margaret 15:37    13:21.1   28:58.1  53       
    49   63 Amalia Villalobos          12 Cooper              15:17    13:41.8   28:58.8  52       
    50   77 Macy Raymond                8 Heritage            16:02    13:13.7   29:15.7  51       
    51   58 Xela Gunvalson             12 Benilde St Margaret 16:08    13:09.0   29:17.0  50       
    52   75 Sieanna Huelskamp          11 Cooper              16:28    13:12.8   29:40.8  49       
    53   16 Claire Erb                  9 Orono               16:24    13:34.8   29:58.8  48       
    54   81 Bijou Prest                 8 Heritage            15:59    14:27.6   30:26.6  47       
    55   56 Caroline Palmer            11 Breck               16:24    14:15.5   30:39.5  46       
    56   28 Ali Fiataruolo              9 Orono               17:09    13:39.0   30:48.0  45       
    57   20 Zara Coakley               10 Orono               16:32    14:40.6   31:12.6  44       
    58   67 Claire Stromberg           11 Cooper              16:30    14:48.4   31:18.4  43       
    59   50 Ingrid Wulf                 9 Moundwestonka       16:59    14:30.4   31:29.4  42       
    60   35 Ella Johnson               12 Blake               16:35    15:02.7   31:37.7  41       
    61   24 Lizzie Uradnik              9 Orono               17:12    14:31.5   31:43.5  40       
    62   47 Kaining Zhang               7 Blake               17:35    14:12.4   31:47.4  39       
    63   66 Stella Ordahl              10 Benilde St Margaret 17:06    15:06.8   32:12.8  38       
    64   70 Ceci Cronin                10 Benilde St Margaret 17:04    15:56.9   33:00.9  37       
    65   30 Carly McGown               12 Moundwestonka       16:50    16:11.7   33:01.7  36       
    66   60 Juna Krikava                9 Henry               18:23    14:56.5   33:19.5  35       
    67   64 Lela Sabin                  8 Henry               17:53    15:36.0   33:29.0  34       
    68   59 Morgan Stromberg           11 Cooper              18:22    15:23.7   33:45.7  33       
    69   43 Alyssa Krig                 8 Blake               17:05    16:58.4   34:03.4  32       
    70   39 Anna Johns                 12 Blake               17:45    17:48.1   35:33.1  31       
    71   71 Hannah Stadie              12 Cooper              19:30    16:06.3   35:36.3  30       
    72   79 Mia Korstad                 9 Cooper              20:46    16:01.2   36:47.2  29       
    73   83 Camille West               10 Cooper              19:47    18:42.8   38:29.8  28       
    74   68 Sofia Hernandez-Limas      10 Henry               22:01    18:58.9   40:59.9  27       
    75   74 Julia Schwartz             10 Benilde St Margaret          15:40.4                     
    3/01/2021  5:38PM

*State qualifiers listed on right either as team name or individual. 

 results by Mtec Results        results posted at:  www.mtecresults.com