Golden Valley, MN
3/2/2021











 
 
                      SECTION 6 - SKATE RESULTS - BOYS
                             Theodore Wirth Park
                           03/02/21 - 4 Kilometers
 
 Place Bib  Name                    Grade Team                Classic  Race2   Ska Both      Poi State    
 ===== ==== ======================= ===== =================== ======== ======= === ========= === ===== 
     1    5 Cooper Camp                11 Southwest Minneapol  10:30.9  9:01.7   1   19:32.6 100 TEAM  
     2   10 Benon Brattebo             10 Eden Prairie         10:16.5  9:21.7   3   19:38.2  99 TEAM  
     3    1 Victor Sparks              12 Southwest Minneapol  10:25.1  9:13.5   2   19:38.6  98 TEAM  
     4   30 Andrew Defor               10 Edina                10:28.1  9:32.5   5   20:00.6  97 IND   
     5   12 Jonathan Clarke            11 Jefferson            10:30.3  9:44.4   8   20:14.7  96 IND   
     6   13 Miguel Fresco-Hanlon       11 Southwest Minneapol  11:06.4  9:34.9   6   20:41.3  95 TEAM  
     7    9 Owen Lindseth              11 Southwest Minneapol  11:24.0  9:23.4   4   20:47.4  94 TEAM  
     8   33 Nico Alexander             11 Washburn             11:01.4  9:51.0  10   20:52.4  93 IND   
     9   29 Derek Waddick              11 Washburn             11:07.4 10:12.8  14   21:20.2  92 IND   
    10   39 Benjamin Scheller          12 Chaska Chan          11:29.5  9:50.8   9   21:20.3  91 IND   
    11   15 Aj Hemink                  11 Minnetonka           11:05.7 10:16.3  15   21:22.0  90 IND   
    12   14 Anthony Hilligoss          11 Eden Prairie         11:41.5  9:42.7   7   21:24.2  89 TEAM  
    13    6 Connor Holm                12 Eden Prairie         11:16.0 10:09.8  13   21:25.8  88 TEAM  
    14   18 Mason Martin               12 Eden Prairie         11:21.0 10:06.5  12   21:27.5  87 TEAM  
    15   11 Austin Hunter              12 Minnetonka           11:25.2 10:04.5  11   21:29.7  86       
    16   22 Raleigh Page               12 Eden Prairie         11:43.4 10:36.8  18   22:20.2  85 TEAM  
    17    2 Colton Warner              10 Eden Prairie         11:45.8 10:34.9  17   22:20.7  84 TEAM  
    18   41 Zach Marquardt             11 Washburn             11:42.3 10:40.3  21   22:22.6  82       
    19    8 Anders Westanmo             8 Jefferson            11:37.6 10:45.0  25   22:22.6  83       
    20   37 Graham Adleman             11 Washburn             11:47.8 10:39.9  20   22:27.7  81       
    21   45 Sam Strickland             11 Washburn             11:45.0 10:49.7  27   22:34.7  80       
    22   49 Alexandre Cholat           11 Washburn             11:59.0 10:44.4  24   22:43.4  79       
    23   16 Keaton Mayhew              11 Jefferson            11:58.9 10:55.1  29   22:54.0  78       
    24   19 Antonio Muniz              11 Minnetonka           11:58.3 10:56.0  30   22:54.3  77       
    25   47 Cole Donahe Scheller       11 Chaska Chan          12:06.9 10:48.5  26   22:55.4  76       
    26    7 Hari Chidambaram           11 Minnetonka           11:56.6 11:01.3  31   22:57.9  75       
    27   20 Zachary Skinner            12 Jefferson            12:35.0 10:24.3  16   22:59.3  74       
    28   35 Bennett Adams              10 Chaska Chan          12:24.5 10:39.4  19   23:03.9  73       
    29   26 Ethan Koland               12 Eden Prairie         12:27.1 10:40.7  22   23:07.8  72 TEAM  
    30   17 Bergen Thorson             11 Southwest Minneapol  12:21.5 10:51.3  28   23:12.8  71 TEAM  
    31   34 Jace Haerter                8 Edina                12:29.8 10:44.3  23   23:14.1  70       
    32   27 Jack Callinan              10 Minnetonka           12:31.0 11:02.2  32   23:33.2  69       
    33    4 Aidan Ishaug               12 Jefferson            12:42.8 11:04.4  33   23:47.2  68       
    34   23 Scott Sorensen             11 Minnetonka           12:29.7 11:17.8  36   23:47.5  67       
    35   57 Henry Schaefer             11 Richfield            12:27.1 11:25.4  38   23:52.5  66       
    36   38 Peter Mans                 11 Edina                13:00.1 11:04.7  34   24:04.8  65       
    37   60 Padon Kinzley              11 St Thomas Academy    12:52.7 11:15.4  35   24:08.1  64       
    38   46 Eli Frenkel                12 Edina                12:54.2 11:27.0  39   24:21.2  63       
    39   31 Andrew Dial                12 Chaska Chan          12:44.9 11:37.7  43   24:22.6  62       
    40    3 Tristan Green              11 Minnetonka           12:34.7 11:59.6  48   24:34.3  61       
    41   21 Ruben Margolis             11 Southwest Minneapol  12:58.8 11:35.8  41   24:34.6  60 TEAM  
    42   61 Parker Lindstrom           12 Richfield            13:01.5 11:36.3  42   24:37.8  59       
    43   53 Ethan Collis               10 Washburn             13:15.7 11:29.3  40   24:45.0  58       
    44   42 Quentin Loxtercamp         12 Edina                13:09.2 11:53.5  46   25:02.7  57       
    45   43 Justin Roemer              12 Chaska Chan          13:28.7 11:39.6  45   25:08.3  56       
    46   24 Mason Young                11 Jefferson            13:07.4 12:04.1  49   25:11.5  55       
    47   25 Ian Lee                    11 Southwest Minneapol  13:42.0 11:38.9  44   25:20.9  54 TEAM  
    48   51 Samuel Wilmot              12 Chaska Chan          14:05.9 11:24.9  37   25:30.8  53       
    49   59 Jace Pulkrabek             12 Richfield            13:40.2 12:13.8  50   25:54.0  52       
    50   55 Finnian Adams               7 Chaska Chan          14:01.0 11:58.8  47   25:59.8  51       
    51   28 Zachary Tapajna             8 Jefferson            13:57.6 12:23.4  51   26:21.0  50       
    52   50 Eric Seng                  12 Edina                14:25.8 12:49.3  52   27:15.1  49       
    53   63 Alex Clarity               11 Richfield            15:11.0 13:01.1  55   28:12.1  48       
    54   32 Patrick Ricke              12 Holy Family          15:08.3 13:31.8  59   28:40.1  47       
    55   69 Connor Hintz               12 Richfield            15:11.2 13:30.9  58   28:42.1  46       
    56   36 Aidan O'Donnell            12 Holy Family          15:10.5 13:37.1  60   28:47.6  45       
    57   40 Owen Lund                  12 Holy Family          15:24.8 13:38.5  61   29:03.3  44       
    58   54 Jack McIntyre              11 Edina                16:07.1 12:58.9  54   29:06.0  43       
    59   65 Michael O?donnell          11 Richfield            16:14.4 12:55.1  53   29:09.5  42       
    60   48 Finn Olsen                 10 Holy Family          15:53.2 13:29.4  57   29:22.6  41       
    61   62 Ben McKinley               10 St Thomas Academy    16:19.4 13:13.2  56   29:32.6  40       
    62   67 Kaycee Cunningham          12 Richfield            15:05.0 14:33.6  67   29:38.6  39       
    63   70 Eli Rome                   11 St Thomas Academy    15:18.8 14:24.6  66   29:43.4  38       
    64   64 Tommy Hedman               12 St Thomas Academy    15:49.3 14:08.7  63   29:58.0  37       
    65   66 Nico Leon                  11 St Thomas Academy    15:48.1 14:20.7  64   30:08.8  36       
    66   52 Luke Geadelmann            11 Holy Family          16:41.5 14:21.4  65   31:02.9  35       
    67   58 Owen Schlehuber             9 St Thomas Academy    18:13.6 14:05.8  62   32:19.4  34       
    68   56 Grant Hayes                11 Holy Family          18:02.2 15:28.5  68   33:30.7  33       
    69   68 Aidan Ryan                 11 St Thomas Academy    22:10.8 17:11.8  69   39:22.6  32       
    3/02/2021 11:55AM
 results by Mtec Results        results posted at:  www.mtecresults.com