Golden Valley, MN
3/2/2021











                                                                       
 
 
                     SECTION 2 - CLASSIC RESULTS - BOYS
                             Theodore Wirth Park
                           03/02/21 - 4 Kilometers
 
 Place Bib  Name                    Grade Team                Time       
 ===== ==== ======================= ===== =================== ======= 
     1   10 Benon Brattebo             10 Eden Prairie        10:16.5 
     2    1 Victor Sparks              12 Southwest Minneapol 10:25.1 
     3   30 Andrew Defor               10 Edina               10:28.1 
     4   12 Jonathan Clarke            11 Jefferson           10:30.3 
     5    5 Cooper Camp                11 Southwest Minneapol 10:30.9 
     6   33 Nico Alexander             11 Washburn            11:01.4 
     7   15 Aj Hemink                  11 Minnetonka          11:05.7 
     8   13 Miguel Fresco-Hanlon       11 Southwest Minneapol 11:06.4 
     9   29 Derek Waddick              11 Washburn            11:07.4 
    10    6 Connor Holm                12 Eden Prairie        11:16.0 
    11   18 Mason Martin               12 Eden Prairie        11:21.0 
    12    9 Owen Lindseth              11 Southwest Minneapol 11:24.0 
    13   11 Austin Hunter              12 Minnetonka          11:25.2 
    14   39 Benjamin Scheller          12 Chaska Chan         11:29.5 
    15    8 Anders Westanmo             8 Jefferson           11:37.6 
    16   14 Anthony Hilligoss          11 Eden Prairie        11:41.5 
    17   41 Zach Marquardt             11 Washburn            11:42.3 
    18   22 Raleigh Page               12 Eden Prairie        11:43.4 
    19   45 Sam Strickland             11 Washburn            11:45.0 
    20    2 Colton Warner              10 Eden Prairie        11:45.8 
    21   37 Graham Adleman             11 Washburn            11:47.8 
    22    7 Hari Chidambaram           11 Minnetonka          11:56.6 
    23   19 Antonio Muniz              11 Minnetonka          11:58.3 
    24   16 Keaton Mayhew              11 Jefferson           11:58.9 
    25   49 Alexandre Cholat           11 Washburn            11:59.0 
    26   47 Cole Donahe Scheller       11 Chaska Chan         12:06.9 
    27   17 Bergen Thorson             11 Southwest Minneapol 12:21.5 
    28   35 Bennett Adams              10 Chaska Chan         12:24.5 
    29   57 Henry Schaefer             11 Richfield           12:27.1 
    30   26 Ethan Koland               12 Eden Prairie        12:27.1 
    31   23 Scott Sorensen             11 Minnetonka          12:29.7 
    32   34 Jace Haerter                8 Edina               12:29.8 
    33   27 Jack Callinan              10 Minnetonka          12:31.0 
    34    3 Tristan Green              11 Minnetonka          12:34.7 
    35   20 Zachary Skinner            12 Jefferson           12:35.0 
    36    4 Aidan Ishaug               12 Jefferson           12:42.8 
    37   31 Andrew Dial                12 Chaska Chan         12:44.9 
    38   60 Padon Kinzley              11 St Thomas Academy   12:52.7 
    39   46 Eli Frenkel                12 Edina               12:54.2 
    40   21 Ruben Margolis             11 Southwest Minneapol 12:58.8 
    41   38 Peter Mans                 11 Edina               13:00.1 
    42   61 Parker Lindstrom           12 Richfield           13:01.5 
    43   24 Mason Young                11 Jefferson           13:07.4 
    44   42 Quentin Loxtercamp         12 Edina               13:09.2 
    45   53 Ethan Collis               10 Washburn            13:15.7 
    46   43 Justin Roemer              12 Chaska Chan         13:28.7 
    47   59 Jace Pulkrabek             12 Richfield           13:40.2 
    48   25 Ian Lee                    11 Southwest Minneapol 13:42.0 
    49   28 Zachary Tapajna             8 Jefferson           13:57.6 
    50   55 Finnian Adams               7 Chaska Chan         14:01.0 
    51   51 Samuel Wilmot              12 Chaska Chan         14:05.9 
    52   50 Eric Seng                  12 Edina               14:25.8 
    53   67 Kaycee Cunningham          12 Richfield           15:05.0 
    54   32 Patrick Ricke              12 Holy Family         15:08.3 
    55   36 Aidan O'Donnell            12 Holy Family         15:10.5 
    56   63 Alex Clarity               11 Richfield           15:11.0 
    57   69 Connor Hintz               12 Richfield           15:11.2 
    58   70 Eli Rome                   11 St Thomas Academy   15:18.8 
    59   40 Owen Lund                  12 Holy Family         15:24.8 
    60   66 Nico Leon                  11 St Thomas Academy   15:48.1 
    61   64 Tommy Hedman               12 St Thomas Academy   15:49.3 
    62   48 Finn Olsen                 10 Holy Family         15:53.2 
    63   54 Jack McIntyre              11 Edina               16:07.1 
    64   65 Michael O?donnell          11 Richfield           16:14.4 
    65   62 Ben McKinley               10 St Thomas Academy   16:19.4 
    66   52 Luke Geadelmann            11 Holy Family         16:41.5 
    67   56 Grant Hayes                11 Holy Family         18:02.2 
    68   58 Owen Schlehuber             9 St Thomas Academy   18:13.6 
    69   68 Aidan Ryan                 11 St Thomas Academy   22:10.8 
    3/02/2021 10:55AM
 results by Mtec Results        results posted at:  www.MSHSL.org