St. Cloud, MN
10/8/2019











                 TECH CROSS COUNTRY - GRANITE INVITATIONAL
                 Boulder Ridge Golf Course - St. Cloud, MN
                              October 8, 2019
                        JUNIOR HIGH GIRLS - 2 MILE
   

---------------------------------------------------------------------------
TEAM RESULTS: JUNIOR HIGH GIRLS
---------------------------------------------------------------------------


  1.    24  Willmar                   (  13:49.7  1:09:08.3   1:06.9)
========================================
  1      1  Solenne Ruff 7           13:21.6
  2      2  Madalynn Villnow 6       13:37.6
  3      3  Claire Mattson 7         13:47.2
  4      6  Jaidyn Flolo 8           13:53.4
  5     12  Alivia Fladaboe 6        14:28.5
  6   ( 13) Mia Koosman 6            14:29.5
  7   ( 14) Lindsey Linares Perez 7   14:55.3

  2.    33  Brainerd Junior High      (  14:00.3  1:10:01.3   0:23.8)
========================================
  1      4  Madelyn Miller 7         13:50.7
  2      5  Brooke Wenz 7            13:53.0
  3      7  Holly Bergin 6           13:53.6
  4      8  Adria Miler 6            14:09.5
  5      9  Alyssa Schommer 8        14:14.5
  6   ( 10) Avery Duerr 6            14:15.1
  7   ( 11) Abigail Cherne 8         14:23.8

  3.    85  St. Cloud Cathedral       (  17:40.4  1:28:22.0   2:47.9)
========================================
  1     15  Gianna Marlene 8         16:14.2
  2     16  Ella Jacobson 8          17:08.6
  3     17  Ava Nicoll 7             17:18.0
  4     18  Apollonia Leider 7       18:39.1
  5     19  Stella Ortega 8          19:02.1
  6   ( 20) Sophia Botz 8            19:07.8



---------------------------------------------------------------------------
INDIVIDUAL RESULTS: JUNIOR HIGH GIRLS
---------------------------------------------------------------------------

Place Tea/Tot  No.  Name                  Gr  Team                      Time     Pace     
===== ======== ==== ===================== === ========================= ======== ===== 
    1   1/11    127 Solenne Ruff          7   Willmar                   13:21.58  6:41 
    2   2/11    132 Madalynn Villnow      6   Willmar                   13:37.59  6:49 
    3   3/11    122 Claire Mattson        7   Willmar                   13:47.16  6:54 
    4   1/15     28 Madelyn Miller        7   Brainerd Junior High      13:50.67  6:56 
    5   2/15     32 Brooke Wenz           7   Brainerd Junior High      13:52.97  6:57 
    6   4/11    112 Jaidyn Flolo          8   Willmar                   13:53.34  6:57 
    7   3/15     18 Holly Bergin          6   Brainerd Junior High      13:53.57  6:57 
    8   4/15     27 Adria Miler           6   Brainerd Junior High      14:09.47  7:05 
    9   5/15     30 Alyssa Schommer       8   Brainerd Junior High      14:14.50  7:08 
   10   6/15     23 Avery Duerr           6   Brainerd Junior High      14:15.05  7:08 
   11   7/15     20 Abigail Cherne        8   Brainerd Junior High      14:23.76  7:12 
   12   8/15     16 Lainey Baillif        6   Brainerd Junior High      14:25.90  7:13 
   13   5/11    111 Alivia Fladaboe       6   Willmar                   14:28.49  7:15 
   14   6/11    119 Mia Koosman           6   Willmar                   14:29.44  7:15 
   15   9/15     26 Ella McCulley         6   Brainerd Junior High      14:32.54  7:17 
   16   7/11    120 Lindsey Linares Perez 7   Willmar                   14:55.27  7:28 
   17  10/15     29 Jaden Plante          8   Brainerd Junior High      15:02.64  7:32 
   18  11/15     17 Annelise Baird        6   Brainerd Junior High      15:32.42  7:47 
   19   1/2      48 Alexa Moore           7   Sartell                   15:33.52  7:47 
   20   8/11    105 Ava Carranza          6   Willmar                   15:41.24  7:51 
   21   9/11    130 Lily Tammen           6   Willmar                   15:47.29  7:54 
   22  12/15     24 Annika Gearey         8   Brainerd Junior High      15:51.92  7:56 
   23  13/15     31 Anja Storbakken       8   Brainerd Junior High      16:13.10  8:07 
   24   1/6      68 Gianna Marlene        8   St. Cloud Cathedral       16:14.11  8:08 
   25  10/11    133 Brynna Willis         6   Willmar                   16:34.80  8:18 
   26  11/11    103 Elianah Bradsteen     6   Willmar                   16:40.49  8:21 
   27  14/15     19 Allyssa Blume         8   Brainerd Junior High      16:47.13  8:24 
   28  15/15     21 Eliana Dockter        6   Brainerd Junior High      17:04.78  8:33 
   29   2/6      62 Ella Jacobson         8   St. Cloud Cathedral       17:08.57  8:35 
   30   3/6      70 Ava Nicoll            7   St. Cloud Cathedral       17:17.95  8:39 
   31   2/2      47 Elizabeth Lo          7   Sartell                   17:34.84  8:48 
   32   1/2      94 Martha Boyd           9   Virginia                  18:31.95  9:16 
   33   4/6      66 Apollonia Leider      7   St. Cloud Cathedral       18:39.10  9:20 
   34   5/6      72 Stella Ortega         8   St. Cloud Cathedral       19:02.04  9:32 
   35   6/6      56 Sophia Botz           8   St. Cloud Cathedral       19:07.75  9:34 
   36   2/2      99 Eva Roark             9   Virginia                  19:21.92  9:41