St. Cloud, MN
10/9/2018











                 TECH CROSS COUNTRY - GRANITE INVITATIONAL
                 Boulder Ridge Golf Course - St. Cloud, MN
                              October 9, 2018
                         JUNIOR HIGH BOYS - 2 MILE
   

---------------------------------------------------------------------------
TEAM RESULTS: JUNIOR HIGH BOYS
---------------------------------------------------------------------------


  1.    25  Willmar                   (  12:11.4  1:00:57.0   1:01.4)
========================================
  1      2  Idd Ali 7                11:42.4
  2      3  Sully Anez 6             11:49.3
  3      4  Fathi Dubet 7            12:00.9
  4      7  Conlan Carlson 6         12:40.6
  5      9  Blake Reiman 6           12:43.8
  6   ( 10) Eli Heinen 6             12:55.6
  7   ( 12) Steven Cruze 6           13:00.0

  2.    63  St. Cloud Cathedral       (  13:24.7  1:07:03.1   4:25.2)
========================================
  1      1  Henry Ebel 8             11:36.4
  2      6  Owen Scanlon 8           12:34.8
  3     14  Griffen Ward 7           13:20.8
  4     16  Will Kopka 8             13:29.5
  5     26  Colin Irlbeck 8          16:01.6
  6   ( 27) Robert Dorn 8            17:43.8
  7   ( 28) Bennett Vangsness 7      18:26.0

  3.    64  Brainerd Junior High      (  13:07.0  1:05:34.6   1:09.1)
========================================
  1      5  Steven Selisker 8        12:25.4
  2     11  Jameson Dale 7           12:59.7
  3     13  Mason Kuepers 8          13:02.3
  4     17  Joseph Neumann 6         13:32.7
  5     18  Maxwell Holmstrom 8      13:34.5
  6   ( 20) Eric Eidenschink 8       13:55.1
  7   ( 22) Ben Stadum 6             14:05.5

  4.    86  Little Falls              (  13:39.8  1:08:18.9   1:43.0)
========================================
  1      8  Ben Knopik 8             12:43.7
  2     15  Thomas Knopik 8          13:28.6
  3     19  Alexander Oberton 8      13:43.4
  4     21  Isaac Larsen 8           13:56.5
  5     23  Abdi Aden 7              14:26.7
  6   ( 24) Jacob Peterschick 8      14:32.9
  7   ( 25) Abe Anez 9               14:50.5



---------------------------------------------------------------------------
INDIVIDUAL RESULTS: JUNIOR HIGH BOYS
---------------------------------------------------------------------------

Place Tea/Tot  No.  Name                  Gr  Team                      Time     Pace     
===== ======== ==== ===================== === ========================= ======== ===== 
    1   1/7     429 Henry Ebel            8   St. Cloud Cathedral       11:36.34  5:49 
    2   1/18    528 Idd Ali               7   Willmar                   11:42.31  5:52 
    3   2/18    531 Sully Anez            6   Willmar                   11:49.21  5:55 
    4   3/18    542 Fathi Dubet           7   Willmar                   12:00.87  6:01 
    5   1/15    265 Steven Selisker       8   Brainerd Junior High      12:25.31  6:13 
    6   2/7     460 Owen Scanlon          8   St. Cloud Cathedral       12:34.75  6:18 
    7   4/18    538 Conlan Carlson        6   Willmar                   12:40.53  6:21 
    8   1/9     337 Ben Knopik            8   Little Falls              12:43.68  6:22 
    9   5/18    576 Blake Reiman          6   Willmar                   12:43.73  6:22 
   10   6/18    551 Eli Heinen            6   Willmar                   12:55.58  6:28 
   11   2/15    254 Jameson Dale          7   Brainerd Junior High      12:59.66  6:30 
   12   7/18    539 Steven Cruze          6   Willmar                   13:00.00  6:30 
   13   3/15    259 Mason Kuepers         8   Brainerd Junior High      13:02.24  6:32 
   14   8/18    585 Brandan Zepeda        7   Willmar                   13:08.26  6:35 
   15   1/2     494 Sean Pickle           8   St. Cloud Tech            13:20.03  6:41 
   16   3/7     474 Griffen Ward          7   St. Cloud Cathedral       13:20.80  6:41 
   17   1/2     402 Yoseb Brewer          8   St. Cloud Apollo          13:21.14  6:41 
   18   9/18    556 Brenden Kath          8   Willmar                   13:23.86  6:42 
   19   2/9     338 Thomas Knopik         8   Little Falls              13:28.54  6:45 
   20   4/7     442 Will Kopka            8   St. Cloud Cathedral       13:29.45  6:45 
   21  10/18    559 Gabe Larue            6   Willmar                   13:31.06  6:46 
   22   4/15    260 Joseph Neumann        6   Brainerd Junior High      13:32.67  6:47 
   23   1/3     506 Casey Aune            7   Virginia                  13:33.44  6:47 
   24   5/15    257 Maxwell Holmstrom     8   Brainerd Junior High      13:34.44  6:48 
   25   3/9     341 Alexander Oberton     8   Little Falls              13:43.39  6:52 
   26  11/18    560 Jacob Loerzel         7   Willmar                   13:52.06  6:57 
   27   6/15    255 Eric Eidenschink      8   Brainerd Junior High      13:55.09  6:58 
   28   4/9     340 Isaac Larsen          8   Little Falls              13:56.45  6:59 
   29   7/15    266 Ben Stadum            6   Brainerd Junior High      14:05.41  7:03 
   30   8/15    256 Cole Fjeld            8   Brainerd Junior High      14:11.39  7:06 
   31   9/15    258 Garrett Krantz        8   Brainerd Junior High      14:23.12  7:12 
   32   5/9     326 Abdi Aden             7   Little Falls              14:26.68  7:14 
   33  12/18    578 Eric Sellman          8   Willmar                   14:32.35  7:17 
   34   6/9     343 Jacob Peterschick     8   Little Falls              14:32.90  7:17 
   35  13/18    563 Aaron Marthaler       6   Willmar                   14:35.85  7:18 
   36   2/3     180 Gabe Aagnes           7   Virginia                  14:37.27  7:19 
   37  14/18    561 Eugene Lubbers        6   Willmar                   14:37.59  7:19 
   38   7/9     327 Abe Anez              9   Little Falls              14:50.41  7:26 
   39  10/15    253 Nathan Chaussee       6   Brainerd Junior High      14:58.30  7:30 
   40  11/15    262 Eyan Potter           7   Brainerd Junior High      15:06.95  7:34 
   41   8/9     348 Aden Vavrina          7   Little Falls              15:15.27  7:38 
   42   2/2     412 Eric Malmanger        8   St. Cloud Apollo          15:27.46  7:44 
   43  15/18    554 Derik Johnson         6   Willmar                   15:31.82  7:46 
   44  12/15    267 Axton Svir            6   Brainerd Junior High      15:31.88  7:46 
   45  13/15    263 James Rabasco         7   Brainerd Junior High      15:37.85  7:49 
   46   5/7     439 Colin Irlbeck         8   St. Cloud Cathedral       16:01.53  8:01 
   47  16/18    545 Carsyn Fairchild      7   Willmar                   16:02.44  8:02 
   48  17/18    580 Dustin Seubert        6   Willmar                   16:03.54  8:02 
   49   3/3     507 Samuel Beukema        7   Virginia                  16:13.77  8:07 
   50   9/9     330 Seth Becker           6   Little Falls              17:16.10  8:39 
   51   6/7     470 Robert Dorn           8   St. Cloud Cathedral       17:43.80  8:52 
   52  14/15    252 Benjamin Beasley      7   Brainerd Junior High      17:44.20  8:53 
   53   2/2     503 Alexander Walk        7   St. Cloud Tech            18:00.25  9:01 
   54   7/7     471 Bennett Vangsness     7   St. Cloud Cathedral       18:26.00  9:13 
   55  15/15    261 Silas Osborne         6   Brainerd Junior High      18:57.43  9:29 
   56  18/18    574 Sam Oswood            6   Willmar                   19:35.37  9:48