St. Cloud, MN
10/9/2018











                 TECH CROSS COUNTRY - GRANITE INVITATIONAL
                 Boulder Ridge Golf Course - St. Cloud, MN
                              October 9, 2018
                       JUNIOR VARSITY GIRLS - 4.135K
   

---------------------------------------------------------------------------
TEAM RESULTS: JUNIOR VARSITY GIRLS
---------------------------------------------------------------------------


  1.    22  Willmar                   (  17:07.3  1:25:36.5   0:48.9)
========================================
  1      1  Abby Coquyt SO           16:40.9
  2      3  Isabel Larue SR          16:54.4
  3      5  Nina Dawson 9            17:09.6
  4      6  Macee Hansen 7           17:21.8
  5      7  Kylie Newcomer JR        17:29.8
  6   ( 12) Grace Haugen 9           18:09.7
  7   ( 15) Amelia Reed 9            18:46.5

  2.    33  Sartell                   (  17:27.9  1:27:19.1   1:13.9)
========================================
  1      2  Megan Driste FR          16:52.7
  2      4  Ali Boschee SO           16:56.1
  3      8  Anna Kucala SR           17:38.2
  4      9  Lydia Anderson JR        17:45.5
  5     10  Avery Jones SO           18:06.6
  6   ( 11) Kenzie Arnold 8          18:09.2
  7   ( 14) Julia Johnson SO         18:28.2

  3.   100  Duluth East               (  18:58.4  1:34:51.8   1:23.7)
========================================
  1     13  Grace Chandler FR        18:09.9
  2     17  Martha Carlson JR        18:46.9
  3     19  Abby Benxer SR           18:59.7
  4     24  Madeline Johnson SR      19:21.7
  5     27  Eleanor Hasler 8         19:33.6
  6   ( 28) Jenna Altonen SO         19:50.3
  7   ( 29) Natalie Daly SR          19:58.1

  4.   107  Little Falls              (  19:11.1  1:35:55.2   0:38.6)
========================================
  1     16  Mariah Wolters SO        18:46.6
  2     21  Bethany Becker 7         19:12.1
  3     22  Angela Wright JR         19:14.9
  4     23  Bethany Schilling SR     19:16.4
  5     25  Sam Beto SO              19:25.2
  6   ( 30) Emily Becker FR          20:17.0
  7   ( 31) Camilla Johnson JR       20:22.4

  5.   133  Brainerd                  (  20:21.4  1:41:47.0   4:46.3)
========================================
  1     18  Cheyenne Abear SR        18:56.9
  2     20  Haley Pickar SO          19:11.0
  3     26  Merriam Schmitz JR       19:28.0
  4     32  Allysa Giza FR           20:27.9
  5     37  Jordyn Marsh FR          23:43.2

  6.   176  St. Cloud Cathedral       (  22:38.5  1:53:12.4   2:53.7)
========================================
  1     33  Emily Weinreis SR        20:55.1
  2     34  Sydney Schmid SR         22:18.0
  3     35  Maddie Zack SR           22:28.4
  4     36  Brooke Schwieters SR     23:42.1
  5     38  Katelyn Zimmer SR        23:48.8
  6   ( 39) Libby Pfannenstein SO    25:37.8
  7   ( 40) Allison Hayward 9        26:02.5



---------------------------------------------------------------------------
INDIVIDUAL RESULTS: JUNIOR VARSITY GIRLS
---------------------------------------------------------------------------

Place Tea/Tot  No.  Name                  Gr  Team                      Time     Pace     
===== ======== ==== ===================== === ========================= ======== ===== 
    1   1/13    191 Abby Coquyt           SO  Willmar                   16:40.87  6:30 
    2   1/19     99 Megan Driste          FR  Sartell                   16:52.66  6:35 
    3   2/13    210 Isabel Larue          SR  Willmar                   16:54.40  6:35 
    4   2/19     93 Ali Boschee           SO  Sartell                   16:56.02  6:36 
    5   3/13    194 Nina Dawson           9   Willmar                   17:09.54  6:41 
    6   4/13    204 Macee Hansen          7   Willmar                   17:21.76  6:46 
    7   1/3     135 Brooke Verkinnes      9   St. Cloud Apollo          17:28.48  6:49 
    8   5/13    218 Kylie Newcomer        JR  Willmar                   17:29.75  6:49 
    9   3/19    104 Anna Kucala           SR  Sartell                   17:38.18  6:52 
   10   4/19     89 Lydia Anderson        JR  Sartell                   17:45.46  6:55 
   11   5/19    103 Avery Jones           SO  Sartell                   18:06.53  7:03 
   12   6/19     90 Kenzie Arnold         8   Sartell                   18:09.11  7:04 
   13   6/13    206 Grace Haugen          9   Willmar                   18:09.64  7:05 
   14   1/17     33 Grace Chandler        FR  Duluth East               18:09.87  7:05 
   15   7/19    102 Julia Johnson         SO  Sartell                   18:28.15  7:12 
   16   8/19    112 Tessa Schwinn         SR  Sartell                   18:34.78  7:14 
   17   9/19     88 Aubri Akervik         SR  Sartell                   18:42.18  7:17 
   18   7/13    220 Amelia Reed           9   Willmar                   18:46.42  7:19 
   19   1/8      85 Mariah Wolters        SO  Little Falls              18:46.51  7:19 
   20   2/17     47 Martha Carlson        JR  Duluth East               18:46.81  7:19 
   21   8/13    224 Jasmine Singsank      9   Willmar                   18:47.29  7:19 
   22   9/13    192 Adde Cruze            9   Willmar                   18:47.49  7:19 
   23   1/5       1 Cheyenne Abear        SR  Brainerd                  18:56.81  7:23 
   24  10/13    212 Alli Mattson          9   Willmar                   18:57.17  7:23 
   25   3/17     31 Abby Benxer           SR  Duluth East               18:59.66  7:24 
   26  10/19    111 Maggie Schliepsiek    SO  Sartell                   19:01.64  7:25 
   27   2/5      10 Haley Pickar          SO  Brainerd                  19:10.98  7:28 
   28   2/8      67 Bethany Becker        7   Little Falls              19:12.01  7:29 
   29   3/8      86 Angela Wright         JR  Little Falls              19:14.86  7:30 
   30   4/8      80 Bethany Schilling     SR  Little Falls              19:16.31  7:31 
   31  11/13    190 Caylee Christianson   SR  Willmar                   19:19.65  7:32 
   32   4/17     46 Madeline Johnson      SR  Duluth East               19:21.68  7:33 
   33  11/19    105 Bella Leen            SO  Sartell                   19:24.27  7:34 
   34   5/8      70 Sam Beto              SO  Little Falls              19:25.19  7:34 
   35  12/19     95 Addie Burns           8   Sartell                   19:25.50  7:34 
   36   3/5      11 Merriam Schmitz       JR  Brainerd                  19:27.98  7:35 
   37  13/19    113 Trina Schwinn         SO  Sartell                   19:28.42  7:35 
   38   5/17     41 Eleanor Hasler        8   Duluth East               19:33.56  7:37 
   39  14/19     92 Josie Boelter         JR  Sartell                   19:33.84  7:37 
   40  15/19     96 Abby Daniels          SO  Sartell                   19:37.15  7:39 
   41  12/13    215 Saryn May             SR  Willmar                   19:39.58  7:40 
   42   6/17     26 Jenna Altonen         SO  Duluth East               19:50.26  7:44 
   43   7/17     36 Natalie Daly          SR  Duluth East               19:58.08  7:47 
   44   6/8      68 Emily Becker          FR  Little Falls              20:16.91  7:54 
   45   7/8      72 Camilla Johnson       JR  Little Falls              20:22.35  7:56 
   46   4/5       6 Allysa Giza           FR  Brainerd                  20:27.88  7:58 
   47   8/17     51 Dani Likar            SR  Duluth East               20:31.52  8:00 
   48   9/17     62 Jewel Stone           SR  Duluth East               20:33.33  8:01 
   49  16/19    110 Lauren Opatz          SO  Sartell                   20:50.93  8:07 
   50  10/17     45 Elizabeth Johnson     SO  Duluth East               20:54.65  8:09 
   51   1/9     163 Emily Weinreis        SR  St. Cloud Cathedral       20:55.10  8:09 
   52  11/17     35 Rosie Critchlie-Menor SO  Duluth East               21:06.29  8:13 
   53   1/1     600 Cora Blomberg         11  St. Cloud Tech            21:06.74  8:14 
   54  17/19    118 Olivia Torgrimson     FR  Sartell                   21:12.93  8:16 
   55  12/17     44 Nabiha Imbaz          UN  Duluth East               21:19.39  8:18 
   56  13/17     64 Nax Thibault          SO  Duluth East               21:23.78  8:20 
   57  18/19     94 Ingrid Buiceag-Arama  SO  Sartell                   22:07.97  8:37 
   58  14/17     42 Brooke Heikkila       SR  Duluth East               22:08.04  8:37 
   59   2/9     158 Sydney Schmid         SR  St. Cloud Cathedral       22:17.98  8:41 
   60  15/17     61 Laura Stauersboel     SO  Duluth East               22:23.63  8:43 
   61   3/9     166 Maddie Zack           SR  St. Cloud Cathedral       22:28.34  8:45 
   62  19/19    116 Violet Steil          8   Sartell                   22:51.22  8:54 
   63   2/3     125 Makayla Michael       9   St. Cloud Apollo          23:31.04  9:10 
   64   4/9     160 Brooke Schwieters     SR  St. Cloud Cathedral       23:42.10  9:14 
   65   5/5       9 Jordyn Marsh          FR  Brainerd                  23:43.13  9:14 
   66   8/8      79 Hannah Olson          9   Little Falls              23:46.11  9:16 
   67   5/9     167 Katelyn Zimmer        SR  St. Cloud Cathedral       23:48.75  9:17 
   68  13/13    200 Esme Garcia           9   Willmar                   24:03.95  9:22 
   69  16/17     27 Maja Andersen         JR  Duluth East               24:17.11  9:28 
   70  17/17     34 Simon Christopher     JR  Duluth East               24:30.43  9:33 
   71   3/3     123 Jing Jing             JR  St. Cloud Apollo          24:32.72  9:34 
   72   6/9     156 Libby Pfannenstein    SO  St. Cloud Cathedral       25:37.71  9:59 
   73   7/9     144 Allison Hayward       9   St. Cloud Cathedral       26:02.41 10:09 
   74   8/9     164 Hannah Weldon         SR  St. Cloud Cathedral       26:03.02 10:09 
   75   9/9     165 Maria Williams        SR  St. Cloud Cathedral       27:15.65 10:37