St. Cloud, MN
10/8/2019











                 TECH CROSS COUNTRY - GRANITE INVITATIONAL
                 Boulder Ridge Golf Course - St. Cloud, MN
                              October 8, 2019
                         JUNIOR HIGH BOYS - 2 MILE
   

---------------------------------------------------------------------------
TEAM RESULTS: JUNIOR HIGH BOYS
---------------------------------------------------------------------------


  1.    34  Willmar                   (  12:36.9  1:03:04.1   1:24.7)
========================================
  1      1  Eli Heinen 7             11:55.4
  2      3  Brandon Zepeda 8         12:11.8
  3      6  Matt Eystad 8            12:24.1
  4     11  Gabe Larue 7             13:12.7
  5     13  Jacob Kurhajetz 6        13:20.1
  6   ( 18) Jacob Loerzel 8          13:32.0
  7   ( 21) Soren Newberg 6          13:42.6

  2.    56  Brainerd Junior High      (  13:00.2  1:05:00.7   1:23.6)
========================================
  1      4  Jameson Dale 8           12:18.1
  2      7  Ben Stadum 7             12:41.2
  3      8  Joseph Neumann 7         12:48.8
  4     17  James Rabasco 8          13:30.9
  5     20  Eli Knapp 8              13:41.7
  6   ( 22) Axton Svir 7             13:55.3
  7   ( 24) Kyler Carlson 7          14:05.9

  3.    75  Sartell                   (  13:19.6  1:06:37.6   2:00.0)
========================================
  1      2  Jalen Schumann 7         12:06.3
  2     14  Gavin O'Connell 7        13:22.4
  3     15  Jay Weitenant 7          13:22.4
  4     19  Jack Pesta 8             13:40.2
  5     25  Elliot Dingman 7         14:06.3
  6   ( 27) Alex Buhl 8              14:10.5
  7   ( 28) Austin Miller 7          14:11.4

  4.    91  St. Cloud Cathedral       (  13:39.8  1:08:18.8   2:52.1)
========================================
  1      5  Griffen Ward 8           12:18.1
  2      9  Andrew Uy 8              12:57.2
  3     16  Owen Anderson 8          13:25.6
  4     30  Michael Corbett 7        14:27.7
  5     31  Cooper Flaherty 8        15:10.2
  6   ( 32) Bennett Vangsness 8      15:15.3
  7   ( 33) Leo Kramer 8             17:29.2

  5.   100  Virginia                  (  13:42.4  1:08:32.0   1:15.7)
========================================
  1     10  Hudson Pietrini 8        12:57.2
  2     12  Tristan Peterson 8       13:16.3
  3     23  Gage Thielbar 7          13:58.6
  4     26  William Peterson 7       14:07.0
  5     29  Austin Schackman 8       14:12.9



---------------------------------------------------------------------------
INDIVIDUAL RESULTS: JUNIOR HIGH BOYS
---------------------------------------------------------------------------

Place Tea/Tot  No.  Name                  Gr  Team                      Time     Pace     
===== ======== ==== ===================== === ========================= ======== ===== 
    1   1/14    329 Eli Heinen            7   Willmar                   11:55.40  5:58 
    2   1/9     222 Jalen Schumann        7   Sartell                   12:06.27  6:04 
    3   2/14    351 Brandon Zepeda        8   Willmar                   12:11.77  6:06 
    4   1/19    167 Jameson Dale          8   Brainerd Junior High      12:18.05  6:10 
    5   1/7     265 Griffen Ward          8   St. Cloud Cathedral       12:18.07  6:10 
    6   3/14    325 Matt Eystad           8   Willmar                   12:24.02  6:13 
    7   2/19    179 Ben Stadum            7   Brainerd Junior High      12:41.18  6:21 
    8   3/19    174 Joseph Neumann        7   Brainerd Junior High      12:48.80  6:25 
    9   1/4     291 Holden Zak            7   St. Cloud Tech            12:56.66  6:29 
   10   2/7     261 Andrew Uy             8   St. Cloud Cathedral       12:57.14  6:29 
   11   1/5     310 Hudson Pietrini       8   Virginia                  12:57.20  6:29 
   12   2/4     278 Jackson Meemken       7   St. Cloud Tech            12:57.40  6:29 
   13   4/14    331 Gabe Larue            7   Willmar                   13:12.68  6:37 
   14   2/5     307 Tristan Peterson      8   Virginia                  13:16.25  6:39 
   15   5/14    330 Jacob Kurhajetz       6   Willmar                   13:20.05  6:41 
   16   2/9     215 Gavin O'Connell       7   Sartell                   13:22.35  6:42 
   17   3/9     225 Jay Weitenant         7   Sartell                   13:22.40  6:42 
   18   3/7     228 Owen Anderson         8   St. Cloud Cathedral       13:25.58  6:43 
   19   4/19    177 James Rabasco         8   Brainerd Junior High      13:30.90  6:46 
   20   6/14    332 Jacob Loerzel         8   Willmar                   13:31.91  6:46 
   21   4/9     217 Jack Pesta            8   Sartell                   13:40.12  6:51 
   22   5/19    171 Eli Knapp             8   Brainerd Junior High      13:41.65  6:51 
   23   7/14    341 Soren Newberg         6   Willmar                   13:42.57  6:52 
   24   8/14    344 Pablo Ossa Letelier   6   Willmar                   13:45.38  6:53 
   25   6/19    180 Axton Svir            7   Brainerd Junior High      13:55.30  6:58 
   26   3/5     315 Gage Thielbar         7   Virginia                  13:58.54  7:00 
   27   9/14    322 Mustafe Dayib         6   Willmar                   14:00.76  7:01 
   28   7/19    165 Kyler Carlson         7   Brainerd Junior High      14:05.86  7:03 
   29   8/19    169 David Herath          7   Brainerd Junior High      14:05.98  7:03 
   30   5/9     191 Elliot Dingman        7   Sartell                   14:06.23  7:04 
   31   4/5     308 William Peterson      7   Virginia                  14:06.98  7:04 
   32   9/19    166 Nathan Chaussee       7   Brainerd Junior High      14:07.90  7:04 
   33   6/9     188 Alex Buhl             8   Sartell                   14:10.46  7:06 
   34   7/9     209 Austin Miller         7   Sartell                   14:11.38  7:06 
   35   5/5     312 Austin Schackman      8   Virginia                  14:12.83  7:07 
   36  10/19    170 Leif Hoffman          8   Brainerd Junior High      14:20.89  7:11 
   37  10/14    348 Xavier Silva          6   Willmar                   14:26.71  7:14 
   38   4/7     230 Michael Corbett       7   St. Cloud Cathedral       14:27.62  7:14 
   39  11/19    182 Ryan Yearley          6   Brainerd Junior High      14:32.12  7:17 
   40  12/19    178 Judah Smith           6   Brainerd Junior High      14:34.11  7:18 
   41   3/4     268 Alden Baker           8   St. Cloud Tech            14:49.73  7:25 
   42  11/14    326 Carsyn Fairchild      8   Willmar                   14:53.45  7:27 
   43  13/19    172 Alex Kueppers         6   Brainerd Junior High      15:01.22  7:31 
   44  12/14    334 Ezra May              7   Willmar                   15:01.24  7:31 
   45   4/4     288 Alexander Walk        8   St. Cloud Tech            15:01.40  7:31 
   46  14/19    168 Gabe Hallgren         7   Brainerd Junior High      15:04.22  7:33 
   47  15/19    164 Benjamin Beasley      8   Brainerd Junior High      15:05.43  7:33 
   48  16/19    176 Eyan Potter           8   Brainerd Junior High      15:08.17  7:35 
   49   5/7     237 Cooper Flaherty       8   St. Cloud Cathedral       15:10.13  7:36 
   50   6/7     262 Bennett Vangsness     8   St. Cloud Cathedral       15:15.23  7:38 
   51  13/14    345 Gavin Paulson         6   Willmar                   15:16.63  7:39 
   52  17/19    181 Tristan Wilson        7   Brainerd Junior High      15:43.31  7:52 
   53   8/9     201 Gage Klasen           8   Sartell                   15:43.97  7:52 
   54   9/9     190 Everett Coran         7   Sartell                   16:39.61  8:20 
   55  18/19    173 Logan Kueppers        6   Brainerd Junior High      16:56.43  8:29 
   56   7/7     244 Leo Kramer            8   St. Cloud Cathedral       17:29.16  8:45 
   57  14/14    346 Eric Sellmann         9   Willmar                   17:53.65  8:57 
   58  19/19    175 Silas Osborne         7   Brainerd Junior High      19:21.46  9:41